מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

מודל המיונים של צה"ל נחשף

מודל מיוני יחידות עלית 

מודל סיירות – במאמר זה תמצאו דיאלוג בן אורח לרכז אדרנלין כושר קרבי אשר הציג בפניו את המיונים הקדם צהליים העומדים לפניו ( יום סיירות, גיבושים, ראיונות ), איך ניגשים אליהם ומהו הזמן הנכון ביותר להתכונן אליהם.

  

מודל סיירות 2023 

 

אורח : שלום אני עולה לכיתה יא' ואני מכוון להגיע לסיירת מטכל, מתי הייתם ממליצים לי להצטרך לקורס?
רכז: אתמול
אורח : לא הבנתי, מה הכוונה לאתמול
רכז: אתמול כי מחר כבר מאוחר מידי.

אורח: עכשיו נפל לי האסימון, יש לי שנתיים למיונים אתה לא חושב שזה מוקדם מידי?
רכז: שלילי, נותרה לך שנה משום שכבר בתחילת שמיניט אתה עתיד לסיים את המיונים הקדם צהליים שיקבעו את שיבוצך העתידי ומסלול חייך בכלל.
אורח: הצלחת להפתיע אותי, אפשר הסבר?

מיונים קדם צהליים סדר כרנולוגי

 

1. מיון הראשון יתקיים בחודש ינואר, יום הסיירות ( שדה ) הצהלי בו תתמיינו כ5000 מועמדים על 450 הקצאות בגיבושים האחודים, חובלים וצוללות, יום אחד כשמו כן הוא אותו תפתחו בשעות הבוקר המוקדמות ותסיימו בצהריים המאחרות

2. המיון השני מתקיים בחודש מרץ/ אפריל, גיבושים אחודים של סיירת מטכל, שייטת 13, חובלים וצוללות בהם יתמיינו עוברי היומ"ס על מנת להעפיל כחמישים מועמדים לסיירות העלית או חטיבת הקומנדו, גיבושים שאורכם ארבע ימים שלמים כאשר בחמישי תזכו לתשובות

3. במידה ותסיים ולא תעבור תצאו לשבוע ראיונות שמתקיים כחודש לאחר המיון האחרון ובו ניתן להתמיין ליחידות הבאות : לוט"ר , ימ"ס, עוקץ, יהל"ם, רוכ"ש, מל"ר, צנחנים, וסיירות החי"ר.

דגשים שעליך להכיר

 

  • שבוע ראיונות מתקיים לאחר גיבושים אחודים, טייס, גיבוש חובלים וגיבוש צוללות
  • שבוע ראיונות תקף למסיימי הגיבושים עד סופם בלבד, מי שלא יסיים יזכה לראיון לחטיבת הצנחנים שימנע ממנו את הזכאות לגיבוש צנחנים.
  • מי שלא יבחר בשבוע הראיונות ע"י אחת מהיחידות בס' 3 תינתן לסיירות החיר הזמנות למשוך אותו ( סיירת צנחנים, גולני, חרוב, גבעתי ונחל )
  • במידה ולא נבחרת כלל תצאו לגיבושי היחטיות של חטיבות החיר, מבצעי הגיבושים האחודים לא יזכו לאיתור לחטיבת הקומנדו דרך גיבושי היחטיות ( יחטיות גולני לאגוז ויחטיות צנחנים לדובדבן ויחידת מגלן )
 

עמידה במבחן התוצאה  

אורח : זאת אומרת שמיום סיירות יש לי סך הכל חודש וקצת על מנת להגיע מוכן לארבע ימי גיבוש מלאים של סיירות העלית או חטיבת הקומנדו, לא רציונאלי בעליל.
רכז: ההגיון הוא להבין שרק הליך הכשרה ייעודי מסוגל להביא אותך אל היעד וזו תחת מסלול הכנה הפועל תחת שני קווים מנחים ברורים, מקצועיות וכוח אדם, שמאפיינים היום תוצאות חסרות תקדים שמתבטאות בגיוס 200 לוחמי סיירת בפחות מחצי שנה.

אורח : אני יודע, אחד מהבוגרים שלכם הוא חבר קרוב שהראה לי במבט חטוף את רשימת השמות המלאה של הבוגרים במחזורים האחרונים, זאת הסיבה שבגללה יצרתי קשר למען האמת ולמזלי עשיתי זאת בזמן הנכון לדבריך.
רכז: מצוין, תן לי שם מלא, אזור מגורים ונתאם אימון קבלה ( ניסיון ) ללא עלות, קח בחשבון רק דבר אחד ידידי
אורח : אני יודע, אנחנו לא בוחרים אם להישאר או לא כי אם אתם.
רכז: ברוך הבא

מודל הכשרה ליחידות עלית 

הכשרה יעודית הסבר מלא – על מנת לאפשר למועמדינו את אחוזי ההצלחה הגבוהים בענף ההכנה לצבא והכושר הקרבי היה עלינו למצוא את הדרך לשלב את עומסי המיונים ושלבי המסלול הטובעניים המהווים נקודות הקיצון אותן תתבקשו לפרוץ כבר בהליך ההכשרה הייעודי שלכם תחתינו ובכפוף לסרגל מאמצים מבוקר ומדוייק הפועל תחת שני קווים מנחים ניגודיים בעוד שהראשון הינו מקסום יכולות החניף השני הינו מיגור דלקות ופציעות שכיחות בענף

יש להוסיף כי מדובר במערכת הכשרה ייעודית ומשומנת הבנויה מארבע מדורים ובהם עשרות אנשי מקצוע שפעלו יחד על מנת ליצור קורס הכנה פורץ דרך לו שלוש לבנות הכשרה ייעודיות ושש תתי לבנות בהן פועלים משתתפינו לפי לוח זמנים מדויק כאשר בסוף כל שלב בו יפגשו את התוצאה הסופית בהתאם לדרגתם ולפי המפרט הבא :

• עבודת שיגרה יוצא דופן
• מערך סימולציות קצה בשת"פ המגבשים הפעילים
• סאגות הכנה יוקרתיות
• הכנות פסיכולוגיות ומונו מנטליות
• הרצאות חשיפה מתוזמנות למועדי המיונים והגיוסים הצהליים
• סדנאות וסדרות קצה – אליהם תחשפו כחניכי אדרנלין כושר קרבי.

אלו ולצד פיתוח טכנולוגיה מתקדמת אשר יודעת להלשים את החס רולבצע התאמה מלאה בן המועמד ליחידה המתבקשת הם הליך ההכנה פורץ הדרך שיוביל אתכם בבטחה אל היעד, זה שמסוגל היום להתחייב לכם לתוצאות במיהד ותתבטלו לפניו ותפעלו לפי הוראת סגל ההדרכה שמעליכם בלבד.

איך מתקבלים ליחידה מובחרת 

אם אתם מבקשים שירות מאתגר וחוצה גבולות ביחידות העלית הצהליות – נוסדנו למענכם

אדרנלין כושר קרבי וקורס ההכשרה המוביל והבלעדי בישראל להכנה לישרות משמעותי בסיירות עלית, חטיבת הקומנדו והיחידות ההתנדבותיות מחכה רק לכם עם אימון התרמה ללא עלות בצוות הפועל באיזורכם.

לתיאום אימון ללא עלות חייגו 058-7071724 או הכנסו לסטורי הזינו פרטים ורכזינו יעלו למולכם בהקדם

 

מודל סיירות

מודל סיירות, הרב מימדית מאת דוצ'

טופס הזנת פרטים ותיאום אימון נסיון ללא עלות 

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן