מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור הצלחה של א' גיבוש צנחנים

סיפור הצלחה של א' | גיבוש צנחנים

 הוא הגיע עם שתי בעיות משמעותיות ובחר לספר אותן רק לאחר שנכנס לקבוצה


המאמן הוא זה שזיהה את הבעיה הראשונה ותפס אותו בסוף האימון לשיחה, בעיה שאם לומר את האמת, לא היה קשה לזהות..

מאמן: מה אתה מסתיר?!
א': יש לי שתי בעיות, האחת יש לי קפיצות לא רצוניות של הגוף, זה מתבטא בעיקר בדיבור ובתנועות חדות שאני מבצע או ברגעי לחץ שזה תופס אותי בחריפות
מאמן: ומה הבעיה השניה?
א': יש לי גיבוש בדיוק בעוד שלושה שבועות מהיום …
מאמן: גיבוש צנחנים זה המתקרב,ותרן אותי אם אני טועה
א' בדיוק …


ישיבת המאמנים

נערכה ישיבת מאמנים רק על הנושא הזה ועל המשך דרכו באדרנלין ובכלל

מנכל: צה"ל נתן לו גיבוש צנחנים משמע שהוא ראוי לעמוד בקו אחד עם כולם
מאמן תל אביב: תקשיב זה לא פשוט בכלל, תאר לך שהוא יתפוס נשק והאצבע על ההדק במטווח לצד לוחמים נוספים, ואז הוא יקבל קפיצה לא רצונית שתגרום לו לסחוט את ההדק..
מאמן ראשון לציון: צהל לקח את זה בחשבון, אנחנו פה כדי להדריך ולהעצים אותם, לא לקחת החלטות במקום צהל
מאמן ירושלים: לא פשוט בכלל.. יש משהו בדבריו (של מאמן תל אביב)…
מנכל: זוהי החלטה שלא אנחנו צריכים לקבל אלה הוא, צה"ל אישר לו גיבוש צנחים וראה לנכון לתת לו את האפשרות להתמיין ולשרת כלוחם בחטיבת הצנחנים והסיירת שלהם, אין שום סיבה שאנחנו לא נאשר לו להתאמן תחתינו, אנחנו הגוף שמכין אל היחידות המיוחדות בצה"ל, היחידים, ואנחנו אלו שהוא צריך! עלה מול החניך תסביר לי את הסיכונים שבדבר ומפה זוהי החלטה שלו בלבד..
מאמן תל אביב: ולגבי שלושת השבועות ?!
מנכל: עשה הכל!


ההחלטה | סיפור הצלחה גיבוש צנחנים

הוא עלה למול החניך והסביר לו את הסיכונים שבדבר, האו הבהיר לו שהוא היה צריך להתעורר לפחות לפני ארבעה חודשים…אתה נמצא "בזמן פציעות" כפי שמגדירים בצה"ל, זמן אשר לא עומד בלוח הזמנים שנקבע מראש.

מאמן תל אביב : מה החלטתך בנושא?
א': אני יכול לחשוב על זה לילה?
מאמן: כמובן
עברו שעות בודדו וזו הייתה שיחת הפלא ששינתה נתיב שלם:
א': חשבתי על זה, בהתחלה נרתעתי אבל עכשיו אני יודע יותר מבכל יום אחר אחר, תכינו אותי
מאמן: תתארגן וצא לפארק, האימון מתחיל!
הם נפגשו אחד על אחד והוא ביצע לו אימון של שעה וחצי כאשר הוא מלמד אותו את כל התורה על רגל אחת!
מאמן: תזדקף, רוץ מהר יותר, תשתופף על הקו, מקד מבט, שבור, תשתמש בשטח, זה לא הראש, זה מעבר.. אתה צריך לבנות ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד ) ורק כך תצליח לנצח..

" הם עברו רק שני אימונים בשבוע בזמן שאני עברתי איתו עוד שניים נוספים, כל פעם שידעתי שזהו יום האימון האישי למולו ידעתי כמה קשה זה יהיה, נזכרתי כמה הוא נוקשה, הרגשתי את הפחד זורם לי בעורקים בכל פעם שהגיע אותה השעה לאימון, סבל שלא יתואר ומאידך הוא המשיך לדחוף ולעמוד איתי על הפרטים הקטנים, הוא המשיך להיכנס בי ולהתסכל בי בעיניים מלאות עוצמה, הוא לא הסכים לי לעצור אפילו שביקשתי ואף הפך כל אקט ממנו ביקשתי לפרוש לקשה ואורך יותר.. לא ידעתי שלשם אני נכנס … לא ידעתי שבכך מדובר..


השיחה | סיפור הצלחה גיבוש צנחנים

מאמן תל אביב: תקשיב, אני פתוח איתך, אף אחד לא מאמין שתעברו את הגיבוש הזה, באפילו לא החניכים שמתאמנים לצידך, אתה יכול לראות להם את זה בעיניים..התסמונת הזו עם השילוב של הוותרנות שלך, מפה זה רק למטה….אבל…
אני מאמין! אני מאמין שבעזרת עבודה קשה והתמדה אתה תתגבר על כל כישרון ומכשול שיעמדו בדרך, אתה צריך להבין שאנחנו מבצעים כרגע את הבלתי אפשרי, עברו חמישה בלבד, נשארו לך שבועיים וקצת, שבועיים של או הכל או כלום .. ולפני שנסגור את האימון הזה אצין בפניך נקודה שבטח לא שמת לב אליה.. אל תשכח איך הגעת לפה פני חמישה ימים ותראה אותך היום!

" הגעתי הביתה אחרי המקלחת שהכל "רץ" לי בראש, כל המשפטים שהוא אמר באותו אימון אבל אחד הדהד לי יותר מכולם "תראה אותך היום" התחלתי להריץ את סדרי ההגעה אליהם הגעתי לפני חמישה ימים ואיפה אני עומד עכשיו, את הקו איתו התחלתי והקו המנחה אותי היום, ההסתכלות השונה שיש לי ועד הביטחון העצמי שהצליח לטפס גם הוא מעט למעלה, הבנתי כמה שונה הייתי וזה היה תהליך של חמישה ימים בלבד, מה יקרה בעוד שבועיים שאלתי את עצמי?! זו הייתה הנקודה שהוא ביקש ממני לבין, להבין עד כמה אנחנו חזקים מכל השאר, עד כמה יש לי סיכוי כי הזמן אולי לא לטובתי אבל הוא בהחלט לא לרעתי, לא עם האנשים האלה!


הכוח של הקבוצה

הוא קרא לכולם להגיע רבע שעה לפני האימון, לכולם חוץ מהמאמן והודיע לכם שהוא ציך את עזרתם!

חניכים: דבר אלינו
א': אני יודע שאתם לא מאמנים בי, לא קשה לזהות את זה, אבל אני מבקש מכם עשו הכל כדי שאצליח!
חניכים: …
א': אני מבצע עוד שני אימונים אישיים מול המאמן, אני רוצה שתפנו את כל הזמן שיש לכם בעבורי ותתאמנו לצידי!
חניכים: אנחנו איתך באש ובמים!

שבועיים של אימונים חוצי גבולות והפעם הוא לא לבד, בכל פעם שהוא נשבר זה היה אחד מהחניכים שרץ אליו, הסתכל לו בעיניים והזכיר לו למה הם פה, בכל פעם שהוא נפל הם היו שם להתרסק יחד איתו ולהרים אותו חזרה על הרגליים, הם היו שם, כי שם מקומם, אחד לצד השני, כי אנחנו משפחה!


חולצת אדרנלין

א': אתה משוגע מחר הגיבוש
נ': אני יודע תגיע אלי יש לי משהו חשוב להראות לך לגבי הגיבוש
א': הוא הגיע אליו ומצא שם את כל החניכים והמאמן שהגישו לו את חולצת אדרנלין רק שהפעם השם שלו הופיע על גבה יחד עם כל שמות החבר'ה של הקבוצה.

" המאמן וכל החניכים שמו את כף ידם על גבי, ובצא שלו, הוא דחפו אותי דחיפה קלה קדימה, דחיפה של 30 אנשים, דחיפה של עוצמה שהצליחה להזיז אותי חמישה צעדים קדימה"

מאמן: זה הכוח שלך, כוח של שלושים אנשים, כוח שאין שני לו, ובכל פעם שתרגיש חלש תזכור אותנו ואת הכוח שלנו כי היום הוא שלך, הכוח של הקבוצה!


גיבוש צנחנים

נעמדו על קו הזינוק ואני רעדתי מפחד.. מה יהיה עלי.. התסמונת, החולשה, הוותרנות …

"הכוח של הקבוצה"

זה היכה בי, אני לא לבד, אנחנו יחד והפעם אני רץ שאיתי כוח של החזקים ביותר, נעמדתי על קו הזינוק ונזכרתי במה שהוא אמר לי, הפחד זה הכוח שיניע אותך קדימה עד לרגע שהגוף יתחיל לזוז, מרגע זה ואילך אין לפחד משמעות, רק לביצועים!
מגבש: צא!
א': עם כל הדגשים שלמדתי, עם הכוח של 30 אנשים, רצתי הכי חזק שניא יכול, התנועות העוצמתיות ביותר, השבירה החדה ביותר השאגה שפתחה גיבוש שלם
מגבש: אף אחד לא שואג פה!
א': כן המפקד! ובהסתכלות ישירה לכיוון השק זה חזר חלילה, צא!


גיבוש צנחנים | התוצאות 

עשרים יום לאחר הגיבוש הוא קיבל הודעה בשעות הערב בסופו של עוד אימון מפרך.. הודעה ממיטב..

חניכים: יאללה תגיע כבר למעגל, צריך לסגור את סוף האימון..
א': קיבלתי תשובה על הגיבוש..
לא עברו עשר שניות והם עטפו אותו, הם והמאמן.
א': עברתי !

הלילה הסתיים בארבעים דקות של חגיגות, ודמעות של שמחה, הלילה הסתיים בלוחם הפלס"ר הבא של חטיבת הצנחנים!

להצטרפות אלינו, אל היחידים שהגיעו לבצע את הבלתי אפשרי, אל היחידים שמסכימים לקחת כל אחד ואחד מכם לקצה ולהפוך אותם לסיפורי ההצלחה הבאים של היחידות המיוחדת באשר הם, הצטרפו עוד היום והפכו שאיפה למציאות, אדרנלין !

בתמונה הראשית לוחמי סיירת צנחנים באדיבות דוצ'

[contact-form-7 id="4003" title="סיפור הצלחה גיבוש צנחנים"]

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן