מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיירת גולני | גדס"ר גולני

"לכל מקום שנרצה, בכל דרך שנבחר"

על היחידה

סיירת גולני היא יחידת סיור מובחרת של חטיבת גולני, ייעודה ותפקידה האופרטבי הוא להוות כח מתמרן וכובש למשימות איכות כיחידת קומנדו חטיבתית ולשפר את יכולות הלוחמה החטיבתיות על ידי שימוש באמצעים ייעודיים.

לוחמי הסיירת מהווים את הכוח הלוחם האיכותי ביותר של החטיבה ונועדו להוביל את החטיבה כולה. לסיירת התמחויות לפי פלגות ייעודיות כגון: פשיטה, קומנדו וסיור, חבלה, לוחמה בשטח בנוי, לחימה בתוואי תת-קרקע, צלפים והפעלת טילים נגד טנקים.

בשנת 2018, ביצע צה"ל שינוי דרסטי בגדוד הסיור של החטיבה ובפלוגותיו ושם הגדוד שונה מ – "גדס"ר גולני" ל – "סיירת גולני" וכעת הוא מוגדר כסיירת.

סיירת גולני משמשת בין היתר כיחידת ההתערבות של פיקוד צפון, והיא נמצאת בכוננות מתמדת כל השנה על מנת לתת מענה לאירועי טרור, ובמקרה שתתפתח מלחמה עם סוריה או עימות נוסף עם חיזבאללה סביר שתמצאו אותה בקו הראשון בכל עימות.

קריטריונים ושלבי מיון

פרופיל 82 ומעלה
קב"א 49 ומעלה

שיבוץ וגיוס לחטיבת גולני
מעבר גיבוש יחטיות גולני ( בבאח גולני ) וקבלה לסיירת גולני – למדריך המלא תחשפו בסוף הסיקור

לבנות הכשרה

לסיירת גולני מחזור גיוס תלת שנתי כמו בכל חטיבת חי"ר בחודשים מרץ, אוגוסט ונובמבר, כאשר בכל מחזור גיוס מתגייסים כמאה לוחמים לשלושה צוותים המרכיבים את הגדס"ר בינהם פלס"ר, עורב ופלחה"ן שלאחר איחודם מתפקדים כצוותי הסריקה האיתור וההשמדה של סיירת גולני המאוחדת.

מסלול אורך כ 14 חודשים אשר מתחיל בטירונות ואימון מתקדם בבאח גולני ולאחר מכן טירונות יחידה בשטח 100 שם יודחו חלק רב מן הלוחמים. בסיומה יעלו הלוחמים לבסיס היחידה במחנה שרגא ושם יעברו שלב הכשרה ייעודי הכולל: קורס לוט"ר, ניווטים, לוחמה זעירה, לוחמת שטח בנוי מתקדמת, לוחמת תת-קרקע, לוחמה בטרור, הפעלת טילים כבדים, הנדסה חבלה.

חשוב לדעת

סיירת גולני היא אחת מיחידות הסיור הוותיקות והמנוסות בצה"ל. מאז קום המדינה לחמה סיירת גולני במאות מבצעים, בקרבות ובצמתי ההכרעה החשובים ביותר במלחמות ישראל כשהיא יודעת להתכונן ולבצע את משימותיה כיחידה עצמאית.

לסיירת גולני ניתן להגיע לאחר נפילה בשלבי הכשרה מסיירות העלית, קורס טייס, קורסים חובלים וצוללות או לאחר ביצוע ראיונות לאחר גיבושים קדם צהליים.

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן