מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש דובדבן המדריך המלא | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

גיבוש דובדבן | המדריך המלא אדרנלין חברה להכשרות (קורס כושר קרבי)

לאור ההתפתחויות האחרונות בכל הקשור ליחידה, ערוצי המיון שלה, וההקצאות השונות, מצאנו לנכון לספק לכם מענה מלא ופרטני וזו בעקבות צומת הדרכים בה אתם נמצאים ועד לעובדה כי אין אחר שיספק מענה זה
ראוי לציין כי מעבר למידע אותו נמסור מטעם היחידה, מדובר בבדיקה מערכתית מטעם סגל ההדרכה הבכיר באדרנלין למול כלל הגופים האחראים על הנושא, מסיירות העלית, חטיבת העוז ואף מיט”ב, ובמטרה לעשות סדר בבלאגן

הדרך אל המאותר | המדריך המלא לגיבוש דובדבן

דרך א’ – גיבוש צנחנים | הדרך הקלאסית

אתם תצאו לגיבוש ראשוני בן יומיים של חטיבת הצנחנים, אשר מהווה מיון הכניסה הראשוני לחטיבה ולצוותי מאותר הדובדבן אליהם תשתייכו ביחטיות שמצבעים שבוע לאחר גיוסכם , בגיבוש זה, גיבוש צנחנים, ליחידת דובדבן זכות איתור ראשונית, אותה יבצעו ע”י שני קריטריונים אליהם תחשפו בהמשך המאמר.

גלוי נאות, אם אתם מבקשים את הסיכויים הגבוהים ביותר להעפיל ליחידה יוקרתית זו, גיבוש היחטיות של חטיבת הצנחנים הוא הדרך אותה ביקשתם, שהרי ידוע כי מספר ההקצאות הרב ביותר מגיע דרכו מטעם שלושה צוותי מאותרים להם הוקצו כשישים
.מקומות ואף יותר
למען הדיוק,  לפי סטטיסטיקה של מספר שנים, מעל שישים אחוז ממסיימי הגיבוש, יעפילו בהצלחה אל היעד

קריטריונים ( גיבוש צנחנים ) | המדריך המלא מאותר דובדבן 

קריטריון ראשון | הכשרה

הקו המנחה המשמעותי ביותר וזה שיבטיח לכם את המאותר המיוחל וויעפיל על השאר, הוא אחד מכללי מכללי המנכל אותו תלמד בהליך ההכשרה הבלעדי שלנו, כחלק מקורס הכנה להכנה ליחידות העלית.

קריטריון שני | מוטיבציה

מיד בסוף גיבוש צנחנים יתבצע ראיון למול מגבשי היחידה ועליכם לציין כי הגעתם לגיבוש במטרה אחת בלבד והיא להעפיל ליחידת דובדבן, אתם מתבקשים לשקף לבוגרי היחידה, רצון עז ואבסולוטי להתייצב בשורותיהם.

לגיבוש צנחנים המדריך המלא : הקליקו והיחשפו


דרך ב’ – הגיבושים האחודים | נציגי יחידת דובדבן

כבר מספר מועדים ששולחת חטיבת הקומנדו נציגים מטעמה לצוותי הגיבושים האחודים אליהןם תגיעו דרך יום הסיירות הצהלי, נציג אחד בכל צוות, כאשר מיד לאחר זכות הבחירה הראשונה של היחידות הקלאסיות ( סיירת מטכל, שייטת 13 ויחידת שלדג ) של גיבושים אלו, למעט יחידת החילוץ וההצלה
בהיטס, ניתן לחטיבת הקומנדו הזכות לאתר את מועמדיה וזו באמצעות חלוקת “דראפט” בן היחידות.
דראפט : פריסת כלל המועדים אשר נמצאו מתאימים לחטיבת הקומנדו ומשיכת המועמדים הרלוונטים לכל יחידה, תוך משא ומתן למול היחידות האחרות.
חשוב להכיר, מסיימי גיבושים אחודים אלו, לא יהיו זכאים לראיון מאותר דובדבן היות ומשלא נמצאו מתאימים ליחידה ע”י נציגיה באותם גיבושים אחודים, אין סיבה שינסו את מזלם בגיבוש הייעודי אליה ויעמדו במקומם של אלו שלהם עדיין לא ניתנה הזדמנות.
בהמשך לדברנו נציין כי היחידות אותן תפגשו בשבוע הראיונות כמי שסיימו אך לא עברו את אחד משני הגיבושים האחודים ( מטכל /שיטת 13) הן חטיבת הצנחנים, עוקץ ויהלם, כאשר אם תמצאו מתאימים לצנחנים, אתם תצאו לגיבוש יחטיות קלאסי, ולא בצוותי המאותרים, ואף נדגיש, כי אין לכם את האפשרות לוותר על שבוע הראיונות לטובת ביצוע גיבוש שמטרתו השגת המאותר המיוחל.

למדריכי הגיבושים האחודים המלאים הקליקו והיחשפו

יום סיירות המדריך המלא 

גיבוש אחוד מטכל המדריך המלא 

גיבוש אחוד שייטת המדריך המלא 


דרך ג’ – ראיון מאותר דובדבן | דרכי הגעה יחידת דובדבן

למעמד זה יזכו מי שלא עמדו למול נצגי היחידה כלל, אלו אשר הגיעו לגיבושים של יחידות עלית בהן לא השתתפה יחידת דובדבן ,סיימו אך לא עברו, אך מאידך, הוכיחו כי להם הקווים המנחים אשר תואמים את ערכי היחידה, אופי הלוחם המתבקש, והתנהלותה היומיומית.

מדובר בשלושה גיבושים אותם נפרט מיד, ואף עליהם תוכלו להקליק על מנת לעבור למדריכים הפרטנים שכתבנו למענכם

היחידות אותן תפגשו בראיון שיתבצע מספר שבועותלאחר הליך מיונים המוזכר לע’יל הוא דומה אך שונה לאותם שסיימו ולא עברו את הגיבושים האחודים, להלן היחידות

  • נציג מטעם יחידת דובדבן ( מאורת דובדבן)
  • חטיבת הצנחנים
  • יהלם /עוקץ

מדובר בראיונות אשר תבצעו למול יוצאי היחידה אשר יחליטו מהי רמת התאמתכם ליחידה אם בכלל, יש לציין שמדובר בראיון לו תבנית שאלות מוכנות מראש, עליהן תלמדו בהליך ההכשרה למולנו היות וסגל ההדרכה באדרנלין ואף הוגרינו, עומדים כחלק מסגל המיונים הכללי ( מגבשים /מראיינים ) ביחידות החוד אליהן אתם מייחלים להעפיל.

אם אתם מבקשים את גוך היחיד שמסוגל להבטיח לכם שירות חסר תקדים וזו בשורותיה של היחידה הספציפית אליה אתם מבקשים להגיע, הקליקו על קישור ההצטרפותף השאירו פרטים, ורכזינו יעלו למולכם בצורה מיידית.

קישור הצטרפות 

לעניינו, ” מאורת דובדבן” הינו כרטיס הניסה שלכם לאחד משלושת צוותי המאותרים למולם תתחרו בגיבוש יחטיות צנחנים, אין זה מבטיח לכם כניסה ראשונית ליחידה, ולכן מדובר בדרך קשה ומייגת אשר מצריכה מכם מעבר גיוש נוסף, שלרווחתינו עומד כיום כגיבוש היחטיות העצים ביותר בצה”ל, עליו נפרט ברגעים אלו ממש


יחטיות צנחנים ( מבנה הגיבוש ) | המדריך המלא למאותר דובדבן

גיבוש יחטיות צנחנים/דובדבן , מתקיימים במקביל במסגרת אותו גיבוש, אך ההבדלים בינהם שונים במהותם.

צוותי מאותרי דובדבן

ליחידת דובדבן יתגבשו רק מאותריה בלבד, ואלו בצוותים נפרדים לכמרי שאת סגל המיון שלהם ירכיבו אך ורק יוצאי היחידה, חשוב להכיר כי אם לא תאותרו ליחידה, עדיין תוכלו להתמיין ליחידת עורב צנחנים, אך לא ליחידת הפלסר של החטיבה.

צוותי גדס”ר צנחנים

צוותי החטיבה, שלושה כשאר סיירות החי”ר העונות לשם, לפלסר צנחנים, פלחה”ן ויחידת העורב של החטיבה האדומה,מנגד, יש להכיר שמשם תוכלו להעפיל ליחידת מגלן אך מדובר בהקצאות מינמליות ביותר.

הקצאות בגיבוש יחטיות צנחנים האחרון

חטיבת הקומנדו – 50 מקומות | סיירת צנחנים – 100 מקומות

מספר ניגשים : 350 מעומדים

למאמר המלא והפרטני מכל על גיבוש יחטיות צנחנים : הקליקו והיחשפו


דרך ד’ – נוהל מקום פנוי | מאותר דובדבן המדריך המלא

הדרך העקיפה והפשוטה – וזו שכל כולה תלויה על מזל גרידא

 גם באם לא קיבלתם מאותר דרך ראיון או גיבוש, עדיין יש לכם את הזכות לבקש להתמיין ליחידת דובדבן וזו ע”י “נוהל מקום פנוי” .

הסבר: לאחר שתתגייסו תעברו שיחה מול המפקדים האישיים בחטיבת הצנחנים, שם (בראיון) תישאלו באם אתם רוצים לצאת לגיבוש היחטיות, ולאחר שתענו בחיוב ישאלו מהי המטרה שלשמה אתם מבקשים זאת, יותר נכון,לאיזו יחידה אתם מכוונים.

במעמד זה אתם יותר ממוזמנים לבשר לסגל הפיקוד כי אתם מכוונים ליחידת דובדבן, ובאם בחופף לבקשתכם נמצא שאחד מהאותרים לא יכול מכל סיבה שהיא להתמיין בגיבוש הקרוב ( וויתר על המאותר/ רצון להמשיך לגדוד / לא יכול מבחינה פיזית – פציעה או חולי) – אתם תהיו רשאים לתפוס את מקומו, אך שימו לב כי העבודה הקשה עוד לפניכם.

מיון תוך יחידתי | יחידת דובדבן

כמו כן חברים גם באם עברתם את הגיבוש, והגעתם לדובדבן המיון הראשוני רק התחיל, שהרי ליחידת דובדבן מספר פלגות שאליהן תגיעו לאחר מיונים “תוך יחידתיים”  למי שימצא מתאים כמובן, מהו צבע הפלגות, תפקידהן, הליך הכשרתן ומה תעברובדיוק באותם שלבי מיון מורכבים ובתי ניתנים לתפסיה, הגישו מועמדות והצטרפו עוד היום לקורס ההכשרה הבלעדי אשריבטיח את מקומכם ביחידה והתברגות בתפקדי המפתח שלה.


להצטרפות וחשיפה בפני המידע החשוב ביותר, מידע כזה שיקח אתכם לפיסגה, השאירו פרטים עוד היום!

מאמרים נוספים

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
פתח צ׳אט
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן