מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

חייל משמר הגבול ( מגב ) חושף – ככה תתקבלו ליחידת המסתערבים

הדרך להתקבל ליחידת המסתערבים של משמר הגבול נחשפת ( ימ"ס)

משהיחידה עלתה לכותרות וזו אחרי שנים של עבודה תחת הצללים והידיעה שמדובר בלוחמי העלית המעולים ביותר בצהל ומגב כאחד, החלטנו לכתוב למענכם מאמר שיעשה סדר בבאלגן ויחשוף בפניכם את ערוץ הקבלה המרכזי של יחידת הימ"ס העונה לשם גיבוש ימ"ס והדגשים המאפיינים אותו.

גיבוש ימ"ס סיקור כללי

מדובר בגיבוש הקשה ביותר בשירות הצבאי משום שהוא מתקיים לאחר הטירונות ולא כמו מקביליו המתבצעים כמיון קדם צהלי או היחטיות בהם תתגבשו שבוע מגיוסכם בפועל,
גיבוש המונה ארבע ימים אותו יעבירו בוגרי היחידה ומדריכי הלוט”ר האחרים על שבועות הבט"פ בטירונות מגב שמטרתם לאתר כעשרים מועמדים לקורס ימס שיתחיל שבוע לאחריו.

דגשים שעליכם להכיר

  • מגב מדים – גיבוש ימ"ס מתקיים על מדי א' של משמר הגבול.
  • בשונה מחטיבות בצהל להם גיבוש של שלוש ימים, כיום הורחב גיבוש ימ"ס כפי שקראתם לעיל לארבע ימים שלמים המתבצעים בביה"ס לשוטרים בבית שמש ולא בית חורון שבעבר תפקד כבאח מגב
  • לגיבוש ימס תצאו ע”פ נתוני הדפר המשטרתיים והמלצות סגל הפיקוד האישי בלבד
  • ניתן לבצע עד שלושה גיבושי ימ”ס במהלך שירותכם הצבאי שיתקיימו אחת לארבע חודשים.
  • במידה וביצעת גיבוש שלישי ולא עברתם ניתן לחתום קבע ולהמשיך לנסות את מזלכם פעם נוספת.

מסתערבי מגב – קווים מנחים

ליחידה מספר קווים מנחים כאשר המוביל מבינהם הוא זה עליו תקראו ברגעים אלו ממש

מקצועיות
קו מנחה זה מושתת על ההכרה כי מדובר ביחידה משטרה אשר עובדת לפי נהלים שונים מצה"ל בכך שאת הדגש מעניקה לרמת המיקצועית של לוחמיה.
הדבר מתבטא בהשקעה לא מבוטלת של זמן ומשאבים בשכלול ומקסום יכולות הבט"פ והירי של לוחמי הימ"ס בעוד שיחידות החוד הצהליות מנצלות את לבנות הכשרתם  בתכני ניווטים, מסעות וכיוצא בזה.
מדובר בלוחמי קצה המוכשרים תחת הקריטיונים של יוצאי יחידת הימ”מ והגדעונים המהווים חלק לא מבוטל ממדריכיה ולוחמיה בקבע אשר מובילים את הצוותים הצעירים עד להשרשת אופי הלוחם המתבקש ותוך התייחסות וביצוע השלמות אינדבידואליות לכל לוחם באשר הוא.
יחידה המורכבת רוב רובה מאנשי קבע שיצרו את תורת הלחימה אותה אנו למדים היום, קריטיון שמעמיד את לוחמי הימ”ס רמה אחת מעל כולם.

איך הדבר מתבטא בגיבוש
על מנת לשקף מקצועיות בגיבוש בו אין תכנים הדומים לאלו שתעברו בקורס ימ"ס בכללותו עליכם לשים דגש על תכני הבט”פ שבו המתבטאים בתרגולי יבשים, תכני לחימה וקרב מגע.
הצטיינות בהם תעיד כי קורצתם מחומר הגלם בו מתאפיינת היחידה, וקצת התאמתכם הגבוה לדפוסי עבודתה.

איך מתקבלים ליחידת העלית של מגב ( ימס )

 

לאור העובדה כי גיבוש ימ"ס מתקיים רק לאחר ארבע חודשי טירונות מגב, מדובר בסיטואציה בעייתית בה תתבקשו לשמור על כשירות גבוה של כושר גופני, חוסן מנטלי העולה על גדר הרגיל, מכלול יכולות דינמיות, וורבליות, פיקודיות ויצירתיות כאחד.

בעקבות כך ולצד המיתוג כי מדובר בחברת ההכנה לצבא ( יחידות עלית ) פורצת הדרך העומדת כיום באחוזי ההצלחה הגבוהים מכל בגיוס משתתפיה ליחידות החוד הצהליות פיתחה אדרנלין כושר קרבי פלטפורמת הכשרה מתמשכת אותה יבצעו מועמדינו לתוך שלבי הטירונות של משמר הגבול ועד למעמד הגיבוש בפועל אשר מעניקה להם מענה לכלל ששת האלמנטים אותם הציבו מגבשיה באמצעות קורס הכנה ייעודי אותו רקמו ארבע אגפי הכנה יוקרתיים שרק במועד הגיבוש האחרון שברו את כללי ההגיון בכך שהעבירו עשרה בוגרי אדרנלין בבת אחת לקורס הימ"ס שהתקיים מיד לאחריו.

אם אתם מבקשים שירות משמעותי ביחידת הימ"ס תוך ההתחייבות להביא אתכם לאחוזי ההתאמה הגבוהים מכל למיוניה ושירות בפלגות המבצעיות שבה, השאירו פרטים בטופס שלפניכם ורכיזנו יעלו למולכם לתיאום אימון נסיון ללא העלות בהקדם.

ימס מגב

יחידת הימס מאת דוברות מגב

אולי יעניין אתכם

חטיבת הקומנדו סוף מסלול מרץ 2023

חטיבת הקומנדו סוף מסלול מרץ 2023 : מאמר ובו תחשפו לבוגרי אדרנלין שזה עתה סיימו מסלול ביחידת מגלן / דובדבן, לצד דברי מנכל אדרנלין ( לוחם במיל בחטיבת הקומנדו) לבוגרינו מתוך המערכה בעזה – מלחמת חרבות ברזל 

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן