מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש מטכל | גיבוש היחידה המדריך המלא

גיבוש מטכל – לסיירת מטכל מספר ערוצי קבלה כאשר הערוץ המרכזי מסתכם בגיבוש האחוד של סיירת מטכל אליו תעפילו דרך יום הסיירות הצה"לי או בשמו השני יום שדה.

על מנת להכיר את כלל הערוצים, הקווים המנחים את המגבשים וכיוצא בזה, קישרנו למענכם בסוף מדריך זה מאמר האקסקלוסיבי אותו כתבנו בשיתוף פעולה מצד היחידה העונה לשם " איך מתקבלים לסיירת מטכל המדריך המלא " 

כמו כן חשוב לציין כי זהו המדריך העדכני ביותר לגיבוש היחידה אשר נכתב ע"י מדריכי אדרנלין כושר קרבי המתפקדים כמגבשים במיל בגיבוש האמור ( גיבוש מטכל האחוד )

גיבוש מטכל יום ראשון

מדובר ביום הפועל בשני מישורים כאשר הראשון התארגנות וחלוקה והשני כניסה למערך הגיבוש בפועל, אותם נסקר למענכם ברגעים מאלו ממש.
חוויות חניך : ירדנו מהטיולית שהובילה אותנו אל תוך הבסיס, שם חיכה לנו אפסנאי הגיבוש אשר הורה לנו לקחת

 • קיטבג
 • שלוש זוגות מדים
 • את חפירה
 • שלוש יתדות לאוהל
 • פלג אוהל סיירים ואפוד משנות השבעים אותו תצטרכו להרכיב ולשפצ״ר כמשימה בגיבוש.

חלוקה : בשעה 14:00 אחרי נוהל ההתארגנות (בדיקות רפואיות וארוחה אישית מהבית ) יתבצע מסר חלוקה לעשרים וחמישה צוותים בהם תשעה מגבשים בראשם יעמדו מגבשי סיירת מטכל שיתנו את הקצב בזמן שהאחרים יתפקדו "כמלאכים" ויקחו את המושחות רק בתרגילים הייעודים להם.

תרגיל ראשון : מירוץ פילים
הסבר: אתם תבצעו חמש עשרה מקצים של ספרינטים באורך כעשרים וחמישה מטרים כאשר עליכם הציוד הצבאי אותו מנינו למענכם בהתחלה השוקל כעשרים קילוגרמים סה"כ.
דגשים שעליכם להכיר: המגבשים יורו לכם לאחוז את הקיטבק באחת מידכם כאשר השניה תאחוז את הנשק אותו קיבלתם בכניסתכם למתחם ובמטרה ליצור קושי תנועתי עליו תתבקשו להתגבר ( איך מבצעים זאת, הצטרפו לאדרנלין כושר קרבי והיחשפו )

תרגיל שני : אלונקה סוציומטרית
הסבר: יציאה למקצה של עשרים וחמישה מטרים הלוך וחזור, כאשר ארבעת הראשונים יתפסו את האלונקה ויצאו לסיבוב נוסף, וחוזר חלילה. כך תבצעו שנים עשרה מקצים

תרגיל שלישי : סחיבת שקים
הסבר: דיונה המחולקת ל-3 חלקים – פסגה, אמצע(מתחם השקים) וסוף (כיסא מגבש).
אתם תתבקש לרוץ למתחם השקים, לאחוז באחד מהם, ולזחול לצידו לכיסא המגבש הנמצא במעלות הדיונה.
כיסא אותו תקיפו מימין לשמאל כדי לחזור למתחם השקים בו תשאירו את השק, ותרוצו חזרה לקו ההזנקה כדי למסור למגבשים את מספר סיבובכם. שלכם מטרה אחת והיא צבירת מספר הסיבובים הרב ביותר.

תרגיל רביעי : זחילות עד למגבש
הסבר: מדובר בשתיים עשרה מקצה זחילות עד למגבש בהם יבצעו המגבשים נוהל חדל שיעמיד את הראשונים בחסרון תמידי, אותו צרפנו בסוף המאמר כחלק מחוויות בוגרי אדרנלין שהעפילו ליחידה.

דגשים כללים שעליכם להכיר

 • מנוחה בין האקטים הינה שמונה לעשר דקות
 • אורכו של כל תרגיל הינו (מידע של חניכי אדרנלין) ככה שבעזרת הידע הזה, לא יוכלו לשבור אתכם!
 • לא לשכוח את ארבעת הדגשים למנוחה אשר יכניסו אתכם ליתרון מול האחרים באקט הבא.

 

היום הראשון יסתיים ע"י בניית אוהל סיירים יחד עם חבר לצוות לו יש את החלק השני של האוהל, סידור הציוד האישי וכניסה למצב שינה ואגירת כוחות לקראת היום השני של גיבוש היחידה.

גיבוש מטכל יום שני

חוויות חניך :  התעוררנו בשעה ארבע לפנות בוקר, בעקבות אזעקה מחרישת אוזניים שתלווה אותנו בכל בוקר מרגע זה ואילך כדי לגלות שעוד ארבע מועמדים פרשו במהלך הלילה וסגל גיבוש מטכל שהמשיך וניסה להפיל את רוחנו באמצעות מתן הלגיטמציה לפרוש לפני תחילת היום השני של גיבוש היחידה.

לאחר כל אלו החל היום השני ואלו האקטים לפי סדרם

תרגיל ראשון : זחילת למול שק
הסבר : מטרת התרגיל היא לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר כאשר מתחם הזחילה יהיה מרגלי הדיונה למעלותיה.
דגשים שחשוב להכיר : יש לשים לב למספר הסיבובים אותם ביצעתם משום שאם תטעו בעניין זה תאבדו נקודות זכות חשובות.

תרגיל שני : זחילה עד למדריך
הסבר: מדובר במקצי זחילה ארוכים העומדים על בן 50-70 מטרים ואך יותר, בהם המגבש יצעד ואתם אחריו ובמטרה לתפוס אותו.
דגשים שחשוב להכיר : משום שמדובר במקצים העולים באורכם על גדר הרגיל, מספר המקצים לא יעלה על ( מידע אותו נשמור לחניכנו ) ומעצם ידיעה זו תוכלו להשתמש בכלים אותם למדתם ובכך לחתום תרגיל זה בניקוד נוסף.

תרגיל שלישי : אלונקה סוציומטרית קלאסית
הסבר: הסבר לתרגיל זה ראו בפירוט היום הראשון של גיבוש מטכל

תרגיל רביעי : חפירת בורות צוותית וקבוצתית
הסבר: המגבש יורה לכם לחפור בור אישי וקובצתי לפי מידות שונות בינהם, כאשר מטרת התרגיל היא למצוא את קצב עבודתכם ואופן חלוקת הזמנים ויחסי הכוחות אותם בחרתם לבצע ( מהי החלקה האידיאלית, הצטרפו לאדרנלין כושר קרבי והיחשפו )

 

חברים יקרים הגיע הזמן לבדוק את הפן השכלי ,לאחר ארוחת בוקר אתם תגיעו ל-״מתחם המשימות של גיבוש מטכל בו תעברו משימות חשיבה קבוצתיות ואישיות, לפיהן המגבשים יידעו להרכיב ניתוח ראשוני של האופי והיכולות הקוגניטיביות שלכם.

משימה ראשונה : העברת צוות מקצה אחד למשנהו
הסבר: העברת הצוות מקצה אחד לשני לפי נהלים ברורים

משימה שניה : שדה מוקשים
הסבר:  מדובר במתחם חול שמעליו רשת ברזל שצריך לעבור מתחתיה ומאידך לא לגעת בקרקע אלא להשתמש בציוד הנמצא בשטח (מוט עץ, 2 חביות, אלונקה)

משימה שלישית : מקבץ משימות ייעודיות של יחידת 669

 • הצגת שני סוגי קשרים מטעם יחידת 669 אותם יציגו בפניכם המגבשים פעמיים עליהם תצטרכון לזכור בצורה מודיקת ( נמליץ ליצור סיפור דרך )
 • סיפור אישי וחידה אשר יספרו לכם לוחמי 669 ברמה האישית, אותו תצטרכו לזכור ועליו תשאלו המשך הגיבו

 

 

לאחר משימות אלו, אתם תתקפלו לפי פקודת המגבש המוביל מסיירת מטכל למטווח ותצאו לארוחת צהריים מהשעה החל מהשעה אחת לארבע בצהריים. מנוחה שתסתיים ביום סיירות נוסף לתוך הלילה

 1. ספרינטים
 2. זחילות
 3. אלונקה סוציומטרית
 4. סחיבת שקים מנטלית ( מספר הסיבובים הרב ביותר)

גיבוש מטכל יום שלישי

מדובר ביום השלישי והחוצה לש גיבוש מטכל בוא יתבצעו ראיונות ומסדר דמעות מחודש להרכבת צוותים חדשים ומותאמים יותר לדפוסי העבודה של סיירות העלית וחטיבת הקומנדו

משימה ראשונה : הקפצה + מסע
הסבר: מדובר בהקפצה שתערך בשעה ארבע לפנות בוקר לאחריה תתארגנו על מנת לצאת למסע אותו תבצעו על דיונה לבחירת המגבשים אותה תטפסו וממנה תרדו לפי קצב המגבשים שעל כתיפהם אלונקה בת שמונה שקים, כלל הציוד המחלקתי וכיוצא בזה – פירוט על המסע דרך עיני בוגרינו שהעפילו ליחידה תמצאו בסוך המאמר

מיד לאחר המסע יתבצע יום סיירות הנוסף המכיל ארבע תרגילים מוכרים

 • ספרינטים קלאסי
 • אלונקה סוציומטרית
 • זחילות קלאסי
 • חפירת בור

 

שלב הראיונות
הסבר: מיד לאחר אקטים אלו תצאו לארבע שעות של ראיונות למול סגל כלל המגבשים לאחר יתבצע מסדר חלוקה לצוותים החדשים בהם תתמיינו.

מסדר דמעות – חויות חניךהשעה ארבע בצהריים, הם הושיבו אותנו במטווח אחרי קיפול האוהלים והחלו בחלוקה לצוותים החדשים ע"י מסדר דמעות נוסף שהפריש חצי מהמועדים כדי לזרוע פחד באלו שנשארו, לענייננו, לאחר קריאת שמי התייצבתי בצוותי החדש כדי להיווכח שמדובר באותה הפלטפורמה בדיוק של היום הראשון, פחד והססנות שמניעים את כולם לנוכח העובדה כי מדובר באנשים החזקים ביותר של גיבוש מטכל שבזה הרגע התקבצו כדי להילחם על מקומות בודדים ליחידה, חמישים למען הדיוק.

תרגיל ראשון (בצוות החדש) – ספרינטים
הסבר: ספרינטים שאורכם עולה על גדר הרגיל ומטרתם להמחיש את רמת הצוות אליו הגעתם.

תרגיל שני : אלונקה סוציומטרית
הסבר: תרגיל שמחולק לשלוש פקודות באמצעות שני שקים ואלוקנה, כאשר אחד יוגדר כמחבל א' והשני כמחבל ב' שהמטרה היא להתסער לכיוון המחבל אליו הזניק המגבש ולהתסדר לפי סדרי הגעה בעת חזרתם לקו הזינוק
הפקודה השלישית העונה לשם "אלונקה" היא זו שדורשת את הדריכות הגבוה ביות, מיד בהישמע פקודה זו עליכם לעזוב הכל ולרות לאלונקה על מנת לתפוס את אחת מידיותיה.

תרגיל שלישי : זחילות
הסבר: מדובר במספר מקצי זחילות ארוכים ובודדים שמטרתם היא לתפוס את המגבש

תרגיל רביעי : זחילות במעגל
הסבר: אתם תזחלו במעגל שהמגבשים יתחמו באמצעות שקים כשהמטרה היא לסגור כמה שיותר סיבובים ולעקוף כמה שיותר מועמדים לפי הוראת המגבש המוביל.

תרגיל חמישי : סחיבת שקים
הסבר: אתם תצאו לריצה על הדיונה שעליכםם שק במשקל עד כ חמש עשרה קילוגרמים על מנת  לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר.

 

לאחר אקטים הפיזים אלו אתם תצאו שוב ל-״מתחם המשימות של הגיבוש" לבצע את התרגילים הבאים

משימה ראשונה  : הגדר
הסבר: מעבר מצד אחד של הגדר לשני בלי לגעת בגדר (חפירת בור מתחתיה).

משימה שניה : הסוואה
הסבר: בניית עמדת הסוואה לפי דגשים שיתנו לכם המגבשים בינהם: גבולות גיזרה, ציוד לשימוש וסוף זמן.

משימה שלישית : טקטיקה
הסבר: המטרה היא לגעת במגבש שנמצא על אחת הכיפות בלי שישים לב, אם היה ושם לב נכשלתם ועל כל הצוות לסוג לקו הזינוק, היה ואחד מכם הצליח, המשמעות היא שכבשתם כיפה מלוחמי סיירת מטכל

משימה רביעית : מתלה שזיפים.
הסבר: המטרה היא להישאר האחרון שנשאר תלוי על מוט המתח, תרגיל העובד על הפן המנטלי ויבקש מכם יותר מכוח ידיים גרידא  ( את הדרך להתגבר אליו ואיך בוגר אדרנלין העפיל ממנו ליחידת שלדג תמצאו באדרנלין כושר קרבי )

משימה חמישית : הרצאה
הסבר:  הצגת נושא בפני הצוות למשך שתי דקות שלמות.

משימה שישית : פירוק והרכבה
הסבר: במשימה זו תתבקשו להרכיב ולפרק רובה M16 לפי זמנים, כאשר לכל אחד שתי הזדמנויות בלבד כאשר מטרת התרגיל בן היתר היא למצוא בכם מגמת שיפור ולא ידע מוקדם במכלול הנשק.

משימה שביעית : דיון קבוצתי
הסבר: מדוב בשאלה הרת גורל אותה ימסרו לכם המגבשים על מנת להדיין כצוות ולהחליט איך לפעול ולצד ההשלכות שבכך.
יש לשים דגש: התשובה אותה תמסרו אינה העניין המשמעותי במשימה זו כי דרך ההגעה אליה וצורת הצגתה לפני סגל הגיבוש, איך עושים זאת בצורה נכונה הצטרפו לאדרנלין כושר קרבי ותרכשו ארבע כלים באמצעותם תובילו את הצוות ללא עוררין.

משימה שמינית : חפירת בור קלאסי
הסבר: לפי הנחיות מהמגבשים (מטר של עומק, רוחק, ואורך)

 

דגשים כללים שעליכם להכיר 

 • המנוחות מתקצרות לחמש עד שבע דקות בן המקצים (מבקשים להראות לכם עליית מדרגת קושי )
 • במהלך היום תקבלו מפה ומור"ק עליהם תשאלו בהמשך.
 • ישנה האפשרות כי כל התרגילים המצוינים במאמר, יופיעו בסדר שונה בגיבוש. לא להיבהל, כמו כן, מיד לאחריהם אתם תצאו לזמן התארגנות ושינה כי היום הרביעי עומד בפתח.

גיבוש מטכל יום רביעי

יום המיון האחרון של גיבוש מטכל שיחתם בצורה לא שגרתית ומפתיעה מהרגיל.

הקפצה : מדובר בהקפצה אותה יבצע סגל הגיבוש בשעה אחת בלילה על מנת להעמיד את כלל המתגבשים בח' צוותים ולגולל בפניהם עד כמה ההקפצה התנהלה בעצלתיים וזו במטרה לבצע מהלך לא צפוי כלל אותו נעניק למשתתפי קורס ההכנה לצהל באדרנלין כושר קרבי בלבד.

הבוקר הגיע, בין אם התעוררתם אליו או שהוקפצתם אליו כבר במהלך הלילה, ואתם מאחורי המגבש בשני טורים מתכוננים ליום האחרון של גיבוש היחידה אשר על כף המאזניים עתיד שלם, ואתם שאסור לכם להקל בו ראש ולהתכונן אליו לצידנו במעוד מועד

תרגיל ראשון : זחילות (על דיונה)
הסבר: אתם תזחלו למעלה ולמטה כאשר עליכם שק אותו תמלאו בפסגת הדיונה ותרוקנו לרגליה בערימה אישית שלכם
דגשים שיש להכיר : יש לסמן את ערימת החול שלכם על מנת למנוע בלבול מצד חבריכם לצוות, עשו זאת באמצעות חפצים הנמצאים בשטח וכיוצא בזה

תרגיל שני : אלונקה סוציומטרית
הסבר: ראה פירוט התרגיל במפרט היום הראשון שלעיל

תרגיל שלישי : מעגל זנבות
הסבר : אתם תעמדו בתוך מעגל תחום ע"י שקים, כאשר המטרה היא להישאר האחרון לו זנב ( שק ) באחוריו, כאשר לתרגיל זה שני מנצחים, האחד שנשאר אחרון והשני שצבר ( שלף) את מספר הזנבות הרב ביותר

תרגיל רביעי : מעגל כוח
הסבר: אתם תעמדו בתוך מעגל תחום ע"י שקים, כאשר המטרה היא להישאר האחרון במעגל ע"י דחיפות בלבד, לתרגיל זה ינתנו לכם כשלושה ניסיונות.

 

יציאה לארוחת בוקר ותפילה שאורכם הינו 40 דקות שלמות. בהם ינתן לכם זמן התארגנות והתרעננות להמשך היום

תרגיל חמישי : משימת מחשבה (הסיפור על המקלט ופצצת האטום).

תרגיל שישי : מסע
הסבר: מדובר במסע קצר שיתבצע על הדיונה ואורכו כארבעים ומחמש דקות, אשר בסיומו יחלו משימות המחשבה של היום הרביעי

 

יום רביעי – משימות מחשבה

משימה ראשונה : פירוק והרכבה
הסבר: ידגימו לכם פעמים בלבד איך מתבצעת הרכבה ופירוק של רובה מסוג קלשניקוב, שמיד לאחריה ינתנו לכם שתי נסיונות בלבד לבצע את המשימה תחת זמנים

משימה שנייה : ידע כללי
הסבר: "ארץ עיר" לכתוב את כל הערים המתחילות באות ט' – ללא התייעצות כלל.

משימה שלישית : מבחן הזיכרון
הסבר: מבחני זיכרון באופן פרטני על המסמכים שנתנו לכם בשיבוצם בצוות החדש.

משימה רביעית : בניית מבנה לגובה משולב
הסבר: בניית המבנה הגבוה והרחב ביותר כקבוצה מהציוד הנמצא בשטח.

משימה חמישית : בניית המבנה לגובה
הסבר : האישי הגבוה ביותר ובמקביל הקבוצתי הגבוה ביותר.

מסע סוגר גיבוש
הסבר: בסוף משימות אלו תצאו למסע שיחל באמצעות מקצה בודד של אלונקה סוציומטרית אשר יקבע מי מכם יזכה להתחיל תחתיה את המסע, מסע אשר אורכו כארבעים וחמש דקות עליו תקראו דרך עיני בוגרינו בסוך מדריך זה

 

עד שיסתיים!

חוויות חניך: זהו זה נגמר, כל העבודה הקשה והאימונים המפרכים, השעות המאוחרות לתוך הלילה, הלחץ הפחד,  הדרך אל הפסגה.
אני רואה את המטווחים ומרגיש את כל אלו מאחורי לצד צעדים ממוספרים שמסמלים את הסוף.

 • חמישה צעדים אחרונים של דם יזע ודמעות
 • ארבעה צעדים של התמדה ומשמעת עצמית
 • שלושה צעדים של עקשנות ושבירת מחסומים מנטאליים
 • שני צעדים של חלום, שאיפה ומטרה
 • צעד אחד של עבודה קשה והגשמה!

 

גיבוש מטכ"ל סוף !  ככה לפחות חשבתי…

תרגיל ראשון: חפירת בור
הסבר:  לפי פרמטרים אותם יתנו לכם המגבשים

תרגיל שני : ספרינט זחילה משולבים
הסבר: תרגיל המחולק לשני חלקים כאשר בראשון תרוצו ובשני תזחלו ולפי סמפר הסיבובים הרב ביותר

גיבוש מטכל יום חמישי

אתם תקומו ביקיצה טיבעית לחלוטים בשעה שמונה בבוקר לביצוע

 • מסדר רס"ר ( הזכות על הציוד הצבאי )
 • פירוק מתחם הגיבוש

 

חוויות חניך: זהו הרגע המכריע, נשארו לא יותר ממאה וחמישים מתגבשים והוא שהחל להקריא את שמותינו בזה אחר זה משלושה דפים שונים שיחתמו לאיהז יחידה התקבלת אם בכלל, מעמד בו הזמן עצר מלכת ואני שהפכתי חלום למציאות והתקבלתי לסיירת מטכל לצד חניכים נוספים מחברת אדרנלין כושר קרבי.

איך מתקבלים לסיירת מטכל

אנחנו כאן להכין אתכם באמצעות שיטה פורצת דרך לשירות משמעותי ביחידות החוד הצהליות המתבטא בקורס הכנה אקסקלוסיבי העומד כיום באחוזי ההצלחה הגבוהים מכל.

אימוני שיגרה מדויקים, ימי סימולציה מרהיבים, סדנאות קצה מגוונות, ימי העשרה מסווגים ואלו בשילוב טכנולוגיה מתקדמת אותה פיתחה אדרנלין כושר קרבי ובמטרה ליצור התאמה מלאה בן המועמד ליחידה אליה כיוון דרך.

אם לסיירות העלית ויחידות החוד הצהליות אתם מכוונים, מקומכם איתנו

 

לקביעת אימון ללא עלות חייגו 058-7071724 או הזינו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם 

איך מתקבלים לסיירת מטכל

חוויות א' מאדרנלין כושר קרבי נהריה
מירוץ פילים : הוא פקד לעינו להרים את הציוד האישי, הצבאי והמחלקתי ולצעוד אחריו בשני טורים ובמשך עשר דקות שלמות.
מסע קצרצר שנחתם בסידור הציוד המחלקתי ועמידה על קו הזינוק ששאר הציוד הצבאי/אישי עדיין על גבינו כדי שנסתדר על קו הזינוק בהמתנה מורטת עצבים להוראה שלא איחרה להגיע, פקודת ההזנקה.
מגבש: קדימה בחרים כמו שאמרתי להקיך מימן לשמאל ולחזור לפי סדרי הגעה, כמו כן אנחנו לא נחכה לאחרונים, הגעתם לגיבוש מטכל ולא לקייטנת שושנה תתחילו להתנהל בהתאם.

א' : הוא הורה לנו לאחוז את התיק ביד שמאל כאשר את הנשק אחלזנו ביד ימין, מקצה קצתר של עשרים וחמישה מטרים שהרגיש כמו נצח לאור מורכבות העניין ואנחנו, בוגרי אדרנלין שעבדנו ימים ולילות על מנחי ריצה וטכניקה נכונה בסאגות המנכל שהבטיחו לנו את שלושת המקומות הראשונים בתרגיל זה ואלו שאחריו
מגבש: אותם שלושה אנשים ומאותו גוך כושר קרבי, דיי מפתיע אני חייב לציוון, ומסיימנו להתצפעל לכו אחורה עשרה צעדים מרגע זה ואליך אני לוקח מכם את המקומות הראשונים

א' : חיוך המרוח על פנינו מאוזן לאוזן פקודת ההזנקה והמקומות הראשונים אותם נחלנו לעצמנו באמצעות מכלל כלים מנטלים ופיזים והוא שהבין שככה זה יראה מכאן והלאה היות ואני התקבלתי למטכל ושני חברי לשלדג

 

חוויות ג' מאדרנלין כושר קרבי תל אביב
ספרינטים קלאסי : מיד לאחר מירוץ הפילים הוא הורה לנו שוב הנלתסדר על הקו רק שפעם מדובר במשקל גוך חופשי אם ניתן לקרוא לזה כך ואלו היו הוראותיו.

מגבש: בוא נבצע חימום צוותי חברים, רוצו אל השיח שלפניכם כצוות ותחזרו לעמידה בשלשות מסודרות תוך ארבעים שניות, בהצלחה
ג': כך מצאנו את עצמנו יוצאים לארבע מקצים בהם עמדנו בזמנים והוא שהחליט לפרות גבולות אישיים ולאתגר אותנו לרדת לעשרים שניות שהפכו את החימום לתרגיל עצים לכל דבר ועניין

מגבש: כל מה שרצתם עד עכשיו לא מעניין, מעכשיו אתם רצים לפי סדרי הגעה ונעמדים על קו הזינוק לפי מקומכם כפי שביצענו בתרגיל הקודם
ג': בזמן שכולם הלבינו וחלקם פרשו רק אנחנו ידענו אם הוא ספר או לא את המקצים הקודמים ואיך בדיוק להתנהל בהם על מנת ליצור יתרון שיוביל אותנו להעפיל למטכל ושדלג בסוף הגיבוש

 

חוויות ע' אדרנלין כושר קרבי עפולה
זחילות עד המגבש : זחילה של מעל שבעים מטרים שמטרת היא לתפוס את המגבש, והוא שבחר להטריל אותי לכל אורכה, רגע לפני תפיסתו הוא יברח מכם ובחיוך ויסמן לכם כי בפניכם דרך ארוכה ואתם שלא תאמרו נואש.

מגבש: הגיע הזמן שתתפוס אותי, קדימה צעדים בודדים והגעת ליעד.
ע': הוא עמד במקומו ואני החלטתי לנצל את ההזדמנות להסתער בכל כוחותיי לכיוונו ולתפוס את כך רגלו

מגבש: חייך לעברי וצעק את ההתניה ״חדל", בזמן זה כולם עצרו במקומם על מנת לתת למלאכים זמן לדרג אותנו לפי מיקומנו במתאר הזחילה ומיד, שנחתם בהוראה לה חיכיתי " מי שמגיע לקו יכול להתחיל זחילה בצורה עצמאית"

ע': עכשיו הבנתי בדיוק מדוע עלה חיוך על פניו, מהות התרגיל היא להעמיד את הראשון שבנינו בחסרון תמידי ולבדוק עמה יציב יהיה ועד כמה רחוק ניתן למתוח אותו, בדיוק כפי שעשו לנו באדרנלין וקשה מכך.

 

חוויות ר' אדרנלין כושר קרבי נתניה
מסע : השקמה נוספת הנפתחת באמצעות אזעקה מחרישת אוזניים אליה כבר הורגלנו בימים הקודמים, סגל הגיבוש שהורה לנו בצעקות לעלות על כלל הציוד המחלקתי על מנת לנוע מאחוריהם תוך שמירה על קצב אחיד ושמירה של עד חמישה מטרים הישרכות מאחוריהם.

מגבש: מי שיישרך מאחור מעל חמישה מטרים בראש הטור או מאחורי המגבש המאסף אין לו מה לחפש בגיבוש מטכל ראו הוזהרתם.

ר': למעלה ולמטה, הדיונה שלמולנו והגבוה יותר הממוקמת מצידה הימני, זו שמאחורינו ובחזרה לדיונה הראשונה, זהו המסע של גיבוש מטכל שהצליח להפריש לפחות שישה מועמדים ובידיעה שזו רק ההתחלה.
בלי שום התחשבות במשקלים שעלו על גבינו והאלונקה שעמדה מעל מאה קילוגרמים, בלי שפסח על שום דיונה והמלאכים שרמזו לכל אחד מאתנו שאם לא יגביר קצב ימצא עצמו מחוץ לגיבוש.

מגבש: כמו שאמרתי, עליה או לא אתם לא נשרכים מאחור, לצמצם ומיד
ר': בעודנו מטפסים את הדיונה הוא מלמל שאינו מסוגל יותר והתמוטט, בהבזק רגע זנקתי מעליו על מנת לספוג את האלונקה והשקים שקרסו עליו כדי שהמגבש יצעק לי לקום מהר ולהמשיך את המסע בעוד החובשים פינו אותו מחוץ לדיונה.

מגבש: קדימה כמו שאמרתי אף אחד לא נשרך מאחור תתאפסו על עצמכם כמה שיותר מהר ותגיעו אלי.
ע': המסע הסתיים לצד שמונה דקות מנוחה בודדות שנקטעו שוב ע"י ארבעת האקטים המרכיבים את יום השדה הצהלי שארכו שעתיים שלמות עד לשעות הבוקר המאוחרות מהם הולבנו לביצוע ראיונות מול סגל הצוות.

 

חוויות א' אדרנלין כושר קרבי גבעתיים
ספרינטים ( צוות חדש יום שלישי ) :
אתם תעמדו על הקו כשמולכם שק במרחק שבעים מטרים אותו תתבקשו להקיף מימין לשמאל כפי שעשיתם עד כה ולחזור לקו הזינוק כדי להתמקם לפי סדרי הגעה, משצברתי רף יציב וחזק על המקום הראשון בארבעת המקצים הפותחים, הוא החליט לעשות לזה סוף.

מגבש מיחידת שלדג : מעכשיו אתה מתחיל חמישה מטרים מאחורי כולם, עוף אחורה  הוא פקד עלי בנימה מזלזלת.
א' : שוב העפלתי למקום הראשון ושוב אותו הסללום, מקצה אחרי מקצה והוא שמנסה בכל כוחו להדוך אותי למקומות האחרונים.

מגבש: תקשיב ידידי אני יודע שאתה עייף, אתה בשיא וכל הכבוד שהגעתם עד הלום, אבל בוא נעצורק את זה כאן, אני נותן לך את האופציה לפרוש בצורה עצמאית ולסיים כמנצח בשביל עצמך משום שלא תצליח להעפיל למקום הראשון בשנית, זה גדול עליך, מה אתה אומר?
א': שתיקה צורמת שאיתה קו חשיבה אחד, עברתי קשה מזה, למדתי טוב מזה ורכשתי יכולות גבוהות שיאפשרו לי לנצח את הסיטואציה, אני אסיים ראשון.

מגבש: משהחלטת לא לשמוע בעצתי, מרגע זה ואליך אתה תצא אחרי כולם בהזנקה שניה
א': חמישה כלים אותם למדתי בסאגות המנכל של אדרנלין כושר קרבי, חמישה אלמנטים ייעודים בהם השתמשי על מנת ליצור מציאות בה אקפוץ מאפס למאה ולצד כוחות מחודשים כאילו היה זה המקצה הראשון ל התרגיל, והוא שפניו העידו שהתקבלתי ליחידת שלדג וכך היה

 

חוויות נ' אדרנלין כושר קרבי אשקלון
מתלה שזיפים : הוא פקד עלינו לעלות על מוט המתח ע"י כוח ידיים בלבד ובמטרה להישאר האחרון שנשאר תלוי שאנחנו כמובן בעצימת עיניים.

מגבש: אני לא מאמין, לא עברה דקה וכבר שניים נפלו.
נ': רעש של אנשים שנופלים מהמוט בחבטה לריצפה, נאקות וגניחות כדי שאדע לנתק את עצמי לגמרי ולהעביר את הכאב למקום אחר כפי שלמדתי באגף המנטלי של אדרנלין והוא הגיע עד אלי

מגבש: אתה חלש והידיים שלך רועדות אני נותן לך עשר שניות כדי שתיפול מטה
נ': מונלוג שערך כמעט שתי דקות כדי לדעת שאני האחרון שנשאר על המוט, כדי לבצע את אותו התרגיל חמש פעמים נוסות והכלים שאיתם סיכמתי את התרגיל בניצחון מוחץ

 

חוויות ס' אדרנלין כושר קרבי חולון
הרצאה בפני קהל : הם העניקו לנו אפשרות לבחור שלושה נושאים עליהם נדבר מול הצוות בדקות הקרובות.

מגבש: קום ודבר איתנו על נושא לבחירתך במשך שתי דקות שלמות
י': ישנם ארבע כללים כדי להוציא ממשימה זו ניקוד מלא המאפשרים יצירת עניין בכלל הצוות, מעבר בטוח בן נושאים, התמודדות מול תקיעות וכיוצא בזה

מגבש: (לאחר דקה של שיחה) אני שמח לראות שאתה שוחה בחומר בכל עניין אדרנלין כושר קרבי וענך ההכנה לצבא אבל הפעם אבל לא שיכנעת אותי, נכון לרגע זה אני מעוניין לשמוע למה לא כדאי לי להתגייס לצבא

י': ובמעבר חד כאילו לא היה סתרתי את דברי הקודמים והתחלתי לדבר על הנושא כאילו התכוננתי אליו מראש עדי לכדי שמצאתי את עמי מדבר במשך חמש דקות שלמול והוא שהחליף לי לנושאים נוספים ומגוונים, כך זה שאפילו סגל הגיבוש מרוצה ממך.

 

חוויות א' אדרנלין כושר קרבי נס ציונה
הקפצה ( יום רביעי ) : עומדים ב-חת׳ בשעה אחת לפנות בוקר כדי להתמודד עם קור שובר עצמות עד לכדי שחלק מאיתנו סגרו את כפתור ההתאבדות בחולצה רק כדי לשמור על חום גוף ( אומנם זו לא טעות היות ואינכם חיילים אך הימנעו מכך )
חבר לצוות : דיי מספיק, לא בשביל זה הגעתי לכאן יש גבול, אני לא מסוגל יותר אני פורש.
א': נשארו לנו פחות מכמה שעות לסיום הגיבוש, אל תשבר עכשיו אתה תצטער על זה כל חייך.
חבר לצוות: סמוך עלי אני לא אצטער, זה פשוט לא בשבילי, בהצלחה שיהיה.

ההקפצה הזאת עשתה את שלה והפרישה את החבר'ה המתנדנדים של היום רביעי, האם זאת הקפצת שווא או שלאחריה אתם מתחילים את היום הרביעי, הצטרפו לאדרנלין כושר קרבי והיחשפו

 

חוויות ד' אדרנלין כושר קרבי יקנעם
תרגיל משולב : תחמנו את השטח, כשבעים מטרים שמחולקים לקו הזנקה, אמצע וסוף המסומן ע"י כיסא אותו נקיף מימין למשאל .

מגבש: בהזנקה שלי זחלתם לקו האמצע, העמסת על גבכם שק אישי ורצתם לכיוון הכיסא אותו תקיפו  מימין לשמאל חזרה לקו האמצע שם תניחו את השק תזחלו לקו הזינוק וחוזר חלילה.
מתגבשים: חיובי המגבש

ד': זה תרגיל שהוא ביצע לנו בסאגת הגיבושים רק ברמה עצימה לאין שיעור וזו העולה על המתבצע בגיבוש מטכל בפועל
תרגיל לו שני כלים מנטליים משמעותיים שלא תצליחו לפענח גם אם תבקשו היות ומדובר בחברה שידע לעשות את ההבדל וליצור למעננו כלים שיאפשרו לנו להבין את הקווים המנחים ועומקם של הגברים.

בעוד שלכל השאר השחירו הפנים מקושי וזו בעקבות מהלך מינורי אותו ביצעו ללא אבחנה , אני קרנת וסיימתי במתגבש שצבר את מספר הסיבובים הרב ביותר.

גיבוש מטכל - שאלות תשובות

 1. לכל צוות יתייצבו תשעה מגבשים ולפי הסדר הבא 
 1. סה"כ מדובר בתשעה מגבשים כאשר ככלל המגבשים שיתנו את הקצב יהיו מגבשי "היחידה" למעט בתרגילים ייעודים אותם תעביר היחידה המתאימה להם ( לדוג: יחידת 669 שתבצע תרגיל זכרון של סוגי קשרי הצלה וכיוצא בזה )
 1. לגיבוש מטכל ניגשים כ 450 מועמדים סה"כ, יש להכיר כי מדובר במספר הניתן לשינוי אך זהו הקו הכללי 
 2. יום הראיונות : לאחר ביצוע האקטים הפיזים של היום השלישי אתם תצאו לארבע שעות של ראיונות למול סגל הצוות המגבש ולצידו ישכללו את כלל הנתונים אשר אספו מכם ביומיים האחרונים ובאמצעותם יאתרו כ 250 מועמדים בלבד איתם יבנו צוותי גיבוש חדשים אשר ימשיכו להתגבש עד ליום החמישי של גיבוש מטכל ומהם יאתרו את לוחמי העתיד של היחידה.
 3. לסיירת מטכל גיוס חד שנתי של מאה מועמדים כאשר למעמד גיוס זה שני מועדי גיבוש האחד במרץ והשני בנובמבר, משכך לכל מועד חצי מההקצאה הכללית, כחמישים מועמדים עתידים לסיים ולהעפיל ליחידה, כמובן שהמספר דינמי ומשתנה. 

על סיירת מטכל, מדריך הגיבוש המעודכן והמלא וסיפורי ההצלחה של אדרנלין הכנסו : סיירת מטכל המדריך המלא

 1. מי שנופל ביום השלישי של הגיבוש זכאי להתמיין לאחר מכן ליחידת 504, גיבוש צנחנים ומיוני היחטיות שלאחר גיוס.

על יחידת 504 המידע המלא הכנסו : 504 המדריך המלא

 1. כל מסיימי הגיבושים האחודים, גיבוש מטכל האחוד, גיבוש שייטת האחוד, גיבוש חובלים וצוללות וגיבוש טייס זכאים לשבוע ראיונות למערך היחידות המיוחדות שמתבצע כחודש לאחר אותו מועד גיוס 
 2. היחידות הממינות בשבוע הראיונות מהגיבושים האחודים בלבד הן 
 1. לחצו על שמות היחידות המראינות ותעברו לעמוד היחידה אשר מסקר אותן מרמת הקמתן, קריטיונים מתבקשים, גיבושים מלאים וסיפורי הצלחה
 1. אתם תזומנו לביצוע יום סיווג ביטחוני וראיון אישי ע"י מילוי שאלון ייעודי לעניין ועמידה מול מראיין 
 2. ניתן ליפול מיום זה, ואם הדבר יקרה תהיו תזכו לשבוע ראיונות בהתנהלות שונה, לבחירתכם.
 1. ישנו מיון נוסף של היחידה העונה לשם גיבושון 669 או יום בריכה 669, אשר מגיע לבצע מבדקים המשקפים את קווי העובדה הייעודים של היחידה 
 2. למיון היחידה הכנסו : גיבושון 669 המדריך המלא  
 1. זכות הבחירה הראשונה שייכת לסיירת מטכל בעוד השניה שייכת ליחידת שלדג 
 2. לאחר מכן שאר היחידות הממינות, יחידת 669, מגלן, דובדבן ויחידת אגוז ילחמו על המועמדים באמצעות דרפאט
 3. דראפט: מדובר בסוג של הגרלה, כאשר כל יחידה תשים את האבצע על המועמדים שהיא איתרה לכוחותיה
 4. דגש: יחידת 669 מאבדת זכות בחירה של סיירות העלית משום שלה שני ערוצי קבלה והם גיבוש מטכל וגיבוש שייטת, בעוד שליחידות האלו יש רק ערות בחירה בודד.

כלל מדובר במספר קריטריונים רב אך אנו נשים את האצבע על המשמעותיים שבהם 

 

 1. יכולות פיזיות: הגיבוש האחודים עומדים כגיבושים העצימים ביותר לפני גיוס ומשכך אתם מתבקשים להעפיל ולהתייצב במקומות הראשונים של האקטים השונים מבינהם סדרי הגעה, תרגילי מנטליות פיזים הנמתחים על זמן מסויים וכיוצא בזה
 2. יכולות מנטליות וחוסן נפשי: כשונה מכל מה שסיפרו לכם, את המנטליות לא יבדקו רק באמצעות תרגילים מנטלים יעודים לכך אלא ברמת ההתנהלות השגרתית שלכם בגיבוש והדבר מתחיל מתבטא ברמת הנראות שלכם( מסודרים או מפוזרים, זקופים או מכופפים ) ביצוע האקטים עצמם ( בקצב איטי או מהיר ) ועוד.
 3. יצירתיות : כחלק ממעטפת הגיבושים האגרסיבית המדוברת יעברו המלשבים מספר לא מבוטל של תרגילים מחשבתים וחברתיים, אשר הושתת עליהם המשפט "הדרך היא החשובה מהתוצאה" הכוונה היא שמעבר לעובדה שמבקשים שתצליחו את אותן המשימות שיציבו בפניכם, הם מבקשים לראות מי בעל הרעיון מבן כולכם, מי ינהל את אותו התרגיל, מי יקח אחריות בצורה מוסכמת, איזה סוג פתרונות יעלו, כמה תגדילו ראש ואיך תתמודדו מול בלתי מתכוננים. 

 

 1. דגש ברזל : שימו לב חברים כלל המגמה השתנה בהמלך העשור האחרון והיום מבקשים מגבשי יחידות העלית למצוא בכם מגמת שיפור, לכן גם באם אתם לא מצטיינים באקטים הפיזים אך מנגד אתם מייצגים מגמת שיפור בקצה גבוה ויציב, הסיכוי לעבור את הגיבוש ולהעפיל ליחידה המתבקשת לא קטנים כלל. 

 

סיירת מטכל באדיבות הצלם חד העין זיו קורן

אולי יעניין אתכם

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן