מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

פסיכולוגיה עברית – חשיבה תוצאתית

פסיכולוגיה עברית - חשיבה תוצאתית מהי ?

במאמר זה תחשפו למונולוג אותו ביצע מנכל החברה למול אחד ממועמדי התוכנית הפועל באדרנלין כושר קרבי תל אביב על מנת להבהיר בצורה החדה ביותר את דרכי הפעולה של אדרנלין כושר קרבי, הקווים המנחים אותנו וההבדל הניכר בן חוג הכנה לצבא לבן מערך הכשרה ייעודי וממוקד אשר מסוגל להתחייב למשתתפיו לתוצאות.  

פסיכולוגיה עברית - חשיבה תוצאתית

מנכל אדרנלין : מהי המטרה שלך?
חניך: המטרה שלי היא להפוך ללוחם בסיירת מטכל

מנכל : זוהי אינה מטרה, זהו יעד, היעד שלך הוא לשרת כלוחם ביחידה, מהי המטרה שלך?
חניך: אני לא מבין

מנכל : וזו בדיוק הבעיה, הכלי אותו אלמד אתכם היום הוא זה שמאפיין את יחידות העלית הנכספות ביותר מבניהם אף יחידת הימ"מ והגדעונים, כלי שיעניק לכם פריצת יכולות וגבולות אישיים עד לכדי יצירת מצוינות שתתבטא בעליוניתכם בכל תחום בו תבחרו הוביל.

חניך : מהו אותו כלי?
מנכל : "חשיבה תוצאתית".

כיום אין גוף אחד שמכיר ופועל תחת המונח "חשיבה תוצאתית" ובשל כך מעמיד את חניכיו בחוסר הבנה ובלבול מוחלט למהו יעד ומהי מטרה, בעוד שיעד הוא אמצעי על מנת להשיג את התוצאה הרצויה, מטרה הנה התוצאה עצמה וכדי להשיגה תתבקשו קודם כל להגדירה.

חניך: איך מגדירים תוצאה ?
מנכל : כדי להגדיר תוצאה עליך להכיר מהי, תוצאה היא דבר מופשט ומדיד, הכוונה היא שפשוט להגדירה וניתן לאמוד אותה.

חניך: תוכל לתת לי דוגמא?
מנכל : כמובן, כמנכל אדרנלין אני מקבל בכל רבעון את כמות החניכים המדויקת להם מיונים קדם צהלים קרובים, לצד מידע זה אני חותם את התוצאה אותה אני מבקש להשיג, מספר המועמדים שיעפילו מעליהם בכלל וכמה לכל יחידה בפרט.

חניך: איך אתה יכול לדעת?
מנכל: אני לא מנבא מציאות אני יוצר אותה, קביעת תוצאה מוגדרת מאפשר לי להציב מהלכים ברורים ( יעדים ) שיאפשרו לי להשיגה, זאת אומרת שבמקום לכוון מההתחלה אל הסוף אנחנו באדרנלין פועלים בדיוק ההפך, אנו קודם מציבים תוצאה ( קובעים מהי הפסגה ) ואז בונים את היעדים אליה ( את הדרך לטפס אליה ).

תוצאה לה הגדרנו יעד מרכזי המוגדרת כיום כקורס ההכנה הבלעדי לשירות משמעותי ביחידות החוד הצהליות המאפשר לנו לעמוד באחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בענף ההכנה לצבא.

קורס הכשרה הפועל תחת ארבע אגפי הכשרה ייעודים המושתתים על שני הקווים המנחים של היחידות המעולות מכל אליהם תחשפו בקרוב על מנת להבין את ההבדל העבה בן חוג כושר קרסי לארגון מויבל ופורץ דרך שיבטיח לכם את התוצאה המתבקשת.

קורס הכנה שמתחייב לתוצאות

לבנה ראשונה : יכולת
משהפנמתם שאנחנו לא עוד חוג כושר קרבי מן המניין כי אם חברה להכשרות ביטחוניות בעלת ארבע אגפי הכנה הפועלים בסנכרון מלא ובמטרה למקסם את משתתפי התוכנית ברמה הממוקדות ביותר לצד הטמעת ארגז כלים אקלוסיבי שיעניק להם את היכולת לתת מענה לשלל המכשולים שבדרך, עלינו החיוב להביא את משתתפינו לחוסן מנטלי ופיזי העולים על גדר הרגיל ואלה שתיאפשרו להם להתבלט בשלבי המיון הקדם הצהליים המוקדמים לטירונות המכין בפועל וזו תוך הידיעה כי ציונים אלו יקבעו את הצוות אליו תשובצו והתפקיד העתידי בו תקחו חלק וכחלק מנקודת העל חזור של צה"ל ( אין לשנות צוות או תפקיד אליו ייעדו אתכם )
איך הדבר מתבטא בפועל : מדובר באימוני קצה שיגרתיים, ימי סימולציות ודמה מדוייקים אותם תעברו לצד מערך יחידות החוד של צבא ההגנה לישראל, סדרות יוקרתיות של קרב מגע, ניווטים אורבנים, סדנאות מנטליות לצד שלל הרצאות קצה וחשיפה לחומרים צהליים מסווגים שהשתיקה יפה להם ותחת אישורים ממשלתיים מלאים. 

לבנה שניה : הכרה עצמית
השלב השני של מסלול ההכשרה באדרנלין בו ירכשו מועמדיו ביטחון עצמי, נוכחות בלתי מעוררת ועוצמות נפשיות שכיום חסרים בדורנו ובאמצעות שילוב אלמנטים פיזיים ופסיכולוגים כאחד המתבטאים בהליך קבלה מפרך, וועדות הדחה וניפויים על בסיס שיגרה ואלו מתוך הציפייה שיעמדו יציבים  ומצוינים דווקא תחת "ערפל מסלול" שלא עולה בקנה אחד עם חוגי ההכנה לצבא הבינונים בענף, היוצר את הבידול אותו ביקשו מועמדינו  בעת כניסתם לקורס. יכולות בלתי נתפסות המזעזעות את גופם של אלו העומדים לצידם תוך רכישת כבוד מצד סגל הגיבוש המתיצב מולם ששובר דיסטנס עוד במהלכו כדי להבין מהיכן הגיעו וזו אני מוצא בכל מועד מיון מחדש.
הכרה שמתפרשת כמודעות עצמית בשל אותם יכולות נרכשות *והכוונה* מלאה שמקנה להם את נקודות ההשקפה של כל מובילי הדרך הבולטים ביותר בדורנו ובכלל. מגמת 

לבנה שלישית : מגמת שיפור 
כיום ולאור העובדה כי מסלול הכשרת הלוחם של סיירות העלית והיחידות המיוחדות השתנה לגמרי וזו בעקבות הוספת תכני פיקוד קצונה ותואר במהלך, הואר השירות הצבאי לכחמש שנים וחצי אם מדובר בסיירות העלית או ארבע שנים שמדובר בכלל יחידות ההתנדבות השונות ( חטיבת העוז, לוטר, יהל"ם, עוקץ, גדסר נחל, גדסר גבעתי, גדסר צנחנים וגולני ) . בעקבות כך הוחלט במערך הגיבוש כי מעבר לייציבות המאפיינת את המועמדים שיואתרו ליחידה הם מבקשים למצוא בכם גם מגמת שיפור המתבצטא באדם שמסוגל להתסגל לסיטואציה ולהתעלות מעליה משום שלסוג שירות כל כך ארוך לא מספיק אנשים יציבים אלא כאלו שידעו איך להשתפר תחתיו.
איך הדבר מתבטא בפועל : מדובר בפלטפורמת עבודה ייעודית המשלבת יד אדם וטכנולוגיה מתקדמת אתה פיתחה אדרנלין כושר קרבי לצד יחידות המודיעין הישראליות המנתחת את כלל חניכנו ויוצרת תיק אישי ובו ניתוחים סטטיסטים ממוקדים למכלול יכולות המועמד אליו נחשף סגל ההדרכה ועליו עובד בצורה מכוונת ובמטרה למנף את החניך ולהטמיע בו את היכולת לפרות גבולות אישיים, למלא את החסר בעת הצורך, להתסגל ולהשתפר פה אחד ובכך ימצא מתאים לקריטיון המתפתח של אלו המבקשים אותו.

 

מתחייבים לתוצאות

חברים יקרים, חניכי העתיד של אדרנלין כושר קרבי, כל מה שקראתם הוא לא יותר מקצה המזלג של תורות שלמות שרק בודדים יוכלו
להטמיע בכם.

אנשי המקצוע המובילים בתחומם שהתאגדו במטרה אחת


 להתחייב לכם לתוצאות

 

לקביעת אימון נסיון ללא עלות, רכישת קווים
מנחים מהטובים מכל והפיכת חלומכם למציאות נרקמת- חייגו 058-7071724 או הזינו פרטים בטופס שלמולכם 

פסיכולוגיה עברית

( פסיכולוגיה עברית ) בוגרי אדרנלים מיחידת דובדבן עי הצלם אורן כהן 

אולי יעניין אתכם

חטיבת הקומנדו סוף מסלול מרץ 2023

חטיבת הקומנדו סוף מסלול מרץ 2023 : מאמר ובו תחשפו לבוגרי אדרנלין שזה עתה סיימו מסלול ביחידת מגלן / דובדבן, לצד דברי מנכל אדרנלין ( לוחם במיל בחטיבת הקומנדו) לבוגרינו מתוך המערכה בעזה – מלחמת חרבות ברזל 

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן