מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יחידת סנפיר

על היחידה

יחידת סנפיר היא יחידה ייעודית של חיל הים שתפקידה האופרטיבי הוא הגנה על הנמלים הצבאיים האזרחיים של מדינת ישראל. לוחמי סנפיר אמונים על בידוק בטחוני באוניות סחר זרות כדי לשלול אפשרות של כניסת גורמים עוינים אל שטח המדינה, וכן על אבטחת הגבולות הימיים והנמלים בשגרה ובחירום. הלוחמים מבצעים סיורים בגבול הימי של מדינת ישראל ופעילויות הרתעה ומניעה הדורשות הפעלת כלי שיט קטנים.

סנפיר הוקמה בשנת 1977 כדי להפחית את הנטל על שייטת 13 ותפקידה היה לאבטח את נמלי ישראל האזרחיים והצבאיים ואת בסיסי חיל הים בשגרה ובחירום מפני איומים יבשתיים, על-מימיים ותת-ימיים והיא הייתה כפופה ליחידה למשימות תת ימיות (ילת"מ).

במהלך העשור האחרון יחידת סנפיר שינתה את פניה והוכפפה תחת פלגות הבט"ש (ביטחון שוטף), השינוי אפשרו מעבר תודעתי אצל לוחמיה לצד שינוי משימות, מיחידה מגננתית שכל תפקידה הוא הגנה על נמלים, ליחידה יוזמת היוצאת למשימות בט"ש מיוחדות בגבולות הימיים של המדינה.

קריטריונים ושלבי מיון

פרופיל 72
קב”א 51
דפ”ר 30 ומעלה

קבלה ומעבר גיבוש לוחם ימי בהצלחה שמתוכו המצטיינים יקבלו זימון למיון סנפיר – למדריך המלא היחשפו בסוף הסיקור
מעבר מיון סנפיר בהצלחה וקבלה ליחידה.

לבנות הכשרה

מסלול אורך כ 10 חודשים אשר מתחיל בטירונת רובאי 03 בסיסית בבה"ד חיל הים ולאחריה קורס סנפיר בו יעבורו הלוחמים קורסים להפעלת סירות מהירות, שבועות נשק, מסעות, קורסי גילוי, זיהוי ושליית מוקשים וניטרולם, קורס לוט"ר וקורסי לחימה אחרים אשר בסיומם מוצבים לוחמי סנפיר ביחידות השטח, שם מתחיל שלב הכשרה ייעודי הכולל הכשרה לתפעול אמצעי לחימה של היחידה, מטווחים ימיים בתרחישי פח"ע, התמחות בצלילה הגנתית ותפעול סירות גומי והסמכות בסירות הליבה של היחידה ("צרעות").

חשוב לדעת

ללוחמים שסיימו את המסלול הבסיסי בבה"ד חיל הים, בהצטיינות, ניתנת אפשרות הבחירה לעבור לשרת ביחידה למשימות תת-מימיות.
ה"צרעה"  הינו כלי שיט קטן ומהיר בעל יכולות תמרון גבוהות. גודלה של הצרעה מאפשר לה לפעול באזורים רדודים בקרבת החוף ובנמלים צבאיים, ומהירותה מאפשרת לצוות הלוחמים להגיע תוך זמן קצר לזירת ההתרחשות ולסכל ניסיונות לפעילות חבלנית עוינת.
יחידת סנפיר הינה יחידה מעורבת (בנים ובנות) ועל הבנות המעוניינות לשרת בסנפיר ומחוייבות  להתחייב לשירות חובה השווה לאורך שירותם של הגברים, לחתום על מסמך "דין אישה כדין גבר" ושירות מילואים פעיל.

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן