מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור הצלחה של ש' ליחידת דובדבן

יחידת דובדבן באדיבות הצלם הצבאי והבינלאומי זיו קורן

סיפור ההצלחה של ש' דובדבן

התאמתי בקבוצה אחרת שם הובלתי והייתי הטוב ביותר, הרגשתי משועמם וכבוי כי לא הייתה לי תחרות או מאמן שיצליח להעיר אותי, חשבתי שאין רמה גבוה מזו והניצחון שלי הוא דיי בטוח, אבל הם הוכיחו לי שזה לא מספיק

ש': בזמן המנוחה, בזמן שישבנו הסתכלתי סביב וראיתי את אדרנלין, את הצוות שעובד בעיר פתח תקווה, מה שהתנהל שם סיקרן אותי אז בחרתי לקום ולהתקרב ולכך נחשפתי.

מאמן אדרנלין : (הוא התקרב לאחד מהחניכים שלו והסתכל לו לתוך העיניים )אין דבר כזה לעצור, אין דבר כזה להוריד רגל מהגז, אין דבר כזה לוותר לאדם אחר, אתם מגיעים לפה כדי ששם המלחמה תהפוך מקשה למאתגרת, אתם מתאמנים פה על הזמן הפנוי שלכם כדי להתמקצע בזמן שכל השאר משחקים, אתם עומדים פה ועוברים סבל טהור תחת חסותנו, תהפכו את אותו הסבל לתוצאות של הצלחה!

הוא הנחית לאותו חניך אגרוף לחזה שהעיף אותו לפחות חמישה מטרים אחורה ואז שאג על תחילת המקצה הבא שעל כתפיהם שק במשקלך חמישה עשר קילו.

ש': זה היה רגע שהבנתי שאני רוצה לבחון את עצמי למולם, רגע של התעוררות, של ניצוץ שאבד ממזמן, רגע של מי שמהווה החניך החזק ביותר בקבוצה שלי, רגע שבו החלטתי להעמיד את עצמי למול אחרים.

האמון הראשון בקורס ההכשרה היוקרתי בענף

ש': ידעתי מה הן השעות והימים שלהם, וללא הודעה מוקדמת פשוט נחתתי באימון, הודעתי שאני חדש ומקבוצה אחרת והגעתי לבחון את עצמי למולם, הגעתי כדי לקרוע אותם, חד משמעית.
מאמן: הבנתי, הדברים מתנהלים פה בצורה מסודרת ואתה לא יכול לעשות מה שבא לך, תעלה מול המספר הזה ורק לאחר שהוא יאשר לך תוכל להיכנס לאימון, וכך היה.
ש': הוא אישר לי להיכנס וטיפל בכל העיניים הבירוקרטים שמסביב, אני מוכן להיכנס ולנצח
מאמן: ( הוא הגיע עד אלי ונקד בי מבט חודר) אם אתה חושב, שאתה שמגיע מקבוצה בינונית יכול לעמוד למול אנשים שמתמקצעים בקורס הכנה יעודי, לא עוד קבוצה שהגיע לספק לכם את סף הריגוש, כי אם קורס הכשרה מקצועי, קשוח ומנפה, אתה טועה ובגדול חבר, אבל שוב, חובת ההוכחה היא עליך, אתה מוזמן לנסות, ח-ב-ר.
ש': הוא והבוגר שאיתו ( ת' מדובדבן ) ששאל אותי לאן אני מכוון, הכעיסו אותי, סוף סוף הגיעו האנשים שחיפשתי שלהם אראה שאני מרסק את כל מה שהם בנו, שאני נכנס באמוק ומראה להם שהם רחוק מלהיות החזקים ביותר.
מאמן: חברים תהיו מוכנים, התרגיל הבא יכין אתכם לתרגיל משולבים של הגיבוש האחודים ובכלל, רק שאותו תבצעו ברמה גבוה מהרגיל, צאו!
ש': נתתי הכל, רצתי כמו מטורף, זחלתי כאילו הייתי אחוז דיבוק, והכל כדי להבין שעוד בהתחלה אני במקום האחרון, בחרתי לא להיכנס ולהיכנס למקצה הבא מוחזק יותר, בחרתי להמשיך ולהסתער וזו כדי לפרוש באמצע היות והגוף לא הצליח לעמוד באותו העומס בוא כיוונתי לנצח.

הוא הסתכל עליהם מהצד והשפיל מבט, הוא הבין שהוא זה שנפל בן כיסאות , שהוא מי שיגיע בעוד מספר חודשים לגיבוש צנחנים וזו כדי ליפול.

שיחת הסיכום

מאמן: אתם מתאמנים תחת מי שהפכו את הענף ליוקרתי ביותר וזו משום הנהלים הבלי נתנים לעירור, התכנים העצימים מכל והגישה אותה פיתחנו למענכם, גישה אשר הובילה אותנו מהרגע בו נולדנו עד לימים אלו ממש.

הגישה שאיתה כל סגל אדרנלין סיים ובהצטיינות מסלול שירות ובהצטיינות ביחידות החוד ומשם התברג לתפקידים מורכבים באזרחות, הגישה אותה אחשוף בפניכם היום.

הגישה היא אחת…. היות ועכשיו אתם מכירים על מה אני מדבר זהו כבר חלק מהפתרון, מפה והלאה נשאר לכם להבין דבר אחד, היות ואתם החניכים של המאמן החזק מכל, אתם..

חניך: חזקים כמוך!
מאמן: שלילי, חזקים ממני, אתם הדור הבא, אתם משודרגים יותר ואני אביא אתכם ליום הזה, אתם רק מתבקשים להתנהל בצייתנות ולהפעיל, יש?!
צוות פתח תקווה: יש!

" שכולם התפזרו הוא הניח את ידו על כתפי, תוך המילים שנתנו לי את התקווה לעזוב הכל ולרוץ איתם אל הייעד, " גם אתה, גם אתה חלק מהחניכים עליהם דיברתי


סאגת גיבושים | קורס ההכנה היוקרתי ביותר להכנה ליחידות המיוחדות

נכנסתי לסאגה אחרי אימונים חזקים מתמיד, אימונים בהם התחלתי להתברג לרביעיה הראשונה של הצוות והבנתי מהו כוח, מהי עוצמה ומהם הקווים המנחים אשר יובילו אותי אל ההצלחה, חשוב לציין שנכנסתי לעול אחר לגמרי מכל מה שעברתי באותה קבוצה כושר קרבי, אל תבזבזו אפילו רגע חברים, אחרת זה יעלה לכם בדמעות ועתיד שלם"

מנכל: שימו לב חברים זהו התרגיל איתו יפתחו את גיבוש צנחנים, תרגיל אשר לקוח מהיחטיות של דובדבן בכלל אשר מגיע להעמיד את הגיבוש הזה שבעבר כינו כקטיינה כגיבוש קשה מיום הסיירות הצהלי, צא!
ש': יצאתי בכל הכוח קדימה, בליווי הטכניקה אותה הוא לימד אותנו, בליווי הדגשים והקווים המנחים אבל שוב זה היכרה בי, הגעתי עשירי.. הגעתי עשירי אחרי חודשיים של אימונים אינטנסיבים, הגעתי עשירי אחרי עבודה קשה מנשוא, הגעתי רק עשירי..

האימון הראשון של הסאגה הסתיים ואיתו נפל האסימון שאיני חזק מספיק ומנגד הבנתי מהי העוצמה של החזיקם ביותר מכל הארץ, הפעם אותו ניצוץ אותו ביקשתי להעיר נכבה למול כישלון מאין כמוהו תוך הידיעה שעשיתי הכל ועדיין אין שינוי מהותי לא חל בי.

נקודת שבירה

ש': למה מהרביעייה אני חוזר ישירות למקום העשירי, למה אני לא מצליח למחוק את הזיכרון מהסאגה, למה אחרי שהחלטתי לנפח חזה ולהסתער בכל הכוח אני מוצא את עצמי שבור לרסיסים.
מאמן: תגיע אלי בסוך האימון לאחר ההתפזרות.

תקשיב, אני יודע מה קרה לך, אתה נפגשת מול נקודת שבירה, נקודה אשר הסברתי עליה אלפי פעמים.

אתה הגעת לפה וחטפת סטירת לחי ומנה עלית זו הייתה הנקודה הראשונה עליה התגברת, הבעיה בנקדות אלו שאם לא תתגבר אל אחת מהן כמו שצריך אתה חוזר אחורה ברמה המנטלית, ואז ברגע שאתה מיגיע אליהן שוב המלחמה לעבור אותן תהיה קשה מקודמתה, אתה הגעת לשם תוך תחושת ביטחון ושיפור , אתה הגעת לשם כמי שהפך למוביל בצוות תוך מספר חודשים בלבד, אבל אל תשכח ששם מדובר באנשים שמתאמנים מעל שנה, כדי לצאת מהלולאה אליה נכנסת, באימון הבא של הסאגה אתה חייב לשבור  את הקירות של עצמך, אתה חייב לעבור את הגבולות של עצמך ולהשתמש בכלים אותם לימדתי אותך ביניהם… ליצירת כוח ולנצח, אם לא תצליח אתה בבעיה.

ש': אני אצליח, אני מאמין שאני אצליח
מאמן: אני יודע שתצליח, אתה החניך לו הפוטנציאל הגדול ביורת בצוות, אני ידע שתצליח!
ש': (המשפט שחיזק אותי יותר מכל, המיל שהפכה את עולמי, הכבוד הגבוה מכולם, הכבוד בכך שהוא הכיר בי וביכולות שלי) לא אאכזב

האימון השני בסאגה

זה היה המקצה הראשון של התרגיל עליו עבדנו, שם ביצעתי בדיוק את הכלי אותו הוא פקד עלי להשתמש, מיותר לציין שזה עבד כמו חלום, מיותר לציין שתוך עשר שניות הגוף היה התמלא בכוח ומוטיבציה בוערת שרק חיכו להתפוצץ, מיותר לציין שמרגע ההזנקה הקערה התהפכה על פיה.
מנכל: צאו!
ש': אחרי התמקדות שכזו ויצירת כוח התפוצתתי קדימה תוך השאגה שסימלה לכולם שהיום את המקום העשירי אני עוזב לטובת הראשון, ניתוח השטח, שבירה נכונה, שימוש בכוח של האחר ועוד.. הם מה שהנחיתו את המכה הראשונה שהובילה לניצחון מרשים, אם דמעות בעיניים הרגשתי סוך סוף את מה שביקשתי, את ההתרגשות, את המטרה שכבשתי ואת הרצון להחזיק בתואר החזק מכל!


גיבוש יחטיות צנחנים /דובדבן/מגלן

 עברתי את גיבוש צנחנים וסיימתי אותו כמאותר התגייסתי לחטיבה אחרי שהוא הרים אותי על הכתפיים בבאקום והפיל אותו לשכיבות שמיכה בהם שאגנו שאנחנו נסיים מסתערבים, חגגנו כמו מטורפים במשך שלוש שעות ומשם עלינו לאוטובוס, שישה חניכי אדרנלין אותם ליווי מאה בשאגות ובעוצמה בלתי נתפסת, ככה התמלא ליבנו בהבנה שאנחנו לא נוכל להתסכל להם בעיניים כנכשלים, ככה נתפסה לכל השאר הידיעה שהם מתמודדים מול הבלתי ניתנים לעצירה.

יום הגיבוש הגיע המקצה הראשון והקשה ביתר אשר פתח את הלילה, המקצה שהשאיר חצי מהצוות על הברכיים שהתחיל במילה הידוע, צאו!

ש': יצאתי בכל הכוח קדימה תוך הרגשת דז'ה וו לאימון השני של הסאגה, לאימון בוא התפוצצתי קדימה והתגברתי על אותה נקודה שבירה, לצד ההרגשה הזו הוא רץ מאחורי, חניך נוסף מאדרנלין שהתברג לאותו צוות יחד איתי, חניך ששאג לי "רוץ, אנחנו מסיימים את הגיבוש מנצחים" רוץ כמו שלעולם לא רצת כי שנינו את הגיבוש הזה עוברים – זה המשפט שאני שמעתי בכל אופן, רצנו כאילו אין מחר, זחלנו כמו חפרפרות והסתערנו כמו אריות, כי לנו הכלים, תחת הקורס הקשוח ביותר לצד מי שפחדנו לחזור אליו ללא התואר, המאמן החזק מכל לו החניכים החזקים ממנו, החזיקם ביותר!


אימון סוגר המעגל

עברנו את הגיבוש והעפלנו ליחידה , כל ששת המתגבשים כאחד, זוהי העוצמה שלנו, זה הכוח וזוהי המורשת אותה הגענו להעביר לדור הבא.

מאמן: ( סוך האימון הגיע והוא שסגר את האימון בשיחת הסיכום הידועה ) שימו לב כי היום הגיעו שניים מטובי חניכנו שהיום משרתים ביחידת דובדבן, הם שאגו דחפו ודחפו אתכם במהלך כל האימון וזו כדי להכשיר את הגל הבא של המורשת אותה השאירו מאחור.
ש': אנחנו הבוגרים החזקים ביותר שידע הצוות ובכלל והגענו כדי להכשיר אתכם כמי שיהיו…
חניך: חזקים כמוכם
ש' / מאמן: חזקים מאיתנו!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן