מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש שייטת 13 | גיבוש שייטת | המדריך המלא

הגיע הזמן שתדעו מה באמת קורה בגיבוש שייטת 13, הגיבוש של היחידה היוקרתית של חיל הים, הקומנדו הימי- יחידת השייטת!


תהיו מוכנים כי כל יום הולך להיות יותר קשה מקודמו!

עידכונים מהיחידה על גיבוש שייטת !

 • גיוס ליחידת השייטת | מהיום והלאה ליחידה מחזור גיוס חד שנתי אשר יתקיים בחודש נובמבר בלבד ויגייס שלושה צוותים שמספר הכללי לא יעלה על 100 לוחמים שהתקבלו
 • תחילת שירות: נכון לרגעים אלו ממש את תחילת המסלול שלכם אתם תבצעו בבא'"ח גולני ומטעם החטיבה עד לסיום שלבי הטירונות, הבסיסים ויציאה לטירונות היחידה. יש לציין כי עד היום טירוני שייטת ושלדג התחילו את מסלולם בבא"ח נחל
 • יום הניפויים | עידכון מהגיבוש בשנים האחרונות: בגיבוש השייטת מבצע יום ניפויים בדומה לגיבוש מטכל. ניפויים אשר מתרחשים ביום השלישי של הגיבוש לאחר תכני הבוקר בהם ינופו חצי מהמתמודדים אשר לא עמדו בעומס.
 • הקו המנחה את הגיבוש | שימו לב כי גיבוש השייטת הינו גיבוש אשר מרכיב בתוכו תכני יבשה ומים כאחד. ביניהם שני המסעות המאפיינים את הגיבוש. בממוצע מהמסע הראשון פורשים כ25% מהמתגבשים ומהשני כ-75%. איך לסיים את המסע עד סופו ואף ליצור נקודות זכות אצל המגבשים- תגיעו אלינו, היחידים אשר מכינים ליחידות המיוחדות של צה"ל בעלי רקורד של 100% הצלחה!
 • גדנעי"ם:

  | שימו לב. לאחר שיח למול מגבש השייטת ע'- נאמר לנו כי אין הבדל בן גדעני"ם למתגבשים שהגיעו דרך יום סיירות מבחינת ניתוח יכולות. אך שימו לב כי ההקצאות למתגבשים שהגיעו מהגדנע הם מעטות לעומת ההקצאות השייכות למסיימי יום הסיירות.

 • ראיונות | שימו לב חברים כי רק מי שהגיע מטעם יום סיירות יקבל בסוף הגיבוש ראיונות לפי הביצועים שלו במהלך אותם ארבעה ימים לחטיבת הצנחנים, יחידת הכלבים עוקת וסיירת יהלום. חשוב לציין כי כל מי שהגיע דרך הגדנ"ע לא יקבל ראיונות היות ולפניו יום סיירות שדרכו יוכל להגיע לגיבוש בפעם השניה.
 • מודל מורחב | לאור מודל הסיירות המורחב כיום בגיבוש שייטת אתם תתמיינו בנוסף ליחידת 669, וחטיבת הקומנדו ביניהן יחידת מגלן, דובדבן ואגוז, כאשר את התשובות באשר אל הקבלה אליהן תקבלו שבוע לאחר הגיבוש.

לפני שנתחיל , שימו לב חברים ,את מה שבאמת קורה בגיבוש השייטת אנחנו מעבירים לחניכינו בקורס ההכנה היוקרתי ביותר בענף להכנה ליחידות המיוחדות בצוותים יעודים וממוקדי מטרה באימוני השיגרה, ימי הסימולציה המעודכנים והמדויקים ביותר, סאגת הגיבושים עוברים חניכמי הסימולציה היעודיים שלנו לשייטת  ובגיבוש אדרנלין כושר קרבי , הגיבוש היחידי מסוגו אשר יקנה לכם את הסיכויים הגבוהים ביותר אשר מתבצע במתאר המדויק ביותר לגיבוש, מול מאמנים יוצאי השייטת והתכנים העדכניים ביותר, במשך יומיים שלמים!

במאמר זה נכתוב את הנקודות העיקריות שבחרנו לחשוף בפניכם. כדי להגדיל גם לכם את סיכויי ההצלחה בגיבוש לשייטת 13! .


גיבוש שייטת היום הראשון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

בעבר זה היה היום הרגוע ביותר אשר לאחר ריצת האלפיים אתם תצאו לשלושה תכנים בלבד :

תוכן ראשון | פירוק והרכבה
הסבר : מיד לאחר הריצה יראו לכם איך לפרק ולהרכיב את הנשקים. שימו לב, לכל אחד תהיה הזדמנות אחת בלבד להתנסות עם הנשקים לפני שיתחילו המדידות. לכן, הקשיבו היטב להסבר ונצלו את ההזדמנות. עם זאת, אין צורך לחפש נשק של אח, או חבר לפרק לפני, (שזוהי גם עבירת בטיחות חמורה). משום שהדבר היחיד שהם מחפשים לראות הוא שיפור בין מקצה למקצה.

תוכן שני | משימה קבוצתית – שקים
בהזנקה של המגבש אתם תרוצו לקו השקים במטרה לאסוף כמה שיותר חול עם הידיים כדי למלא את השק האישי, והשק הקבוצתי. כל מקצה ימשך כ 5 דקות עד שהמגבש יחליט לעצור. בסוף כל מקצה המגבשים יבדקו כמה חול אספתם בשק האישי, וישאלו כמה פעמים מילאתם את השק הקבוצתי.

תוכן שלישי | הסבר המסע וההקפצה המדומה
הסבר: בסוף היום הראשון המגבשים יסבירו לכם כיצד להיות מוכנים למסע. וגם יתנו מספר משימות ( כגון: לרדת ולעלות מציוד) כנגד זמנים, כדי לראות מי הזריזים והמהירים ביותר. משימות שיסתיימו בהוראה לרדת מציוד ולעלות לשינה , שינה שלאחר כ- חצי שעה מתחילתה הם יקפיצו אתכם למטרת מסע

מפקד: חמש דקות עליתם על ציוד, יוצאים למסע, זוז ! ( שימו לב חברים אתם תצאו למסע של מספר דקות בלבד אך במהרה תסתובבו חזרה לאוהלים והפעם תלכו לישון באמת, להישאר חדים ולא להיבהל)


חברים בזה הרגע קראתם את המתכונת השגרתית של גיבוש השייטת אשר התקיים במועד האחרון. מה שנחשוף בפניכם כרגע היא מתכונת נוספת אשר התבצע בגיבוש. בחרו לחשוף אתכם לכל המתכונות על מנת להביא אתכם מוכנים ברמה המיקצועית ביותר, קראו היטב כל פרט חשוב!

לאחר שתיחשפו בפעם הראשונה לקליטה צבאית המלווה בעבודות רס"ר וחלוקה לצוותים. זה הזמן להפנים, שהחלק המשעמם של גיבוש שייטת בדיוק נגמר, ומעכשיו רק הטובים ביותר ישרדו!

אז נגמרו המשחקים והגיבוש מתחיל עכשיו ! 

כבר בהתחלה תצאו לריצה תחרותית של שני קילומטרים. (שימו לב כי יש אפשרות שבמחזור הקרוב מרחק הריצה יהיה שלושה קילומטרים) על מנת לבדוק את הכושר הגופני שלכם, שימו לב שכמו ביום הסיירות הכל יחסי, ולכן אין לכם רשות לזלזל או להתקבע על מקום מסוים. אתם פותחים את הריצה בקצב מהיר ומתייצבים עד לסוף הריצה במטרה לתת את הכל !

כמו כן על מנת לרדת מהזמן המקסימלי שלכם לפחות בדקה עד דקה וחצי יש עליכם לבצע את מה שהמאמנים הסבירו לכם בסימולציה חברים .

אז לאחר הריצה יתחילו התרגילים הפיזיים של היום הראשון:

תרגיל ראשון | ספרינטים
הסבר: ספרינטים לתוך המים לאורך של 40 מטרים. לא להתבלבל מספר הספרינטים מונה כ – 20 מקצים , אז גם שקשה לכם , גם שאתם מותשים ללא כוח לרוץ , תזכרו , זה עניין של מספר זה הכל .

תרגיל שני | אלונקה סוציומטרית.
הסבר: אלוקנה קלאסית על חול ים ללא כניסה למים

התרגיל השלישי | התרגיל המשולב- ים יבשה
הסבר:  ינתנו לכם שתי פקודות ע"י המגבש, ים ויבשה. כאשר הוא יצעק "ים" כולנו רצים בכל הכוח לים מקיפים שם את הקונוס הצף ובחזרה לכיוון המגבש , כאשר תצאו מהמים ותגיעו לקו החוף תרדו לזחילה שתתבצע עד למגבשים שנמצאים במרחק 40 מטרים מכם , כאשר המטרה היא .. להגיע ראשון !

שימו לב: שלושת התרגילים האלה מגיעים כדי לשבור לכם את הרוח. כדי שתבינו שזהו רף העומס שמציב הגיבוש ולפניכם ארבעה ימים כאלו. אז לכל חניכי אדרנלין כושר קרבי אל תשכחו מה למדתם, תהיו חזקים !

אז אחרי שסיימת את שלושת הסטים המתישים האלו , הגיע הזמן לקצת גיוון:

משימה ראשונה | מבחן קואורדינציה
הסבר: פירוק והרכבת נשקים (אם-16, קלצ'). שימו לב שיראו לכם איך לפרקם לפני וינתנו לכם מספר הזדמנויות. אין צורך לחפש נשק של אח או חבר לפרק לפני (שזוהי גם עבירת בטיחות חמורה). משום שהדבר היחיד שהם מחפשים לראות הוא שיפור בין מקצה למקצה של פירוק והרכבת הנשק.

משימה שניה | מבחן השחייה
הסבר: יוצאים כקבוצה, אך לא להתבלבל התחרות היא אישית , לקונוס במרחק 20-30 מטרים שחייה לתוך המים, מקיפים מימין לשמאל וחוזרים חזרה, כאשר שם תחכה לכם המשקית שתיתן לכם את הזמן שעשיתם , שאותו אתם מוסרים למגבש .

שימו לב: בגיבוש האחרון של נובמבר 2017 נפתח ונסגר גיבוש השייטת לפי היום הראשון אליו נחשפתם בתחילת המאמר , היום "הרגוע"

שימו לב חברים בגיבוש האחרון של נובמבר 2017 נפתח ונסגר היום הראשון של הגיבוש לפי היום אותו אנו מכנים היום "הרגוע" אליו  נחשפתם בתחילת המאמר, אנחנו מפרטים לכם את שניהם בידיעה שאתם מגיעים מוכנים לגרוע מכל אחרת אתם לא במקום הנכון !


גיבוש שייטת היום השני | אדרנלין חברה לחהכשורת וכושר קרבי

קמים לפנות בוקר לאחד התרגילים המשמעותיים בגיבוש מסע השייטת הראשון אשר התחיל בהתניה הבאה:

מגבש: שימו לב חברים כולכם נעמדים על קו ההזנקה לכיוון המים שעליכם בוקסרים בלבד.

חויות חניך: השעה 5 לפנות בוקר, אמצע נובמבר והים יחסית סוער, אך לפי איך שזה נראה הוא לא יעצור אותנו , הפעם אנחנו..
מגבש: בהזנקה שלי רצתם וטבלתם את כל גופכם במים ללא יוצא מן הכלל, צא!
חוויות חניך: יצאו בריצה לכיוון המים וטבלנו את כל גופנו בידיעה שחלקנו לא יסיימו את היום הזה בעקבות היפטרמיה (מכת קור) וכך היה ביציאה מהמים פרשו שלושה חניכים בעקבות התפסות מאסיבית של שרירי הרגליים.

מגבש: מצוין, עליתם על ציוד שני תורים מאחורי האלונקה, זוז!

מהלך וסוף מסע השייטת

שימו לב: לאחר שישה קילומטרים מהמסע אתם תעצרו, ויתחיל אקט של זחילות. (לאחר שתטבלו במים כמובן) כשתסיימו 15 מקצים של זחילות תמשיכו עוד 4ארבעה קילומטרים שיסגרו את המסע (עשרה קילומטרים סה"כ)

חשוב לציין: למי שאינו חניך אדרנלין כושר קרבי , במהלך המסע המגבש יכול להעיר לכם פעמים, בפעם הראשונה זאת תהיה הערת אזהרה על כך שאתם כביכול נסחרים מאחור. אך בפעם השניה הוא יפריש אתכם לאוהלים ולפי הסטטיסטיקה כ25% מכלל המתגבשים פורשים או מופרשים במסע הראשון. תהיו חזקים כי התחרות הופכת קשה עם כל רגע שעובר.

המסע הסתיים בהצלחה (לחניכנו לפחות). וזה הזמן להרים את הראש אך לא את האף, כי הגיבוש רק התחיל, אתם תקבלו זמן התארגנות ללבישת בגד ים, להצטיידות במשקפת אטומה ושנורקל.


ברוכים הבאים תרגילי מים :

משימה ראשונה |  תרגיל שהייה .
הסבר: אתם תיכנסו למים. כל אחד בעומק שונה. כאשר לכל אחד מסכה מושחרת ושנורקל שהמשימה היא להישאר עם הראש  מתחת למים בעזרת האוויר שלכם שמגיע אליכם דרך השנורקל בלבד. שנורקל שאותו אתם תלמדו לתפעל במהלך השהייה.

משימה שניה | שחייה עיוורת .
לפי כיוון (ללא שימוש בעיניים). שוחים למצוף ובחזרה – עניין של 100 מטרים לא יותר. שימו לב כי המטרה היא כמה שפחות הצצות, ולכן הסתכלו על הכיוון אליו אתם שוחים, ראש מתחת למים ותנו קצב.

דגשים למשימת השחייה

 • במידה ותסטו מהמסלול המגבשים יתקנו אתכם ולכן מה שחשוב להראות להם היא האמינות שלכם. לא להוציא את הראש ולהסתכל כי גם ככה יש מי שמכוון אתכם.
 • המרחק התקצר לחמישים מטרים בלבלד

משימה שלישית | שחייה כקבוצה.
אתם תוזנקו מקו החוף למצוף אשר מחכה במים אשר נמצא במרחק  200 מטרים מכם ,מצוף אותו תצטרכו להקיף מימין לשמאל ותחזרו בשחייה לקו החוף ששם תחכה לכם המשקית אשר תיתן לכם את הזמן בו עמדתם

דגשים לשחייה קבוצתית

 • אתם תספרו לפי זמני הגעה ולא לפני זמנים

משימה רביעית | פירוק והרכבת נשקים תחת לחץ.
תוזנקו בשלשות כל פעם למטרה אחרת ( מצוף בים או שקים שונים ביבשה) אליהם תצטרכו להגיע בספרינט או בזחילה, ללא מנוחות כלל. כשתהיו מותשים המגבשים יבקשו מכם לפרק ולהרכיב את הנשקים עליהם התאמנתם ביום הראשון, בנוסף למכשיר  קשר עליו עוד לא התנסיתם.

לחניכי אדרנלין יינתנו עצות משמעותיות שעלו עם הניסיון של החניכים הוותיקים ומאמני הקבוצות אשר מתפקדים כמגבשים בגיבוש השייטת ,  עצות שיעשו את ההבדל בין הפסד לניצחון!

בסיום תרגילי השחייה אתם תצאו להפסקת אוכל שתסתיים בתחילתם של שתי משימות מחשבה ולאחריהן תיזוזי ערב היום השני.

משימה ראשונה | שינון מפה בעל פה.
הסבר:
יביאו לכם מפה ועט שעליה מצויר מסלול בו אתם צריכים לצעוד על מנת להגיע אל היעד, כאשר יש לכם קנה מידה שעליו יסבירו לכם וכיווני אויר, עליכם לשנן את הדרך ולהיעזר כמובן בעט שאתכם כאשר על המסלול יופיעו סימני דרך כגון: בריכה, מגדל, יער וכדומה. למשימת המפה יתנו לכם **** דקות בלבד כאשר המטרה היא לזכור את המסלול וסימני הדרך, מה הם ובאיזה שלב של המסלול "דקרתם " אותם.

משימה שניה | התמצאות במפה מנקודת תצפית.
הסבר: יביאו לכם תצ"א (תצלום אווירי)של המתחם בו אתם נמצאים כאשר המטרה שלכם היא להתמצאות במפה ולענות על שאלות המגבשים כגון: היכן הצפון והמתצאות כללית לעצמים שבמפה, אך יש לשים לב כי במפה…(מידע אשר נשמור לחניכנו בלבד) אשר יבקשו המגבשים מכם לדעת כמה פעמים הם נמצאים על המפה ואיפה כל אחד מהם ממוקם, בנוסף לכך בסוף התרגיל יודיע לכם המגבש כי הוא החביא על המפה מוקש ועליו מספר, הוא יראה לכם את מיקומו על המפה ויפקוד עליכם לרוץ לאותו המקום ולחזור אליו עם המספר שנמצא על המוקש.

משימה שלישית | הרצאה
חוויות חניך: הם הודיעו לנו כי עלינו לבחור נושא ולהרצאות עליו עליו במשך חמש דקות שלמות בפני הצוות, ישנם ארבעה דגשים אותם למדתי באדרנלין אשר הפכו שמו אותי במקום הראשון היות וידעתי איך לסחוף את כולם אחרי ולענות להתקלות של המגבשים, כמו כן, יש להישאר מרוכזים היות ולאחר כל הרצאה יבחרו המגבשים מספר מתגבשים אותם הם ישאלו על פרטים אשר נאמרו ע"י המתגבש האחרון שעמד ודיבר בפני הצוות

המשימות הסתיימו ומרגע זה ואליך תעברו תזוזים לפי בסדרי הגעה | אדרנלין

תרגיל ראשון | ספרינטים לתוך המים

תרגיל שני | זחילות
הסבר: בהזנקת המגבש תזחלו לעבר קו במרחק של כ 40 מטרים. מי שחצה את הקו, רשאי לחזור בספרינט ולהיעמד בסדר הגעה.

תרגיל שלישי | אלונקה סוציומטרית
הסבר: בהזנקת המגבש תקיפו שק ביבשה ותרוצו חזרה לעבר האלונקה. ארבעת הראשונים יתפסו את האלונקה, והשניים הבאים יתפסו את הג'ריקנים.

תרגיל רביעי: ים יבשה (ריצה למים וזחילה חזרה)
הסבר: יינתנו לכם שתי פקודות ע"י המגבש, ים ויבשה., כאשר הוא יצעק "ים" אתם תרוצו  בכל הכוח לים, תקיפו את המצוף, משם תרוצו לעבר השק שנמצא בצד השני של הקו ( ביבשה) , ורק אז תוכלו לחזור לקו בסדר הגעה. כאשר הוא יצעק "יבשה" אתם קודם תקיפו את השק ביבשה, ורק אז את המצוף בים.

תרגיל חמישי | משימת מחשבה
את המשימה והפתרון לה אנו כבר נשמור לחניכי אדרנלין בלבד !

תרגיל שישי | קידורים
הסבר: לאחר משימה החשיבה המגבשים החלו בתיזוזים קבוצתיים כאשר המטרה הייתה לבחון את רמת הצוות בכלליות ועבודה אינדבידואלית להתנהלות תוך צוותית ( הרעות, ההובלה, ההשתרכות וכדומה)


עדכון היום השני של גיבוש השייטת של המועד האחרון

שימו לב כי היום השני התנהל כמעט זהה לחלוטין לתכנים והקווים עליהם קראתם זה עתה, התכנים היחידים אשר השתנו הם התכנים לאחר משימות המים אשר התנהלו בסדר הבא:

1. | ספרינטים : יום יבשה מספר של ** מקצים בלבד
2. | זחילות: אתם תעברו מקצים של 40 מטרים בכמות של ** מקצים
3. | אלונקה סוציומטרית קלאסית

מיד לאחר מכן אתם תעלו להתארגנות לשינה והתחלת היום השלישי.


גיבוש שייטת היום השלישי | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

ארבע לפנות בוקר , הקפצה ע"י כרוז , דבר שלא היה בעבר ונכנס בשנה האחרונה, הרעיון נלקח מגיבוש לסיירת מטכ"ל שממיין את המתגבשים שלו ביום השלישי לגיבוש, החזקים נשרים, ומי שלא עמד בעומס מופרש הביתה ללא ראיונות !

הסבר: שימו לב, אנחנו קוראים שמות לפי צוותים, מי שיקראו בשמו קם וצועד לעבר המגבשים , מי שלא , שיהיה לו בהצלחה , את הגיבוש הוא סיים, וככה יתחיל שלב קריאת השמות והחלוקה לצוותים החזקים של גיבוש שייטת 13 !

ברוכים הבאים, הקובוצות חזקות יותר, המתגבשים נחושים חדורים וחדים יותר , והמטרה קרובה מתמיד , אז אחרי שתתחלקו לצוותים החדשים של הגיבושים , יתחיל שוב הפן הפיזי , רק שהפעם , מול מגבשים קשוחים יותר ומתגבשים נעולים יותר !

תרגילים:

1. ספרינטים לתוך המים
2. זחילות
3. אלונקה סוציומטרית
4. ים יבשה (ריצה למים וזחילה חזרה)
5. ספרינטים ביבשה

כמו שכבר הבנתם היום השלישי הוא היום הקשה ביותר של הגיבוש , ולכן העומס מספר המיקצים וכמות המשימות גדלה משמעותית , אז כמה מקצים יש בכל תרגיל של היום השלישי של הגיבוש , מהו המספר הכולל והמרחק , איך מגיעים להובלה בכל אחד ואחד מהם, תצטרפו אלינו ותגלו !

שימו לב : בעבר היו נותנים מנוחה של 7-10 דקות להתארגנות בן תרגיל לתרגיל אך בשנה האחרונה המנוחה התקצרה וכיום עומדת על 4-5 דקות בלבד,חניכים יקרים  לא לשכוח את ארבעת הדגשים שנתנו לכם באימונים לזמני מנוחה!

כמו כן, הדבר מתבצע גם בגיבוש מטכ"ל, מטרת המגבשים של הצוות החדש היא להראות לכם כמה אתה כביכול חלשים, כמה הגיבוש עד לנקודה זו היה "חלבי" וכמה אתם לא הטובים ביותר, אל תיתנו להם להצליח , וכמו שאנחנו תמיד אומרים לחניכי אדרנלין, תשארו חדים,תשארו דרוכים, תשארו נחושים!

הדפוס הוא דומה בכל ימי הגיבוש , מיד לאחר תרגילי התשה יגיעו משימות "מנוחה" ככה לפחות אנו באדרנלין מכנים אותם ,

אתם תצאו למנוחה שמיד לאחריהתרגילי הבריכה של גיבוש השייטת

הבנתם נכון חברים, עולים על אוטובוסים ונוסעים לבריכה המדוברת שעליה תחשבו כבר מהיום הראשון של הגיבוש, הבריכה בבסיס השייטת .

בבריכה תעברו מספר תרגילים: תרגיל שהייה במים והפעם המטרה היא לצוף כאשר החלק בגוף המחובר למשקולת יהיה מחוץ למים (אחד מהידיים שלכם). צלילה למרחק הרחוק ביותר בנשימה אחת, פירוק והרכבה של נשקים מתח למים המתחילים באיזור יבש ועוברים לרטוב ועוד (שימו לב כי התרגילים עשויים להשתנות ממחזור למחזור אך הקו המנחה הוא האחד – התנהלות תחת לחץ בתוך המים .

משימה ראשונה: צלילה למרחק
הסבר: המשימה שלכם היא לצלול לאורך הבריכה כאשר לרשותכם נשימה אחת אותה תקחו בתחילת המשימה, המגבש תפקידו הוא למדוד את המרחק אותו תצברו.

משימה שנייה: החזקת משקולת
הסבר: מטרת המשימה היא לבדוק נעילות, משימה מנטלית אשר בודקת למי היכולת להחזיק את המשקולות מעל המים ולסיים עם הזמן הארוך ביותר מכל הצוות ובכלל כאשר המרפק נמצא מעל המים ללא נגיעה שבקלות.

משימה שלישית: פירוק והרכבת נשק מתחת למים
הסבר: תצטרכו לפרק ולהרכיב קלצ'ניקוב מתחת למים בכמה שפחות עליות (לנשימה), ובכמה שפחות זמן.

לאחר תרגילי הבריכה, אתם יוצאים לבצע משימות נוספות והפעם בסביבה ימית, נכון מאוד חברים הגיע הזמן להיפגש עם סירות הגומי ( סאגים ).

משימה ראשונה: תחרות חתירה
הסבר: תחולקו לשתי קבוצות ביניהן תערך תחרות חתירה לעבר מצוף בים. בין מקצה למקצה המגבשים יערבבו בין הקבוצות על מנת לזהות את החלשים והחזקים!

משימה שניה: סאגים לפי מספר סיבובים
חוויות חניך: הם העמידנו אותנו על החוץ וסימנו לנו על שני סאגים ( סירות גומי) אשר מוקמו במרחק של  ( מידע אשר נחשוך בפני חניכנו בלבד) אחת מהשני כאשר המטרה הייתה..

משימה שלישית: תחרות ריצה קבוצתית
הסבר: תחולקו לשתי קבוצות, ביניהן תערך תחרות של ספרינטים לעבר שק ביבשה כשכל קבוצה מרימה את הסירה, ורצה עמה.

משימה רביעית: פירוק והרכבה של הסירה.

המשימה החברתית

אומנם הפן הפיזי המוטיבציה והנחישות שלכם הם בן המרכיבים החשובים בגיבוש אך אל תטעו גם למשימות המחשבה הקבוצתיות/משימות הנהגה יש ערך משמעותי אשר יכול לעלות לכם במקומכם ביחידה, משימות אשר יש להם קו מנחה אחד בלבד אותו בחרנו לחשוף בפניכם – המטרה במשימות אלו היא להראות איך אתם מכולם מצליחים לקחת פיקוד ולגרום לאחרים לרצות להקשיב לכם ללא התפרצות לדבר האחר או לקיחת הפיקוד בכוח.

עלו מולנו השאלות של, מה עושים כאשר לא עולה רעיון? מה קורה כאשר הצוות נכשל מרעיון שאתה עצמך בחרת להעביר ובכלל איך אני תופס פיקוד על קבוצה של 25 אנשים כאשר כל אחד מחפש להראות את היכולות שלו ? חברים הדרך לעשות זאת היא קלה יחסית, זה מתחיל כבר ביום הראשון של הגיבוש אתם רק צריכים… (מידע זה תקבלו כאשר תצטרפו לאחת הקבוצות של אדרנלין חברים יקרים)

משימות "המנוחה הסתיימו בזה הרגע " ואתם כבר מוכנים לאקטים הפיזיים יותר מתמיד. חברים הבנתם נכון. אין דבר כזה לנוח בגיבוש השייטת שהרי המשפט אשר מייחד את היחידה הוא" אין נסרחים מאחור" וזה הזמן לבדוק מי לא יעמוד בלחץ, אחרי היום העצים הזה, יום שגרם לכם לחשוב שהכל כבר מאחוריכם,תחשבו שוב, תזוזים לפי סדרי הגעה זוז !

 • ים יבשה
 • אלונקה סוציומטרית
 • זחילות
 • חפירת בורות

תרגיל חפירת הבור הוא התרגיל סוגר יום. התרגיל אשר יסמן לכם ששרדתם את היום המורכב והקשה ביותר של השייטת. אבל כמו שהמאמן שלנו יוצא השייטת נוהג לומר "אין דבר כזה קשה,יש מאתגר" , יום רביעי זוז.


עדכון היום שלישי של גיבוש השייטת של המועד האחרון

יום אשר התנהל כמעט זהה לחלוטין מהתכנים והקווים המנחים אותם קראתם זה עתה. התכנים היחידים אשר השתנו הם תכני "הסאגים" אשר התנהלו בסדר הבא:

תרגיל ראשון | סאגים לפי מספר סיבובים

תרגיל שני | משימת מחשבה – האות הראשונה בשם
הסבר: המטרה הייתה להעלות על הסאגים לפי סדר האלף בית. משמע, שאתה תעלה על הסאג לפי האות הראשונה של שמך ללא יוצא מן הכלל.

תרגיל שלישי | תחרות ריצה קבוצתית –
הסבר: התרגיל יבוצע פעמים לפי מתכות של אותם הצוותים. כאשר המטרה היא לבדדוק מגמת שיפור, יכולת הנהגה והובלה.

מיד לאחר מכם אתם תמשיכו את היום לביצוע האקטים הפיזיים סוגרי היום.


יום רביעי גיבוש שייטת | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

 היום האחרון של גיבוש שייטת חברים, יו סוגר גיבוש כשמו כן הוא.

חוויטות חניך: ההקפצה האחרונה , המסע הקשה ביותר. מסע של 14 קילומטרים. (בעבר צעדו 16 קילומטרים ,אך אתם הולכים ונחלשים) שממנו פורשים כ 75% מהמתגבשים הנותרים. מסע המחולק לארבעה מקצים שממנו שורד אחד לארבעה. עשו הכל על מנת לסיים אותו על הרגליים חברים, זאת נקודת זכות אדירה.  לאחר המסע יתחילו הראיונות שיקבעו כמה אתם מתאימים. (או לא מתאימים) לשירות ביחידה.


לאחר שפירטנו לכם ברמה הבסיסית ביותר מה קורה אי שם בגיבוש שייטת 13. הגיע הזמן שתגיעו ותחוו את ההכנות והאימונים אליו על בשרכם. אדרנלין פותחת בימי בריכה וגיבוש שייטת אחת לארבעה חודשים. ממש לפני הגיבושים עצמם. אם גם לכם בוער בעצמות להפוך ללוחמים היחידים החזקים מהגלים, הצטרפו אלינו והפכו גם אתם לסיפור הצלחה !


חוויות של חניכים שעברו את גיבוש שייטת 13:

חוויות א' | המסע : 

לכל מסע היה מוביל ומאסף. הקצב הוא אחיד אין מקום לטעויות רק לזרום עם כולם ולא להראות חולשה. המיקום שלי הוא אחרון לפי הסדר ואיתי עוד בחור חלש מהרגיל.
מגבש מאסף: (עקף את המתגבש שעמד למולי) קדימה פתח את הרגליים. זאת תהיה הפעם האחרונה שאני אעקוף אותך .
הסתכלתי עליו, הוא בקושי עמד כבר .. השק מתחיל להיות מורגש גם לי.. שמתי עליו יד לעזרה אך ננזפתי ע"י המגבש "תן לו לבד" וכמו שחשבתי .. הוא עקף אותו פעם שניה…
מגבש: מסמן לשני לוחמי שייטת שהיו במסלול כנראה שהגיעו לעזור, לתמוך בו לחזור חזרה לאוהל. זאת הפעם האחרונה שראיתי אותו. הוא כנראה הופרש.

חוויות ר' | שהייה במים

הים לא היה סוער אבל היו את הגלים הקטנים האלה שגרמו לנו להיחנק מדי פעם. למדתי את קצב הגלים. בכל פעם שהגיע גל קטן שהטביע לי את השנורקל פשוט נתתי נשיפה חזקה. כככה המים לא נכנסו פנימה."

חוויות י' | מעגל כוח

לקחו אותנו ושמו אותנו במעגל. המטרה להישאר האחרון במעגל (ההיאבקות) ללא בירכיות נגיחות חניקות וכדומה. מזל שהראו לי בקבוצת אדרנלין את הדגשים. מתוך 4 פעמים נשארתי 4 פעמים אחרון במעגל."
חוויות ד',תרגילי בריכה :
מגבש: קדימה תרים את היד. אמרתי לך שהמרפק לא יגע במים.
חניך: …
מגבש: אני לא אחזור על עצמי, שהמרפק לא ייגע במים!
פה החלטתי שזאת תהיה הפעם האחרונה שהוא ינסה להוריד לי את הביטחון. נתתי כוח עבודה עם הרגליים (שחיית צפרדע. כל שלוש שניות נתתי תנועה, מעין קפיצה כלפי מעלה). והוצאתי את כל היד כולל הכתף מחוץ למים.
המגבש הסתכל עליי במשך 3 דקות שלמות (לפי הערכה גסה כמובן)
אני מסתכל לו ישירות בעיניים תוך כדי שאני שומר על כל היד מחוץ למים. על מנת שהמשקולת הקשורה למפרק כף ידי לא תיגע במים!
הוא הסתובב (קלטתי חיוך קטן) ועובר לשבור את המתגבש הבא.

חוויות ס', מסע סוף :

מגבש: קדימה להגביר קצב, ריצה אליי תוך 5..4..
אני נותן ספרינט יחד עם האלונקה . מגיעים למגבש.
התאומים מורגשים מתמיד ,הגוף מבקש להישבר אבל לא ,  קדימה כוח מתפרץ עד אליו !
מגבש: פותח בריצה.. 5 אלי.. לא תגיעו תעופו מהמסע ..
אני פותח בספרינט והפעם הנשימה והתדל (תיק דרך לחייל) הפכו מורגשים מתמיד.
שמתי לב שבספירנט השלישי של האלונקה למגבש, כל השאר נשארו לפחות 4 שניות מאחוריו. זה רק חיזק אותי, כי כמו שכתוב לי על החולצה – "השבירה שלהם, ההתחלה שלנו !"

אם שייטת 13 זהו החלום הגדול ביותר שלכם? זה הזמן להצטרף לאדרנלין כושר קרבי

שאלות ותשובות
 1. לכל צוות יתייצבו שבעה מגבשים ולפי הסדר הבא 
 •  2 מגבשי שייטת ושני נציגים מיחידת הפינוי והחילוץ הטקטית בהייטס ( יחידת 669 ), סה"כ ארבעה מגבשים מסיירות העלית 
 • 3 נציגים מחטיבת הקומדנו : נציג מכל יחידה ( מגלן, דובדבן ואגוז )
 1. סה"כ מדובר בשבעה מגבשים כאשר ככלל המגבשים שיתנו את הקצב יהיו מגבשי "השייטת" למעט בתרגילים ייעודים אותם תעביר היחידה המתאימה להם ( לדוג: יחידת 669 שתבצע תרגיל זכרון של סוגי קשרי הצלה וכיוצא בזה )
 1. לגיבוש שייטת נגשים כ 450 מועמדים סה"כ, יש להכיר כי מדובר במספר הניתן לשינוי אך זהו הקו הכללי 
 2. יום הראיונות : לאחר ביצוע האקטים הפיזים של היום השלישי אתם תצאו לארבע שעות של ראיונות למול סגל הצוות המגבש ולצידו ישכללו את כלל הנתונים אשר אספו מכם ביומיים האחרונים ובאמצעותם יאתרו כ 250 מועמדים בלבד איתם יבנו צוותי גיבוש חדשים אשר ימשיכו להתגבש עד ליום החמישי של הגיבוש ומהם יאתרו את לוחמי העתיד של שייטת 13.
 3. לשייטת 13 גיוס חד שנתי של מאה מועמדים כאשר למעמד גיוס זה שני מועדי גיבוש האחד במרץ והשני בנובמבר אשר בכל אחד מהם יתקיימו שלושה גיבושי שייטת, משכך לכל מועד חצי מההקצאה הכללית, כחמישים מועמדים עתידים לסיים ולהעפיל ליחידה, כמובן שהמספר דינמי ומשתנה. 

על שייטת 13, מדריך הגיבוש המעודכן והמלא וסיפורי ההצלחה של אדרנלין הכנסו : שייטת 13 המדריך המלא

 • גיבוש גדנע הוא גיבוש ממנו תגיעו דרך גדנ"ע השייטת המתקיימת בחודשי יוני של החופש הגדול ורק למסיימי שביעית.
 • גדנע שייטת אינה תוכן ממיין ולכן כל מי שמגיע אליה ומסיים אותה בהצלחה יזכה לזימון לגיבוש השייטת המתבצע חמישה חודשים אחריה בחודש נובמבר
 • כפי שכתבנו בס' 2, בכל מועד שלושה גיבושי שייטת כאשר הראשון שבהם מעורב, מתגבשי גדנע וימי סיירות, בעוד השניים האחרים שייכים למסיימי יום סיירות בלבד 
 • חשוב לציין כי מספר ההקצאות הגדול שייך למלשבים אשר הגיעו דרך יום סיירות בעוד ישנו מספר מצוצמם לאלו המגיעים דרך הגדנע וזו לאור העובדה כי לא נדרשו לבצע מיון ייעודי לגיבוש השייטת, לעניינו, יום הסיירות הצהלי.
 • לגדנע שייטת הכנסו : גדנע שייטת המדריך המלא 

ליום סיירות הכנסו : יום סיירות המדריך המלא

 1. מי שנופל ביום השלישי של הגיבוש זכאי להתמיין לאחר מכן ליחידת 504, גיבוש צנחנים ומיוני היחטיות שלאחר גיוס.

על יחידת 504 המידע המלא הכנסו : 504 המדריך המלא

 1. כל מסיימי הגיבושים האחודים, גיבוש שייטת האחוד, גיבוש מטכל האחוד, גיבוש חובלים וצוללות וגיבוש טייס זכאים לשבוע ראיונות למערך היחידות המיוחדות שמתבצע כחודש לאחר אותו מועד גיוס 
 2. היחידות הממינות בשבוע הראיונות מהגיבושים האחודים בלבד הן 
 1. לחצו על שמות היחידות המראינות ותעברו לעמוד היחידה אשר מסקר אותן מרמת הקמתן, קריטיונים מתבקשים, גיבושים מלאים וסיפורי הצלחה
 1. אתם תזומנו לביצוע יום מבדקים רפואיים וסיווג ביטחוני הכולל גם ראיון אישי ע"י מילוי שאלון ייעודי לעניין ועמידה מול מראיין 
 2. ניתן ליפול מיום זה, ואם הדבר יקרה תזכו לשבוע ראיונות בהתנהלות שונה, לבחירתכם.
 1. ישנו מיון נוסף של היחידה העונה לשם גיבושון 669 או יום בריכה 669, אשר מגיע לבצע מבדקים המשקפים את קווי העובדה הייעודים של היחידה 

למיון היחידה הכנסו : גיבושון 669 המדריך המלא 

 1. זכות הבחירה הראשונה שייכת לשייטת 13
 2. לאחר מכן שאר היחידות הממינות, יחידת 669, מגלן, דובדבן ויחידת אגוז ילחמו על המועמדים באמצעות דרפאט
 3. דראפט: מדובר בסוג של הגרלה, כאשר כל יחידה תשים את האבצע על המועמדים שהיא איתרה לכוחותיה
 4. דגש: יחידת 669 מאבדת זכות בחירה של סיירות העלית משום שלה שני ערוצי קבלה והם גיבוש שייטת וגיבוש מטכל, בעוד שליחידות האלו יש רק ערות בחירה בודד.

כלל מדובר במספר קריטריונים רב אך אנו נשים את האצע על המשמעותיים שבהם 

 

 1. יכולות פיזיות: הגיבוש האחודים עומדים כגיבושים העצימים ביותר לפני גיוס ומשכך אתם מתבקשים להעפיל ולהתייצב במקומות הראשונים של האקטים השונים מבינהם סדרי הגעה, תרגילי מנטליות פיזים הנמתחים על זמן מסויים וכיוצא בזה
 2. יכולות מנטליות וחוסן נפשי: כשונה מכל מה שסיפרו לכם, את המנטליות לא יבדקו רק באמצעות תרגילים מנטלים יעודים לכך אלא ברמת ההתנהלות השגרתית שלכם בגיבוש והדבר מתחיל מתבטא ברמת הנראות שלכם( מסודרים או מפוזרים, זקופים או מכופפים ) ביצוע האקטים עצמם ( בקצב איטי או מהיר ) ועוד.
 3. יצירתיות : כחלק ממעטפת הגיבושים האגרסיבית המדוברת יעברו המלשבים מספר לא מבוטל של תרגילים מחשבתים וחברתיים, אשר הושתת עליהם המשפט "הדרך היא החשובה מהתוצאה" הכוונה היא שמעבר לעובדה שמבקשים שתצליחו את אותן המשימות שיציבו בפניכם, הם מבקשים לראות מי בעל הרעיון מבן כולכם, מי ינהל את אותו התרגיל, מי יקח אחריות בצורה מוסכמת, איזה סוג פתרונות יעלו, כמה תגדילו ראש ואיך תתמודדו מול בלתי מתכוננים. 

 

 1. דגש ברזל : שימו לב חברים כלל המגמה השתנה בהמלך העשור האחרון והיום מבקשים מגבשי יחידות העלית למצוא בכם מגמת שיפור, לכן גם באם אתם לא מצטיינים באקטים הפיזים אך מנגד אתם מייצגים מגמת שיפור בקצה גבוה ויציב, הסיכוי לעבור את הגיבוש ולהעפיל ליחידה המתבקשת לא קטנים כלל. 

 

אולי יעניין אתכם

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן