מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יחידת 504 המדריך המלא

תמונה ראשית באדיבות זיו קורן


יחידת 504 המדריך המלא | המדריך המלא

יחידת 504 יחידה אשר קשורה לאמ"ן הידועה בכנויה " עוצבת המודיעין האנושי, יחידה אשר עוסקת בהפעלת סוכנים מחוץ לגבולות ישראל ולה מספר תפקידים עיקריים, ביניהם:

מפעילים | סוכנים | לוחמים | מתשאלים

חשוב לציין, כי לאור סיווג היחידה לא נוכל לחשוף מעבר למה שמותר על אף הידע הנסיון וההחשפות המלאה ליחידה מצד הבוגרים והמאמנים אשר ילוו אתכם בדרכם איתנו, את הידע שלא נוכל לחשוף במאמר זה אשר חשוף לכל תקבלו כחניכי אדרנלין בלבד ובאימונים מיוחדים אשר נועדו לכך!


תפקידים | 504 המדריך המלא

תפקידים | מפעילים
את התפקיד הזה מבצעים אנשי קבע ביחידה ובלבד, חיילי סדיר אינם מורשים לתפקד כמפעילים, כמו כן העדיפות לתפקיד נתונה לקצינים בלבד!

מפעילים הינם קצינים לתפקידים מיוחדים (קת"מים), אשר מהוויים את ליבת היחידה. תפקידם הוא גיוס הסוכנים והפעלתם לפי הנחיות היחידה והמידע המודיעני המתבקש, כל קת"ם אחראי על מספר סוכנים, אותם הוא פוגש ומתדרך לגבי המשך הפעילות והמידע המודיעיני אותו יש להשיג, בן המפעיל לסוכן נרקמים קשרי ידידות חזקים מהרגיל לאור הסיטואציות המסוכנות אותה הם חווים יחד והאמונה הנדרשת לשם ביצוע התפקיד.

תפקידים | סוכנים
משתפי פעולה אשר תפקידם הוא להעביר מידע לפי ההנחיות מצד המפעיל שלהם בייתר זהירות וסודיות וזו על מנת לשמור על חייהם וחיי משפחותיהם היות ושני הצדיים המפעיל והסוכן נמצאים באיום תמידי ובמצב סיכון מהגבוהים שתחוו ובכלל.

תפקידים | לוחמים
תפקידם הוא לדאוג לביטחונם של הסוכן והמפעיל בעת ביצוע העברת המידע ובכלל, על הלוחמים לוודא על הוודאות המבצע, בדיקת השטח לפני, אבטחת המפגש, תיאום המשך מפגש ואף לדאוג כי אין מי שעוקב ומצוטט, לפלגת הלוחמים מספר צוותים לפי יעוד, מה הם הצוותים אתם שואלים…

תפקידים | מתשאלים (חוקרים)
מי שהופקד בידם לשבת במתקן הסגור של היחידה אליו מובלים כל " האגוזים" הקשים לפיצוח אשר לא יחזיקו מעמד לנגד החוקרים המנוסים החדים והמיקצועים ביותר אשר מהווים כחלק מצוות ההדרכה של כל קורסי המתשאלים בצה"ל למול היחידות השונות


דרכי הגעה ליחידה | 504 המדריך המלא

מיון ראשוני | יום סיירות

מאמן: יצאתי לפני כ… ליום הסיירות הצהלי ולאחר קבלת התשובות, הגיע אלי בחור שלא ראיתי לפני והודיע לי כי אני עתיד לקבל מיוני המשך לחיל המודיעין.. אז באותה תקופ לא הייתה יותר מידי מודועות לעניין היום זהו זיפור אחר לגמרי.

מה השתנה מאז ועד היום: חשוב לציין כי את האיתור הראשון ליחיה תקבלו מיום הסיירות הצהלי כאשר לא תקבלו בו שום יחידה משלושת היחידות המוכרות, אלא יאתרו אתכם במתאימים להמשך מיוני ליחידת 504, כמו כן עד השנה את המיונים ליחידה הייתם מקלבים שובעיים לאחר יום סיירות דרך מיטב, היום, היום זהו סיפור אחר לגמרי.

504 ביום סיירות | יחידת 504 המדריך המלא

כיום יגיע נציג מיחידת 504 ויכל בהקראת שמות ובכך תדעו ישירות כמו בשאר היחידות הממיינות ביום  השדה הצהלי האם התקבלת כמאותרים ליחידה ואם לא. את התשובות אתם מקבלים בסוף היום מש שלא כמו בעבר.


מיון שני | יחידת 504 המדריך המלא

את המיום השני אתם תקבלו בהודעה בפלאפון, מיון אשר יתבצע ב….

חוויות חניך: הגענו לשם בשעה 8:00 בבוקר ונעמדו כקבוצה כאשר אחד מנציגי היחידה הגיע אלינו והחל להסביר לנו לאן בדיוק נכנסנו, רק באותה נקודה הבנתי מהי היחידה והתפקידים חוצי הגבולות שלה.

שימו לב חברים מדובר שני מיונים שונים אשר כל אחד מהם מכיל תוכן שונה לגמרי, תוכן אשר תעברו לפי הסדר הבא:

  1. מיון פסיכוטכני ( שאלון 300), פסיכולוג וסיווג ביטחוני
  2. מיון מיקצועי, ביניהם מבחני קואורדינציה.

מסלול ההכשרה | יחידת 504 המדריך המלא

טירונות
את הטירונות אתם תבצעו כחלק מחטיבת גולני כצוות נפרד לגמרי הקשור ליחידת 504 בלבד, טירונות בסיס אותה תסיימו עם רובאי 05 כאשר בידכם תכני קליעה, שדאות, מדסי"ם קרב מגע ומסעות.

טירונות יחידה
מיד לאחר סיום תכני הבסיס, שלא כמו כל יחידה אחרת אתם תעלו ישירות ליחידה ורק אז תתבצע טירונות היחידה בשטח…. לאורך זמן של…

תכני ייעוד | יחידת 504 המדריך המלא
לאחר סיום טירונות היחידה אתם תכנסו למסלול שאורכו חצי שנה בו תעברו את התכנים הבאים:
1.הכשרה על אקדח
2.קרב מגע ברמה הגבוה ביות
3.תכנים מקצועים הקשורים לתפקיד אליו התמיינתם בינהם לוחם| מפעיל | מתשאל

מסלול שאורכו שנה בדיוק שמיד בסיומו אתם תעמדו בטקס קבלת הסיכה, סיכה אשר מורכבת מהאבן השחור של היחידה וכנפי הברזל אשר עוטפות אותה, מהי אותה אבן, איך היא קשורה לפעילות היחידה ועוד.. מידע זה נחשוף בפני חניכנו בלבד!

שימו לב חברים – ל504 שלבי המיון המלאים ליחצו על הקישור הבא  (דף המיועד רק לחניכנו) : שלבי המיון 504 

מה בדיוק תאלצו לעבור בשני מיוני ההמשך, מה הם הקורסים אליהם תצאו מטעם היחידה ואיך מעפילים ומסיימים מסלול ביחידה שידיעת השפה הערבית היא חלק מהווי היחידה, הצטרפו אלינו, קורס ההכנה ליחידות העלית היוקרתי ביותר בארץ ובכלל, אדרנלין היחידים להם הכלים, הידע, הנסיון המאמנים והבוגרים אשר מתפקדים בלוחמים פעילים אשר יגיעו לתת לכם את המענה אותו אתם מבקשים!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן