מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יום סיירות (יום שדה) – המדריך המלא

יום סיירות - מבחן כניסה

ברוכים הבאים למאמר המקיף והמעודכן ביותר על יום הסיירות הצהלי אשר נכתב ע"י מגבשי סיירות העלית הפעילים בכובעם כמדריכי צוותים בחברת אדרנלין כושר קרבי.   

כחלק משלבי ההתארגנות הראשונים. אתם תתחלקו לקבוצות של כארבעים מלשבים על מנת לבצע את מבחן הסף המשתנה של יום הסיירות הצהלי, וזה ממנו תתחלקו לצוותים בעלי כוחות שווים.
עד כה היו מספר וריאציות למבחן זה ולפי המרחקים הבאים : שלושה קילומטרים / שני קילומטרטים / קילומטר וחצי/ קילומטר בודד / ריצת ביפים.

ביום הסיירות הקרוב תתבצע ריצת סף של 1.2 קילומטרים בלבד.

חשוב להכיר : אומנם לכל מרחק זמן סף, אך כיום מגמת המבחן עברה למבדק יחסי, הכוונה היא שאת מדד הזמן יקבעו המועמדים, כך שאם כלל המועמדים ירדו בצורה משמעותית מזמן הסף עדיין יודחו האחרונים שבהם.

דגשים למעבר מבחן הסף 
זינוק : לזנק מהר ככל האפשר ולהתברג למקומות הראשונים, בשניות בודדות אלו קובעים המלשבים את מוקם במבחן
יעדים : להציב יעדים אליהם תגיעו על מנת לבצע חסם מנטלי למחשבות מטלטלות. ולמען שמירה על קצב יציב ואף מתגבר

יום סיירות תכנים מלאים

לאחר מבחן הסף תצאו לשישה אקטים המהווים המתכונת החדשה של יום הסיירות הצהלי וזהו סדרם הכרנולוגי :

 • 4 אקטים פיזיים 
 • 2 אקטים דינמיים ( משימות חשיבה צוותיות ואישיות )

 

 

תרגיל ראשון: ספרינטים קלאסי

הסבר: חמישה עשר מקצי ספרינטים לאורך עשרים וחמישה מטרים מרגלי הדיונה לפסגה.
מטרת התרגיל : ביצוע מבדק של שלושה קריטיונים אשר יתבטאו בהתייצבותכם במקום בשלושת המקומות הראשונים בצוות ובדגש על הראשון.

חשוב להכיר : מדובר בתרגיל המשמעותי ביותר ביום הסיירות הצהלי וזו לאור העובדה כי לו תפקיד נוסף, מעבר לביצוע ניתוח מעמיק של חוסן נפשי ומנטלי תוך איתור המועמדים המובילים בצוות, בתרגיל זה מתבצע גל הפרישה הגדול ביותר במהלכו של יום הסיירות הצהלי, כעשרים אחוזים ויותר של מועמדים אשר כבר בדקותיו הראשונות ימצאו עצמם חותמים מיון זה בויתור עצמי וכישלון, משכך המסקנה המתבקשת היא להכיר שאם שרדתם תרגיל זה עד סופו, אתם כבר רגל אחת בפנים. 

חוויות י' מטכל צוות אדרנלין כושר קרבי תל אביב : הוא העמיד אותנו לרגלי הדיונה, הציב שק במרחק עשרים וחמישה מטרים מאתנו והודיעו לנו כי עלינו להקיף אותו מימין לשמאל, בחזקה לקו הזינוק ולפי סדרי הגעה, לאחר מכן הוא הדגיש כי מדובר בתחרות אישית ואין לעזור אחד לשני כלל ( זהו אינו מבחן אופי אלא קו מנחה, תשמעו לו ) מיד וללא הכנה מוקדמת הוא פשוט הזניק אותנו לתחילת התרגיל והיום בכלל.

 

תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית.

הסבר: יציאה למקצה של עשרים וחמישה מטרים הלוך וחזור, כאשר ארבעת הראשונים יתפסו את האלונקה ויצאו לסיבוב נוסף, וחוזר חלילה. כך תבצעו שנים עשרה מקצים

חשוב להכיר : תרגיל אשר מגיע לבדוק נחישות, בשונה מספרינטים אשר הכלי המשמעותי שבהם הוא מהירות המתגבש, כאן אין לכך חשיבות כלל, ארבעת המתגבשים שיזכו לאחוז את ידית האלוקנה יכתבו במקום הראשון, כך שמספיק לסיים במקום הרביעי לכאורה כדי לצלוח את התרגיל, עוד יש לציין כי היות ועליכם לבצע סיבוב נוסך עם משקל על הגב, החזרה לאלונקה במקצה הבא תהיה מאתגרת מאחרים שרצו במשקל חופשי, כאן למעשה נכנס מבדק הנחישות.

חוויות א' מטכל אדרנלין כושר קרבי ירושלים : אותו תרגיל רק שהפעם במקום לחזור ולהסתדר בסדרי הגעה  היה על ארבעת הראשונים לתפוס את ארבעת ידיות האלונקה ולצאת תחתיה לסיבוב נוסף, כאשר הוא כמגבש הודיע שמי מהמתגבשי שיחזור אחרינו יודח במקום, שנים עשר מקצים וללא מנוחה בינהם בהם הוא הביא את כלל המועמדים לקצה בעוד אנחנו, מועמדי אדרנלין התנהלו בתרגיל כאילו היה עוד אימון צוות ותו לא.

דגשים
ישנם מקצים בהם האלונקה תחזור לאחר הזמן אותו הקציב המגבש וזו בעקבות תשישות יתר מצד המתגבשים שמתחתיה. מיד ברגעים אלו, יאיים המגבש כי אם לא תגיע תוך רגעים בודדים ימחקו אותם מלשבים מהאלונקה. האם זה נכון או לא, תכירו שתהפכו לחלק מאיתנו, חלק מאדרנלין כושר קרבי.

 

תרגיל שלישי: התרגיל המשולב

הסבר: תרגיל המחולק לשלושה חלקים, נקודת זינוק, אמצע הדיונה ( שקים ) ופסגתה, כאשר מרחק מתווה התרגיל הינו חמישים מטרים סה”כ, עליכם לרוץ מקו הזינוק לאמצע הדיונה ( קו שקים) לאחוז שק ולבצע זחילה לשק שעל פסגת הדיונה אותו תקיפו מימין לשמאל ותחזרו לקו השקים, שם תניחו את השק ותחזרו בריצה לקו הזינוק למסור למגבש את מספרכם האישי והסיבוב בו אתם נמצאים וחוזר חלילה.

חשוב להכיר : מדובר בתרגיל מנטלי שאורך לא יותר מעשרים וחמש דקות על אף שהמגבשים יורו לכם אחרת, כמו כן יש נקודת סוך לתרגיל התלויה כמובן באחד מכם והיא צבירת סיבוב המקסימום המוגדר לתרגיל זה.

חוויות ד' שייטת 13 אדרנלין כושר קרבי יהוד : מדובר בתרגיל לו שלושה כלים אותם יש להכיר על מנת לצלוח אותו ברמה הגבוה ביותר, כלים דקים כל כך שרק חברת הכשרות כאדרנלין תוכל לייצר ואף להטמיע במועמדיה, עמדתי בפער על כולם וכעבור שבע עשרה דקות בלבד כבר הגעתי לסיבוב הסוגר של התרגיל ובפער של שלושה סיבובים מהמקום השני.

 

תרגיל רביעי: חפירת בור

הסבר : עליכם לחפור בור לפי נתונים אותם יעניק לכם המגבש מיד בתחילת התרגיל. בד”כ יתבקש מכם לחפור בור של מטר אורך, מטר רוחב, ומטר עומק, ולעיתים תתבקשו לחפור תעלה לפי אותם הנתונים למעט המרחק.

חשוב להכיר : מיד בסיום התרגיל יגיעו מגבשי יום הסיירות על מנת להתקיל אתכם ולשאול שאלות מתמטיות על הבור, מהי טכניקת החפירה אותה בחרתם, ומסקנתכם מתרגיל זה. וכל אלו יילקחו בחשבון לכן נמלית לכם לענות רק מה שאתם מכירים ויודיעם בבירור.

חוויות ג' שייטת 13 אדרנלין כושר קרבי נתניה : בעוד שאר המועמדים חפרו בצורה לא נכונה אני ידעתי בדיוק איך לחפור ומהו הצעד המינמלי שיש לבצע שירויח לי את הגובה והרוחב המתבקשים, מעבר לכך בעוד שהם חשבו שמטרת התרגיל היא לבצע את הבור בשלמותו, אנו מכירים כי יש אלמנט ( קריטיון ) נוסף שהוא זה שיכריע את הכף, מהו בדיוק, הפכו לחלק מאדרנלין והיחשפו

 

יום סיירות תרגילי מחשבה

מדובר במתכונת החדשה של יום הסיירות הצהלי אשר יחתם בשני תרגילי מחשבה, כמפורט להן : 

1. תרגיל חמישי – משימת חשיבה אישית : שירטוט מפה בחול וציון נקודות מרכזיות בה
2. תרגיל שישי – דינמיקה קבוצתית : בניית מערך אבטחה וחלוקת תפקידים( בנאים, מאבטחים, תצפיתנים ועוד )

חשוב להכיר : תכלית יום הסיירות הנה מבדק פיזי גרידא כאשר את מבחני האופי תבצעו בגיבוש של ארבע ימים מלאים בפועל, תרגילים אלו מגיעים על מנת להכיר ניחוח קל של עבודה צוותית כאשר לא על אלו יפול דבר.
המפתח לעבור את יום השדה הצהלי הינו ארבעת התרגילים הפיזיים המתבצעים בראשיתו, במידה והצטיינתם בהם מחד אך לא צלחתם את השניים הללו ( המחשבתיים ) מאידך, עדיין תזכו לחתום יום סיירות זה בתוצאת עבר.

 

יום סיירות דירוג סוצימטרי

לאחר יום הסיירות הצהלי אתם תבצעו שני מהלכים נוספים אחרונים

א.ראיון מול המגבש ( במתכונת צוות / מתכונת אישית – להחלטת המגבש )
ב.מילוי שאלון סוציומטרי בו תדרגו את איכות המתגבשים שפעלו לצדכם ורמת התאמתם ליחידה ע"פ שיקול דעתכם.

לאחריהם תמתינו מספר שעות,  לאחריהם תעלו למסדר דמעות ואיתו התשובות המיוחלות. 

יום סיירות - מערך וניהול

⚜️יום סיירות מפרט : יום סיירות הינו בעצם מיון הסף הראשוני ליחידות העילית של צה”ל אשר מתבצע בשני מועדים שונים בשנה, מועד ינואר ומועד אוקטובר ( להבדלים ביניהם רדו לחלק השו"ת בסוך המאמר והיחשפו ) אותו יעברו מלש”בים בעלי נתונים מתאימים המעוניינים להעפיל לאחת מהיחידות הבאות :

א.סיירת מטכ”ל, יחידת שלדג, שייטת 13, יחידת 669 לפינוי וחילוץ טקטי בהייטס,
ב.קורס חובלים / צוללות
ג.חטיבת הקומנדו ( יחידת דובדבן, מגלן ויחידת אגוז )
ד.יחידת 504 במועד ינואר בלבד.

⚜️קריטיונים : מיון בו ינותחו המשתתפים בו בשלושה רבדים : חוסן פיזי / מנטלי, אמידות וכיום אף יכולות חברתיות ( שני תרגילי חשיבה אשר נכנסו במועדים האחרונים) וזו ע"י סגל הגיבוש המונה את יוצאי היחידות הבאות :

א.מגבש סיירת מטכ”ל: מנחה היום.
ב.מגבש מחובלים: מגבש משנה המתפקד כמלאך
ג.מגבש שייטת: נע בן הקבוצות ומתמקם רק כאשר ימצא בכם פוטנציאל.
ד.נציגי 504 ( מועד ינואר בלבד ) אשר מסתובבים בצוותים השונים ומאתרים מתגבשים אשר לא נבחרו לאחת מהסיירות המבוקשות.

⚜️קווים מנחים ליום סיירות  – תחרות בריאה  : "זאת תחרות אישית” משפט אשר יחזור כמה וכמה פעמים במעמד המיון בפועל על מנת להדגיש את חשיבות העניין, יום אשר מגיע לבחון מפגן יכולות פיזיות גרידא כאשר את מבדקי האופי תעברו בשלב הבא, המעמד היחיד בו תוכלו לעזור לאחר הוא בזמני המנוחה בלבד אחרת הדבר יעלה לכם ביוקר, מקומכם ביחידה.

⚜️נוהל פרישה : בשנים עברו האפשרות לפרוש מיום השדה הצהלי הייתה ע"י שני מצבים פציעה / פרישה עצמאית, בתקופתנו אנו העניקו למגבשי היומ”ס את הזכות לקבוע אי התאמה כבר בשלבים המוקדמים של מיון זה. משכך עליכם להכיר כי אם לא תעמדו בקריטריונים אותם הציבו, הובלה ויציבות, ישנה האפשרות כי תמצאו את עצמכם מחוץ ליום זה כבר בדקותיו הראשונות.

 

מועד המיונים

נכון להיום יש שני מועדי מיונים – במהלך חודש אוקטובר, וכן במהלך חודש ינואר.

תנאי קבלה

פרופיל 82 ומעלה, קב”א 52 ומעלה, דפ”ר 50 ומעלה.

במידה והנתונים שלכם הם פחות מסף הקבלה, ניתן להגיש טופס חריג ליום סירות.

מטרת היום

ביום הסיירות הידוע גם כיום שדה תעברו הליך מיום ליחידות המובחרות בצה״ל והוא משמש כהליך מיום ראשוני טרם הגיוס שלכם ליחידות העלית השונות.

היכן מתבצע?

יום סיירות מתקיים בראשון לציון, ומועבר ע״י יוצאים יחידות מובחרות כגון: סיירת מטכ״ל, חובלים, שייטת 13 ויחידה 504.

מה חשוב להכיר ביום סיירות

חטיבת הקומנדו: לפני מספר שנים הוחלט כי יום הסיירות יהיה המיון המקדים של היחידות המרכיבות את חטיבת הקומנדו. כאשר את נציגיהם תפגשו בגיבושים האחודים, גיבוש מטכל וגיבוש שייטת. מהם דרך אגב תמצאו את מספר ההקצאות הגבוה לחטיבה
מבן היחידות המרכיבות את החטיבה תמצאו את: יחידת מגלן, יחידת דובדבן ויחידת אגוז 

חובלים: כיום נפתח ערוץ הגעה שני לקורס חובלים אשר גם אותו תפגשו ביום סיירות, מיד בתחילת היום יעניקו לכם את האפשרות לחתום ויתור על האפשרות להתמיין ביום סיירות ולמשוך לעצמכם את הזכות להיכנס ישר לגיבוש חובלים.
מנגד לשנים עברו, המשלבים אשר היו פועלים כך לא היו זכאים לשבוע ראיונות באם היו מסיימים ולא עוברים, אך הדבר השתנה והיום אתם עומדים כשווים בני שווים, ולכם זכות מלאה גם לאלו.

504 היחידה להפעלת סוכנים: את מיון ליחידה אתם תקבלו באם ביצעתם את יום הסיירות עד סופו ולא קיבלתם שום גיבוש משלושת היחידות הממיינות, איתור זה תקבלו בהודעה בקיוסק המידע שלכם. ואיתו זימון לאחד משני מיוני הכניסה ליחידה, כמו כן, איתור ליחידה תקבלו רק ממועד ינואר בלבד.
504 המדריך המלא על היחידה 

דירוג ההעדפות: אם תחילת היום תשתבצו למול אחד משני דוכנים. האחת של סיירת מטכל והשני של שייטת שם תדרגו את היחידה אליה אתם מכוונים דרך, יש להכיר שזימון העדפה זו אינו סופי וליחידות האפשרות לאתר אתכם גם אם בחרתם באחרת, וזו עקב כך שמצאו אתכם מתאימים מכל השאר. ראו זאת בצורה חיובית ולא להפך, כמו הדוגמא שלפניכם

דוג’ מעיני חניך

לפני כשנתיים בדיוק, יום סיירות של אוקטובר לאותה שנה, לאוהל של השייטת הגיעו עשרים מתגבשים. בניהם שני החניכים האדירים שלנו. לאחר שהמגבש ראה שהרוח ירודה באוהל, הוא עלה בשאלה שהתשובה עליה הפתיע אותו לגמרי, מי מבינכם ביקש שייטת?
מתגבשים: רק שניים מהם הרימו את היד- הם היו החניכים שלנו. זה הרגע אשר נודע למגבש כי 18 מהמתגבשים היושבים למולו באוהל ביקשו בכלל להגיע לסייר מטכל.

אוקטובר: ימי הסיירות בחודש אוקטבר נמתחים ליומיים של מיונים כאשר ביום הראשון אתם תגיעו על מנת להרים את המתחם, לבצע יום התארגנות ולבצע בר אור צהלי. (רק את הריצה)

היום השני יתחיל בשעה ארבע לפנות בוקר ויסתיים בן השעות אחת לשלוש בצהרים. בן שעות אלו תתבצע קריאת שמותה עוברים וזו  אחרי שביצעתם את שלל האקטים המפורטים במאמר זה, דירוג סוציומטרי למול בצוות וראיון קצר בפני המגבש.

אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי 

על מנת לאפשר למועמדינו את אחוזי ההצלחה הגבוהים בענף הכושר הקרבי ובכלל היה עלינו למצוא את הדרך לשלב את עומסי המיונים ושלבי המסלול המנפים המהווים נקודות הקיצון אותן תתבקשו לפרוץ כבר בהליך ההכשרתכם תחתינו ובכפוף לסרגל מאמצים מבוקר הפועל תחת שני קווים מנחים המאפיינים היום את עולם הביטחוניסטים הישראלים,  כוח אדם ומקצועיות אשר ישרישו בכם את המסוגלות להתגבר על תוואי הדרך והמכשולים שיקרו בדרכם

מערכת הכשרה יוקרתית, בלעדית ייעודית ומשומנת הבנויה מארבע אגפי הכשרה עליהם תוכלו לקרוא בעמוד אודותינו, בהם לוקחים חלק עשרות אנשי מקצוע הפועלים ימים כלילות ולצד הרמוניה מושלמת על מנת לייסד ולהוביל קורס הכנה לשירות משמעותי ופורץ דרך ביחידות החוד הצהליות, קורס העומד כתקדים בענף הכושר הקרבי הפועל לפי שישה משורים, כמפורט להלן 

 • מערך הכנה טכנולוגי להכנה לצו הראשון ( דפ"ר 90 )
 • תכני שיגרה אקסלוסיבים
 • מערך סימולציות וימי דמה בשת"פ המגבשים הפעילים ( לענייננו, שישה ימי סימולציית יום סיירות בשנה )
 • סאגות הכנה מקצועיות הכפופות לארבעת אגפי ההכשרה באדרנלין כושר קרבי
 • סדרות פסיכולוגיות ומונו מנטליות להעצמת הביטחון והאמונה העצמית
 • הרצאות חשיפה מתוזמנות למועדי המיונים והגיוסים הצהליים
 • סדנאות מסלול – לחימה וקרב מגע, ניווטים, ערכי צהל וכיוצ'.
 

כאשר לצד כל אלו פיתחה אדרנלין כושר קרבי מערכת טכנולוגית בלעדית שיודעת להתאים את המועמד ליחידה אליה ביקש תוך ניתוח מקיף לכלל הקריטיונים המתבקשים ובכפוף לתנאי יחידות העלית.

שילוב בן יד אדם ואלגוריתם מתקדם המהווים הליך ההכנה מבודל שכיום מסוגל להתחייב לכם לאחוזי ההתאמה הגובהים מכל לשירות מאתגר וחוצה גבולות בסיירות העלית, חטיבות העוז ( מגלן אגוז ודובדבן ) יחידת רפאים, היחידות ההתנדבותיות והגדסרים המפוארים – אליהם מתקבלים בודדים בכל מחזור גיוס

יום סיירות

סימולציית יום סיירות אדרנלין כושר קרבי, מאת הצלמת עדי אבלס 

יום סיירות

סימולציית יום סיירות אדרנלין כושר קרבי, מאת הצלמת עדי אבלס 

שאלות נפוצות

כלל הנוהל הוא שניתן לבצע יום סיירות רק אחת לשנה, ולכן שתי אפשרויות עומדות לפניך

 1. לצאת שוב ליום סיירות מטעם מכינה קדם צבאית, שנת שירות או ישיבה, שהרי באמצעות על אלו אתה דוחה את שירותך בשנה שלמה או חצי שנה אך תהל יאשר זאת.
 2. לצאת ליום סיירות בתור חייל, וזו תעשו באמצעות טופס בקשה העונה לשם טופס 55.

שלושה הבדלים מהותיים:

 • מועד ינואר הוא מועד המיועד לעולי שמינית ( כיתה יב') בעוד מעוד אוקטובר הינו מועד לבוגרי מכינות, שנות שירות וכיוצא בזה.
 • מועד ינואר הינו מועד המתפרש כמעט על חודש ימים שלם ולכן מספר ההקצאות היומיות בו קטן משמעותית ממועד אוקטובר, במועד זה יעפילו כעשרים מועמדים לכל יחידה בכל סוף יום. 

מועד אוקטובר לעומת זאת מתפרש על ארבע ימים בלבד בוא תבצעו שני ימי בסיירות סך הכל, מהם יעברו כשישים מלשבי"ם לכל גיבוש. 

 • מועדי ינואר הם מועדים חד יומיים בהם תגיעו בבוקר ותצאו בשעות אחה"צ המוקדמות בעוד מועדי אוקטובר מתפרשים על יומיים שלמים כאשר ביום הראשון תבצעו את מבחן הכניסה אותו הזכרנו בתחילת המאמר, תחולקו לצוותים ותצאו לשינה ערבה בהשכמה כללית בשעה ארבע לפנות בוקר, ממנה כל צוות יתמם בדיונה הייעודית לו, יבצע את ארבעת האקטים המוזכרים לעיל ואת התשובות תקבלו כבר בשעות הצהרים המוקדמות, ככל הנראה עד השעה 14:00 בצהרים לכל היותר.

שאלת השאלות, חברים שימו לב, במידה ואתם נפצעים ביום סיירות, עליכם לקבל אסמכתא שתוכלו לצאת ליום סיירות נוסף מאת הגורם הרפואי המטפל בכם איתה תלכו לשלישות הממוקמת סמוך עליו מטעם מדור סיירות והם יעניקו לכם את האישור לכך שאתם זכאים ליום סיירות נוסף, ללא זה אל תצאו מהמתחם אחרת אתם בבעיה!

חיובי, הנוהל הוא שאתה יכול לעלות מול מיטב ולבקש מהר להמיר גיבוש אחד בשני, לרוב הם משנים בשיחת טלפון, אך ישנם מקרים בהם תצטרך לשלוח בקשה מיוחדות. 

חשוב להכיר כי אפשרות זו נתונה רק למי מכם שהעפיל לגיבושים האחודים, בעוד שמי שלא תמיד יוכל לערער על התאוצה אותה קיבלתם אך לרוב הערעור ידחה.

על גיבוש מטכל המדריך המלא : הקליקו והיחשפו

ככל אי אפשר לבחור להתקבל ליחידת 504, זוהי יחידה שמגיעה ומאתרת את מועמדיה לפי קריטריונים אותם קבעה וידועים רק לה ( ולנו כמובן ), הנוהל ביום סיירות הוא שליחידה זו זכות בחירה אחרונה, לכן אם לא תקבל זימון לאחד משלושת הגיבושים  ( מטכל, שייטת חובלים/צוללות ) כנראה שתזומן מיד לאחר מכן ליחידה. 

 

כמו כן, אם יצאת לאחד מהגיבושים האחודים ולא סיימת אותו עד סופו, תוכל לבקש זימון ליחידה דרך בקשה בכתב ממיטב.

על יחידת 504, ערוצי הקבלה אליה והליכי המיון השונים, הקליקו והיחשפו

חלוקת הצוותים מתבצעת על ידי מבחן הכניסה של יום הסיירות הצהלי כאשר המטרה היא לבנות צוותים בעלי רמות פיזיות שוות ערך. 

כמו כן, בעקבות השינויים האחרונים במיוני הפסיכוטכני של הצו הראשון הקב"א מאבדת את משמעותה בעוד שבמקומה יעמדו ציון הדפ"ר אותו השגתם.

איך הדבר בא לידי ביטוי, לכל קבוצת דפ"ר מספר הקצאות ייעודיות של מועמדים, כאשר לבעלי הדפ"ר הגבוה מספר מקומות רב יותר מאלו בעלי הדפ"ר הנמוך.

מנגד, וחשוב לציין זאת, אם תתייצבו בכל ארבעת התרגילים בשני המקומות הראשונים ביום זה, אתם לבטח תעברו.

שלילי, בתחילת היום יעמידו בפניכם את האופציה לחתום ויתור על יום סיירות ולקבל זימון ישיר לגיבוש חובלים צוללות, אם זאת במידה ותסיים את הגיבוש בהצלחה או תסיים אותו עד סופו ולא תעבור אתה תהיה זכאי לשבוע ראיונות

על גיבוש חובלים צוללות המדריך המלא : הקליקו והיחשף  

צא לשניהם, יום חשיפה לעוקץ לא מונע ממך יום סיירות, אם זאת הנוהל הוא שאי אפשר לבצע שני  שני גיבושים בשנה( למעט גיבוש גדנע שייטת ) לכן אם תעפיל לגיבוש עוקץ דרך יום חשיפה ומצד שני תעבור יום סיירות בהצלחה, תצטרך לוותר על אחד הגיבושים. 

אנחנו נמליץ כך : 

 1. אם אתה מבקש להעפיל ליחידת עוקת זאת ההזדמנות לה חיכית לכן אין עניין בלהתלבט 
 2. אם אתה חלוק לעניין, מיד אחרי גיבוש מטכל/שייטת ( אם לא תעבור או תעבור אך חתום ויתור ) אתה תצא לשבוע ראיונות בוא תפגוש בן היתר את יחידת עוקץ. 

על יחידת עוקץ המיונים, הקריטריונים ועוד תמצאו כאן : יחידת עוקץ המדריך המלא

שאלה יחסית מורכבת עליה נענה בחלקים 

 1. במידה ומועד גיבוש צנחנים מגיע לפני יום סיירות תוכל לבצע את שניהם, מדובר במקרים בהם עברת גיבוש צנחנים ומיד יצאת למכינה שם תוכל לבצע יום סיירות וכדומה
 2. במידה ויום סיירות יגיע לפני גיבוש צנחנים הוא יחסום אותו וזו מהסיבה שחטיבת הצנחנים עומדת כחלק מהיחידות הנמצאות בשבוע הראיונות אותם תפגשו אחרי הגיבושים האחודים וגיבוש חובלים/צוללות.

הסיבה לקח היא שחטיבת הקומנדו הצטרפה לגיבושים האחודים, ומשכך נציגי היחידות המרכיבות אותה עומדים כחלק ממערך הסגל המגבש. 

לעניינו, בכל צוות יעמוד נציג מיחידת מגלן, דובדבן ואגוז, להם תהיה זכות בחירה לאחר סיירות העלית, ולכן אם לא מצאו אותך מתאים במיון ארוך זה, הסיכויים קלושים שימצאו אותך מתאים דרך גיבוש היחטיות הייעודי אליה ולכן לא תעמוד בפניכם האופציה להתגבש ליחידה כמאותר

מנגד ישנו נוהל חדש והוא מאותר "קומנדו", ובעת הגיוס ליחידת הצנחנים תוכלו לבקש להכנס לצוות מיון אלו וכך תעמוד לכם האפשרות להתקבל ליחידה שלכם סיכויים קטנים מאלו שאותרו אליה.

איך עושים זאת, היכנס למדריך המלא שלנו על מאותרי דובדבן ולמד

יום סיירות הינו יום מיון פיזי לחלוטין המגיע לנתח אתכם באמצעות ארבע תרגילים פיזים שהדגש שלהם הוא תחרות אישית ולצד משפט זה יפתח המגבש את היום. 

"זהו יום שכל כולו תחרות אישית, אין צורך במתן עזרה לאחר, תתעסקו בעצמכם בלבד" ותרשו לנו לציין שהוא מתכוון לכל מילה היוצאת לו מהפה היות והמיון שמגיע אחריו תפקידו בן היתר הוא לשים את האצבע ולמצוא מהו עולם הערכים והקווים המנחים איתם הגעתם, היכולות החברתית והדינמיות שלכם ביחס לצוות ועוד.

יום סיירות למעשה הוא המבדק הראשוני המגיע לבחון האם תוכלו לעמוד בתכנים הפיזים העצימים של הגיבוש מעבר למבדקים האנושיים שיתעברו שם. 

כמו כן, אין בעיה לעזור במהלך ההפסקות כמו מזיגת מים או מתן עצות לשחרור שרירים וכדומה, או במקרי קיצון לדווח למגבשים שמישהו נפצע אך לא מעבר.

מיון טייס הוא מיום שמטיל וטו על כלל המיונים הצהליים לכן באם עברת את השלבים הראשונים של מיוני צוות אויר לא תוכל לבצע מיונים אחרים פרט ליום סיירות.

כמו כן, יום סיירות מגיע לפני מועד גיבוש טייס ולכן אם תעפילו לאחד מהגיבושים האחודים או גיבוש חובלים/צוללות, הזימון אליהם ישמר לכם אך לא תצאו אליהם משום שמקביל אליהם מתבצע גיבוש טייס אליו כן תצאו.

במידה ולא תעברו גיבוש טייס, תצאו לגיבוש של המועד הבא ( חריג לכלל שאפשר להתמיין הגיבוש אחד בלבד בשנה ) בעוד שאם תעברו, תתגייסו לקורס טייס לשלב הצ'קים מהם נופלים רוב פרחי הטיס וזו על מנת שתספיקו את הגיבוש שבד"כ מועדו מיד בסופם מבחינת לוח זמנים. 

חשוב לציין כי אם קיבלתם ביום סיירות גיבוש מטכל, נפילה משלב הצ'קים תעניק לכם ראיון ליחידת שלדג ו669, ואם גם אותם לא תעברו תוכלו לצאת לגיבוש ולהעפיל דרכו.

על קורס טייס מדריך המלא : הקליקו והיחשפו

גיבוש גדנע הוא חריג לכל הנאמר כאן משום שהוא גיבוש שמגיע לפני מועד המיון שלכם בפועל ובמכוון כמובן. 

זהו גיבוש "אקסטרה" שניתן לכל מי מכם שמבקש להעפיל לשייטת ומטרתו בן היתר הוא להכיר את אופי וצבע העבודה של היחידה על מנת להבין עד כמה אתם מתאימים אליה ברמתכם, נקרא לזה גיבוש שיווק לצורך העניין שמגיע על מנת למשוך אתכם ליחידה. 

לכן אם לא עברתם אותו תמיד תוכלו לצאת ליום סיירות נוסף ולבקש שוב להתמיין לשייטת או כמו המשלב ששאל כאן, להבין שהיא לא יעודכם ולכוון לגיבוש מטכל. 

על יחידת השייטת המדריך המלא הקליקו והיחשפו

אולי יעניין אתכם גם

תוצאות גיוס אפריל 2024

תוצאות גיוס אפריל 2024 : מאמר אשר יציג בפניכם את בוגרי אדרנלין שעברו את כלל מיוני אפריל 2024 !

טיפים לגיבוש יהלם ממגבשי היחידה

טיפים לגיבוש יהלם: במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יהלם כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן