מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש טייס | המדריך המלא – אדרנלין כושר קרבי

ברוכים הבאים לסיקור המלא של אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי לעניין גיבוש טייס. האקטים המרכיבים אותו, הקווים המנחים של מגבשי חיל האויר. והדגשים אותם אתם מתבקשים להכיר.

 

גיבוש טייס | דגשים שעליכם להכיר

 

הקצאות : כיום יוצאים לגיבוש טייס כארבע מאות וחמישים מתגבשים ולבסוף עוברים כמאתים וארבעים מועמדים ראויים להמשך מיוני הירפא’ לקורס טייס המתקרב. יש לציין כי מספר ההקצאות עלה בצורה משמעותית וזו על מנת להעניק למלשבים הזדמנות שווה להוכיח את התאמתם

מתכונת פיזית : אומנם גיבוש טייס מתאפיין באלמנטים מנטלים העולים ברמתם על שאר מיוני סיירות העלית והיחטיות המורכבים. אלמנטים המתבטאים בן היתר באיסור מוחלט לדבר, ישיבה ממושכת וכיוצא בכך. אך לאור החלטות החיל, ובשווה לשאר גיבושי סיירות העלית, הוחל כי במקביל לכך יעברו המועמדים תכנים פיזיים השווים בעצימותם לאלו שתתמודדו אתם אצל אחר

 

דגשים לעניין מדריך גיבוש הטייס שלפניכם

 

שינויים : מדובר בגיבוש האחרון אותו אנחנו מסקרים למענכם. היות ואסור לנו לחשוף בפניכם את העתיד לבוא. מנגד מידע זה יכול להשתנות בן רגע ע”י החלטת מגבש. אתם בכל אופן תגיעו מוכנים לגרוע מכל!

סדר התכנים : הסדר בגיבוש טיס המופיע לפניכם הוא סדר של צוות אחת מני רבים. לכן בעוד שאחד יפעל בצורה אחת אחרים יעשו אחרת. לדוגמא, בעוד שצוות גיבוש מספר “עשר” יבצע מקצה זחילות צוות” תשע” יעסוק בתרגיל שונה לגמרי. מאידך חשוב להכיר כי מתכונת האקטים נשארת זהה לחלוטין. לכן לא להיבהל אתם תפגשו אותם כבסדר שונה מהמדריך.

בדחי”ם : אתם תשאלו עליהם לאורך כל הגיבוש ובמטרה לבדוק את רמת ההשקעה, הזיכרון והידע שלכם בהם. לכן היזהרו מלהתרשל בזמני המנוחה ועסקו בלמידה דווקנית

 

גיבוש טייס | המועד האחרון 

 

במדריך שלפנכם שני גיבושים, האחד הגיבוש במכונת הקלאסית והמוכרת שלו. והשני יופיע תחת הכותרת ” גיבוש טייס המועד האחרון” אשר יסקר את השינויים המהותיים של הגיבוש במועד האחרון שהתבצע. על מנת שתצליחו להבין את הקווים המנחים המשתנים לנוכח התקופות השונות


 
מי שיזכה להגיע לקורס יצטרך לעבור מסלול הכשרה ארוך ומפרך של כ- 36 חודשים (3 שנים) אשר כולל:
 
  1.  שלב “המכין” : השלב הראשוני של הקורס אשר כולל טירונות חי”ר. לימודים וסדרת צ’קים הכוללת 15 טיסות מיון במטוס סנונית
  2. שלב “בסיסי” : שלב אשר כולל הכשרה קרקעית (ניווט, הישרדות ועוד), קורס צניחה, סדנת מילוט, הסמכה לקצונה ולימודים אקדמיים.
  3. שלב “ראשוני” : שלב בו מחולקים החניכים למגמות ולומדים מיומנויות הטסה בסיסיות. המגמות הן: קרב, נווטי קרב, נווטי תובלה, מסוקים שונים ועוד.
  4. שלב “מבואות ומסלולים” : שלב אשר כולל את מרבית המכסה של התואר הראשון אותו לומדים החניכים.
  5. שלב “מתקדם” : שלב המהווה שלב אחרון ומסכם של הקורס. הוא כולל רכישת מיומנויות הטסה מתקדמות. וסיום הלימודים האקדמיים.
  6. סיום קורס : כשלוש שנים מתחילת הקורס. ושבועיים לפני השלמתו. בודקת ועדה מיוחדת את כלל הצוערים, ובה מוחלטת זהותם הסופית של מסיימי הקורס. כך מתאפשרת מתן הזדמנות אחרונה לצוערים חלשים להוכיח את עצמם, ובכל מקרה לסיים את לימודי התואר הראשון. לאחר השלמת דיוני הוועדה, מתחילים הצוערים בהכנות לקראת טקס הסיום, שנערך פעמיים בשנה.

 

 היום הראשון | גיבוש טייס – הליך בריוקרטי

כמו בכל גיבוש. היום הראשון הוא יום שמוקצה לטובת הליכי ההרשמה ופרוצדורות.

הליך הרישום אתם תצאו מאופקים לכיוון מקום הגיבוש ובשעות הראשונות תעברו בדיקות רפואיות, תהליך הרשמה, עליה על ציוד, אחסנת ציוד אישי בשקיות מושחרות, העברת בד”חים (בדיקות לפני טיסה שצריך לזכור). ולסיום – הרצאה של מפקדי גיבוש טייס. לבסוף, יגיע הרגע המיוחל.

חוויות חניך: זהו הליך ארוך ומתיש שהדגש בו הוא למידת הבדחי”ם הרפואיים. ( איך להתנהל כשאחד מהמתגבשים מתעלף וכדומה)

מיד לאחר שעברתם את הבדיקות הרפואיות והעליה על ציוד אתם תחולקו לכיתות של  כשש עשרה מתגבשים ושם תפגשו את מי שיבחר את מקומכם בחיל האויר, טייסים במיל’, מגבשי טייס. 

מגבש: כולם לשבת ב”חת”. אנו נקריא לכם דגשים ונהלים אותם תדרשו לשנן ותשאלו בהמשך הגיבוש ביניהם, איך לשבת מזרחית נכון, הפקודה האוסרת לדבר במהלך הגיבוש כלל, ומתי ינתן זמן ללמידת הבדחי”ם.

דגש: בגיבושי העבר לא נדרשתם לענות על הבדחים הרפואים. בגיבוש הבא שלכם, שימו עליהם דגש כי מי שלא יענה עליהם נכון יעמוד חסר.

השעה שש בערב, השעה שאיתה יחל האקט הראשון בגיבוש טייס וזה שנועד להפריש את רובכם.

תרגיל ראשון – ריצת “טמפו” : מפקד הגיבוש יפתח בהליכה למתחם התרגילים של גיבוש טייס ויעשה זו בצורה של קצבים משתנים. מהליכה מהירה לספרינט פתאומי של עשרים וחמישה מטרים לפחות. ואחריו אתם עם כל הציוד הצבאי המוטל על כתפיכם, וחוזר חלילה עד ההגעה למתחם..

תרגיל שני : זחילות – חוויות החניך: ביצענו עשרה מקצי זחילה של כארבעים מטרים. כאשר בכל פעם המרחק משתנה לפי החלטת המגבש המוביל. הוא צועד ואתם זוחלים אחריו ובמטרה לתפוס אותו עד לפקוד החדל המוכרת.

פקודת החדל : מתאפיינת באלמנט מנטלי שיעמיד אתכם בנקודת זכות משמעותית למול סגל הגיבוש באם תעמדו בה.

תרגיל שלישי – תיזוזים : לאחר ביצוע שני אקטים פיזים בעצימות מלאה, אתם תצעדו חזרה למתחם האוהלים בהם תשנו על מנת לפגוש את סמל הצוות. סמל שכל תפקידו הוא להתיש אתכם פיזית ונפשית, ודווקא במעמד זה. מדובר בקדרי”ם במשך עשרים דקות שלמות מהם יפרשו עוד כשניים או שלושה מועמדים ומהם תצאו לארוחת הערב והאקטים שיגיעו מיד לאחריה.

תרגיל רביעי : ספרינטים – חוויות חניך : הוא הגיע על מנת להשחיר את עיננו. הוא הגיע ובפקודה פשוטה העמיד את כולנו על קו הזינוק והוציא אותנו לעשרה ספרנטים צוותים שהמטרה שלהם היה להתיש את כותנו.

סמל: לא עמדתם בזמן, לא נורא, “שנה” הוא פקד עלינו. הוזנקנו שוב למרחק לא אידאלי כדי לחזור ולבצע עשרים שכיבות סמיכה וחוזר חלילה.

חניך: עשרים דקות בגן עדן כיניתי אותם. בזמן שכולם סבלנו, אני שעברתי קשה יותר באדרנלין הפכתי את התרגיל הזה להצלחה מסחררת למולם.

לילה מבורך חברים, בזה הרגע יודיעו לכם כי הסתיים היום הראשון של גיבוש טייס, האומנם?!

 

 הקפצה  

 

חצי שעה מהרגע בו תצאו לשינה המפקדים יגיעו. ובקול סירנות וצעקות יעירו אתכם למתחם אותו הכרתם מוקדם יותר היום, “המתחם הפיזי”.

חווית חניך : הוא צעק את פקודת “הפול” ברגע שהגענו למתחם עם כל הציוד הצבאי. וכמו שכבר ציפיתי, התחיל אקט זחילות זהה למה שעברתם במהלך היום. האקט כלל הפעם שמונה מקצים של זחילות של מרחקים משתנים לגמרי בהם העפלתי למקום הראשון בצורה קבועה. חניך אדרנלין מן המניין

לאחר מכן תלקחו חזרה לאוהלים. אבל ההקפצה הבאה לא תאחר להגיע והפעם הסמל יוציא אתכם  שוב לעשרים דקות של “תיזוזים”, על מנת לשבור לכם את הרוח כהכנה ליום השני והמאסיבי של גיבוש טייס.

 חברים, רק במועד זה עברו שמונה חניכי אדרנלין את הגיבוש והעפילו לקורס טייס היוקרתי, אם אתם מבקשים לצלוח תכנים מסוג אלו ולהכיר מה עומד מאחורי הקווים המחים של כל אחד מהם, מיד בסיום המדריך, עשו את הצעד הנכון ביותר לכם, והפכו לחלק.


 

עדכון גיבוש טייס מהמועד האחרון

התכנים שהתשנו בגיבוש טיס מהמועד האחרון הם האקטים הפיזים, ולפי הסדר הבא

 

תרגיל ראשון : מקצה זחילות – חוויות חניך:  נעמדו על הקו. כאשר הם הסבירו לנו שמדובר בארבעים מטרים של הלוך וחזור. והמקצה הבא יתחיל מיד בעת הגעת אחרון המתגבשים. ובפקודה שלו, המגבש הראשי וללא שום הכנה מוקדמת, יצאנו לשמונה מקצי זחילות בהם הובלתי והתייצבתי שוב על המקום הראשון.

תרגיל שני : מסע – חוויות חניך: מדובר במסע קצר של ( מידע אותו נחשוך לחניכנו בלבד )
מגבש: אני מבקש את כל הציוד האישי והמחלקתי עליכם ובשני טורים מסודרים. אתם יוצאים למסע שיגמר לפי החלטתנו בלבד. כמו כן אין לפתוח פערים של מעל חמישה מטרים אחרת תמצאו עצמכם בחוץ.

תרגיל שלישי : הרכבת אוהל – חוויות חניך : מיד לאחר סוף המסע והגעתנו למתחם הלינה הם פקדו עלינו את הידוע מראש.
מגבש:  עליכם לבנות אוהל סיירים משני חלקים. חלק זכר וחלק נקבה. אותם חילקנו בינכם, ואם איך בונים אתם שואלים, בדיוק את עניין זה הגענו לבדוק. יש לכם שתי דקות בלבד.
חניך: בנינו את האוהלים האלה באדרנלין כושר קרבי כך שאני יודע בדיוק איך להתנהל, וברמה כזו שהובלתי אחרים.

 

– סוף עדכון גיבוש טייס המועד האחרון –  


 

היום השני | גיבוש טייס – היום הפיזי 

המגבשים יקפיצו אתכם בשעות הבוקר המוקדמות חמש לפנות בוקר למען הדיוק. וישירות “למתחם הפיזי “של הגיבוש וכמו שכבר ציפיתם – אקטים פיזים

תרגיל ראשון : זחילות – חוויות חניך: אלה היו שלושה מקצי זחילות, אבל אני לא טועה כשאני אומר לכם שזחלנו כמאה מטרים לפחות. לאחר הזחילות תקבלו מספר דקות מנוחה שבסיומן תעברו לתרגיל הבא.

תרגיל שני – שקים מספר סיבובים : מדובר בתרגיל זחילה שלצדכם שק במשקל חמש עשרה קילוגרמים, כאשר המטרה היא לבצע את מספר הסיבובים הרב ביותר.

דגשים שעליכם להכיר

  • התרגיל יתבצע בעליה ולא במישור כמו קודמיו.
  •  משך התרגיל יעמוד על לא יותר מעשרים וחמש דקות, אל תבהלו באם המגבשים יורו לכם על זמן ארוך מכך, שעתיים בד”כ.
 

בסופו של התרגיל יעצרו אתכם על מנת לצאת לארוחת הבוקר וממנה לארגון מתחם האוהלים ובמטרה לנקות, להבריש ולצחצח כארבע שעות את המתחם הנ”ל. ארבע שעות עומס חום בהם אסור להם להפעיל אתכם. אשר בסיומם תשובו אל “המתחם הפיזי” לעוד שני תרגילים קלאסים

תרגיל שלישי – ספרינטים : עשרה מקצי ספרינטים לפי הנוהל הקלאסי, סדרי הגעה.

תרגיל רביעי – זחילות : שישה מקצי זחילות של כארבעים מטרים הלוך וחזור. ואלו תחת הנוהל של סדרי הגעה.

ושוב, חוזר חלילה, בסיום אקטים אלו, תצאו לארוחת ערב “ולשינה ערבה”  

 

הקפצה שניה – חוויות חניך

מגבש: את הנוהל אתם כבר מכירים. אני מבקש את כל הציוד הצבאי עליכם ובשני טורים מסודרים.
חוויות חניך : הפעם הקצב היה מהיר מקודמיו ולפי תחושת המרחק זהיתי שהיה מדובר בשלושה קילומטרים בדיוק. שלושה שהספיקו להחזיר למתחם האוהלים שלושה מתגבשים מהצוות. ומיד לאחריהם תצאו למשימות המאפיינות את גיבוש טייס.

משימות החשיבה ודינמיקה הקובצתית

 

1. לבנות עמדת תצפית כצוות.

2. העברת צוות  – חוויות חניך : הוא פקד עלינו להעביר את כל הצוות מנקודה אחת לשניה, וחיפש להכיר מי מאיתנו יקח את ההובלה ולפי קריטריונים נורא ברורים. בהסכמה ע”י כולם תוך ניהול מוחלט ועמידה במשימה.
איך יוצרים הסכמה בידיעה שכולם מקשים להתבלט, הפכו לחלק ותחשפו.

3. בניית המבנה הגבוה ביותר. 
4. בניית המבנה הרחב ביותר.

דוג’ משימה רביעית : המבנה הגבוה ביותר – חוויות חניך: לקחתי את המוטות של האוהל וחיברתי את שלושתם בזמן שעל הקצה שלהם קשרתי חתיכת ענף גבוה. את המוטות החדרתי לקרקע בכוח רב ותמכתי באבנים שמצאתי וכך צלחתי את המשימה.

חזרה למתחם – חוויות חניך : מיד לאחר מכן המגבשים הורו לנו להיכנס לשקים והודיעו לנו כי אנחנו לנין בשטח. ואני שכבר למדתי באדרנלין את המוטיב של העניין. הייתי הראשון לעמוד על הרגלים בהקפצה שהגיע עשר דקות מאוחר יותר, ואיתה מסע חזרה למתחם האוהלים ושינה עד הבוקר

 זהו היום הקשה ביותר בגיבוש מבחינה פיזית. לאחר שעברתם אותו אתם כבר עם רגל אחת בפנים חברים.

 

 

 עדכון היום השני 

בשונה מהגיבוש האחרון היום השני התחיל דווקא בתרגילים המחשבתיים והקבוצתיים של גיבוש טיס אותם נפרט, לפי הסדר הבא

תרגיל ראשון : בניית עמדת תצפית כצוות

תרגיל שני : העברת הצוות – חוויות חניך
מגבש: המטרה שלכם היא להעביר את כל הצוות מקצה אחד לשני וללא נגיעה בקרקע, ע”י שימוש באבזרים בשטח. שלכם שבע דקות בלבד.
חניך: הם סימנו שני קווים במרחק עשרה מטרים אחד מהשני. כאשר השטח ביניהם אסור לדריכה ואף יאפס את הזמן במידה ואחד מכם ימעד לתוכו, יחזיר את כל הצוות לקצה המותר וידרוש מכם להתחיל הכל מחדש.

תרגיל שלישי : בניית המבנה הגבוה ביותר.
תרגיל רביעי  : בניית המבנה הרחב ביותר.

ארוחת צהריים, ויציאה מיד לאחריה לאקטים פיזיים

תרגיל ראשון : תיזוזים במשך שלושים דקות.

תרגיל שני : הקפצה לצד זחילות מנטלי – חוויות חניך: ההקפצה תגיע לאחר כשלושים ד’ אחרי שהם יוודאו שכולם נרדמו. וזו על מנת לקחת אותנו למתחם הפיזי הידוע כדי לבצע זחילות לפי ההנחיות הבאות.

מגבש:  אתם זוחלים עשרים מטרים ובחזרה. כאשר בחזור אתם צועקים את המספר האישי שלכם ומספר הסיבובים שצברתם.
חניך: מספר שלושים וחמש, סיבוב עשירי
מגבש: תמשיך שלושים וחמש
חניך: וככה התבצע תרגיל שאורכו הינו ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו ). אשר מגיע לבדוק את היכולות המנטליות שלכם.

תרגיל שלישי : זחילות מקצים נפרדים – חוויות חניך : הם סיימו את תרגיל הזחילות והורו לנו לחזור לאוהלים לשינה שתסתיים בהשקמה בבוקר, על מנת ששעה לאחר שכולם נכנסו למצב שינה עמוקה התבצעה הקפצה נוספת שאיתה חזרה למתחם הבריכה לתרגיל זחילות נוסף אך הפעם מדובר בסדרי הגעה.

 – סוף עדכון היום השני –


 

היום השלישי |  גיבוש טייס – היום המנטלי 

יום אשר מתחיל ומסתיים במגרש המשחקים בו תבצעו משימות צוותיות ואישיות כמתוארות למעלה מתחילתו ועד סופו.

יש לציין כי ביום זה, מעבר לאחרים, עליכם לשקף את האופי המתבקש מכם ע”י מגבשי טייס, ביניהם: קור רוח, מנהיגות, הדדיות, רעות, חשיבה מחוץ לקופסא ועוד.

יוער כי חניכי אדרנלין מבצעים סימולציה בת עשר שעות למשימות מסוג אלו. ולכלל הגיבושים, שמבטיחה ציון מלא ומעבר בטוח של גיבושים מסוג אלו, לעניינו, גיבוש טייס

להלן המשימות

 
 

1.הגדר : לעבור מתחת לגדר ברזל (לחפור מתחתיה ולעבור בלי לגעת בגדר. ברגע שנוגעים בה הכל מתחיל מחדש)
2. משימת המצג : יתנו לכם משימה חופשית כקבוצה ליצור את מצג כלשהו מהכלים הניתנים לכם בשטח.
3. סיטואציות : נותנים לכם סיטואציות של חילוץ ותקיפה ואתם צריכים להחליט איך לחלץ ומתי. תחילה כקבוצה ולאחר מכן כיחידים.
4. בד”חים : תבחנו על אותם בד”חים שנתנו לכם עוד בתחילת הגיבוש.

5. שיח אישי – חוויות חניך : הציגו לנו סיטואציה בעתית אותה התבקשנו לנהל .
מגבש: אתם בדרך לראיון עבודה ואתם רואים זקן ערבי עם פנצ’ר בגלגל, האם אתם עוצרים לעזור לו או שאתם ממשיכים בדרככם?
חניך: העניקו לנו זמן חשיבה עצמאי. וזימנו אותנו לתת את תשובתנו אחד אחרי השני בלי שיח עם חבריך לצוות
מגבש: אז אתה בחרת לעצור, חוסר אחריות אתהלא חושב? אתה עוצר לאדם שאינך מכיר, ולו פוטנציאל להיות אויב תוךכדי שאתה בכלל מוותר על ראין עבודה אליו התחייבת להגיע
חניך: את הקווים המנחים לסוג התקלות אלו כבר העניקו לי לפני באדרנלין.

אחרי שהפגנתם מנהיגות, קור רוח וחשיבה מחוץ לקופסא, תצאו לשינה שבסיומה יחל היום הרביעי

 


 

 עדכון היום השלישי 

מתכונת היום השלישי ומהותו כיום המנטלי נשארה זהה לחלוטין. המשתנה היחיד הינו סוג התרגילים והקווים המנחים שלהם אותם נעלה מיד על הכתב.

1. שקים מנטלי – חוויות חניך : היה עלינו להרים את השק מעל הראש ולעמוד כצוות בזמן של עשר דקות שלמות. ואם יפול, נכשל, והזמן יתאפס.

מגבש: משעמדתם במשימה, בזמן הבא הרמתם את השק מעל הראש, ללא מנוחה כלל מהתרגיל הקבוצתי, עד האחרון מבינכם שישרוד.
חניך: ככה במשך שעה שלמה הם שיחקו איתנו, בן תרגיל קבוצתי לאישי. כולם תשושים וללא כוחות, כולם פרט אלי משום שלי ארגז הכלים הייעודי לכך אותו תמצאו במדריך הזהב של אדרנלין .יצירת יש מאין, יכולות מנטליות ברמה אחת מעל כולם, ואני שמוביל את התרגיל ומבטיח את מקומי בקורס טייס המתקרב

2. משימת חשיבה : בניית המבנה הגבוה ביותר
3. משימה חשיבה : בניית המבנה הרחב ביותר

4. משימת חשיבה : בניית מחסה מגשם – חוויות חניך : בסיום המבנה הם יעברו בן האוהלים במטרה להתקיל אותם

המגבש : האם המבנה יציב?
חניך: חיובי המגבש אתה מוזמן לבדוק
מגבש: הכניס בעיטה למבנה אשר נשאר איתן
מגבש: הבנתי
חניך: באותם הרגעים שמעתי מבנה אחר נופל והבנתי שסגל המאמנים לא סתם שם דגש על יציבות המבנים בתהליך ההכשרה שלנו בקורס.

5. משימה קבוצתית : גרף התקדמות – חוויות חניך : הם הסבירו שעלינו המשימה להתקדם מנקודה אח לשניה תוך זמן מסויים ולעזרתנו שני קרשים בודדים.
מגבש: אתם יכולים לנוע בחופשיות על הקרשים, אבל, באם אחד מכם יגע בכל אבריו מגופו בחול הצוות יכשל ויוחזר אחורה

6.משימה קבוצתית – העברה שקי חול לפי נהלים נוקשים : זהו תרגיל שלא הובא בשום גיבוש לפני כן ומצופה שהוא יכנס גם בגיבושים הבאים ולכן את ההסבר המפורט על התרגיל נשמור לחניכנו בלבד וזו כדי להעמיד אותם ביתרון אליו הם זכאים, ומיד לאחריו תצאו למבדקים קבוצתים אשר יתנהלו ע”י שיח צוותי.

הדיינות קבוצתית

 

גיבוש טייס בשונה משאר הגיבושים שם דגש משמעותי על חלק זה היות והוא מעיד על חלק משמעותי באופי הלוחם המתבקש מכם לשקף בקורס טיס וכיוצא בזה.

1. המתת חסד בעד או נגד
2. הלשנה למול אמינות ( האם להלשין על חבר שרימה בניווט )
3. חיי אדם לצד רציונאליות ( האם לקפוץ לתוך מערבולת בים על מנת להציל זוג שטובע בידיעה שהסיכויים אפסיים)
4. חיי אדם למול החוק ( האם לפרוץ לבית חולים כדי לקחת תרופה שתציל אדם באותם רגעים)
5. תרגיל פיזי סוגר יום : זחילות – מדובר בשבע עשרה מקצים בלבד, משם תצאו לשינה ללא הקפצות והפרעות נוספות כדי לאזור כוח ליום הרביעי של גיבוש טייס

 – סוף עדכון היום השלישי –


 

ברוכים הבאים – גיבוש טייס היום הרביעי 

יום אשר יתחיל בהשקמה ואיתו מקבץ תרגילים פיזים אותם עברתם בימים שלפני.

1. זחילות סדרי הגעה

2. אלונקה סוציומטרית – חוויות חניך
מגבש: אתם רצים ומבצעים מקצה ספרינטים על מנת לחזור ולתפוס את האלונקה ואיתה תצאו לסיבוב נוסף, רק מי שמתחת לאלונקה יספר.
חניך: ארבע כללים, ארבע כללים אותם העניקו לנו בסאגות אדרנלין אשר העניקו לי התייצבות מלאה על שנים עשרה מקצים מלאים וללא נפילה כלל.

3. שקים מנטלי – לפי מספר סיבובים ( במנח ריצה )

4. חפירה קבוצתיות – חוויות חניך
על כל אחד לחפור בור אישי ובמקביל בור צוותי להם קריטריונים אותם הגדירו מגבשי טייס.
מגבש: כמה זמן הקאת לבור שלך וכמה לצוות
חניך: עבדתי בצורה יחסית שלך … והסיבה לכך ברורה…
מגבש: מצויין.
דגשים : את התשובה המלאה לעניין זה, וזו אשר השאירה את מגבשי טייס פעורי פה, נחשוף בפני חניכנו בלבד.

5. מתלה שזיפים – כוח ידיים בלבד

אתם תצאו לאכול ארוחת בוקר ומשם למקבץ נוסף של תרגילים פיזים שיחתם בחזרה למתחם האוהלים לביצוע בדחי”ם

 

בדחי”ם – חוויות חניך: הגענו וישבנו כולנו באוהל וזומנו אחד אחרי השני להישאל על הבדחי”ם שניתנו בתחילת הגיבוש. כל אחד התחיל בבד”ח שהוא יודע בצורה הכי טובה בזמן שהם התקילו אותנו במקומות המעורערים שלנו, ועוד הוסיפו ביטוי אכזבה וכיוצא בזה על מנת להמשיך ולערער אותנו

שימו לב : השאלות יהיו כל כך ממוקדות שהם מסוגלים לשאול אתכם בסוף הזמן שאלות מסוג, האם שכחתם סעיף מסוים, באם לא שכחתם יש לענות בבטחה שזכרתם, אחרת חוסר ביטחון זה יעמוד לרעתכם.

לאחר שהתמודדתם יפה מול המפקדים בתרגילים המחשבתיים אל תשכחו שיש גם סמל שיסגור את היום בארבעים דקות של קידורם ותיזוזים צוותי נוספים ומהם יורהלכם לצאת לשינה

 

הקפצה שלישית

 

חוויות חניך:  חזרנו לאוהלים במטרה להעמיס את כלל הציוד הצהלי ולצאת “למתחם הפיזי”. עמדנו שם מוכנים לצאת ללילה לבן, כי אחרי הלילה של היום השני לא ידענו כבר למה לצפות. יותר נכון שאר המתגבשים לא ידעו למה לצפות. כי אני כבר ידעתי שמפה אני חוזר לאוהל והפעם ללילה האחרון שלנו על מדים.


 

יום חמישי | סוגר גיבוש 

 

יום שבירת דיסטאנס ברמה מינימלית, סגירה וקיפול של כל הציוד הלוגיסטי של הגיבוש. יום בו תזכו לעשות מקלחת ולישון על אזרחי.

הגיבוש יסתיים ביום השישי בשעות הבוקר המאוחרות בסופן יקראו שמות הנכשלים והעוברים. ואתם שהחלטתם להפוך לחלק מאיתנו מביניהם, של פרחי הטיס הבאים כמובן.

משלנו אחוזי ההצלחה הגבוהים מכל בגיבושי הטייס בעשור האחרון ובכלל. היום זהו התור שלכם, אם אתם מחפשים את חברת ההכשרות היחידה בתחומה אשר תכין אתכם להגיע אל היעד בבטחה. הזינו פרטים ונצגינו יחזור אליכם בהקדם. 

 

 
מאמרים נוספים

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
פתח צ׳אט
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן