מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור ההצלחה של י' לטייס

תמונה באדיבות חיל האויר

סיפור הצלחה של י' טייס

כל חייה ידעתי עבודה קשה מהי, שתקתי וביצעתי בדיוק מה שאמרו לי, עכשיו אתם מבקשים ממני להרים את הקול ולהוביל אחרים?!


סטירת הלחי

הגעתי אליהם מעולם הספורט, הייתי אתלט של ריצות קצרות אשר מתחרה בנבחרת בעיר בה התגוררתי ואם זה לא היה מספיק היה לי מאמן אישי אשר דאג לחזק את שרירי הליבה בכל גופי, הבעיה הייתה שכל מה שעשיתי לא הכין אותי לאימון הראשון בחברה וזו למול מנכל אדרנלין.

מנכל: אני רואה שאתה בנוי אבל קח בחשבון דבר אחד, אתה לא מוכן לאימון שכזה, מקד מבט , הקשב להוראות ובעיקר לגוף שלך, זה האימון הראשון שלך וזו הפעם הראשונה והיחידה בה אתן לך לצאת בעקבות אותות מצד הגוף.

משכתי קדימה, ואף התחריתי למול החזקים ביותר ב'קבוצה אבל בשלב מסוים הגוף התחיל לקרוס, החלטתי שאני לא מוותר גם אם זה אומר לאבד הכרה, וכך היה, התחלתי לראות מטושטש, הפה התייבש לגמרי והכל התחיל להסתובב לי מול העיניים, לאט לאט אני רכנתי מטה עד כדי נפילה ואיבוד הכרה עד שאותה יד תפסת אותי.

מנכל: (מושיב אותי על הקרקע, ומניח בידי בקבוק מים תוך כדי שהוא מורה למאמן לפקח עלי) תפקח עליו, הוא עבר את הגבולות של עצמו וטוב שכך, כמו כן שלא יכנס לתרגיל הבא, הוא לא חזק מספיק.

י': ידעתי את זה, ידעתי שהוא צודק כי באותו הרגע ניסיתי לקום ולהוכיח לו שאני ראוי, שכל השנים האלו לא היו לשווא, שאני החזק ביותר מכל הצוות שהתאמן פה לפני, שאני, שאני טעיתי , טעיתי כי לא הצלחתי אפילו להזיז עפעף, זוהי אותה נקודה בה הבנתי שמדובר בקורס ההכנה הקשוח ביותר בענף, קורס אשר אחרי עשר דקות בלבד הביא אתלט ברמה ארצית להתמוטט מהרגליים.

תוכן מחשבה | קורס ההכנה היוקרתי בענף להכנה ליחידות העלית

מנכל: שימו לב חברים האימון ממשיך אך כמו שכבר הבנתם אתם תעבדו פה בכל ההיבטים ברמה הפיזית, המנטלית והמחשבתית כאחד וזו כדי להעפיל בגיבושים מסוג טייס וחובלים ובהצלחה יתרה.
לרוץ, לזחול או להרים שק מעל הראש כל אחד יכול ברמה כזו או אחרת אבל להוביל זה סיפור אחר לגמרי, וזוהי המשימה הבאה שלי אליכם, עליכם לבחור שלושה נושאים לבחירה אותם תצטרכו להציג בפני הצוות במשך חמש דקות שלמות, בהצלחה.

י': אני בחרתי את הנושא אותו חייתי עד היום, אתלטיקה וריצות קצרות, אחרי דקה וחצי שלא נותר לי מה לומר, אחרי דקה וחצי בה העירו לי יותר מחמש פעמים, הוא החליט להפוך את הקערה על פיה.
מנכל: ספר לי על משחת השיניים קולגת-טוטאל
י':מה?
מנכל: שמעת היטב, תתחיל לרוץ הזמן לא לטובתך.

אלו היו הרגעים שהבנתי שאני לא מוכן בעליל, אלו היו הרגעים שהבנתי שכנראה הוא ידיח אותי וימנע ממני את האפשרות להתאמן לצדם, אך מנגד הוא בישר לי שאני ממשיך בקורס בעוד ששניים הודחו באותם הרגעים, וששאלתי מדוע, הוא פשוט מסר לי את ברכתו, בהצלחה חבר, אותם מילים שלעתיד לבוא הודיעו לי בוגרי הצוות מה סימלו בעבורי"


ההודעה מצה"ל

י': נכשלתי, נכשלתי בצו הראשון וחסרות לי נקודות בקב"א כדי לקבל זימון לגיבוש, ההורים שלי שהפכו מתוסכלים הפחד שהניע אותם לבקש ממני לחדול והאכזבה השורפת אותה הרגשתי בבית החזה אם כל יום שעבר, הרגשה שמסמלת שאני שוב לא טוב מספיק.

מנכל: עמוד על הרגליים, כנס חזרה לאימון, את התסכול של ההורים, הדאגות והאכזבה הרגעית שלך תפיל עלי, כי הפקדת את העתיד שלך בידיי, אם אתה מבקש להפוך למי שנועדת להיות, אתה תזדקף ותאמין אמונה מלאה במפקד שלך, אחרי צוותים שלמים שנכנסו אחרי המפקד שלכם ולתוך המקומות החשוכים ביותר שלהם תקווה והידיעה שהוא יחזיר אותם בחיים, היום זה התור שלך, תבחר להאמין בנו, תבחר להיכנס אתנו לתוך החושך!

שמעתי עליו, שמעתי על המבט החדור, על אינספור נערים שהוא הרים, שמעתי על סיפור חייו ועל העובדה שבזכותו הוא אף פעם לא וויתר על חלום של שום אדם גם אם נפל,.
שמעתי על רף ההצלחות חסר התקדים והעקשנות האיתנה אותה הפגין למול צה"ל כדי להכניס עוד משתתף קורס לאן שביקש.
שמעתי על תחושת הביטחון שהוא העניק לאחרים והיום הבנתי את זה על בשרי, תוך רגע קמתי על הרגליים ונכנסתי חזרה כדי להוביל, רק שהפעם אני חדור ומאמין מתמיד!

ההמתנה

אם כל יום שעובר זה עוד יום שהלב נשבר לרסיים, כל יום שעבור זה עוד יום שהלחץ שבור אותך נפשית, תנו לי תשובה כל תשובה רק תנו לי לסיים עם ההמתנה הזו"

מנכל: עברת את הוועדה הראשונה שבוע מהיום אתה תקבל את הזימון לגיבוש, מחפה העבודה הקשה רק מתחילה.
י': אין בעיה, תודה רבה .
מנכל: אל תודה לי, לא בשביל זה אני פה, אתה תודה לי בטקס הסיכה.
י': קיבלתי!


החלטת מאמן הצוות

מאמן: לא טוב, כמו שאמר המנכל אתה אולי מצטיין בכל הקשור לפן הגופני אבל גיבוש טייס הוא הרבה מעבר, יש לך חסך רציני בניהול והובלה, כל תרגיל מחשבתי שנפגשת בו נשארת הלום לגמרי בעוד שאחרים לקחו את תפקידך, אתה תגיע לגיבוש ותצטייר "כשחקן כדורגל" שרירים אולי יש לך אבל השכל ברגליים (מטפוארה)

י': אני אטפל הזה.
מאמן: לא אתה, כי אם אני, תתכונן כי אצלך האימונים לא נגרמים בשטח.

זה היה הרגע בו הוא ישב למולי ובישר לי כי עלי הוא מטיל את התפקיד הקשה ביותר בצוות, חנת"ר הצוות, האדם האחרי על מצב האנשים בצוות וכל ההמעטפת שלהם"

מאמן: יש לך בדיוק 5 דקות לבצע את המשימה הציוותית שנתתי לך, זוז!
י': קדימה חברים ( בזמן שאין מי שיקשיב אחרי אימון מתיש מתמיד)
מאמן: נשארו לך ארבע דקות אתה לא תעמוד בזמן בקצב הזה.
י': מתחיל לקחת על עצמו ציוד ולשנע לבד
מאמן: לא ביקשתי שתבצע, ביקשתי שתנהל, אדם אשר מוביל את הצוות חייב להיות בבקרה מלאה על המתרחש, בזמן שאתה אחראי על הציוד אתה רואה מה קורה מאחוריך? מי נשרך או התמוטט? מי מקשיב לך ומי בכלל זורק?! זרוק הכל לרצפה ותתחיל לנער את הצוות.
י': זה היה צפוי שלא אעמוד במשימה, אני אדם שמכיר מהי עבודה קשה אבל לנהל זה כבר סיפור אחר לגמרי, כל חיי התנהלי בשקט ובדממה עכשיו אתם מבקשים ממני להרים את הקול?!"
מאמן: אתה נכנס לתקופה הקשה ביותר בחייך, התקופה בה אתה תידרש להתעלות מעל הקושי הגדול ביותר שלך, לפתוח את הפה ולהתחיל לתפקד כמפקד.
י': אדיוט, כמה פעמים אתה חוזר על אותה טעות, כמה פעמים אתה מוצא את עצמך ללא מילים, הכל נמצא לי בראש אבל הפה לא מצליח להוציא.
מאמן: תקשיב, גם אני הייתי כמוך, גם אני פחדתי מלדבר בהיותי ילד מופנם, מה שעזר לי להתגבר על כל הרעיון הזה הוא כלי אחד בוא נעזרתי מכל השאר, הכנה מוקדמת, שינון והתנסות של אינספור פעמים כדי להגיע ליום שאוכל לאלתר.

"הוא ישב איתי אינספור לילות, הוא נתן לי לפקד על הצוות תוך שימת דגש על נקודות קריטיות, הוא לקח אותי לצוותים אחרים וביקש שאטמע בהם עד לרמת לקיחת הפיקוד בהם.
הוא היה סובלני ולא נכנע לכישלונות שלי ויותר מחמישים פעמים, הכאב שהרגשתי בכל פעם שנכשלתי למולו, הפחד שלא אצליח ביום הגיבוש, הידיעה שעבדו כל כך קשה כדי להעניק לי גיבוש ולהכשיר אותי ואני עדיין נופל בחסר..

סאגת הגיבושים

מנכל: זהו היום החמישי של הסאגה, יום מלא במשימות מחשבה ותרגילים חברתיים, כולכם טובים, כולם רוצים להוביל ולכולם ארגז הכלים אותנו בניתי במיוחד בשבילכם, נראה מי מכם יעפיל מעל כולם.

"זה היה הדבר הקשה ביורת שעשיתי, כולם מבקשים לנצנץ, כולם מבקשים להתבלט ולכולם רעיונות יוצא דופן, עד שהוא פקד אליונ את המשימה הבאה אשר לקוחה מגיבוש טייס.

בוגר | טייס: שימו לב חברים, בעוד שבע דקות מרגע זבה יגיע מטוס אויב מכיוון מזרח ויעבור מעליכם, עליכם להחבירא את כל הציוד הצבאי הנמצא איתכם כדי שלא תחשפו, זוז!

י': תרגיל אותו ביצעתי כל כך הרבה פעמים, וריאציות שלמות אליהן נחשפתי והפעם האו קלע בול, ידעתי איך להגיב, את מי לנהל, ומהו ציר הזמן העומד לרשותי ואז זה הכה בי, הוא צדק, הנצחון דורש הכהנ מוקדמת!


גיבוש טייס

מיותר לציין שאת התרגילים הפותחים של הגיבוש ביצעתי בהצלחה שברי מדובר בתריגלים פיזיים, ומיד לאחריהם אלו היו המשימות המחשבתיות שתפסו פיקוד.

במשימה הבאה עליכם להתקדם מנקודה א' ל-ב' תוך זמן מסויים שהם יקציבו לנו שלעזרתנו שני קרשים בודדים עליהם ניתן לנוע בחופשיות, כאשר המטרה היא להשתמש בשני הקרשים האלו כדי להעביר את כל הצוות מנוקדה אחת לשניה, באם אחד מכם יגע בכל אבריו מגופו בחול וזו בעקבות נפילה או כל סיבה אחרת הצוות ייכשל ויוחזר אחורה.
שוב אותה הכנה מדויקת שוב אותם התרגילים רק שהפעם כאוס מוחלט ואנשים שמבקשים לתפוס פיקוד, רק שהפעם לי הכלים האולטימטיביים ומעל כולם, ברעיון של רגע תפסתי את הקרש וצעקתי למישהו להחליף אותי, בן רגע כל העיניים היו עלי, התחלתי לנהל צוות שלם שעמד במשימה וזו תוך כללים ברורים שקרו לנגד עלי.

 

צ'ק 15 גלגול בוצע

מנכל:  איך הלך לך שם?
י': העצה שנתת לי, הדרך להתכונן לצ'קים עשתה את שלה, אתה מוזמן לברך אותי כי סיימתי אותם בהצלחה
מאמן: אברך בסיכה, עד אז בהצלחה חבר.

בהצלחה חבר, אלו צמד המילים שחניכי אדרנלין מחכים להם ממנו, אלו צמד המילים שמסמלות שהוא באמת מאמין בנו, שהוא יודע ומחכה שנעבור, מי שזכה לקבל אותן כמובן "

למאמר המלא על גיבוש טייס היכנסו : גיבוש טייס המדריך המלא | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי 

אם אתם מבקשים להפוך לעוד אחד מסיפורי ההצלחה הבלתי נתפסים שלנו, אם אתם מבקשים לחצות את הגבולות של עצמכם לצד מי שיעשו הכל כדי לגרום לכך לקרות, אתם מתפקדים לאינו עוד היום ונגעים בפסגה אותה אתם מבקשים, אדרנלין בחרה להכשרות וכושר קרבי

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן