מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור ההצלחה של ת ליחידת דובדבן

בתמונה דובדבן באדיבות הצלם הצבאי והבינלאומי זיו קורן

סיפור הצלחה של ת' דובדבן

הגעתי אליהם וכמובן שדרך הרשת החברתית, הם יודעים לעשות את העבודה ובצורה הטובה ביותר, רשת חברתית שמתגמדת לעומת הנקודה בה אתה מניח את כף רגלך בפנים ומבין שמדובר בגוף המקצועי ביותר בתחום לו סגל ההדרכה יוצא דופן ומשתתפים יוצאים מן הכלל, הבעיה היא שהגעתי מאוחר מידי.

רכז: תגיע לאימון קבלה, תסיים אותו בהצלחה, ומיד לאחריו יינתן לך זמן לשבת למון מאמן הצוות ולספר לו את סיפורך האישי.
ת': קיבלתי , אגיע לאימון הקרוב, אוכיח שאני ראוי לעמוד לצדכם ומשם אתייעץ איתו.


אימון ראשון | קורס ההכנה היוקרתי בענף להכנה ליחידות העלית

הגעתי לאימון הראשון שהיה לא פחות ולא יותר על הדיונה הגבוה ביותר בוינגט, אימון שעבר לפי זמני קצה, מנוחות מעטות והוא שמורה לנו מתי לזוז ואיך, בסדר מופתי ודרך שלא ראיתי מימי הוא הוביל אותם אל הפסגה, אין ספק שהגעתי למקום אותו ביקשתי, השאלה היא אם אזכה להישאר פה..

מאמן: תקשיב טוב, נכנס לחמישה ספרינטים ופרשת, יש לך הזדמנות חד פעמית לקום ולטוס חזרה לכיוון הצוות תוך עבודה בצורה יציבה ומתמדת, או שאתה איתנו או נגדנו, ואתה רואה למולך מהי הרמה ומה התוצאה הסופית בלעדינו, כישלון מוחץ, זה הרגע שלך לבחור חיים בעלי משמעות או ויתור עצמי ובינוניות כמו המקום ממנו הגעת.
ת':" זה היה הרגע הקשה מכל עבורי, רגע של צומת דרכים רגע של תסכול וייאוש רגע של העצמה ומוכנות להקריב הכל, זה היה הרגע בו החלטתי שנאני מתחיל להוביל את העדר ולא ההפך, קמתי ורציתי כל עוד נפשי בי, קמתי ורצתי כדי לשרוד ולא מעבר
מאמן: שימו לב כי לא אחשוף בפניכם את אלו שהתקבלו וזו על מנת לשמור על כבודכם של מי שלא העפיל, מחר יעלו מולכם בצורה פרטנית לעניין.
ת': אני לא יודעי מה מצבי אבל גם אם לא נבחרתי אוכל להתייעץ איתך?
מאמן: כולי אוזן.

סיפרתי לו שהקרבתי את כל כולי במקום הלא נכון, סיפרתי לו שאני מתאמן למול לוחם יוצא סיירת מטכל וכדי לבחון את עצמי הייתי יוצא לסימולציות של קבוצות אחרות ומנצח, דבר שלא הועיל היות ומצאתי את עצמי, אחרי הייעוץ האישי, האימונים החוצבים וההכנה המנטלית מצדם, כמי שנפל מיום השדה הצהלי והיום באימון למולם, סיפרתי לו שאני מבקש להגיע לסיירת מטכל ויהי מה ואעשה הכל כדי לקבל את עזרתו

מאמן: אנחנו לא קבוצה, אנחנו לא מאמן אישי, אנחנו קורס הכנה ליחידות עלית וזה למה התרסקת היום, בזמן שהם התעסקו אתך בתוכניות אימונים שנראו להם כמתאימות אנחנו דוחפים את הידיים לתוך הבוץ ומתאמנים בצורה הייעודית והממוקד ביותר, ומעבר לכך שהגוף שלך נפל בחסר זוהי התפיסה השגויה שלך שהביאה אותך אלי בבקשה הזו, במקום להיתקע על יחידה בגלל התואר שלה ומהסיבות הלא נכונות אתן לך מספר יחידות עליהן תקרא ואיתן תגיע לאימון הבא אם נבחרת כמובן, אז ורק אז תמסור לי את שם היחידה אותה אתה מבקש, כי נכון לעכשיו אני מוצא אותך מתאים לאחת מהן בצורה שלא משמעת לשתי פנים.

ת': הרגשתי גאווה בעצם הידיעה שהוא מצא אותי מתאים ליחידה מיוחדת הרגשה שאתה שיעורי הבית אותם מסר לי וההחלטה שאני מגיע ואיתי תשובה חוצבת!

התשובה

הם עלו מולי ומסרו לי כי נבחרתי להמשיך, שהגעתי לאימון הבנתי שנבחרנו שלושה משמונה על אף שהיו טובים מאתנו"

מאמן: כן ידי, ספר לי מהי היחידה אותה אתה מבקש?
ת': יחידת המסתערבים של צה"ל, יחידת דובדבן.

הוא חייך ואפנה לי את גבו תוך כדי ההוראה להסתדר על הקו ולצאת לספרינט הבא, בהמשך האימון הבנתי מדוע, הבנתי מאיפה הוא הגיע ומהי היחידה אליה האו כיוון שאגיע, יחידת דובדבן!


סאגת גיבושים | קורס ההכנה הבלעדי להכנה ליחידות החוד של צהל ומשרד הביטחון

עברתי את אימוני השגרה הקשים מכל, מדובר באימוני קצה אשר הביאו אותי, אדם ממוצע לכל דבר, אדם שעד עכשיו חשב שהוא הטוב מכולם וגלה שהוא במקום הנמוך ביותר לעמוד שווה בן שווים למול החזקים ביותר, אני מדבר אתכם על אימונים בהם זינקנו למול בוגרים מיחידות עלית של צה"ל, על ימים שלמים בהם אנו, מועמדים לשירות קרבי זכינו להילחם מול מועמדים לשירות ביחידת הימ"מ והגידעונים, זהו קורס ההכנה הבלעדי ליחידות העלית של צהל אותו מנהלים הצוות אשר הצליח לעמיד אותנו על הפסגה ומעבר

מנכל: כל מי שנמצא פה היום, זכה להגיע למעמד הזה באמצעות עבודה קשה התמדה בלתי רגילה ושאיפה למצויינות, כל מי שעומד פה היום משקף את התפיסה הנכונה ביותר ולו הכלים המיקצועיים ביותר להעפיל הלאה, כל מי שיסתער פה היום מסתער למול החזיקם ביותר ויעמוד למבחן הגדול מכל, סאגת הגיבושים של אדרנלין שבסופה הקשה מגל, גיבוש אדרנלין, בהצלחה, צאו!

ת': אתה רץ ומבין שבזמן שאתה מתאמץ כמו מטורף הם מדלגים מעליך כאילו הייתה אויר, אנשים ברמה לא נמדדת, צוותים שלמים של מי שיצאו ליום סיירות ועברו לגיבושים האחודים, צוותים שלמים של אנשים בוגרים ולא עוד נערים שיצאו יחד וחזרו עם גיבוש מטכל או שייטת ביד, איתם נאלצתי להילחם, אותם נאלצתי לנסות להביס.

מנכל: אמרו לך בעבר, או איתנו או תחת ידנו, אתה בוחר מי אתה ולאיזו יחידה צופנת הדרך, ואלו ה האופציות שלך, או שאתה בוחר להישאר בצד ועף לי מהפנים ולא חוזר יותר לאדרנלין או שאתה מתאפס ומבין כי אין לך אפשרות אחרת חוץ מלנצח, זוז!

ת': רצתי בכל הכוח קדימה תוך שימוש בכלים שהם הביאו לי אך אם זאת סיימתי רק במקום הרביעי, אם כל ההשקעה שבדבר והרוח אותה או החדיר בי, סיימתי רק רביעי.

מנכל: שימו לב כי זהו האימון הראשון בסאגה, אבל הנה הנקודה אותה כולכם צריכים להבין, האחרון פה, "כביכול" החלש ביותר מבינכם, הוא חזק אלפים מונים מכל מי שאינו שייך אלינו, אתם תצאו לשם ותבינו טוב מאוד מדוע הם מפחדים מכם פחד מוות, הרתעה שאין כמהו, רעד ואימה בעוד שהמגבשים כבר יודעים על קיומכם ומחכים לכם בציפייה עצומה למי שימשיך את דרכם.


גיבוש צנחנים

הגעתי לשם אחרי סאגה שלמה וגיבוש אדרנלין אשר אותו סיימתי ברביעייה הראשונה, הגעתי לשם ובי המילים אותן הוא בישר לנו, אלו שמעידות אלינו כחזקים ביותר וכך היה.

מגבש: כן, ומקום?
ת': מקום ראשון המפקד.
מגבש:  לא יכול להיות שהוא מחזיק את השק בזמן הארוך ביותר ועכשיו גם מגיע שלוש פעמים רצוף ראשון במקצי הספרינטים מאיך שזה נראה רק אותו אני מעביר, כולכם פשוט אויר מבחינתי
מגבש ב': בוא נראה מי יעבור ומי לא, עוף עשרה צעדים אחורה
מגבש: הנה לכם ההזדמנות אותה ביקשתם, מעניין אותי מה יתפוס את מקומו, זוז!
ת': רצתי בכל הכוח, שבמחשבותיי אותם אלו שדילגו מעלי בסאגה, זו הייתה הצפייה למתגבשים שאיתי בגיבוש צנחנים אך מנגד אלו היו אותם הרגעים בהם שמתי לב שהיום, אני הוא זה שמדלג בזמן שכל השאר רק מנסים לשרוד, אותם הרגעים שניבא מנכל אדרנלין בסופו של האימון הראשון בסאגה.

השיחה שלפני הגיבוש

מאמן: תקשיב, קיבלתי מותר וזה בדיוק מה שצפיתי שיקרה עוד מהאימון ראשון שלך בצוות, אבל מנקודה זו אתה צריך להבין שהפעם כללי המשחק השתנו, המיון הבא הוא המיון הקשה ביותר הקיים בצהל היום ולא עוד גיבושון של יום.

זה הרגע בוא מעבר ליכולות יבחנו אופי והשקפה וזה הזמן לחשוף בפנייך מהי הסיבה שבגללה נתתי לך את הזכות להישאר, את הזכות לרוץ אתנו ולהעפיל, כי אתם מעבר לכל מי שהגיע התאפיינת בפתיחות ורצון ללמוד, פתיחות אשר העניקה לך אוזן קשבת ולב מבין, הפתיחות אשר מאפיין כל לוחם סיירת באשר הוא.

זו פתיחות שבא לידי ביטוי בעובדה שאתה מקשיב ומיישם ונלחם עד טיפת הדם האחרונה גם כאשר אתה לא ראשון, זו עצם העובדה שאתה יושב אחרי כולם וממשיך איתי עבודה אישית ביוזמתך ולא מוותר אף פעם וזו בליווי הכללים איתם אתה מגיע כל תחילת אימון אחרי שסיכמת את דברי עוד מהאימון שקדם לו.

זהו אתה וקו האופי שלך אותו מחפשת היחידה בלוחמיה, לך לשם כי אתה מתאים ותפיל את כולם, לך ותנצח כי מאותר דובדבן זהו רק חלק מהדרך, לך לשם והפוך למורשת של אדרנלין, למורשת האישית שלי!

ת': כן המאמן!

יחטיות צנחנים | מאותר דובדבן

הגעתי לשם ובדיוק כמו שסיפרנו לנו, אלו היו בוגרי אדרנלין שעמדו מנגד והסתכלנו אלינו מהצד כמי שהפכו למלאכים, והמאמן שלי שתיפקד כמגבש מוביל בצוות מקביל, הרגשתי בבית, אנחנו הרגשנו בבית, שישה עשר חניכים אשר הגיעו כדי להעפיל קדימה, ולנצח!

מגבש: עוף חמישה צעדים אחורה, עוד פעם תרים את הישבן אתה תתחיל מקו הזינוק
ת': העפלתי שוב למקום הראשון בצפיה לפקודה אשר עתידה להגיע
מגבש: אין שכל אין דאגות, עוף לקו ההתחלה , כי שוב הרמת את הישבן וכנגד ההוראות
ת': לא אתה תשבור אותי חשבתי לעצמי, חוויתי רגעים קשים מכך, חוויתי מאמנים קשים ממך, חוויתי את הרמה הקשוחה מכל, רמה שלכם אין היתר להגיע אליה.
חוויתי את המאמן הקשוח ביותר למול הבוגרים המיוחדים ביותר, והיום כל העיניים עלי, הדבר היחיד שאתה כן יכול להוכיח הוא שהפעם ואני באמת בלתי מנוצח!
בכוח אדיר קדימה שלי הדגשים אותם למדתי ובספרה של קצב יציב עברתי אחד אחרי השני ובצורה עיקשת העפלתי שוב למקום הראשון כמי שסיים את המקצה האחרון בתרגיל בהצלחה, התרגיל הזה ואלו שיגיעו אחריו בכל שלושת ימי הגיבוש!

מסדר הדמעות | יחידת דובדבן

מגבש: שימו לב, השמות הבאים שאקרא התקבלו ליחידת דובדבן…


הדור הבא | אדרנלין חברה להכשרות ביטחוניות וכושר קרבי

הגעתי לאימון אחרי השחרור הביתה וזו כדי לבשר לו שעברנו, שישה עשר חניכי אדרנלין כאשר שמונה מהם סיימו במגלן שבעה בדובדבן ועוד אחד בפלסר צנחנים.

מאמן: מזל טוב
ת': אז ידעתי?!
מאמן: כמובן, חשבת אחרת
ת': ממש לא ..
מאמן: תכנס לאימון הגיעו כמה חדשים שהגיעו לבחון את עצמם למולנו תוך המחשבה שהם מסוגלים לנו ומעבר
ת': (לחניך חדש) לאן אתה מכוון
ש': דובדבן!
ת': אז כדאי מאוד שתהיה עקשן, צא!


לסיפור ההצלחה של ש יחידת דובדבן : הקליקו והיכנסו 

לגיבוש צנחנים המאמר המלא : הקליקו והיכנסו

ליחטיות צנחנים ( צוות מאותרי דובדבן ) : הקליקו והיכנסו 

למאותר דובדבן דרכי הגעה : הקליקו והיכנסו 


אם אתם מבקשים את ההכשרה היחידה שתעמיד אתכם למול קצה גבול היכולת שלכם?!

אם אתם מבקשים לנצל כל רגע ולהבטיח את מקומכם ביחידות העלית וזו למול הגוף היחיד שיכול להביא אתכם אל היעד באמצעות קווים מנחים,כללים, דגשים ותוכניות אשר נוסדו רק באמצעותו ושייכות לו, ולו בלבד?

אתם מבקשים אותנו אחרת גם אתם תפלו תחת חניכנו, להצטרפות מלאו פרטים והצטרפו לאימון קבלה!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן