מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש 669 המדריך המלא

שמי הוא ל' קצין ביחידת 669 ובוגר אדרנלין כושר קרבי ואת המאמר שלפניכם אני כותב על מנת להעניק לכם הזדמנות פז להגיע ולהפעיל לכוחותינו ואלו דרך קווים מנחים ברורים אותם נבקש למצוא בכם במיון הייעודי ליחידה ( גיבוש 669 ) בו תפגשו את כלל דפוסי העבודה והמתארים למולם מתמודדים לוחמי יחידת החילוץ והייטס הטקטית של חיל האויר הישראלי.

גיבוש 669 המדריך המלא

 גיבוש 669 הינו מיון חד יומי המורכב משבע תחנות ייעודיות אשר מגיעות לבדוק את המועמד במספר רבדים ולפי המפרט הבא :

 • מגמת שיפור : רמת הסתגלותכם למתארים לא מוכרים ( בריכת היחידה )
 • מנטליות : עבודה תחת לחץ
 • יצירתיות : חשיבה מחוץ לקופסא
 • דינמיקה קבוצתית : יכולות הנהגה והובלה למול צוות מועמדים שמבקשים גם הם להתבלט

אותם נביא לידי ביטוי באמצעות פיוט סדר היום, חשיפת חוויות בוגרי אדרנלין שהעפילו ממיון זה ליחידה וכיוצא בזה.

גיבוש 669 שלב לוגיסטי :

אתם תתייצבו בשעות הבוקר המוקדמות ( 7:30 ) בתחנה מרכזית ראשון לציון ושם תחכה לכם טיולית שתאסוף אתכם לגן יבנה במטרה להתחיל הליך התארגנות קצר המאפיין את כלל מערך המיונים הצהליים מביניהם הגיבוש המדובר שלפינכם, גיבוש 669.

מיד לאחר שלב מינורי זה יובילו אתכם אנשי הסגל לבריכה בעומק שתיים ועשרים מטרים תוך חלוקת כלל המשתתפים לצוותים אורגנים של עשרה מועמדים ובהם יעניקו לכם הסבר קצר על מהות היום ויחידת 669 בכלל.

גיבוש 669 ( יום בריכה ) סדר היום

גיבוש 669 הינו מיון שעל סדר יומו שבע תחנות כפי שיינו לעיל' המחולקות לשתי קטגוריות, כאשר הראשונה תתבצע במתכונת אישית והשנייה כקבוצתית ולפי הסדר הבא :

תרגילים במתכונת אישית

 

שהייה במים
מטרת התרגיל היא להיכנס לבריכת השחייה ובה להתסדר במעגל צוותי בו המגבש יורה לכם להרים את הידיים מעל גובה פני המים כך שהמרפקים לא יגעו במים כלל וזו במטרה לצוף באמצעות תנועת הרגליים בלבד.
נוהל פסילות : לכל אחד מכם שתי פסילות כאשר בראשונה יעיר לכם המגבש להרים את הידיים מהמים ובשניה תודחו החוצה מהתרגיל.

חילוץ משקולות בצלילה
אתם תתבקשו לצלול בקרקעית הבריכה לחגורה הסגורה באבזם ובה שש משקולות אותן תתירו ותעלו מעל פני המים.
מטרת התרגיל : לאסוף את מספר המשוקלות הרב ביותר בצלילה בודדת.

תרגילים במתכונת צוותית

תחרות שחיה.
מגבשי הצוות יחצו את הצוות לשתי קבוצות של חמישה מועמדים למולם תבצעו שני מקצי תחרויות שחייה.

 • מקצה ראשון : חתירה
 • מקצה שני : שחיית צפרדע

דגשים :

 • אורך המקצים עומד על חמישים מטרים בלבד
 • בסוך כל מקצה יהיה עליכם להסתדר על קו הזינוק לפי סדרי הגעה בדיוק כמו שעברתם ביום הסיירות הצהלי והגיבושים האחודים של סיירת מטכל ושייטת 13
 • מדובר בהזנקות חופפות, וכאשר צוות אחד יסיים השני יוזנק מידית ולכן עליכם להבין את הנקודה העמוקה שזמן המנוחה שלכם תלוי בהם.

מעגל לחץ
מדובר בתרגיל הקשה ביותר בגיבוש 669 אותו בוגרי היחידה זוכרים עד היום המתנהל באופן הבא : אתם תתבקשו להתסדר שוב במעגל כאשר המטרה היא לצוף מעל פני המים כצוות, שהפעם הידיים שלכם יהיו מונחות על כתפי חבריכם לגיבושון.
מטרת התרגיל : לאור העובדה כי שילבו אתכם לאחרים כל תנועה שלכם תגרום לאחר לשקוע בעוד אתם תצופו ובנקודה זו המגבשים ינתחו אתכם עד לרבדים העמוקים ביותר ויחפשו למצוא מי מכם ממקסם את עצמו ופורץ גבולות אישיים ובכך שומר על חבריו לצוות ומי משתמש בהם כדי להרים את עצמו בידיעה שהם דועכים.
משך התרגיל הינו – הצטרפו לאדרנלין והיחשפו.

פירוק והרכבה
מטרת התרגיל היא לפתוח ולסוגר אלונקה ייעודית של יחידת 669 ואלו בזמני קצה ותחת לחץ מבוקר מצד המגבשים שיתעצם עם כל רגע שיעבור.

משימת חשיבה (משימת החילוץ )
מטרת התרגיל היא לחלץ חמישה פצועים שנמצאים בקצה השני של הבריכה באמצעות שתי סירות הצלה, ווסטים מתנפחים ומספר חבלים כנגד שעון עצר של שמונה דקות בלבד.
המגבשים יורו לכם כי כל סירה יכולה להכיל עד חמישה אנשים ואתם כצוות מחלץ מחויבים להשאיר עם הפצועים הנותרים "בשטח " שלושה מחלצים באופן קבוע כך שהתרגיל הופך למורכב עד מאוד

גיבוש 669 מבחני התאמה

פסיכולוג
לאחר ביצוע כלל התרגילים הנזכרים לעי'ל אתם תצאו לראיון למול פסיכולוג לפי הסדר הבא

 • שאלות נקודתיות לעניין קו"ח שכתבתם על עצמכם בתחילת יום הבריכה
 • שאלות ייעודיות באמצעותם יכיר את אופי המועמד שלמולו ועד כמה מתאים לדפוסי העבודה והקווים המנחים של היחידה

הכוונה ייעודית לראיונות
חשוב לציין כי כחלק מקורס ההכנה המוביל בישראל יעברו מועמדינו סדרות וסדנאות ע"י האגף השני בחברה ( אגף מדעי ההתנהגות עליו תקראו בעמוד אודותינו ) אשר יעניק לכם מכלול כלים מקצועיים ופרטניים לסוג ראיונות שכאלו שיעניקו לכם את אחוזי המעבר הגבוהים מכל בגיוס ליחידות החוד בכלל ויחידת 669 בפרט.

מידע על מנכל החברה, אגפי החברה השונים הפועלים תחתיו והקווים המנחים את אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי תמצאו בעמוד : אודותינו

דגשים כללים לגיבוש 669

א. מנוחות בן האקטים

 • מנוחה אשר מובילה חזרה לתרגילי בריכה ( שהייה וכדומה ) תהיה במשך חצי דקה בלבד, אותה תבצעו מחות לבריכה שפניכם מופנות לקיר
 • מנוחה אשר מובילה לתרגילי דינמיקה (תרגיל החילוץ, ופתיחת האלונקה) תהיה באורך של חמש דקות שלמות .

ב. מדבור ביום בו מבקשים להכיר מגמת שיפור כללית והתנהלות נכונה לכן אין עניין או יתרון כלשהו במידה ולכם רקורד ימי מוקדם או לא ( קורס צלילה, גדנע צלילה, השתתפות בחוגי כדור מים, גלישה, שחייה וכדומה )

קורס ההכנה לצהל ( יחידות העלית ) המוביל והבלעדי בישראל

לאחר שגוללנו בפניכם את האירועים אותם תתבקשו לעבור ואלו ביחס לחבריכם לצוות ובמטרה להשיג את רף הניקוד וההתאמה הגבוהים ביותר למען השגת מטרותיכם, שירות מאתר וחוצה גבולות ביחידת 669.

לאחר שהטמענו בכם את נקודת ההשקפה הנכונה כי רק הליך הכשרה מממוקד מסוגל להעניק לכם מכלול של ארגז כלים שאיתו תגעו באחוזי המעבר הגבוהים מכל על מנת לעבור את המיונים המורכבים ביותר ( גיבוש 669 ) ואלו תוך התחייבות מלאה לשירות מאתגר וחוצה גבולות ביחידות החוד הצהליות

לאחר כל אלו לא נותר לכם אלא להוציא מהכוח אל הפועל והפעם לבחור נכון, לבחור באדרנלין כושר קרבי שתטמיע בכם את המנטרה של העומד בראשה "הניצחון דורש הכנה מוקדמת" כדי שגם אתם תהפכו לסיפור ההצלחה הבא אליו אתם שואפים ברגעים אלו ממש.

גיבוש 669 חוויות בוגרים

גיבוש 669 - שהייה במים : חווית ג' צוות פתח תקווה

ד' : לאחר הסבר נוקב על מהות התרגיל הוא המשיך ומסר לנו כי מבחינתו זהו התרגיל החשוב ביותר בגיבושון 669, לענייננו, לאחר שהייה של דקות ארוכות בתוך בריכת היחידה הוא החליט לקחת צעד קדימה ולשנות לגמרי את מגמת התרגיל ובצורה הבאה.

מגבש: מרגע זה ואליך אתם תעצמו את העיניים כאשר מי שיפקח אותן יודח מהתרגיל מידית.
ד': מהות פקודה זו הוא לגרום למתגבשים להתכנס בתוך עצמם ובכך העומסים הפיזים והמנטליים יתעצמו כפליים, אותנו לימדו איך להפוך רגעים כאלו אותם מגדיר האגף השני בחברה כ***** *****  לנקודת קיצון ממנה נשפיע על מתגבשים אחרים לאורך גיבוש שלם, הבנתם נכון, רגע בודד בתחילת היום שישפיע על כלל היום כולו.

מגבש: אתה שם זוהי פסילה שניה שלך ולכן אתה בחוץ, פקח עיניים ושחה אלי מיד.
ד': לאור העובדה שהיינו עם עיניים עצומות לא ידענו להכיר מי אותו מתמודד שהודח, יתרה מזאת, לא ידענו למי פנה ולכן אף אחד לא זז ממקומו עד ש..

האם זאת הייתה הטעיה או למעשה מקרה אמת, מוזמנים להגיש מועמדות לאדרנלין ולגלות.

גיבוש 669 - חילוץ משקולות : חוויות ק' צוות ראשון לציון

ג': שלא כמו אחרים שהגיעו עם נסיון מוקדם או כוכבי צלילה אותם רכשו בגדנע שייטת אני הגעתי בחיתולים ומנגד עדיין הצלחתי להעפיל מעל כולם וזו משום שהכרתי מהי עבודה תחת מצבי קיצון וזמני לחץ בהם פעלתי לפי ארבע דגשים אותם מסר לנו מייסד אדרנלין בסאגות הכשרה היוקרתיות לגיבושים ואלו שאחרים מנסים לחקות בשלל מילים וקישוטים לא רלוונטים.
בכל אופן, לאחר צלילה והגעה למשקולת הוצאתי את כל ששת המשקולות משום שידעתי איך לחלק את הזמן שנותר לי, לסקור את המתאר והסיטואציה העומדת למולי לקבוע איך יתנהל תהליך הפירוק עד לכדי שכל איבר בגופי פעל בצורה נקודתית לעניין, יד ימין שעשתה פעולה אחת בעוד שמאל שעתה אחרת וכיוצא בזה

המלצה ( היותו עברתי אני מסכים לעצמי להמליץ לכם על התנהלות הבאה)
אומנם אני לא יכול לחשוף בפניכם את כללי המייסד אך אתן לכם טיפ מעולמי האישי, חברים תתנהלו לאט, לא להסתער על המשקולת, תנו לעצמכם מספר שניות להבין את מבנה החגורה, האבזם ואיך להתיר את המשקולות, ברגע שהבנתם זאת תתחילו בפעולה עצמה, מספר שניות שיחסכו לכם דקות ארוכות למי מכם שמסוגל לצלול זמן כה רב.

גיבוש 669 - פתיחת אלונקה : חוויות א' בוגר צוות חיפה

א': רצנו לאלונקה כאשר עוד בדרך אליה חילקתי תפקידים כך שכל אחד הכיר בדיוק מה לעשות ואיך.

מגבש מספר אחד : קדימה יותר מהר אתם הורגים לי את הלוחם, בעודו דוחף אותנו בחוזקה על מנת לנתק אותנו פיזית מהאלונקה
מגבש מספר שתיים : מה אתה מכיר על יחידת 669 קדימה אני רוצה לשמוע הכל

א': שני מהלכים אלו שהוציאו מאיזון מוחלט את חברי לצוות ואני שמיקדתי אותם חזרה באמצעות ידע מוקדם וכניסה לסיטואציות מדויקות אותן עברתי באדרנלין כושר קרבי , בעוד המגבשים ניסו להסיח את דעתנו אני החזרתי את כולם לפוקוס תוך התבטלות מוחלטת מול המגבשים בצורה הנכונה ביותר

איך מבצעים זאת : ישנו גוף אחד מבודל ומיוחד שרכש את שייכותי אליו בכך שבחודשים בודדים הפך אותי ללוחם 669 והיום קצין ביחידה, החברה היחידה שמכינה ליחידות העלית וסיירות החוד הצהליות העונמה לשם אדרנלין כושר קרבי והמעטפת אותה יצרנו למענכם, הנכונים והראויים מכל שבמקרנו העפילו בהצלחה את גיבוש 669 כפי שכיוונו בתחילת דרכם תחתיהם.

גיבוש 669 שאלות תשובות
 • פרופיל 97-82 ללא סעיפים פוסלים
 • דפ"ר 50 ומעלה

ליחידה מספר ערוצי קבלה את המשמעותיים נמנה כאן למענכם ולפי הסדר הבא

 • יום סיירות והגיבושים האחודים, לאחר ביצוע יום סיירות בתוצאת גיבוש מטכל או גיבוש שייטת 13 אתם תצאו ליום הבריכה הנזכר לעיל וממנו תעפילו ליחידה
 • מועמדי קורס טייס : לאחר ביצוע יום סיירות בתוצאות גיבוש אחוד יוקפאו כלל הליכי המיון ע"י חיל האוויר הישראלי במטרה לגייס אתכם לקורס טייס, משתעברו את כלל המיונים מבניהם ארבעת הירפאות וגיבוש טייס תתקבלו לקורס למגמת צ'קים.

אם תפלו בשלב זה יעניקו לכם אפשרות בחירה, לוותר על הגיבוש אותו השגתם ולהתראיין ליחידת הויחידת 669 או לצאת לגיבוש האחוד אותו השגתם ומשם ליום בריכה כפי שהזכרנו לעי'ל.

ראוי לציין כי במידה ותעברו את הראיונות תתגייסו ישירות ליחידה ללא שום מיון נוסף

ליחידה גיוס חד שנתי של מאה לוחמים אשר יגיעו דרך גיבושון 669 כאשר השלמות לאחר הדחות יבוצעו מקורס טייס הנזכר לעיל.

לעמוד הסיקור המלא של היחידה הכנסו : יחידת 669 הסיקור המלא 

במידה ולא עברת את הגיבושון אתם תשובצו באחת מהיחידות המרכיבות את חטיבת הקומנדו ( יחידת מגלן, יחידת דובדבן או יחידת אגוז ) לפי שכלול כלל הנתונים אותם שיקפתם בהליכי המיון עד כה.

 

 • היחידה שומרת על כשירות מבצעית ויכולת טכנית ורפואית גבוהות לאור הפעילות השוטפת של היחידה הכוללת חילוץ ופינוי תחת אש.
 • אורך מסלול הכשרת הלוחמים הינו שנה ושישה חודשים כאשר הלוחמים יעברו את התכנים הבאים לפי הסדר המדויק : קורס חובשים, טירונות קרבית, טירונות יחידה , קורס מכים, קורס לוטר ושלבי יעוד הקשורים לאופי ודפוסי העבודה של היחידה

לסיקור מלא על היחידה ושלבי ההכשרה השוני היכנסו : יחידת 669 המדריך המלא  

כלל אין מספר ייעודי אליו תתבקשו להגיע כמו ביחידות אחרות מביניהם סיירת מטכל אך המספר הרווח הוא שמתוך צוות שלושים אנשים יסיימו כ חמש עשרה לוחמים מי פחות ומי יותר.

משכך ולאור העובדה כי בכל מזחור גיוס שלושה צוותים, מתוך מאה שיחלו הליך הכשרה כארבעים וחמישה עתידים לסיים

אולי יעניין אתכם

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן