מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יחידת רוכב שמים | רוכ"ש

"אין כאל ישרון רֹכב שמים בעזרך ובגאותו שחקים"

שלבי מיון

אפשרות ראשונה:

גיוס ושיבוץ לחיל התותחנים, מעבר גיבוש יחטיות בהצלחה וקבלה לרוכב שמיים – למדריך המלא

אפשרות שניה:

סיום גיבוש מטכ"ל/שייטת, טייס, חובלים/צוללות וקבלת שבוע ראיונות מעבר ראיון רוכב שמיים בהצלחה וקבלה ליחידה

לבנות הכשרה

מסלול אורך כשנה אשר מתחיל בטירונות 05 בסיסית במחנה שבטה ולאחריה טירונות יחידה אשר שמה דגש רב בניווטים. לאחר מכן עולים הלוחמים לבסיס היחידה ומתחילים את השלב הראשון בהכשרה שנקרא "אימון פרט" בו יעבורו הלוחמים הכשרה של הפעלת הכטמ"ם, תרגול ולמידה של טכניקות רובאות ולוחמה שונות, פיתוח כושר קרבי שמתבטא במסעות רבים וביצוע אקטים פיזיים רבים על מנת שיכולו לשאת את האמל"ח הרב והכבד שעל גבם במהלך לחימה ופעילות מבצעית ללא תקלה. בסופו של שלב זה הלוחמים מבצעים פרק מסכם שנקרא "מסכם פרט", המתבצע תוך חוסר ודאות ואתגרים מנטליים רבים.

בסוף אימון הפרט ממשיכים הלוחמים  ל"אימון צוות". אשר מתחיל במסע עלייה לאימון הצוות, כאשר בו לראשונה הלוחמים יחולקו לצוותים ויפגשו את מפקדי הצוותים שלהם, אשר איתם יעברו לפעילות המבצעית. בשלב זה עובדים הלוחמים על האורגניות של הצוות, מתרגלים לשאת את המנשאים הייעודיים שמכילים את האמל"ח, ומתרגלים את הפעלת המטוס כצוות לראשונה, לומדים על כוחות חי"ר, שריון, הנדסה, חיל אוויר, אמצעי אש ועוד, על מנת שהלוחמים יכירו את הכוחות אליהם הם חוברים. הצוותים חוברים לתרגילים מורכבים של כוחות סדירים ומתרגלים לחימה תוך חבירה לכוחות גדולים (מרמת גדוד ומעלה). בנוסף עוברים הלוחמים קורס מ"כים וקורס צניחה ובסופו של אימון הצוות חל הפרק המסכם, אשר מורכב מחבירה לשבוע מלחמה באימון המתקדם של חטיבת הצנחנים, ופרק מסכם היחידה.

חשוב לדעת

גיבוש תותחנים, הינו גיבוש קצר העורך יום וחצי בלבד, אך אל תטעו , זהו מיון שמשאיר את יום הסיירות והימים הראשונים של הגיבושים השונים מאחור!
במבצע עמוד ענן היו לוחמי היחידה בין הכוחות הקרקעיים היחידים שחצו את הגדר לצורך פעילות מבצעית.
במבצע צוק איתן הפעילו לוחמי היחידה את הסקיילרק על מנת לסייע לכוחות היבשה של צה"ל במודיעין חזותי בעת התמרון הקרקעי.
יחידת רוכב שמיים הינה יחידה מעורבת (בנים ובנות) ועל הבנות המעוניינות לשרת ביחידה מחוייבות  להתחייב לשירות חובה השווה לאורך שירותם של הגברים, לחתום על מסמך "דין אישה כדין גבר" ושירות מילואים פעיל.

קריטריונים

פרופיל 72

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן