מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש ימ"ס – כל מה שצפוי לכם בגיבוש ליחידת המסתערבים של מג"ב

כמו שכבר בטח הספקתם לשמוע, גיבוש ימ"ס (יחידת המסתערבים של משמר הגבול) הוא אחד הגיבושים הכי קשים בצה"ל אשר בניגוד לחלק גדול מהגיבושים ליחידות מובחרות מתקיים לאחר הגיוס.

חשוב להבהיר | גיבוש ימ"ס המדריך המלא

1. גיבוש ימ"ס: הינו גיבוש קשה ובידיעה זאת כל מתגבש זכאי לשלושה גיבושים במהלך שירותו במשמר הגבול. גם באם נכשלתם ויותר מפעם אחת יש לכם את הזכאות לגשת שוב. לגיבוש יוצאים כשלוש מאות מתגבשים מסיימים כעשרים ויעברו חמש עשרה בלבד לקורס ההכשרה בבסיס בית חורון.

2.קורס ימס: באם נפלתם מקורס ימ"ס, באותה מתכונת של הגיבוש אתם זכאים להיכנס לקורס חוזר ללא גיבוש נוסף. המכסה היא עד שלושה קורסים.

  • חשוב לציין כי על מגרש המסדרים בטקס קבלת הסיכה יעמדו כשלושה עד שבעה לוחמים אשר העפילו וסיימו את קורס יחידת המסתערבים של משמר הגבול בהצלחה.

הכשרת היחידה הנה שנה שלמה במהלכה תעברו:

1.טירונות בסיס במשמר הגבול
2. גיבוש וקורס ימ"ס
3. השלמה במבצעית וניפויים אחרונים ( יו"ש- 3 חודשים | ירושלים-חודשיים | דרום-חודש אחד בלבד)
4. פיקוד: קורס פיקוד מונה ארבעה חודשים ומתבצע בבסיס הטירונות של משמר הגבול ( בית חורון). לקורס תצאו אך ורק ע"י הקצאות שפתחה היחידה.

4.פיילוט ימ"ס- מושג שכבר הספקתם לשמוע אם אתם קוראים את המאמר הזה.  היא מתכונת אשר נועדה להגדיל את מספר הלוחמים ביחידת המסתערבים של משמר הגבול, היות ובכל מחזור גיוס עוברים בודדים בלבד . היא בעצם כניסה ליחידה ללא גיבוש אלא מעצם היותכם בעלי רצון ומוטיבציה. אתם תעברו ראיונות למול המפקדים האישיים שלכם בכניסה ליחידה ולאחר שתעלו מולם את העובדה שהגעתם למשמר הגבול כדי להגיע לימ"ס ה יכניסו אתכם לפיילוט. ברוכים הבאים כי מרגע זה אתם מסלולניקים של הימ"ס. מהיום הראשון המפקדים שלכם יהיו ימסניקים והמסלול מגוון מזה של לוחמי משמר הגבול. אך שימו לב, הדרך הקשה עוד לפניכם. היות ונכנסתם ללא גיבוש המסלול יהיה ארוך יותר בצורה משמעותית(שנה ושתיים) ותעברו כל רבעון וועדות הדחה אשר ממיינות את הטובים ביותר ומנפות את הפחות למשמר הגבול.

שלב ההכשרה של פיילוט ימ"ס:

1.טירונות בסיס במגב
2.קורס פיקוד בבסיס בית חורון
3.קורס ימס
4. השלמה במבצעית

מה עוברים במסלול הארוך והמייגע עד לפרטים הקטנים, אלו הכשרות תקבלו בקורס ועל איזה קריטריונים נופלים לוחמים

זאת תדעו כאשר תהפכו לחניכי אדרנלין כושר קרבי


כמו כן, שימו לב כי לגיבוש ימס מתכונת חדשה וניסיונית אותה נחשוף בסוף המאמר ובהקשר לכל הנכתב לעיל, לכן באם לא תקראו את המאמר עד סופו לא תבינו ולא תוכלו ליצור קישור בן המתכונת הישנה לחדשה וזו כמובן באם תמשיך להתקיים


 אחרי שהבנתם את מהלכי הדברים, הגיע הזמן להיכנס למקום ממנו הכל יתחיל!

גיבוש ימס המדריך המלא | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

 לאחר שלב ההתתכנסות בבא"ח מג"ב וסיום הרישומים – תתחילו את גיבוש ימ"ס.

חניך: "הגיבוש יצא לדרך ונפתח כמובן במבחן הסף, מי יכנס לגיבוש ומי לא. המבחן הזה, כמו שכבר ניחשתם הוא הבר-אור הצה"לי (ריצה ארוכה, מתח, מקבילים) רק שהפעם לאחר הריצה הארוכה יצאנו ל-400 מטרים של ספרינט יחיד על זמנים."

גיבוש ימ"ס היום הראשון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

אחרי שעברתם את המבחן הראשוני ונכנסתם לגיבוש ימ"ס – תכינו את עצמכם להיקרע.

גיבוש ימ"ס הוא הגיבוש הקשה ביותר אחרי הטירונות משום שכל הגיבוש מתרכז ומתמקד בהתשה מנטלית ופיזית כאחד, ולכן הדבר הראשון שתפגשו בגיבוש הוא התיזוזים, אשר תעברו במסלול, אך הפעם ברמה קשה במיוחד.

תרגיל ראשון | תיזוזים

מגבש: חמש דקות עליתם על ציוד(8 מחסניות ,מימיות מוחרשות, קסדה, אלונקה, מאגים, תרמוקנים) ושקים מלאים בחול מתחת לרגלים וחיכיתם לי בצורת האות ח', זוז !
מתגבשים: אחרי שהעפנו הקשב באויר והפקודה שהגיעה אחריו הבנו מהי מטרת התרגיל.
מגבש: עמדתם בזמנים? מצויין.. 20 שניות חזרתם למקום הקודם זוז
חניך: "וככה רצנו במשך ** דקות עד שהתחילו לרעוד לנו הרגלים, בזמן שחלקנו לא מצליחים לנשום בלי להתכופף, ** דקות שגרמו כבר לרבע מהמתגבשים להחליט "אנחנו את הגיבוש הזה לא רוצים להמשיך."

תרגיל שני | ספרינטים

הסבר:  חמישים מטרים, להקיף את השק מימין לשמאל, ועמדתם בסדרי הגעה, זוז!
חוויות חניך: "הגעתי ראשון .. שוב, ועוד פעם, …… ואז הוא התקרב אלי.."
מגבש: ממש כוכב אתה… כוכב נופל.. כי את הספרינט הבא אתה לא תסיים ראשון.. קח 5 מטר אחורה (ובעודי הולך אחורה ובלי שום הכנה מוקדמת) צא!
חניך: ככה ביצענו ** מקצים, אשר בסופם תצאו לתרגיל הבא. אין מנוחה בין התרגילים בגיבוש ימ"ס.

תרגיל שלישי | האלונקה הסוציומטרית

הסבר: השוני בתרגיל הזה הוא המשקל האישי. פרט לשקים אשר יושבים על האלונקה, הציוד האישי לא יורד מכם לאורך כל הגיבוש וכך תצאו ל-15 מקצים בהם המטרה היחידה היא להגיע לאלונקה. איך מגיעים ומה בדיוק עושים תלמדו כשתצטרפו לאדרנלין.

תרגיל רביעי | זחילות

הסבר: אתם תצאו למקצי זחילות, ושוב בלי מנוחה. אין הפסקה בין המקצים. אין מנוחה לאזור כוחות. צריך לתת הכל עד לרמת אפיסת כוחות, תרגיל אשר בסופו אתם תצאו לארוחת צהריים והמשך גיבוש ימס

תרגיל חמישי | קורדינאציה וזריזות

מגבש: קריעה, עמידה, שכיבה, קריעה, אלו הם שלושת הפקודות אשר איתן ימתחו את הגבולות שלכם למקסימוםץ
מתגבש: זריז יותר, אחרת מקומכם אינו איתנו.

כמו שכבר הספקתם להבין, יחידת המסתערבים של משמר הגבול עובדת על מהירות תגובה, עובדת על זריזות וקואורדינציה. החלק המעניין בגיבוש הרגע התחיל. שלוש שעות של מבחני זריזות וקואורדינציה על m16 ואקדחים.
ואיך אפשר כמובן בליווי תיזוזים וזו לצורך בדיקת ה..( מידע אשר נחשוך בפני חניכנו בלבד) במשך 60 דקות נוספות.
אחרי ההתשה האחרונה ופציעות שטחיות באצבעות עד כדי דימום, יוצאים לאכול, לשפצר את הציוד ולהתכונן מנטלית, כי היום השני עומד בפתח.


גיבוש ימס היום השני המדריך המלא | אדרנלין חברה להכרות וכושר קרבי

 בוקר טוב חברים, יותר נכון שתיים לפנות בוקר, הם הגיעו לאחל לנו שהיום השני הרגע התחיל תוך כדי שהם בועטים לנו במיטות והופכים אותנו יחד איתן, כי יש לנו בדיוק 2 דקות להיות בחוץ לבושים על ציוד מלא כי התרגיל הראשון פותח היום מחכה לנו.

תרגיל ראשון | אלונקה סוציומטרית
חוויות חניך: ושוב, כמו שכבר תיארתי לעצמי, זה לא יגמר בזה. אחרי עשרה מקצים של אלונקה מתחילים ספרינטים שאחריהם (בלי מנוחה) יגיעו התרגילים הבאים ולפי הסדר הבא:

תרגיל שני | זחילות סדרי הגעה

הסבר: מספר של ** מקצי זחילות של הלוך וחזור כאשר המטרה היא להתייצב על ארבעת המקומות ללא נפילה כלל. (כמובן שהמטרה שלכם היא לסיים אתץ התרגיל כמי שהוביל במקום הראשון באופן תדיר)

תרגיל שלישי | תיזוזים

הסבר: הפעם לא מדובר במקצי ספרינטים צוותים והגעה מנקודה אחת לשניה אלה תיזוזים אשר מתבצעים במקום אשר עובדים על שרירי ליבה וסיבולת לב ראה בינהם ביצענו: שכיבות סמיכה ,סמקומים

תרגיל רביעי | זחילות כצוות
הסבר: מספר מקצי זחילות אשר נחשוףלחניכנו אשר נועדו לבדוק מי מאיתנו נשכרך מאחור ומי מצליח להחזיק ולהוביל את הצוות עד ליעד ויותר מפעם אחת

תרגיל חמישי | ספרינטים
הסבר: מקצי ספרינטים קצרים לפי סדרי הגעה שרק הופכים את היום הזה למעניין יותר.

משימות מחשבה | גיבוש ימס ( יחידת המסתערבים של משמר הגבול)

משימה ראשונה | תרגיל אמינות 

הסבר: שימו לב חברים תרגיל האמינות מגיע לבחון רק דבר אחד, אמינות בלבד, לא את רמת ההצלחה שלכם בתרגיל לכן אל תתבלבלו גם אם לא צלחתם ספרו רק את האמת.
מגבש: שים לב טוב לדף הזה, יש בו עיגולים מסודרים ולצדם צורות. יש לך רגע להסתכל ולנסות לזכור איפה העיגולים ובעצימת עיניים לפי ההוראות שלי אתה צריך להכניס את הצורה המתאימה לעיגול שאליו אכוון אותך. משולש, עיגול שני מימין לשורה האמצעית..
חניך: "יש אפשרות לפתוח את העיניים ולהציץ, יש אפשרות לסגור חצי עין, אבל ברגע שתעשו את זה אתם יכולים לקחת את עצמכם ולעוף מהגיבוש כי הם רואים הכל."

משימה שניה | שיח למול קבוצה

לכל אחד יש 10 דקות להרצות על נושא שהוא בוחר מול המגבשים וכמובן לעניין את כולם בזמן שהמגבשים עושים לכם חיים קשים, כגון העברת נושא או התפסות על נקודות שיכולות להכשיל אתכם.

שימו לב חברים ברגע זה סיימתם את נוהל פתיחת היום חוזרים לישון שעה נוספת על מנת ששוב תוקפצו וכך תרגישו את העייפות בצורה משמעותית, כי גיבוש ימ"ס עובד בצורה המושלמת על מנת לשבור גם את החזקים ביותר שהנקודה המשמעותית שבעזרתה הם עושים זאת היא, הצטרפו ותגלו כי זהו המפתח שלכם לסיים את גיבוש ימס בתוך היחידה


המסע | גיבוש ימס המדריך המלא

ארוחת בוקר, תיזוזים במשך שעה ועליה לטיולית. החלק הקשה של הגיבוש עוד לפניכם, ברוכים הבאים ליער גימזו !

חוויות חניך:

"יער גימזו. ברוכים הבאים, הגבעה המיוחלת שכל ימ"סניק מכיר היטב. הקושי רק מתחיל!"
מגבש: שימו לב אנחנו יוצאים למסע עם אלונקה פתוחה, לפתוח עיניים כי אתם תיבחנו על זה. מוכנים? ציוד עליכם. אלונקה עם שקים אישים ויצאנו לדרך, זוז!
"אז אחרי כמה קילומטרים של ריצה בקצב שש או יותר הוטא פקד עלינו את מה שכבר הכרנו וציפינו לו, הוא פקד עלינו לזחול ועלינו האלוקנה וכל הציוד הצבאי כאשר אסור להם לגעת כלל בריצפה.
מגבש: קדימה להתניע חברים, יותר מהר לא ליצור פערים, חמש שניות אלי!
"אחרי עבודה קשה מצידנו, אחרי שסוף סוף צלחנו להגיע אליו, זה לא איחר להגיע.
מגבש: מצויין, הליכת ברווז, אחרי חברים.

חוויות חניך:

"ובשלב הזה הגענו לגבעה הידועה של יער גימזו. למעלה ולמטה זו הייתה מטרת התרגיל, שבירה טטאלית של הנפש ולמול ציוד מלא בידיעה שככל שהזמן עובר שום דבר לא משתנה, אותו התרגיל, אותו הנוף אותו הקושי, ואותם שינויי מצב בן ריצה לזחילה ולהליכת ברווז וכדומה.
שוב פעם, בזחילה, בריצה, בהליכת ברווז, במצב שתיים עם שקים ובלי שקים. על ציוד מלא בליווי אלונקה פתוחה ומלאה עד המקסימום. לדחוף בעליה לדאוג לא ליפול בירידה וחוזר חלילה, גבעה שלא נגמרת ככה ביצענו את התרגיל במשך יותר משעתיים שהזמן עמד מלכת.

"הם דאגו להקשות עלינו בכל רגע נתון. הם דאגו להזכיר לנו בכל רגע של תקווה שזאת רק ההתחלה. כי הגבעה היא לא חלק מהמסע. בשלב הזה פרשו לי מול העיניים כבר עשרה חבר'ה… בשלב הזה הבנתי – זה באמת אחד הגיבושים הכי קשים בצה"ל."

מדובר במסע  של חמישה עשרה קילומטרים הכוללים שינוי מצבים למול משקל של ציוד אישי שלך ושל מי שהחליט לפרוש ואל נא תשכחו שעל גבינו אלונקה כבדה מנשוא – רק שהפעם לפקודה הבאה לא ציפינו.

פקודת ההתקלות | גיבוש ימס המדריך המלא

הסבר: ההתקלות תתחיל בהוראת המגבש: מחבל!
"ארבעה ימ"סניקים קפצו מהשיחים על מנת לנטרל אותנו. חלקם הצליחו להגיע לכמה מתגבשים ולהפיל אותם על הריצפה"
חניך: "עשינו את מה שידענו, עשינו את מה שלמדנו ותפעלנו כל כך הרבה פעמים במהלך הטירונות, כניסה למצב, ירי לכיוון פלג גוף עליון וצעקות שמורות על פתיחה באש.

אחרי קרב של מספר דקות עדיין שניים מהם הצליחו לחזור לשיחים ולברוח (כמובן שאם זה לא היה תרגיל אני מאמין שלא היה מי שיכתוב לכם את המאמר הזה) ואנחנו נשארנו עם הפצועים והפתיחה של התרגיל ראשון לאחר המסע

תרגיל ראשון | סחיבת פצוע
מגבש: כן מה עושים שיש לכם חברים פצועים? סחיבת פצוע זוז!
חניך: "עשר דקות הוא כבר על הגב שלי והם ממשיכים ללכת, הרגליים שלהם כבר הגיעו לסף, הם רועדות בניגוד לרצונם, המתגבשים האחרים, כמה זמן הם ימתחו את כולנו, לכמה חבר'ה הם מכוונים עכשיו, כמה חברה הם מבקשים עכשיו להפריש מהגיבוש ליחידת הימ"ס?"
מגבש: קדימה חברים להרים את הקצב, מי שלא עומד בקצב עף מפה.
חניך: "קדימה עברתי אימונים ממוקדים בקורס ההכשרה היוקרתי בענף, הגעתי למצבים האלו לפני אלו דברים שהגוף שלי מכיר, אני וחברי, אין סיבה בעולם שאוותר, כי זוהי השבירה שלהם, התחלה שלנו" (המנטרה של  צוות תל אביב באדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי)

"המסע המשיך כאשר חצי שעה ראשונה לאחר המשכנו סחבנו אנו את מי שנפםל פצוע וזו שהגיע אחריה החלפנו תפקידים, אין קבוצת שריר אחת בגב שלא תתפס לחכם אחרי דבר כזה, מהטרפזים לרחב גבי וממנו לשכמות ולגב התחתון, אין קבוצה של צרבה בכל רגע נתון.

תרגיל שני | ספרינטים
מגבש: "המסע נגמר, אלונקה להוריד,ובלי שום התראעה מוקדמת הוא הזניק אותנו לשק שהיה מונח שפם מבועד מועד.
חניך: "ראשון המפקד."
מגבש: אתה ראשון מהיום הראשון, אף אחד לא רוצה לנצח אותו חברים? אף אחד לא רוצה להגיע ליחידת המסתערבים?! צאו!
חניך: "המלחמה הייתה הפעם קשה מתמיד, הוא הדליק אותם עלי, הם דחפו, משכו, שברו, חלקם חזקים ממני, חלקם מהירים ממני.. אבל אני הכי נחוש!

עוד ספרינט שאני מסיים ראשון, ועוד חמישה מטרים אחורה שאני לוקח לפי הוראת המגבשים, וככה חמש עשרה נוספות, וזו רק כדי שעוד מתגבשים יחליטו שזה לא בשבילם."

תרגיל שלישי | זחילות
מגבש: צא! בזחילה כולם אחרי כי המסע רק התחיל!
חניך: לפי ספירה אישית כמו שהורגלתי באדרנלין ספרתי שמונה מקצי זחילות.. שמונה מקצי זחילות ארוכים מאי פעם.


חוזרים אחורה | המסע של גיבוש ימ"ס

מגבש:: חברים, ביקשתי מכם לפתוח את העיניים בתחילת המסע. האם מצאתם דבר מוזר במסע? (אני מקווה שלא שכחתם שהייתם לכם משימה לזכור מה אתם רואים במהלך המסע)
חניך: ספרתי שמונה **** שהיו ב****
מגבש: עוד מישהו ראה משהו מוזר?

משהתשובה לא הגיעה יצאנו לתרגיל סוגר היום של הגיבוש ( הגיע הזמן..)
החשכה כבר יורדת ואנחנו לפני תרגיל אמינות אחרון.

תרגיל שלישי | אמינות ובפעם האחרונה
הסבר: יציגו לכם ערימת חול ומוטמנים בתוכה מספר מקלות. המטרה שלכם היא לחפש אותם ולמצוא. כאשר מצאתם עליכם לקבור אותם חזרה עמוק בחול ולהמשיך לחפש את האחרים שטרם נמצאו.

מגבש: כן, כמה מצאת?
חניך: "לא מצאתי המפקד.."
מגבש: חבל מאוד..
מתגבש נוסף: (לאחר שנשאל) מצאתי 5חמש מקלות המפקד.

"וכל אלו שהמשיכו ומצאו (ארבעה אנשים) עפו מהגיבוש באותו רגע, משום..מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד

מתקפלים חזרה לטיולית, חוזרים לבסיס לארוחת ערב אחרונה ושינה.


ברוכים הבאים ליום השלישי | גיבוש ימ"ס המדריך המלא

ידעתי שמשהו עומד לבוא לכן התעוררתי לפני כולם, מןו יקיצה טיבעית לאור הדעה של הקרוב לבוא, ידעתי שהם יגיעו, מדובר בהקפצה, ארבע לפנות בבוקר הם נכנסו לאוהל רק כדי להעיר אותנו כמו שרק הם יודעים.

תרגילים פותחים יום :

אתם תבצעו : ספרינטים, אלונקה סוציומטרית וזחילות ללא מנוחה וזו כדי להיכנס לשגרת גיבוש ימ"ס שלאחריה ארוחת בוקר וכניסה לתרגילי קאורדינציה.

תרגילי קואורדינציה/קרב מגע | גיבוש ימס המדריך המלא

תרגילי הקואורדינציה
הסבר: יערך כשעה שלמה של מצבי נשק ועמידה במעלות לפי הוראת מגבש תוך תפעול הנשק האישי

תרגיל הקרב מגע | תחנות

תחנה ראשונה | שש על שש
הסבר: יציאה לביצוע תרגיל הששעל שש הלקוח מהקרב מגע הישראלי

תחנה שניה | אגרוף
הסבר: ארבעים שניות לאגרף שק איגרוף בכל הכוח שנותר לכם (שימו לב שאסור לכם לעצור לרגע אחרת תיכשלו).

תחנה שלישית | היאבקות
הסבר: אגרוף למול מגבש שיהיה עליכם להביס ולרתק לרצפה, שהמטרה שלו היא כמובן למנוע מכם זאת.

חוויות חניך: "אללה אני מסוגל. יותר כוח בידיים, לדחוף עם התאומים, להכניס כתף, קדימה הכל בראש, הוא מתחיל להישבר, אנחנו כבר דקה נלחמים אבל אני מרגיש שהוא הבין שאני ראוי, הכל בזכות אדרנלין חברה להכשרות וקורס ההכנה היוקרתי בענך להכנה ליחיקות העלית"

דגש: אין מנוחה כלל בן תחנה לתחנה הכל מבתצע במטרה אחת. לנצח אתכם מתמודדים עם תשישות.

תרגיל שלישי | תרגיל התשבה
הסבר: יציאה ל-שמונה מאות מטרים בקצב מהיר שבסופה יהיה עליכם לעשות סטים של מתח ומקבילים ומיד לאחריהם יחבשו לכם מסכת אב"ח ויריצו אתכם למטווח העליון (מטווח הימ"סניקים) בו תיתקלו במבוך ודמויות. דמויות של חפים מפשע, דמויות של מחבלים ויבדקו כמה אתם חדי הבחנה וכמה זמן ייקח לכם לזהות את המחבלים בלי לפגוע בחפים מפשע.


 האקט האגרסיבי בגיבוש ליחידת המסתערבים של משמר הגבול בזה הרגע הסתיים והגיע הזמן לבחון מהי רמת המשכל ויוכלת ההדררכה וההובלה שלכם!

משימות המחשבה | גיבוש ימ"ס המדריך המלא

תרגיל ראשון | תפעול אירוע
הסבר: מתחלקים לצוותים ומתפעלים אירוע רגע פח"ע.

תרגיל שני |  מחבל מתאבד
הסבר: תפעול אירוע של מחבל מתאבד כצוות תוך ניהול הזירה

תרגיל שלישי | התניידות
הסבר: כניסה לתוך חדר מלא לייזרים כשכל הצוות כולל הפק"לים צריכים לעבור.

שימו לב כי כל התרגילים האלו מתבצעים על זמנים ובמידה ולא תעברו אותם תאלצו להתחיל אותם מההתחלה.

יצאתם לארוחת צהריים שבסיומה כמו שכבר הבנתם – תיזוזים!

חניך: "הרגלים.. הרגלים אללה תנו עבודה .. עוד קצת בהליכת ברווז ואני מגיע!"
מגבש: מי שהגיע לחזור לקו ולצאת פעם נוספת.
חניך: "אללה ידיים, אללה רגלים, בזחילה, מהר יותר."
חניך: אין כבר לאף אחד כוח. מה שנשאר לי זה להמשיך לבעוט קדימה.. אללה ספרינטים אחרונים!"
מגבש: קדימה לתת.. 10 שניות אלי לכל החוזרים מהספרינט. מי שלא עומד בזמן לא נספר.

חברים זהו אקט הסוגר גיבוש ואיתו העייפות והתשישות והמטרה שהובילה אתכם עד הלום, זהו גיבוש ליחידת המסתערבים של משמר הגבול אשר הוקמה לצורך והפכה ליחידה המובילה היום בתחום ולה עיטורים רבים ומבצעים חוצי גבולות .


חשוב לציין מספר נקודות חברים, אם לא התרכזתם עד עכשיו, זה הזמן לעשות זאת:

  1. כל התרגילים בגיבוש ימ"ס מתבצעים על פק"לים מלאים (אלונקה, תרמוקן, מאג, נשק, אפוד אישי, מחסניות ומימיות).
  2. ביום הראשון תהיה לכם שיחה מול מפקד הגיבוש שאותו תפגשו גם ביום השני לשיחה נוספת.
  3. זהו גיבוש שמתחילים בו 150 איש ומסיימים בסביבות 30, אשר מהם לוקחים רק 15-18.
  4. הגיבוש בעבר נמשך ארבעה ימים אך בעקבות העומס והקושי החליטו לפי שיקולי המערכת להוריד אותו לשלושה ימים בלבד.

סיפורי ההצלחה של בוגר אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי בגיבוש ימ"ס.

היות וביקשתם מאיתנו לסקר את החניכים אשר היום משרתים בתפקדי המפתח ביחידה, הגיע הזמן להיכנס לעולמם בתקופת האימונים באדרנלין כושר קרבי, המטרות שהציבו בפניהם האתגרים שנאלצו להתגבר עליהם, והיום המיוחל בו הם הפכו למגינים הבאים של מדינת ישראל.

קישור: סיפור הצלחה יחידת המסתערבים של משמר הגבול(ימ"ס)


המתכונת החדשה | גיבוש ימ"ס

שימו לב חברים כי לאחרונה יצאה מתכונת שונה מכל הגיבוש עליו קראתם ברגע זה. מתכונת ניסיונית אשר בוצעה פעם אחת בלבד, ולאחריה חזרו לתכני הגיבוש הקלאסים.

אם זאת החלטנו לחשוף אתכם אליה וזו על מנת שבאם יקרה המצב ותתקלו בה, יהיה לכם את המענה אותו ביקשתם, ידע שמהווה הכוח להגיע ולהעפיל. כמובן שזהו לבדו אינו מספיק, שהרי ללא ההכשרה כשלנו, לא אתם מי שיעברו גיבוש מסוג זה.


חניך: " יצאנו חמישה לגיבוש ועברנו כולנו, חניכי קורס ההכנה היוקרתי בענף להכנה ליחידות העלית, הגענו מוכנים יותר מכל השאר. והיום אני מבין את המשפט שהמאמן שלי, יוצא יחידת המסתערבים, תמיד אמר לי, המשפט אותו אנחנו שואגים בגאווה בכל יום ביחידה " היום הקל היה אתמול "

זהו המאמר היחיד מסוגו אשר מסקר את הגיבוש ליחידת המסערבים של משמר הגבול ממקורות ראשונים, מגבשים ומתגבשים כאחד!

אנחנו, אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי החברה היחידה אשר מכינה ליחידות המיוחדות והמובילה בתחום ההכנה לצה"ל, אם גם אתם רוצים לעבור הכנה בחברה הטובה ביותר, הצטרפו אלינו והפכו חלום למציאות!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן