מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יחידת דובדבן | יחידת המסתערבים | חטיבת הקומנדו

"כי בתחבולות תעשה לך מלחמה"

על היחידה

יחידת דובדבן היא יחידת קומנדו, שייעודה הוא התמחות בלוחמה בטרור ובפעילות מסוערבת נגד מחבלים שכוללת משימות מודיעין, מעצרים מורכבים וסיכול ממוקד של מבוקשים בלב שטחים עוינים תוך שימוש ביכולות מתקדמות, חלק מהפעילות נעשית בצורה מסוערבת (מחופשים לערבים) ומבוצעת באופן שוטף בשיתוף עם השב"כ וגורמי הביטחון.
היחידה הוקמה בשנת 1986 ביוזמת אהוד ברק מתוך רצון שלצה"ל תהיה יכולת לפעול בתוך מרכזי אוכלוסין ערביים באופן נקודתי ללא בעיה.
כיום היחידה שייכת למערך חטיבת הקומדנו יחד עם יחידת מגלן ואגוז.
היחידה מורכבת מ 5 פלגות עיקריות אשר את שמותיהן וייעודן אנו מנועים מלחשוף מטעמי ב"מ (ביטחון מידע)

קריטריונים ושלבי מיון

פרופיל 82
קבא 51

אפשרות ראשונה:

מעבר יום סיירות (יום שדה) בהצלחה אשר מתבצע בבסיס פלמחים וקבלת גיבוש מטכ"ל / גיבוש שייטת – למדריך המלא
סיום גיבוש מטכ"ל/שייטת וקבלה ליחידת דובדבן.

אפשרות שניה:

מעבר גיבוש צנחנים בהצלחה וקבלת "מאותר דובדבן" או קבלת "מאותר דובדבן" דרך ראיונות של גיבושים אחרים (נפל"תים)

גיוס לצנחנים כ "מאותר", מעבר גיבוש יחטיות צנחנים וקבלה ליחידת דובדבן, למדריך המלא היחשפו בסוף הסיקור

כמו כן, חשוב לציין כי מיונים אלו לא תעברו ללא הליך הכנה ייעודי לכך, על כן נמליץ על הגשת מועמדות והצטרפות אלינו – לאדרנלין כושר קרבי

לבנות הכשרה

ליחידה מחזור גיוס תלת שנתי בחודשים מרץ, אוגוסט ונובמבר. כאשר בכל מחזור גיוס מתגייסים שני צוותים שמספרם לא יעלה על  60-70  לוחמים.

מסלול אורך כ 16 חודשים אשר מתחיל בטירונית חיל רגלים בסיסית וקרוס צניחה בבא"ח צנחנים ומשם ממשכים לשלב טירונית יחידה שאורך כחודש ובו מודחים אחוזים גבוהים מהלוחמים. לאחר מכן עולים הלוחמים למתקן אדם בבית הספר לקומנדו למסלול הכשרה ייעודי בו יעברו הלוחמים קורס ניווט בשטח פתוח וסגור, שדאות, לוט"ר, מ"כים, קרב מגע, נהיגה והפעלת מערכות נשק ייעודיות ועוד.

חשוב לדעת

לאור מודל הסיירות המורחב כיום גיבוש מטכ"ל ושייטת אתם תתמיינו בנוסף לחטיבת הקומנדו ביניהן יחידת מגלן, דובדבן ואגוז, כאשר את התשובות באשר אל הקבלה אליהן תקבלו שבוע לאחר הגיבוש.
מספר ההקצאות דרך גיבושי היחטיות הצטמצם וזו לאור מספר הקצאות נוספות שנפתחו מטעם הגיבושים האחודים, עם זאת עדיין רוב הלוחמים ביחידה מתקבלים דרכי גיבוש יחטיות צנחנים.

מאותר דובדבן

לדובדבן מתגבשים רק מי שקיבל מאותר דובדבן מגיבוש צנחנים או מהראיונות שקדמו לגיבוש.
על מנת להתקבל לחטיבה כמאותר עליכם להתבלט מעבר לכל השאר במהלך ימי הגיבוש, איך עושים זאת, ומה הם הקריטריונים המדויקים, הצטרפו אלינו ותגלו.
מגבשים – ליחידת דובדבן מגבשים יוצאי היחידה בלבד, ומכך אפשר להבין שהצוותים נפרדים לגמרי במתכונת ולו"ז שונים אך דומים משאר יחטיות צנחנים

גדס"ר צנחנים

שלא כמו ביחטיות שאי אפשר להגיע דרכן ליחידת דובדבן באם אינכם מאותרים, בגיבוש מאותרי דובדבן ניתן להגיע לעורב צנחנים אם לא העפלתם ליחידה עצמה, כמו כן כרגע נפתח נוהל חדש ממנו גם אם אינכם מאותרים תוכלו להעפיל ליחידה וזו נשמור לחניכנו בלבד.
לדובדבן ניתן להגיע לאחר נפילה בשלבי הכשרה מיחידות מסיירות העלית ומקורס טייס.

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן