מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור הצלחה של ג' סיירת מטכל

סיפורו של ג' | סיירת מטכל

אבא: תקשיב יש לו  מה שצריך, הבעיה היא שהוא חסר ביטחון, הבעיה היא שהוא לא מאמין בעצמו..
מאמן : אל תדאג, את זה כבר תשאיר לנו, אנחנו מעבר לעוד קבוצת כושר קרבי!


האימון הראשון לכיוון סיירת מטכל

הוא הגיע לאימון הראשון כאשר המאמן שאל אותו לאן הוא רוצה להעפיל, לאן הוא מכוון להגיע

ג': (בחוסר ביטחון מוחלט) למקום טוב, לאחת הסיירות אני מקווה…יש לי סך הכל חודשיים וחצי …
מאמן : לאן? אתה רוצה להתחיל להצליח, תתחיל להתמקד, לא תצליח ללא זה
ג': הוא לחש, סיירת מ..
מאמן: תרים את הראש, תסתכל לי העיניים ותגיד בקול, זה מתחיל היום, וזו המטרה שלך,חודשיים וחצי מהם תעפיל לסיירת מטכל, בפעם הבאה שאשאל אותך לאן, אתה תשאג " היחידה"
ג': …

האימון המשיכו והם יחד איתו , מאימון לאימון הוא השתפר, אך אם זאת קו המחשבה נשאר זהה להתחלה…עד לאותו רגע מכריע!


נקודת המפנה לגיבוש היחידה

מאמן: שימו לב, כולם מעגל סביבי, זוז !

הוא סיפר להם על עצמו ומאיפה הוא הגיע( משפחה מפורקת), הוא סיפר להם שלא היה מי שיאמן אותו או יאמין בו, האו סיפר להם  איך הוא הצליח וכמה הם זהים,  הוא הודיע להם בריש גלי כי הוא נמצא פה כדי להנחות אותם, כדי להוכיח להם כמה הם גדולים, להכין אותם ולהפוך אותם למעבר לראויים לשרת  כלוחמי הסיירת הבאים!

" מה שאתם עוברים איתנו, אין מי שעובר בארץ ובכלל, הגעתם אלינו אפרוחים והיום פרשתם כנפיים, היום אתם נשרים, אם כל אימון שעובר אתם משדרים יותר עוצמה וחוזק, מכל אימון שעובר אתם מבינים מהוא קושי ומותחים אותו בכל פעם מחדש, זהו הכוח שלנו, זוהי היכולת שלנו, ואלו הם אנחנו, לא נולדנו גאונים, נולדנו ממוצעים, ומה שיפה בכך הוא שגאון טוב בכל דבר, אבל שאדם ממוצע מתמקד על תחום מסוים אין טוב ממנו, מהיום אתם הדבר הכי חזק בעולם הכושר הקרבי, המתגבשים האבסולטים לוחמי יחידות העלית הבאים, יש?!

חניכים: יש!


יום השדה הצהלי – או במילים המוכרות לכולנו, יום סיירות

יום הסיירות הגיע ואיתו השיחה שלפני

מאמן: אתה הולך לשם לנצח, אין מוכן ממך, לא ברמה המנטלית המחשבתית שלא לדבר על הפיזית
ג': בלי נדר
מאמן: תקשיב לי טוב ופתח את האוזניים, אתה לא חוזר לפה בלי הגיבוש ביד, אתה לא ראוי לפחות מזה , לאן אתה מכוון?
ג': מטכל !
מאמן: מצויין,  צא והשמד!

הוא יצא ליום הסיירות כדי לחזור ובידו הגיבוש המיוחל, מרגע זה ואילך הסיפור היה שונה לגמרי וזו משום עובדה אחת ברורה לכל, עובדה אותה הם שאגו להם באימונים ואחריהם, העובדה כי אנחנו, אתם, החניכים האדירים שלנו עומדים היום במקומם של החזקים ביותר!

הבנתי מהי הרמה המתבקשת ומהי רמתנו, הבנתי מהי הרמה שנו לעומת שאר המתמודדים, הבנתי כמה ידע הם צברנו, ידע שאין לאף אחד אחר, הבנתי שהם הפכו אותנו למכונות משומנות ואין מי שמסוגל לעמוד למולנו, והפעם מבחן התוצאה הוא מה שבנה את הביטחון והאמונה העצמית איתם בחרתי להסתער קדימה ולהעפיל!

מגבש: אני מבין שרק אחד מכם מעוניין להעפיל קדימה, אתה עשרה צעדים אחורה
ג': אחרי שמונה מקצים בהם סיימתי ראשון לא זה יהיה המכשול שיעצור אותי
מגבש: צאו!
ג': אם כל הדגשים שאיתי, בכל הכוח קדימה, אני מסגול להכל, הוכחתי זאת בתחילת היופם, ואמשיך להוכיח זאת בשאר התכנים ואחריהם, אני מסיים ראשון
מגבש: מספר ומקום
ג': מספר ** מקום ראשון!
מגבש: מצויין, שוב עשרה צעדים אחורה
ג': לא משנה מה הוא יעשה אותי הוא לא מפיל מהמקום הראשון
מגבש: חברים, הבאתי לכם0 במתנה את המקום הראשון מי יהיה זה שיזכה בו.
ג': הוא החדיר בהם מוטבציה, הוא החדיר בהם רעל ,הוא החזיר להם את הרצון להילחם, אבל כמוני כמוהפ והפעם ארוץ אפילו מהר יותר


סאגת הגיבושים – לגיבוש מטכל

מנכל: ברוכים הבאים לסאגת הגיבושים של אדרנלין, אתם נכנסים לתקופה הקשה ביותר בחייכם אם בכלל, תקופה שלא יורדת מטירונות יחידה במסלול של הסיירות המובחרות, תקופה שרק אתם מסוגלים לשרוד, אם יש בכם ניצוץ של פחד שיעצור אתכם בהמשך, זה הזמן לקחת צעד אחורה ולתת למישהו אחד את המקום ביחידה .. זוהי האפשרות היחידה שאני נותן לכם להתחרט וללכת..
חניכים: הם מיקדו מבט שאמר הכל, אנחנו פה להישאר!

סאגת הגיבושים החלה ואיתה העייפות, התשישות, הלחץ,, השאלות, ובעיקר הפחד לא לעמוד בקצב של גיבושי היחידה!
ג': סאגת הגיבושים הסתיימה בגיבוש אדרנלין, הדבר הקשה ביותר עשיתי, אפילו יותר מגיבוש מטכל, חטפתי שם סטירה רצינית אבל המזל הוא שחוויתי זאת שם, כי זה מה שהביא אותי מוכן לגיבוש היחידה!


גיבוש מטכל

השיחה שלפני הגיבוש: הוא ישב איתנו והסביר לנו נקודה שעדיין לא הכרנו.

" חברים, עימנואל מורנו, יוסי גי'נו, דור וינברג וכל גיבורי ישראל- הם הדמויות הידועות ביותר שיש בעולם היחידות המיוחדות, אני מעריך ומעריץ אחד אחד מהם אבל מאידך אני מבין שאנחנו לא יורדים מהם, הם מי שהם בזכות החיים שגילגלו אותם לאותם המקומות, הם הסיפור שאתם שומעים עליו בגלל שהחיים זימנו אותם לשם, כי היה מי שנלחם איתם שעליו לא שמענו, אנשים שמסתובבים בנינו, אז מדוע דווקא עליהם שמענו? כי מישהו אחר בחר להעצים אותם, כי הם נתנו לו את האפשרות לכך בזכות הרוח שלהם!  עכשיו זהו התור שלכם, לכו ותעצימו את עצמכם, לכו לשם ותנו לביצועים שלכם לדבר במקומכם, לכו לשם והפכו לסיפורי ההצלחה עליהם נשמע מחר, כי החיים זימנו את הרגע שניפגש ונתנו לי את הזכות לאמן אתכם ולהעניק לכם את הכלים שמאפיינים את כל גיבורי ישראל, החיים נתנו לכם את האפשרות להיכתב בדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל והעולם בכלל, לכו לשם ותנו להם להבין מהי הרוח שלנו, שלכם!

הם יצאו לגיבוש,  הם יצאו אחד אחרי השני וזו כדי להתמודד עם הגרוע מכל!

 אנחנו שניים באותו הצוות, אנחנו שניים שהגיעו מאותו המקום ולהם אותה ההכשרה, אנחנו שניים להם אותם הכלים, שניים שלא מתכוונים לוותר, אנחנו שניים וננצח כשניים!

יום חמישי בתאריך ה ****** זו הייתה ההודעה שבישרה עתיד שלם :
ג': רציתי להגיד לך תודה רבה, על הדרך והתהליך, רציתי לומר לך תודה על הביטחון והאמונה שהחדרתם בי שגרמה לי לטפס ולעמוד על הפסגה אליה כיווני, סיירת מטכל!

יחד איתו התקבלו עוד שלושה חניכים לסיירת מטכל ואחד לשלדג, כי אלו הם התוצאות שלנו!

אנחנו אדרנלין כושר קרבי ליחידות המיוחדות, היחידים!

אנחנו לא עוד קבוצה שמגיע אל מנת לבנות בכם כושר גופני או כדי למכור לכם סיסמאות ומשפטי מפתח, הגענו לעבוד קשה, לירוק דם יזע ודמעות, הגענו כדי להפוך אתם לאגדות חיות ומעבר לכך, למנהיגים הבאים, אבל לא כולם יזכו, רק מי שיהיה מספיק אמיץ וחכם להצטרף אלינו, רק מי שבאמת הגיע עם הרוח הנכונה להפוך לאדם הבא שיעמוד על הפסגה!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן