מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש מטכל | גיבוש היחידה | המדריך המלא – אדרנלין כושר קרבי

עברתם בהצלחה את יום הסיירות וקיבלתם גיבוש מטכל, הנה לכם המידע אותו אתם מתבקשים לדעת.


מערך גיבוש מטכל | אדרנלין כושר קרבי

יחידות ממינות : בעקבות המתכונת החדשה גיבוש מטכל שינה את שמו לגיבוש האחוד בו תתמיינו לחמש יחידות שונות ביניהן סיירות העלית וחטיבת העוז, ולפי הפירוט הבא : מטכל, גיבוש שלדג, 669, מגלן, דובדבן ואגוז.

סגל גיבוש  : מבנה סגל ההדרכה הינו תשעה מגבשים סה”כ, שני מגבשים מסיירת מטכל, יחידת שלדג ויחידת החילוץ 669 ושלושה נציגים מטעם היחידות המרכיבות את חטיבת העוז המפורטות לעי’ל.

זכות בחירה : למטכל זכות בחירה ראשונה, ולשלדג שניה. בעוד שלחטיבת הקומנדו  ויחידת 669 בחירה תחת דראפט ( הגרלה )

ראוי לציין, כי מאחר שליחידה 669 ערוץ קבלה נוסף דרך הגיבוש האחוד של יחידת השייטת. תעמוד זכות בחירתה במעמד נמוף מסיירת מטכל ויחידת שלדג על אףשמוגדר גם היא כאחת מסיירות העלית.תי

מועד גיוס : לשלושת היחידות גיוס חד שנתי בחודש נובמבר אליו יתגייסו כמאה לוחמים בלבד.

יש להכיר, כי לפני שנת 2016 הכלל הידוע של סיירת מטכל הוא כי רק 12 לוחמים יסיימו את המסלול. היום לאחר מתכונת השירות החדשה שאורכה הינו חמש וחצי שנים, לטקס הסיכה יגיעו רק שמונה מכל צוות יסיימו מסלול.


מערך קבלה | גיבוש מטכל

יום הגיבוש הגיע ואתם עולים על הטיוליות שייקחו אתכם למתחם הגיבוש השוכן בעיר ראשון לציון. היכן שביצעתם את יום הסיירות הצהלי

 אתם תרדו בזה אחר זה ותיווכחו שאתם למעלה מארבע מאות מלשבי”ם. שיתמודדו על כמאה ושמונים הקצאות בלבד. כשישים לכל יחידה : סיירת מטכ”ל, יחידת שלדג, יחידת החילוץ והפינוי בהיטס 669, יחידת מגלן, דובדבן ואגוז.

סיירת מטכל : לאחר הקבלה ליחידה אתם תעברו יום של סיווג ביטחוני אותן יעברו רק בודדים אשר יורשו להיכנס ליחידה ולהתחיל מסלול בבאח צנחנים לצד חטיבת העוז, גדס”ר צנחנים, עוקץ ויחידת הלוט”ר, ובאם לא תעברו תקבלו ראיונות שבוע ראיונות ליחידות הבאות: יחידת 669, עוקץ, לוט”ר, ימ”ס, רוכ”ש ומל”ר של חטיבת השריון וצנחנים

יחידת החילוץ וההצלה 669 : לאחר קבלתכם ליחידה אתם תצאו ליום הבריכה הידוע (גיבושון 699) אשר יבחן אתכם לפי אקטים המשקפים את אופי היחידה ורמת התאמתכם אליה, על הגיבושון היכנסו : יום בריכה/גיבושון 669 

נוהל ממתין : חלקכם תמצאו מתאימים ליחידה אחת או יותר, לכן באם אותרתם, תזכו להתגייס לאחרת אליה העפלתם כממתינים

חטיבת עוז : שבוע לאחר הגיבוש תקבלו בעזרת הודעה ממיטב כי התקבלתם לחטיבת העוז. וכחודש מגיוסכם תקבלו את שיבוצם הפרטני

ראיונות : באם לא התקבלתם לאחת מהיחידות המדוברות, אתם תצאו לשבוע ראיונות, לפי היחידות המופיעות לעי’ל. אך לא תהיו זכאים לראיון דובדבן היות ולא נמצאם מתאימים למול נציגיהם בגיבוש


שימו לב חברים כי המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים, האחד גיבוש מטכל הקו הבסיס והשני הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את גיבוש היחידה- אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת “עדכון מגיבוש מטכל שהתקיים במועד האחרון”

יום ראשון | גיבוש מטכל | גיבוש היחידה

חוויות חניך : הגענו וירדנו מהטיולית שהובילה אותנו אל תוך הבסיס, שם חיכה לנו אפסנאי הגיבוש אשר הורה לנו לקחת קיטבג, שלוש זוגות מדים, את חפירה , שלוש יתדות לאוהל, פלג אוהל סיירים ואפוד משנות השבעים אותו תצטרכו להרכיב ולשפצ״ר כמשימה בגיבוש.

בדיוק בשעה 14:00 אחרי נוהל ההתארגנות, בדיקות רפואיות וארוחה אישית מהבית. יגיע רגע החלוקה, אתם תחולקו לעשרים וחמש קבוצות ולהם תשעה מגבשים. בראשם יעמדו מגבשי סיירת מטכל שיתנו את הקצב בזמן שהאחרים יתפקדו “כמלאכים” ויקחו את המושחות רק בתרגילים הייעודים להם.

את הכלים למיונים אגרסיבי מסוג אלו, המענה אותו תתבקשו לשקף, וההבטחה להעפיל מעליהם תמצאו בהליך ההכשרה חסר התקדים של אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי. ומשסיימנו להציג עצמנו, גיבוש מטכל התרגיל הראשון יוצא לדרך.

 

תרגיל ראשון : מירוץ פילים – חוויות חניך : הוא פקד לעינו להרים את הציוד האישי, הצבאי והמחלקתי ולצעוד אחריו במשך עשר דקות ובשני טורים. מסע קצרצר שנחתם בסידור הציוד המחלקתי ועמידה על קו הזינוק ששאר הציוד עדיין עלינו. לאחר שסדרנו את הציוד המחלקתי בלבד , נעמדנו על קו הזינוק שעל גבינו שאר הציוד ובהמתנה להוראה הבאה שלא איחרה להגיע.
מפקד: רואים את השיח שלפניכם, הקפתם אותו מימין לשמאל תוך ארבעים שניות, בהצלחה.

חניך: כך מצאנו את עצמנו יוצאים לארבע מקצים בהם עמדנו בזמנים. והוא שאתגר אותנו לרדת בזמן בכל פעם מחדש כדי להודיע לנו שכל זה היה לא יותר מחימום.
מגבש: כל מה שרצתם עד עכשיו לא מעניין, מעכשיו אתם רצים לפי סדרי הגעה כשכל הציוד עדיין עליכם, ראשון נעמד מימין לציוד וכן הלאה, אותי מעניינים ארבעת הראשונים בלבד.

דגש: שימו לב חברים, ממש כמו ביום הסיירות ובכל גיבושי היחטיות וחטיבת הקומנדו המגבשים מתחילים לספור את סדרי הגעה מהספרינט ה -( מידע אותו נעניק לחניכי אדרנלין בלבד)

תרגיל שני | אלונקה סוציומטרית
הסבר: יציאה למקצה של עשרים וחמישה מטרים הלוך וחזור. כאשר ארבעת הראשונים יתפסו את האלונקה ויצאו לסיבוב נוסף, וחוזר חלילה. כך תבצעו שנים עשרה מקצים

תרגיל שלישי | סחיבת שקים
הסבר: דיונה המחולקת ל-3 חלקים – פסגה, אמצע(מתחם השקים) וסוף (כיסא מגבש).
אתם תתבקש לרוץ למתחם השקים, לאחוז באחד מהם, ולזחול לצידו לכיסא המגבש הנמצא במעלות הדיונה. כיסא אותו תקיפו מימין לשמאל כדי לחזור למתחם השקים בו תשאירו את השק, ותרוצו חזרה לקו ההזנקה כדי למסור למגבשים את מספר סיבובכם. שלכם מטרה אחת והיא צבירת מספר הסיבובים הרב ביותר.

תרגיל רביעי | זחילות עד למגבש – חוויות חניך :
זחילה של מעל שבעים מטרים כדי שהוא ישחק איתי לכל אורכה. רגע לפני תפיסתו הוא יברח מכם ובחיוך יסמן לכם כי הדרך עוד ארוכה
מגבש: הגיע הזמן שתתפוס אותי, ״חדל”, הוא פקד אלינו, בזמן שהמלאכים רשמו את מקומותינו לפי מרחק, והוא שהתנה עלינו את הנוהל הבא : “כל מי שמגיע לקו רשאי להתחיל זחילה, צא!” מה שאומר בעצם, שראשון בתרגיל הזה הוא כבר לא יתרון, האומנם?!

דגשים

1.מנוחה בין האקטים הינה שמונה לעשר דקות
2.אורכו של כל תרגיל הינו (מידע של חניכי אדרנלין) ככה שבעזרת הידע הזה, לא יוכלו לשבור אתכם!
3. לא לשכוח את ארבעת הדגשים למנוחה אשר יכניסו אתכם ליתרון מול האחרים באקט הבא.

היום הראשון יסתיים ע”י בניית אוהל סיירים יחד עם חבר לצוות לו יש את החלק השני של האוהל, סידור הציוד האישי וכניסה למצב שינה ואגירת כוחות לקראת היום השני של גיבוש היחידה.


עדכון מגיבוש מטכל שהתקיים במועד האחרון 

עדכון של היום הראשון של גיבוש היחידה במועד האחרון

1. מקצה זחילות קלאסי (לפי סדרי הגעה)
2. ספרינטים קלאסי
3. מרוץ הפילים
4. משימת חשיבה: חלוקת מפות ומתן זמן מעבר עליהן למען בחינה שתתבצע בהמשך הגיבוש

 – סוף עידכון –


 

גיבוש מטכל היום השני | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

חוויות חניך : התעוררנו בשעה ארבע לפנות בוקר, בעקבות אזעקה מחרישת אוזניים שתלווה אותנו בכל בוקר מרגע זה ואילך. כדי לגלות שעוד ארבע מועמדים פרשו במהלך הלילה. שלפנינו המגבשים שניסו להפיל את רוחנו באמצעות מתן הלגיטמציה לפרוש, לפני שנתחיל את היום השני של גיבוש היחידה.

אחרי הליכה של כעשר דקות לדיונה הנבחרת ועוד מונולוגים קורעי לב מצד המגבש על כך שאנחנו לא עושים טובה לאף אחד שאנחנו פה, כמה שהצוות חלש ועוד משפטים מרוממי נפש, התרגיל הראשון החל.

תרגיל ראשון | אלונקה סוציומטרית
המפקד: מי שאינו חש בטוב מוזמן לצאת, לשתות מים, להוציא חול מהנעלים ולחזור לתרגיל מרוענן לגמרי. אנו נראה זאת בבגרות ולא להפך – היזהרו חברים, זהו תרגיל.

תרגיל שני | משימת זיכרון : קשרי הצלה של יחידת החילוץ וההצלה 669
הסבר: מגבש מיחידת החילוץ יעמוד למולכם ויציג בפניכם שני סוגי קשרים אחד אחרי השני, אותם תצטרכו לזכור בע”פ ולחזור עליהם לפי פקודה.

תרגיל שלישי | חפירת בורות
הסבר: תרגיל זהה ליום הסיירות הצה”לי, רק שהפעם יש גם בור קבוצתי מקביל לאישי. איך להתנהל בתרגיל, מה המגבשים מבקשים למצוא ומהי רמת ההשקעה היחסית הרצויה -התפקדו אלינו ותגלו

חברים יקרים הגיע הזמן לבדוק את הפן השכלי ,לאחר ארוחת בוקר, אתם תגיעו ל-״מתחם המשימות של הגיבוש”.

מדובר במתחם בו תעברו משימות חשיבה קבוצתיות ואישיות, לפיהן המגבשים יידעו להרכיב ניתוח ראשוני של האופי והיכולות הקוגניטיביות שלכם.

להלן המשימות

1. העברת הצוות מקצה אחד לשני לפי נהלים ברורים
2. העברת ציוד בתוך “שדה מוקשים” – מתחם חול שמעליו רשת ברזל שצריך לעבור מתחתיה ומאידך לא לגעת בקרקע אלא להשתמש בציוד הנמצא בשטח (מוט עץ, 2 חביות, אלונקה)
3. סיפור אישי וחידה אשר יספרו לכם לוחמי 669 ברמה האישית, אותו תצטרכו לזכור ועליו תשאלו בהמשך הגיבוש.

לאחר משימות אלו, אתם תתקפלו לפי פקודת המגבש המוביל מסיירת מטכל למטווח ותצאו לארוחת צהריים מהשעה החל מהשעה אחת לארבע בצהריים. מנוחה שתסתיים ביום סיירות נוסף לתוך הלילה. (ספרינטים, זחילות, אלונקה סוציומטרית וסחיבת שקים מנטלית)


 

עדכון היום השני

עדכון של היום השני לגיבוש היחידה אשר התקיים במועד האחרון

תרגיל ראשון : זחילת למול שק
הסבר :המטרה לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר תוך זמן של ..

תרגיל שני : זחילה עד למדריך
הסבר: ( את מספר המקצים המלא נשמור לחניכנו בלבד) יש להבין כי מדובר על זחילה אורכה מהרגיל אשר לא יורדת מ-… מטרים )

תרגיל שלישי – משימת מחשבה : בניית המבנה הגבוה ביותר לחוד וכצוות
הסבר: לכולם יתנו מס’ שקים כולל בעזרתם תצטרכו לבנות את המבנה הגבוה ביותר כאשר המשימה מחולקת לשני חלקים, האחת אישית והשניה כצוות

תרגיל רביעי : הפאזל הקבוצתי
הסבר: אתם תעמדו על קו ההזנקה שלימינכם מתחם מרבוע קטן בוא תצטרכו להרכיב פאזל כצוות, המגבש יזניק אתכם לספרינט אותו תסיימו בסדרי הגעה כאשר רק המתגבש שהגיע הראשון יוכל להיכנס למתחם ולסדר חלק אחד בפאזל כל פעם ולפי הוראות הצוות, לאף אחד חוץ ממנו אין רשות להיכנס למתחם ההרכבה ולגעת בחלקי הפאזל, וככה תבצעו עשרה מקצים.

אלו הם ארבעת התרגילים שאיתם פתחו את היום השני, תרגילים אותם בחרו לשנות מגיבוש קודם, לאחריהם תצאו לארוחת בוקר ותמשיכו בלוז המפורט של היום השני ללא שינויים כלל .

 – סוף עידכון –


 

גיבוש מטכל היום השלישי | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

אחרי הרבה מחשבה החליטו שבעקבות הראיונות ורף הניפוי הגבוה יש להעצים את היום השלישי ולדחוף את המתגבשים אף יותר וזו יעשו ע”י עומס פיזי וגבוה משאר ימי הגיבוש.

מסע היום השלישי

 חוויות חניך : השקמה נוספת, אזעקה שמסמל את תחילת היום, ציוד מחלקתי מלא ואנחנו שרצים אחריו. ותחת הוראה ברורה, כי מי שישרך מאחור מעל לחמישה מטרים ישלם ביוקר.

למעלה ולמטה, הדיונה הזאת, ההיא שממולנו, זו שמאחורינו ואך אפשר בלי הדיונה שלצידה, הוא לא פסח על שום דיונה, ואנחנו כמובן, אחריו. וכל זה כהכנה למתקרב להגיע, כמו שכתבו לעי’ל זהו היום הקשה ביותר של גיבוש מטכל.

המסע נגמר, לתוך יום סיירות המונה שוב את ארבעת האקטים הידועים, וזו עד לשעות הבוקר שיסתיימו בהתקפלות למטווח לשלב הראיונות האישיים בהם ישאלו אתכם מספר שאלות שהתשובות להן יתנו למגבשים את הקו המנחה למכלול הסיבות אשר הביא אתכם להתגבש ליחידה. אלו שייקבעו מי מכם ממשיך את הגיבוש ומאידך מילא.

עוד על הראיונות והקווים המנחים שאיתם תעברו את היום השלישי תמצאו “בראיון אישי -המדריך המלא

 

שלב הראיונות | גיבוש מטכל אחוד

חויות חניך | השעה ארבע בצהריים, הם הושיבו אותנו במטווח אחרי קיפול האוהלים והחלו בחלוקה לקבוצות החדשות ע”י הקראת שמות. הגעתי לקבוצה וראיתי את הפחד של כולם, הפחד מהידיעה שאנחנו הטובים ביותר ורק מעטים מאיתנו יזכו לעבור, הפחד מהמגבשים החדשים שאליהם צריך להתרגל מחדש, ובעיקר הפחד מהיומיים האחרונים של גיבוש מטכ”ל!

תרגיל ראשון (בצוות החדש) – ספרינטים
חוויות חניך: אתם תעמדו על הקו כשמולכם שק במרחק שבעים מטרים, אתו תקיפו מימין לשמאל, משצברתי רף יציב וחזק על המקום הראשון בארבעת המקצים הפותחים, הוא החליט לעשות לזה סוף.
מגבש מיחידת שלדג : מעכשיו אתה מתחיל חמישה מטרים מאחורי כולם, עוף אחורה.
חניך: שוב הוא מקשה, ושוב אני מגיע ראשון, עוד מקצה וזה שאחריו ככה סגרתי עוד ארבעה מקצים עד הרעיון היצירתי הבא שלו.
מגבש: עמד למולי וקבע עובדה: “אתה עייף, תפרוש! לא תצליח להעפיל למקום הראשון אחרי מה שעברת, הגוף שלך מרוסק ,זה רק עניין של זמן, צאו!״
חניך: אחרי מה שעברתי באדרנלין, זה קטן עלי, אני לא יורד מהמקום הראשון!
מגבש: מעכשיו אתה תצא מתי שאני אפקוד לך, אתם צאו! שתי שניות לאחר מכן, הגיע תורי, וככה הסתיימו להם חמש עשרה מקצים אותם סיימתי במקום הראשון.

תרגיל שני : אלונקה סוציומטרית
הסבר: תרגיל שמחולק ל 3 פקודות – שני שקים, אחד נקרא מחבל א’ והשני מחבל ב’ –שהמטרה היא להתסער לכיוון המחבל אליו הזניק המגבש. בעוד הפקודה השלישית, “אלונקה” שמה, היא זו שמבקשת את הדריכות הגבוה ביותר.

תרגיל שלישי : זחילות עד למגבש

תרגיל רביעי : זחילות במעגל
הסבר: אתם תזחלו במעגל שהמגבשים יתחמו בעזרת שקים, לזמן לא מוגבל ( כביכול ) כשהמטרה היא לסגור כמה שיותר סיבובים ולעקוף כמה שיותר בפקודה של מגבש.

תרגיל חמישי: סחיבת שקים – צבירת מספר הסיבובים הרב ביותר.

לאחר האקטים הפיזים האלו אתם תצאו שוב ל-״מתחם המשימות של הגיבוש” למשימות חשיבה ויצירתיות

משימה ראשונה : הגדר
הסבר: מעבר מצד אחד של הגדר לשני בלי לגעת בגדר (חפירת בור מתחתיה).

משימה שניה : הסוואה
הסבר: בניית עמדת הסוואה לפי דגשים שיתנו לכם המגבשים בינהם: גבולות גיזרה, ציוד לשימוש וסוף זמן.

משימה שלישית : טקטיקה
הסבר: המטרה היא לגעת במגבש שנמצא על אחת הכיפות בלי שישים לב, אם היה ושם לב נכשלתם ועל כל הצוותלסוג לקו הזינוק, היה ואחד מכם הצליח, המשמעות היא שכבשתם כיפה מלוחמים של סיירת מטכל

משימה רביעית : מתלה שזיפים.
הסבר: המטרה היא להישאר האחרון שנשאר תלוי על מוט המתח, תרגיל העובד על הפן המנטלי ויבקש מכם יותר מכוח ידיים גרידא.

משימה חמישית : הרצאה : הצגת נושא בפני הצוות למשך שתי דקות שלמות.

חוויות חניך : אני אדבר אתכם על אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי כושר..
מגבש: (לאחר דקה של שיחה) תסביר לי מספר ** למה לא כדאי להתגייס לצבא.
דגשים לחניכים – לא לשכוח את ארבעה הדגשים להרצאה בפני קהל.

משימה שישית | פירוק והרכבת רובה M16 לפי זמנים, כאשר לכל אחד שתי הזדמנויות בלבד.

 דגשים
1. המנוחות מתקצרות לחמש עד שבע דקות בן המקצים (מבקשים להראות לכם עליית מדרגת קושי )
2. במהלך היום תקבלו מפה וסיפור, עליהם תשאלו בהמשך.

3. ישנה האפשרות כי כל התרגילים המצוינים במאמר, יופיעו בסדר שונה בגיבוש. לא להיבהל, כמו כן, מיד לאחריהם אתם תצאו לזמן התארגנות ושינה כי היום הרביעי עומד בפתח.


עדכון היום השלישי

עדכון של היום השלישי של גיבוש מטכל אשר התקיים במועד האחרון

היום יתחיל בשעה ארבע לפנות בוקר כדי להספיק את כל התכנים עד לשלב הראיונות, וכמו בגיבושים קודמים – תכני יום סיירות הידועים לכולנו, אך הפעם הם ביצעו שינוי מינורי, ביניהם 

1. זחילות למול שק – עשרה מקצים
2. אלונקה סוציומטרית (נשאר כהרגלו)

3. מסע
הסבר: בוטלו שאר התרגילים וזו על מנת לבצע מסע קשה מנשוא – מסע אשר בגיבושי העבר הרחוקים התחיל כאקט הפותח את הקפצת היום השלישי – אך עכשיו מתבצע לאחר האקטים הפיזיים על מנת לבחון אתכם ברגעים הקשים ביותר, רגעי התשישות .

מתכונת הראיונות נשארה זהה ומיד לאחריה תצאו לאותן משימות זהות לחלוטין בתוספת שתיים נוספות

משימה שביעית : דיון קבוצתי
הסבר: אתץם תקבלו נושא מהמגבשים ותדונו למולם כאשר המרטה היא להגיע להחלטה קבצותית ולמסור למגבשים תוך נימוקים של מאיך הגעתם לאותה החלטה

משימה שמינית : חפירת בור קלאסי
הסבר: לפי הנחיות מהמגבשים (מטר של עומק, רוחק, ואורך)

 – סוף עידכון –


 

גיבוש מטכל היום הרביעי | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

השעה אחת לפנות בוקר של היום הרביעי. זאת תהיה אזעקה שתקפיץ את כולכם לעלות על ציוד ולחכות בטורים מסודרים למגבשי הצוותים

חוויות חניך : עומדים ב-חת׳ וקופאים מקור, היו מועמדים שאף סגרו את הכפתור האחרון בחולצה, זה שמעיד על “נוהל התאבדות”. אומנם זו לא טעות היות ואינכם חיילים אך הימנעו מכך.
חבר לצוות: דיי אני לא מסוגל יותר, אני פורש.
חניך: נשארו לנו פחות מכמה שעות לסיום הגיבוש, אל תשבר
חבר לצוות: ״אחרי מה שעברתי, זה לא בשבילי, אני פורש.

ההקפצה הזאת עשתה את שלה והפרישה את החבר’ה המתנדנדים של היום השלישי/רביעי, האם זאת הקפצת שווא או שלאחריה אתם מתחילים את היום הרביעי, הצטרפו אלינו וגלו.

הבוקר הגיע, בין אם התעוררתם אליו או שהוקפצתם אליו כבר במהלך הלילה, ואתם מאחורי המגבש בשני טורים מתכוננים ליום האחרון של גיבוש היחידה אשר על כף המאזניים עתיד שלם, עתידכם!

1. זחילות (על דיונה)

הסבר: אתם תזחלו למעלה ולמטה כאשר עליכם שק אותו תמלאו בפסגת הדיונה ותרוקנו לרגליה בערימה אישית שלכם – לא להתבלבל עם הערימות של המגבשים האחרים!

2. אלונקה סוציומטרית
3. מעגל זנבות

4.  מעגל כוח

הסבר: אתם תעמדו בתוך מעגל תחום ע”י שקים, כאשר המטרה היא להיאר האחרון במעגל ע”י דחיפות בלבד, לתרגיל זה ינתנו לכם כשלושה נסיונות.

יציאה לארוחת בוקר ותפילה שאורכם הינו 40 דקות שלמות. בהם ינתן לכם זמן התארגנות והתרעננות להמשך היום

5.  משימת מחשבה (הסיפור על המקלט ופצצת האטום).
6. מסע קצר של לא יותר מ..אשר בסיומו יחלו משימות המחשבה של היום הרביעי

פרק מחשבה | היום הרביעי | גיבוש מטכל

משימה ראשונה : פירוק והרכבה
הסבר: ידגימו לכם פעמים בלבד איך מתבצעת הרכבה ופירוק של רובה מסוג קלשניקוב, שמיד לאחריה ינתנו לכם שתי נסיונות בלבד לבצע את המשימה תחת זמנים

משימה שנייה : ידע כללי
הסבר: “ארץ עיר” לכתוב את כל הערים המתחילות באות ט’ – ללא התייעצות כלל.

משימה שלישית : מבחן הזיכרון
הסבר: המפה והסיפור שנתנו לכם לשנן עוד ביום השלישי. עליהם תשאלו בצורה פרטנית ע”י שני מגבשים. לפי תור אקראי.

תרגיל פיזי : מסע
הסבר: אלונקה פתוחה ושמונה שקים לתוך הדיונות של הגיבוש. מסע ארוך שיסתיים לאחר ארבעים וחמש דקות ויחתם ע”י שתי משימות קבוצתיות!

משימה שלישית : בניית המבנה הגבוה והרחב ביותר כקבוצה מהציוד הנמצא בשטח.

משימה רביעית : בניית המבנה האישי הגבוה ביותר ובמקביל הקבוצתי הגבוה ביותר.

 

חוויות חניך: אחרי התרגילים הקבוצתיים הם העמידו אותנו בקו, כשמולנו שק ואלונקה פתוחה, מקצה בודד ממנו ארבעת הראשונים שבו יזכו לצאת תחתיה למסע נוסף. כאשר שאר המתגבשים ירוצו מאחוריה בשני טורים.
מתגבש: מה הולך שם מקדימה, דחפו, הכל נופל עלינו.
אני: בדיוק ירדתי מהאלונקה. שמתי לב שהבחור המוביל בצידה הימני של האלונקה מתחיל להתנדנד. הוא מעולף, הוא עוד רגע מתמוטט וכל האלונקה עליו. אז איגפתי את האלונקה וברגע האחרון. בין ההתעלפות לנפילת האלונקה הצלחתי לקפוץ עליו ולחסום בעזרת הגב שלי את הידית של האלונקה מראשו.
מגבש: רץ ומרים את האלונקה ממני. ואחרי שהוא רואה שהכל בסדר, הוא מזעיק חובש לקחת את המעולף וכמו שציפיתם, המסע המשיך!

דגשים : מעבר לכך שהמסע הזה בודק חוסן מנטלי ועבודת צוות. הוא בודק גם איך אתם מתנהלים מול רגעי הקושי. רגעים שברורים לכולם מתי הם קורים לכן, ברגע של קושי אל תעזו לרדת מהאלונקה

עד שיסתיים!

חוויות חניך: זהו זה נגמר, כל העבודה הקשה, כל האימונים המפרכים, השעות המאוחרות לתוך הלילה, הלחץ הפחד, החלום, השאיפה, זה נגמר, אני רואה את המטווחים, זהו סוף הגיבוש, חמישה צעדים אחרונים של דם, יזע ודמעות, ארבעה צעדים של התמדה ומשמעת עצמית, שלושה צעדים של עקשנות ושבירת מחסומים מנטאליים, שני צעדים של חלום, שאיפה ומטרה, צעד אחד של עבודה קשה והגשמה! גיבוש מטכ”ל החלק הפיזי, מאחורי, ככה לפחות חשבתי.

תרגיל ראשון: חפירת בור, לפי פרמטרים אותם יתנו לכם המגבשים.

מסע חזרה למטווח, קיפול אלונקה ויציאה לתרגיל הבא.

תרגיל שני: פירוק והרכבת M16 בקבוצות של ארבעה.
הסבר: אתה רץ אחרי שמזניקים אותך, מרכיב ומפרק את הנשק. רץ חזרה נוגע במתגבש שאיתך בצוות. הוא יוצא וחוזר חלילה.

אז מה שנשאר לכם אחרי התרגיל האחרון זה למלא שאלון סוציומטרי, לשבת ובפעם הראשונה מזה ארבעה ימים לנוח. לצחוק, ולשמוע קצת על האנשים שעברו איתך את “הגיהנום” של היחידות המיוחדות.


 

עדכון היום הרביעי

עדכון היום הרביעי לגיבוש מטכל. שימו לב שרק משימה אחת שונתה בגיבוש. היא המשימה האחרונה סוגרת היום .(פירוק והרכבה) במקומה בוצע תרגיל שלא נראה בעבר בגיבוש ובכלל.

תרגיל סוגר גיבוש : התרגיל המשולב – חוויות חניך

הם תחמו את השטח. כשבעים מטרים שמחולקים לקו הזנקה, קו אמצע. ( עליו הניחו שק אשי לכל אחד) וקו סוף המסומן ע”י כיסא אותו נקיף מימין למשאל .
מגבש: שימו לב בהזנקה שלי זחלתם לקו האמצע, העמסת על גבכם שק אישי ורצתם לנקודת הסוף הקפתם את הכיסא מימין לשמאל וחזרתם לקו האמצע שם תחזירו את השק למקומו. עד כאן הכל מובן?
מתגבשים: חיובי המגבש
מגבש: מצוין. ברגע שהשק כבר במקום, אתם רצים חזרה לנקודת ההתחלה מקיפים אותי מימין לשמאל וחוזר חלילה, זה סיבוב אחד בלבד. המטרה לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר.
חניך: זה תרגיל שהוא ביצע לנו בסאגת הגיבושים. זה תרגיל בינוני לעומת מה שנאלצו לעבור יחד איתו. מנכל אדרנלין והסגל האדיר שלו, בעוד שלכל השאר השחירו הפנים מקושי, אני קרנתי. ובהזנקה שלו סיימתי את הגיבוש בהובלה שאין שניה לה, זה הכוח שלנו, אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

 – סוף עידכון –


 

גיבוש מטכל | יום חמישי – יום התשובות

אתם תקומו ביקיצה טיבעית לחלוטים בשעה 8 בבוקר. תבצעו מסדר רס”ר, פירוק מתחם הגיבוש ותסגרו בהזדכות על הציוד הצבאי. בינהם: נשק , אפוד, מימיות, את חפירה, קיטבק מדים וכובע).

חוויות חניך: זהו הרגע המכריע. נשארו לא יותר ממאה וחמישים מתגבשים. זהו הרגע שהוא יצא אלינו והחל בהקראת שמות מרשימת שמות שמופיעה על שלושה דפים שונים. כל אחד ליחידה אחרת, זהו הרגע בוא הזמן עצר מלכת. כדי לגלות שהיום הפכתי חלום למציאות.


 

 הניצחון דורש הכנה מוקדמת | אדרנלין 

אם אתם מבקשים את גוף ההכשרות המוביל והמיוחד מסוגו. זה שלו קורס ההכשרה הבלעדי שהסיר את הכפפה והפך לחלוץ שהתחייב והצליח להביא את משתתפיו ליחידות העלית של צהל וללא עוררין, ולצד אחוזי ההצלחה הגבוהים מכל, מקומכם איתנו.

 
קרדיט: לוחמי סיירת מטכל מאת הצלם המוערך כל זיו קורן.
שאלות ותשובות
 1. לכל צוות יתייצבו תשעה מגבשים ולפי הסדר הבא 
 1. סה”כ מדובר בתשעה מגבשים כאשר ככלל המגבשים שיתנו את הקצב יהיו מגבשי “היחידה” למעט בתרגילים ייעודים אותם תעביר היחידה המתאימה להם ( לדוג: יחידת 669 שתבצע תרגיל זכרון של סוגי קשרי הצלה וכיוצא בזה )
 1. לגיבוש מטכל ניגשים כ 450 מועמדים סה”כ, יש להכיר כי מדובר במספר הניתן לשינוי אך זהו הקו הכללי 
 2. יום הראיונות : לאחר ביצוע האקטים הפיזים של היום השלישי אתם תצאו לארבע שעות של ראיונות למול סגל הצוות המגבש ולצידו ישכללו את כלל הנתונים אשר אספו מכם ביומיים האחרונים ובאמצעותם יאתרו כ 250 מועמדים בלבד איתם יבנו צוותי גיבוש חדשים אשר ימשיכו להתגבש עד ליום החמישי של גיבוש מטכל ומהם יאתרו את לוחמי העתיד של היחידה.
 3. לסיירת מטכל גיוס חד שנתי של מאה מועמדים כאשר למעמד גיוס זה שני מועדי גיבוש האחד במרץ והשני בנובמבר, משכך לכל מועד חצי מההקצאה הכללית, כחמישים מועמדים עתידים לסיים ולהעפיל ליחידה, כמובן שהמספר דינמי ומשתנה. 

על סיירת מטכל, מדריך הגיבוש המעודכן והמלא וסיפורי ההצלחה של אדרנלין הכנסו : סיירת מטכל המדריך המלא

 1. מי שנופל ביום השלישי של הגיבוש זכאי להתמיין לאחר מכן ליחידת 504, גיבוש צנחנים ומיוני היחטיות שלאחר גיוס.

על יחידת 504 המידע המלא הכנסו : 504 המדריך המלא

 1. כל מסיימי הגיבושים האחודים, גיבוש מטכל האחוד, גיבוש שייטת האחוד, גיבוש חובלים וצוללות וגיבוש טייס זכאים לשבוע ראיונות למערך היחידות המיוחדות שמתבצע כחודש לאחר אותו מועד גיוס 
 2. היחידות הממינות בשבוע הראיונות מהגיבושים האחודים בלבד הן 
 1. לחצו על שמות היחידות המראינות ותעברו לעמוד היחידה אשר מסקר אותן מרמת הקמתן, קריטיונים מתבקשים, גיבושים מלאים וסיפורי הצלחה
 1. אתם תזומנו לביצוע יום סיווג ביטחוני וראיון אישי ע”י מילוי שאלון ייעודי לעניין ועמידה מול מראיין 
 2. ניתן ליפול מיום זה, ואם הדבר יקרה תהיו תזכו לשבוע ראיונות בהתנהלות שונה, לבחירתכם.
 1. ישנו מיון נוסף של היחידה העונה לשם גיבושון 669 או יום בריכה 669, אשר מגיע לבצע מבדקים המשקפים את קווי העובדה הייעודים של היחידה 
 2. למיון היחידה הכנסו : גיבושון 669 המדריך המלא  
 1. זכות הבחירה הראשונה שייכת לסיירת מטכל בעוד השניה שייכת ליחידת שלדג 
 2. לאחר מכן שאר היחידות הממינות, יחידת 669, מגלן, דובדבן ויחידת אגוז ילחמו על המועמדים באמצעות דרפאט
 3. דראפט: מדובר בסוג של הגרלה, כאשר כל יחידה תשים את האבצע על המועמדים שהיא איתרה לכוחותיה
 4. דגש: יחידת 669 מאבדת זכות בחירה של סיירות העלית משום שלה שני ערוצי קבלה והם גיבוש מטכל וגיבוש שייטת, בעוד שליחידות האלו יש רק ערות בחירה בודד.

כלל מדובר במספר קריטריונים רב אך אנו נשים את האצבע על המשמעותיים שבהם 

 

 1. יכולות פיזיות: הגיבוש האחודים עומדים כגיבושים העצימים ביותר לפני גיוס ומשכך אתם מתבקשים להעפיל ולהתייצב במקומות הראשונים של האקטים השונים מבינהם סדרי הגעה, תרגילי מנטליות פיזים הנמתחים על זמן מסויים וכיוצא בזה
 2. יכולות מנטליות וחוסן נפשי: כשונה מכל מה שסיפרו לכם, את המנטליות לא יבדקו רק באמצעות תרגילים מנטלים יעודים לכך אלא ברמת ההתנהלות השגרתית שלכם בגיבוש והדבר מתחיל מתבטא ברמת הנראות שלכם( מסודרים או מפוזרים, זקופים או מכופפים ) ביצוע האקטים עצמם ( בקצב איטי או מהיר ) ועוד.
 3. יצירתיות : כחלק ממעטפת הגיבושים האגרסיבית המדוברת יעברו המלשבים מספר לא מבוטל של תרגילים מחשבתים וחברתיים, אשר הושתת עליהם המשפט “הדרך היא החשובה מהתוצאה” הכוונה היא שמעבר לעובדה שמבקשים שתצליחו את אותן המשימות שיציבו בפניכם, הם מבקשים לראות מי בעל הרעיון מבן כולכם, מי ינהל את אותו התרגיל, מי יקח אחריות בצורה מוסכמת, איזה סוג פתרונות יעלו, כמה תגדילו ראש ואיך תתמודדו מול בלתי מתכוננים. 

 

 1. דגש ברזל : שימו לב חברים כלל המגמה השתנה בהמלך העשור האחרון והיום מבקשים מגבשי יחידות העלית למצוא בכם מגמת שיפור, לכן גם באם אתם לא מצטיינים באקטים הפיזים אך מנגד אתם מייצגים מגמת שיפור בקצה גבוה ויציב, הסיכוי לעבור את הגיבוש ולהעפיל ליחידה המתבקשת לא קטנים כלל. 

 

מאמרים נוספים

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
פתח צ׳אט
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן