מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יחידת שלדג | שלדג

זן נדיר, ציפור משונה

על היחידה

יחידת שלדג היא יחידת קומנדו של חיל האוויר הישראל, היחידה עוסקת במספר ייעודים אשר כוללים תקיפה ופעילויות מודיעין וקומנדו מיוחדות בעומק האויב כגון סימון מטרות למטוסים, איסוף מודיעין וכוח מיוחד ללוחמה בטרור.

שלדג הוקמה בשנת 1974 ככוח מילואים למשימות אוויר בסיירת מטכל. לאחר שלוש שנים הפכה היחידה לכוח סדיר (חיילים בשירות חובה) ולאחר מספר שנים הפכה לזרוע מצבעית ישירה של חיל האוויר. כיום שלדג היא חלק מכנף 7, כוחות האוויר המיוחדים של חיל האוויר, יחד עם 669 ויחידות נוספות.

שלדג נחשבת לאחת מיחידות העילית בצה"ל אשר עומדת בשורה אחת עם סיירת מטכ"ל, מגלן, שייטת 13, 669 וכו'.

ליחידה עבר מבצעי עשיר אשר רב הנסתר על הגלוי.

קריטריונים ושלבי מיון

פרופיל 82 ומעלה
קבא 52
דפר 50

מעבר יום סיירות (יום שדה) בהצלחה אשר מתבצע בבסיס פלמחים
מעבר גיבוש מטכל אשר אורך 5 ימים וקבלה ליחידה, ( גיבוש מטכל המדריך המלא יופיע בסוף הסיקור )
מבדק רפואי וראיון למול פסיכולוג
סיווג ביטחוני

חשוב לציין כי מיונים אלו לא תעברו ללא הליך הכנה ייעודי לכך, על כן נמליץ על הגשת מועמדות והצטרפות אלינו – לאדרנלין כושר קרבי

לבנות הכשרה

יחידת שלדג הינה בעלת מחזור גיוס חד שנתי אשר מתקיים בחודש נובמבר בלבד ויגייס שלושה צוותים שמספרם הכללי לא יעלה על 100 לוחמים.

מסלול אורך כ 18-20 חודשים אשר מתחיל בטירונות חיל רגלים בסיסית בבא"ח נחל יחד עם יחידת 669 ולאחר מכן טירונות יחדיה בבסיס היחידה בפלמחים. לאחר מכן מתחיל תהליך הכשרה ייעודי שכולל קורס לוט"ר, סדרות ניווט, קורס מודיעין וסיור, קורס צניחה וסדרת שבי.

כמו בסיירת מטכל ושייטת הלוחמים ששרדו את מסלול ההכשרה נדרשים לחתום קבע למשך 3 שנים בו יסיימו קורס קצינים ותואר אקדמאי.

חשוב לדעת

ליחידת שלדג ערוץ כניסה נוסף והוא מתבצע לאחר נפילה ממיוני טייס וזו רק עם נשמר לכ יום סיירות אותו עבתם בהצלחה לפני מעמד הגיוס.

הסבר פרטני

במידה והנכם ממוינים לטייס תינתן לכם האפשרות לבצע יום סיירות בנוסף וזו על מנת לשמור לכם את הזכאות להתמיין לסיירות העלית של צהל, מיד לאחר הגיוס תתחילו בלבנת הצ'קים בקורס טייס, ואם תפלו ממנה, תקבלו ראיונות ליחידת שלדג ויחידת 69 אשר שתיהן עומדות כחלק מהכוחות המיוחדים של חיל האויר, במידה ולא תעברו ראיונות אלו עדיין תזכו לצאת לגיבוש אשר נשמר לכם מקדם ולהעפיל לאחת מאלו.

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן