מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יום סיירות (יום שדה) – המדריך המלא

מבחן הכניסה של יום הסיירות הצהלי

כחלק משלבי ההתארגנות הראשונים. אתם תתחלקו לקבוצות של כארבעים מלשבים על מנת לבצע את מבחן הסף המשתנה של יום הסיירות הצהלי, וזה ממנו תתחלקו לצוותים בעלי כוחות שווים.

עד כה היו מספר וריאציות למבחן זה, הכוללות: ריצות נפח של שלושה או שני קילומטרים, מבחן ביפים הבודק כוח מתפרץ ולאחרונה בחרו לבצע קילומטר בודד למול זמן קצה, תגיעו מוכנים לאחד מאלו.

דגשים

 1. זינוק : לזנק מהר ככל האפשר ולהתברג למקומות הראשונים, בשניות בודדות אלו קובעים המלשבים את מוקם במבחן
 2. יעדים : להציב יעדים אליהם תגיעו על מנת לבצע חסם מנטלי למחשבות מטלטלות. ולמען שמירה על קצב יציב ואף עליה.

יום סיירות דגשים חשובים

משסיימתם בהצלחה את מבחן הסף המוזכר לעיי’ל, כל שנותר לכם הוא להחשף לארבעת האקטים המרכיבים יום זה ולהעפיל לגיבוש האחודים, עליהם נפרט ברגעים אלו ממש ודרך עיני המתגבש והמגבש כאחד, ובמטרה להעניק לכם שיקוף מלא על המתרחש בהם.

תרגיל ראשון: ספרינטים

חוויות מתגבש : עמדנו על קו הזינוק כאשר הוא הסביר לנו על התרגיל ומהי מטרתו
מגבש: אתם מוזנקים מרגלי הדיונה לפסגת הדיונה, שם מונח שק אותו אתם תקיפו מימן לשמאל בלבד וזו כדי לחזור חזרה לקו ולהתסדר לפי סדרי הגעה. אנחנו נכתוב את ארבעת הראשונים בלבד, בהצלחה.

דגשים
מבן ארבעת התרגילים השונים ביום סיירות. הראשון שבהם הוא המורכב והעצים ביותר אשר לו מנגד לאחרים מטרה נוספת. מעבר לאיתור המועמדים שהתייצבו על המקומות הראשונים בצורה מוחלטת, לתרגיל זה יש את התפקיד החשוב ביותר ביום סיירות והוא לגרום לגל הפרישה הגדול ביותר שידע מיון זה. ואם צלחתם אותו, תרשו לי לבשר לכם שאתם כבר רגל אחת בפנים.

תרגיל שני: אלונקה סוציומטרית.

לחוויות מתגבש: אותו תרגיל רק שהפעם במקום לחזור ולהסתדר בסדרי הגעה על מנת לקרוא את מספרנו ומקמונו. היה על ארבעת הראשונים לתפוס את ארבעת הידיות של האלונקה ולצאת איתה לסיבוב נוסף.

מגבש: מי שלא תפס את האלונקה, לא זיכתם לנוח, אם אחד מכם יחזור אחרי האלונקה הוא יודח במקום, בהצלחה
וכף מצאנו את עצמו מבצעים שני סיבובים בכל מקצה בלי מנוחה בינהם כלל, שאני כחניך אדרנלין התייצבתי על האלונקה בכל המקצים המדוברים והעפלתי לסיירת מטכל.

דגשים
ישנם מקצים בהם האלונקה תחזור לאחר הזמן אותו הקציב המגבש וזו בעקבות תשישות יתר מצד המתגבשים שמתחתיה. מיד ברגעים אלו, יאיים המגבש כי אם לא תגיע תוך רגעים בודדים ימחקו אותם מלשבים מהאלונקה. האם זה נכון או לא, תכירו שתהפכו לחלק מאיתנו, חלק מאדרנלין כושר קרבי.

תרגיל שלישי: התרגיל המשולב

מדברו בתרגיל המחולק לשלושה חלקים, נקודת זינוק, אמצע הדיונה ופסגתה, כאשר הרחק של כל אלו הינו חמישים מטרים סה”כ.

בחלק הראשון עליכם לרוץ מרגלי הדיונה לשקים הממוקמים בנקודת אמצע הדיונה, לצדם תזחלו לפסגת הדיונה ובמטר להקיף את אותו השק בפסגתה ולחזור על צעדיכם תוך כדי תחזירו את השק למקומו, ובעת המפגש למול המגבש יהיה עליכם לקריא את מספרכם ומספר הסיבוב אותו צברתם וממשיך חלילה.

דגשים
מדובר בתרגיל מנטלי שאורך לא יותר מעשרים וחמש דקות על אף שהמגבשים יורו לכם אחרת, כמו כן יש נקודת סוך לתרגיל התלויה כמובן באחד מכם והיא צבירת סיבוב המקסימום המוגדר לתרגיל זה.

תרגיל רביעי: חפירת בור

עליכם לחפור בור לפי נתונים אותם יעניק לכם המגבש מיד בתחילת התרגיל. בד”כ יתבקש מכם לחפור בור של מטר אורך, מטר רוחב, ומטר עומק, ולעיתים תתבקשו לחפור תעלה לפי אותם הנתונים למעט המרחק.

מיד בסיום התרגיל יגיעו מגבשי יום הסיירות על מנת להתקיל אתכם ולשאול שאלות מתמטיות על הבור, מהי טכניקת החפירה אותה בחרתם, ומסקנתכם מתרגיל זה. וכל אלו יילקחו בחשבון לכן נמלית לכם לענות רק מה שאתם מכירים ויודיעם בבירור.

דירוג סוציומטרי

לאחר יום הסיירות אתם תשבו כקבוצה ותדרגו אחד את השני לפי התאמה – השאלון הסוציומטרי. לשאלון זה כמובן שמייחסים חלק משמעותי. אך לא כמו ליום עצמו בו המגבשים ניתחו אתכם עד לרמת הפרט.

מהו יום סיירות ומי מנהל אותו

יום סיירות הינו בעצם מיון הסף הראשוני ליחידות העילית של צה”ל. אותו עוברים מלש”בים בעלי נתונים מתאימים המעוניינים להעפיל לאחת מסיירות העלית של צה”ל, בינהן : סיירת מטכ”ל, יחידת שלדג, השייטת, יחידת 669 לפינוי וחילוץ טקטי בהייטס, קורס חובלים, והיום לאחת מהיחידות המרכיבות את חטיבת העוז.

מדובר במיון שבודק אתכם בשלוש קטגוריות שונות: האחת הפיזית, השניה מנטלית והשלישית והפחותה מכולן החברתית, המשיכו לקרוא ותכירו על מה יש לשים דגש כדי לצלוח מיון סף זה.

יום הסיירות מנוהל על ידי ארבעה מגבשים עיקריים:

1.מגבש סיירת מטכ”ל: המגבש הראשי שקובע את האקטים ואורכם.
2.מגבש מחובלים: מגבש משנה שהמתפקד כמלאך
3. מגבש שייטת: נע בן הקבוצות ומתמקם רק כאשר הוא מוצא בכם פוטנציאל.
4. נציגים מיחידת 504 אשר מסתובבים בקבוצות השונות ובוחרים מתגבשים אשר לא נבחרו לאחת מהסיירות המבוקשות.

התשתית

יום הסיירות מתחלק לארבעה אקטים עיקריים, אשר מבוססים אך ורק על דבר אחד: תחרות בריאה.

זאת תחרות אישית” – יזכיר לכם המגבש בכל מקצה אליו תוזנקו כדי שהחכמים מבינכם יפנימו כי אינו צוחק.מנגד, עליכם להבין כי ישנה האפשרות להציג ערך חברתי ועזרה לאחר וזו בנקודת זמן ספציפית ביום זה אותה נחשוך לחניכנו. והיא שתעלה נקודות זכות למול סגל הגיבוש.

מועד המיונים

נכון להיום יש שני מועדי מיונים – במהלך חודש אוקטובר, וכן במהלך חודש ינואר.

תנאי קבלה

פרופיל 82 ומעלה, קב”א 52 ומעלה, דפ”ר 50 ומעלה.

במידה והנתונים שלכם הם פחות מסף הקבלה, ניתן להגיש טופס חריג ליום סירות.

מטרת היום

ביום הסיירות הידוע גם כיום שדה תעברו הליך מיום ליחידות המובחרות בצה״ל והוא משמש כהליך מיום ראשוני טרם הגיוס שלכם ליחידות העלית השונות.

היכן מתבצע?

יום סיירות מתקיים בראשון לציון, ומועבר ע״י יוצאים יחידות מובחרות כגון: סיירת מטכ״ל, חובלים, שייטת 13 ויחידה 504.

יום סיירות המתכונת החדשה

השינוי היחיד ביום הסיירות בשנים האחרונות מעבר לעובדה כי עבר לעיר רשל”צ למתחם הקערה, בשונה משנים עברו שהתבצע בווינגט, הוא נוהל ההפרשה החדש שניתן לסגל הגיבוש.

נוהל הופרש על ידי המגבש

בשנים עברו האפשרות לפרוש מהגיבוש הייתה תלויה בשני מצבים:
1.פציעה
2.פרישה עצמאית משיקולים אישיים.

בתקופתנו אנו העניקו למגבשי היומ”ס את הזכות לקבוע אי התאמה כבר בשלבים המוקדמים של מיון זה. משכך עליכם להכיר כי אם לא תעמדו בקריטריונים אותם הציבו, הובלה ויציבות, ישנה האפשרות כי תמצאו את עצמכם מחוץ ליום זה כבר בדקותיו הראשונות.

מה חשוב להכיר ביום סיירות

חטיבת הקומנדו: לפני מספר שנים הוחלט כי יום הסיירות יהיה המיון המקדים של היחידות המרכיבות את חטיבת הקומנדו. כאשר את נציגיהם תפגשו בגיבושים האחודים, גיבוש מטכל וגיבוש שייטת. מהם דרך אגב תמצאו את מספר ההקצאות הגבוה לחטיבה
מבן היחידות המרכיבות את החטיבה תמצאו את: יחידת מגלןיחידת דובדבן ויחידת אגוז 

חובלים: כיום נפתח ערות הגעה שני לקורס חובלים אשר גם אותו תפגשו ביום סיירות.
מיד בתחילת היום יעניקו לכם את האפשרות לחתום ויתור על האפשרות להתמיין ביום סיירות ולמשוך לעצמכם את הזכות להיכנס ישר לגיבוש חובלים.
מנגד לשנים עברו, המשלבים אשר היו פועלים כך לא היו זכאים לשבוע ראיונות באם היו מסיימים ולא עוברים, אך הדבר השתנה והיום אתם עומדים כשווים בני שווים, ולכם זכות מלאה גם לאלו.

504 היחידה להפעלת סוכנים: את מיון ליחידה אתם תקבלו באם ביצעתם את יום הסיירות עד סופו ולא קיבלתם שום גיבוש משלושת היחידות הממיינות, איתור זה תקבלו בהודעה בקיוסק המידע שלכם. ואיתו זימון לאחד משני מיוני הכניסה ליחידה.
504 המדריך המלא על היחידה 

דירוג ההעדפות: אם תחילת היום תשתבצו למול אחד משני דוכנים. האחת של סיירת מטכל והשני של שייטת שם תדרגו את היחידה אליה אתם מכוונים דרך.
יש להכיר שזימון העדפה זו אינו סופי וליחידות האפשרות לאתר אתכם גם אם בחרתם באחרת, וזו עקב כך שמצאו אתכם מתאימים מכל השאר. ראו זאת בצורה חיובית ולא להפך, כמו הדוגמא שלפניכם

דוג’ מעיני חניך

לפני כשנתיים בדיוק, יום סיירות של אוקטובר לאותה שנה, לאוהל של השייטת הגיעו עשרים מתגבשים. בניהם שני החניכים האדירים שלנו. לאחר שהמגבש ראה שהרוח ירודה באוהל, הוא עלה בשאלה שהתשובה עליה הפתיע אותו לגמרי, מי מבינכם ביקש שייטת?
מתגבשים: רק שניים מהם הרימו את היד- הם היו החניכים שלנו. זה הרגע אשר נודע למגבש כי 18 מהמתגבשים היושבים למולו באוהל ביקשו בכלל להגיע לסייר מטכל.

אוקטובר: ימי הסיירות בחודש אוקטבר נמתחים ליומיים של מיונים כאשר ביום הראשון אתם תגיעו על מנת להרים את המתחם, לבצע יום התארגנות ולבצע בר אור צהלי. (רק את הריצה)

היום השני יתחיל בשעה ארבע לפנות בוקר ויסתיים בן השעות אחת לשלוש בצהרים. בן שעות אלו תתבצע קריאת שמותה עוברים וזו  אחרי שביצעתם את שלל האקטים המפורטים במאמר זה, דירוג סוציומטרי למול בצוות וראיון קצר בפני המגבש.

אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי 

ברוכים הבאים לקורס ההכשרה הבלעדי והיוקרתי בענף ליחידות העלית של צהל. אותו ייסדו מנכל החברה יוצא יחידת מגלן תחתיו ארבע אגפי הכשרה מיקצועים עליהם תוכלו לקרוא בעמוד ההכשרה הנמצא באתר.

כחלק ממתכונת קורס זה, יעברו המשתתפים שלל תכנים בינהם, הכנה ייעודית ליום הסיירות וזו שאיתה אנו עמודים באחוזי המעבר הגבוהים מכל מזה עשור ובמפרים שלא נראו בעבר.

כחלק ממתכונת זו יחשפו משתתפי הקורס למידע הבא

1. סוג האקט, מאפיינו, והקווים המנחים אותו
2. אורך זמן האקט וזמני מנוחה על מנהת להכיר ניהול זמנים וכחות נכונים
3. ניתוח אישיות המגבשים, ויצירת חסמים מנטלים על מנת לבויהל בצורה אבסולוטית
4. המתאר המשתנה, והדך להסתגל ולצלוח אותו
5. רמת המתגבשים הכללית של אותו מחזור ונקודות החולשה שאיתם

שלבי ההכשרה

סאגת ימי סיירות
סאגות יוקרתית אותן תעבור לצד מנכל החברה ובשת”פ מלא מצד יחידות העלית ומגבשיהם הפעילים.
בסאגות אלו יוטמע בכם  ארגז הכלים היוקרתי מכל אשר יעניק לכם את הקווים המנחים המתבקשים, ניתוח מהלכים מלא ברמה הפיזית והפסיכולוגית, חשיפה למול יחידות החוד , התרשמות ראשונים של נציגיהם, ועבודה ספציפית ע”י האגפים השונים למתרחש במיון זה, ולפי הפירוט הבא:

1. אגף מקצועות הספורט : מקסום יכולות המועמד ושיפור טכניקת תנועה
2. אף פסיכוטכני ומדעי ההתנהגות: הטמעת כלים מנטלים ופסיכולוגים אשר מטרתם היא בניית יכולות מנטליות וחוסן העולים ברמתם על אלו שיופעלו עליכם במיון זה.
3. אגף הכושר הקרבי: חשיפ המלאה לאקטים המדוברים, הקווים המנחים את המגבשים וכל המידע אותו תתבקשו להכיר על מנת להויבל וללא עוררין תוכן מסוג זה
4. אגף הסטטיסטיקה וההסתברות – ניתוח כלל יכולות המועמד והתאמתו לפי קריטריונים אשר נוסדו ע”י שנים של מחקר ע”י מערך החברה.

סימולציות וימי קצה
במסגרת הקורס יעברו החניכי סימולציות קצה מדוייקות ואלו העולות ברמתם על יו הסיירות הצהלי וזו “י המגבשים הפעילים כמו שכבר הסברו בתחילה, האקטים המדוייקים, זמני מנוחה קצרים מהרגיל וכל אלו לצד ניתוח מלא ונקוודת הסברה משמעותיות מצד מייסד ומנכל החברה.

שלב סגירה
לאחר שני שלבים אלו, יעברו החניכים לשלב האחרון והחותם הצלחה את יום הסיירות הצהלי, אליו כמו שכבר הבנתם תזכו להיחשף כחלק ממערך אדרנלין חברה להכשורת וכושר קרבי בלבד.

מסקנה

הנצחון דורש הכנה מוקדמת, וללא הכנה כשלנו, ללא הכשרה ייעודית ליום סיירות ומיונים המגיעים מיד אחריו, אתם עלולים לעמוד חסרים ולהעניק לאחר את מקומכם ביחידה. התעוררו, וכבר היום הפכו לחלק ממי שמסוגלים להבטיח לכם להעפיל לגיבושים האחודים בבטחה.

להגשת מועמדות לאדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי, הגוף המוביל בארץ להכנה ליחידות העלית השאירו  ונצגינו יחזרו אליכם בהקדם
שאלות נפוצות

כלל הנוהל הוא שניתן לבצע יום סיירות רק אחת לשנה, ולכן שתי אפשרויות עומדות לפניך

 1. לצאת שוב ליום סיירות מטעם מכינה קדם צבאית, שנת שירות או ישיבה, שהרי באמצעות על אלו אתה דוחה את שירותך בשנה שלמה או חצי שנה אך תהל יאשר זאת.
 2. לצאת ליום סיירות בתור חייל, וזו תעשו באמצעות טופס בקשה העונה לשם טופס 55.

שלושה הבדלים מהותיים:

 • מועד ינואר הוא מועד המיועד לעולי שמינית ( כיתה יב') בעוד מעוד אוקטובר הינו מועד לבוגרי מכינות, שנות שירות וכיוצא בזה.
 • מועד ינואר הינו מועד המתפרש כמעט על חודש ימים שלם ולכן מספר ההקצאות היומיות בו קטן משמעותית ממועד אוקטובר, במועד זה יעפילו כעשרים מועמדים לכל יחידה בכל סוף יום. 

מועד אוקטובר לעומת זאת מתפרש על ארבע ימים בלבד בוא תבצעו שני ימי בסיירות סך הכל, מהם יעברו כשישים מלשבי"ם לכל גיבוש. 

 • מועדי ינואר הם מועדים חד יומיים בהם תגיעו בבוקר ותצאו בשעות אחה"צ המוקדמות בעוד מועדי אוקטובר מתפרשים על יומיים שלמים כאשר ביום הראשון תבצעו את מבחן הכניסה אותו הזכרנו בתחילת המאמר, תחולקו לצוותים ותצאו לשינה ערבה בהשכמה כללית בשעה ארבע לפנות בוקר, ממנה כל צוות יתמם בדיונה הייעודית לו, יבצע את ארבעת האקטים המוזכרים לעיל ואת התשובות תקבלו כבר בשעות הצהרים המוקדמות, ככל הנראה עד השעה 14:00 בצהרים לכל היותר.

שאלת השאלות, חברים שימו לב, במידה ואתם נפצעים ביום סיירות, עליכם לקבל אסמכתא שתוכלו לצאת ליום סיירות נוסף מאת הגורם הרפואי המטפל בכם איתה תלכו לשלישות הממוקמת סמוך עליו מטעם מדור סיירות והם יעניקו לכם את האישור לכך שאתם זכאים ליום סיירות נוסף, ללא זה אל תצאו מהמתחם אחרת אתם בבעיה!

חיובי, הנוהל הוא שאתה יכול לעלות מול מיטב ולבקש מהר להמיר גיבוש אחד בשני, לרוב הם משנים בשיחת טלפון, אך ישנם מקרים בהם תצטרך לשלוח בקשה מיוחדות. 

חשוב להכיר כי אפשרות זו נתונה רק למי מכם שהעפיל לגיבושים האחודים, בעוד שמי שלא תמיד יוכל לערער על התאוצה אותה קיבלתם אך לרוב הערעור ידחה.

על גיבוש מטכל המדריך המלא : הקליקו והיחשפו

ככל אי אפשר לבחור להתקבל ליחידת 504, זוהי יחידה שמגיעה ומאתרת את מועמדיה לפי קריטריונים אותם קבעה וידועים רק לה ( ולנו כמובן ), הנוהל ביום סיירות הוא שליחידה זו זכות בחירה אחרונה, לכן אם לא תקבל זימון לאחד משלושת הגיבושים  ( מטכל, שייטת חובלים/צוללות ) כנראה שתזומן מיד לאחר מכן ליחידה. 

 

כמו כן, אם יצאת לאחד מהגיבושים האחודים ולא סיימת אותו עד סופו, תוכל לבקש זימון ליחידה דרך בקשה בכתב ממיטב.

על יחידת 504, ערוצי הקבלה אליה והליכי המיון השונים, הקליקו והיחשפו

חלוקת הצוותים מתבצעת על ידי מבחן הכניסה של יום הסיירות הצהלי כאשר המטרה היא לבנות צוותים בעלי רמות פיזיות שוות ערך. 

כמו כן, בעקבות השינויים האחרונים במיוני הפסיכוטכני של הצו הראשון הקב"א מאבדת את משמעותה בעוד שבמקומה יעמדו ציון הדפ"ר אותו השגתם.

איך הדבר בא לידי ביטוי, לכל קבוצת דפ"ר מספר הקצאות ייעודיות של מועמדים, כאשר לבעלי הדפ"ר הגבוה מספר מקומות רב יותר מאלו בעלי הדפ"ר הנמוך.

מנגד, וחשוב לציין זאת, אם תתייצבו בכל ארבעת התרגילים בשני המקומות הראשונים ביום זה, אתם לבטח תעברו.

שלילי, בתחילת היום יעמידו בפניכם את האופציה לחתום ויתור על יום סיירות ולקבל זימון ישיר לגיבוש חובלים צוללות, אם זאת במידה ותסיים את הגיבוש בהצלחה או תסיים אותו עד סופו ולא תעבור אתה תהיה זכאי לשבוע ראיונות

על גיבוש חובלים צוללות המדריך המלא : הקליקו והיחשף  

צא לשניהם, יום חשיפה לעוקץ לא מונע ממך יום סיירות, אם זאת הנוהל הוא שאי אפשר לבצע שני  שני גיבושים בשנה( למעט גיבוש גדנע שייטת ) לכן אם תעפיל לגיבוש עוקץ דרך יום חשיפה ומצד שני תעבור יום סיירות בהצלחה, תצטרך לוותר על אחד הגיבושים. 

אנחנו נמליץ כך : 

 1. אם אתה מבקש להעפיל ליחידת עוקת זאת ההזדמנות לה חיכית לכן אין עניין בלהתלבט 
 2. אם אתה חלוק לעניין, מיד אחרי גיבוש מטכל/שייטת ( אם לא תעבור או תעבור אך חתום ויתור ) אתה תצא לשבוע ראיונות בוא תפגוש בן היתר את יחידת עוקץ. 

על יחידת עוקץ המיונים, הקריטריונים ועוד תמצאו כאן : יחידת עוקץ המדריך המלא

שאלה יחסית מורכבת עליה נענה בחלקים 

 1. במידה ומועד גיבוש צנחנים מגיע לפני יום סיירות תוכל לבצע את שניהם, מדובר במקרים בהם עברת גיבוש צנחנים ומיד יצאת למכינה שם תוכל לבצע יום סיירות וכדומה
 2. במידה ויום סיירות יגיע לפני גיבוש צנחנים הוא יחסום אותו וזו מהסיבה שחטיבת הצנחנים עומדת כחלק מהיחידות הנמצאות בשבוע הראיונות אותם תפגשו אחרי הגיבושים האחודים וגיבוש חובלים/צוללות.

הסיבה לקח היא שחטיבת הקומנדו הצטרפה לגיבושים האחודים, ומשכך נציגי היחידות המרכיבות אותה עומדים כחלק ממערך הסגל המגבש. 

לעניינו, בכל צוות יעמוד נציג מיחידת מגלן, דובדבן ואגוז, להם תהיה זכות בחירה לאחר סיירות העלית, ולכן אם לא מצאו אותך מתאים במיון ארוך זה, הסיכויים קלושים שימצאו אותך מתאים דרך גיבוש היחטיות הייעודי אליה ולכן לא תעמוד בפניכם האופציה להתגבש ליחידה כמאותר

מנגד ישנו נוהל חדש והוא מאותר "קומנדו", ובעת הגיוס ליחידת הצנחנים תוכלו לבקש להכנס לצוות מיון אלו וכך תעמוד לכם האפשרות להתקבל ליחידה שלכם סיכויים קטנים מאלו שאותרו אליה.

איך עושים זאת, היכנס למדריך המלא שלנו על מאותרי דובדבן ולמד

יום סיירות הינו יום מיון פיזי לחלוטין המגיע לנתח אתכם באמצעות ארבע תרגילים פיזים שהדגש שלהם הוא תחרות אישית ולצד משפט זה יפתח המגבש את היום. 

"זהו יום שכל כולו תחרות אישית, אין צורך במתן עזרה לאחר, תתעסקו בעצמכם בלבד" ותרשו לנו לציין שהוא מתכוון לכל מילה היוצאת לו מהפה היות והמיון שמגיע אחריו תפקידו בן היתר הוא לשים את האצבע ולמצוא מהו עולם הערכים והקווים המנחים איתם הגעתם, היכולות החברתית והדינמיות שלכם ביחס לצוות ועוד.

יום סיירות למעשה הוא המבדק הראשוני המגיע לבחון האם תוכלו לעמוד בתכנים הפיזים העצימים של הגיבוש מעבר למבדקים האנושיים שיתעברו שם. 

כמו כן, אין בעיה לעזור במהלך ההפסקות כמו מזיגת מים או מתן עצות לשחרור שרירים וכדומה, או במקרי קיצון לדווח למגבשים שמישהו נפצע אך לא מעבר.

מיון טייס הוא מיום שמטיל וטו על כלל המיונים הצהליים לכן באם עברת את השלבים הראשונים של מיוני צוות אויר לא תוכל לבצע מיונים אחרים פרט ליום סיירות.

כמו כן, יום סיירות מגיע לפני מועד גיבוש טייס ולכן אם תעפילו לאחד מהגיבושים האחודים או גיבוש חובלים/צוללות, הזימון אליהם ישמר לכם אך לא תצאו אליהם משום שמקביל אליהם מתבצע גיבוש טייס אליו כן תצאו.

במידה ולא תעברו גיבוש טייס, תצאו לגיבוש של המועד הבא ( חריג לכלל שאפשר להתמיין הגיבוש אחד בלבד בשנה ) בעוד שאם תעברו, תתגייסו לקורס טייס לשלב הצ'קים מהם נופלים רוב פרחי הטיס וזו על מנת שתספיקו את הגיבוש שבד"כ מועדו מיד בסופם מבחינת לוח זמנים. 

חשוב לציין כי אם קיבלתם ביום סיירות גיבוש מטכל, נפילה משלב הצ'קים תעניק לכם ראיון ליחידת שלדג ו669, ואם גם אותם לא תעברו תוכלו לצאת לגיבוש ולהעפיל דרכו.

על קורס טייס מדריך המלא : הקליקו והיחשפו

גיבוש גדנע הוא חריג לכל הנאמר כאן משום שהוא גיבוש שמגיע לפני מועד המיון שלכם בפועל ובמכוון כמובן. 

זהו גיבוש "אקסטרה" שניתן לכל מי מכם שמבקש להעפיל לשייטת ומטרתו בן היתר הוא להכיר את אופי וצבע העבודה של היחידה על מנת להבין עד כמה אתם מתאימים אליה ברמתכם, נקרא לזה גיבוש שיווק לצורך העניין שמגיע על מנת למשוך אתכם ליחידה. 

לכן אם לא עברתם אותו תמיד תוכלו לצאת ליום סיירות נוסף ולבקש שוב להתמיין לשייטת או כמו המשלב ששאל כאן, להבין שהיא לא יעודכם ולכוון לגיבוש מטכל. 

על יחידת השייטת המדריך המלא הקליקו והיחשפו

אולי יעניין אתכם גם

מסלול הכנה לצבא

מסלול הכנה לשירות צבאי משמעותי  מסלול הכנה לשירות בסיירת – במאמר זה תמצאו דיאלוג בן אורח לרכז אדרנלין כושר קרבי אשר הציג בפניו את ענף

גיוס נובמבר 2021 תוצאות גיבושים

גיוס נובמר 2021 תוצאות  גיוס נובמבר 2021 – במאמר זה נסקר למענכם את תוצאות גיוס נובמבר 2021 של חניכי אדרנלין אשר העפילו ליעדים אותם ביקשו

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן