מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש עוקץ המדריך המלא | אדרנלין כושר קרבי

גיבוש עוקץ המדריך המלא | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

 גיבוש עוקץ של נשים שונה בתכלית מגיבוש הבנים אשר יפורט פה בהמשך המאמר 

לגיבוש עוקץ ניתן להגיע לאחר ביצוע גדנע עוקץ בלבד אשר מתקיימת בד”כ בחודש יוני. את הגדנע ניתן לבצע אך ורק בחופש הגדול לפני שמינית

שימו לב כי בעקבות סיירת חרוב אשר נפתחה ב8/17 ואליה ניתן להגיע מתוך חטיבת כפיר. הובדל גיבוש עוקץ מהחטיבה ויהפוך לגיבוש עצמאי לפני גיוס אותו סיקרנו לכם בהמשך המאמר.

כמו כן,  כל מי שיעפיל ליחידת הלוטר ויסיים מסלול יוכל לבחור באם הוא רוצה להמשיך בתור מפקד בסיירת חרוב או יחידת עוקץ 


שימו לב חברים כי המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים. האחד גיבוש עוקץ הקו הבסיס ושני הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון. וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את גיבוש היחידה- אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון. אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת “עדכון מגיבוש עוקץ שהתקיים במועד האחרון”.

היום הראשון | גיבוש עוקץ המדריך המלא

וכמו שמכנים אותו מאמני אדרנלין בוגרי יחידת עוקץ “יום ההתארגנות”.

היום נפתח בבא”ח כפיר ממנו תצאו לבצע את הבר-אור הצה”לי למטרת חלוקה לקבוצות לפי ציוני בר אור (החלוקה מתבצעת באופן שווה לכל קבוצה). כך שאתם תמיד תתמודדו מול חזקים ופחות חזקים בקבוצה אחת.

לאחר הבר-אור יתחיל שלב ההתארגנות. יציאה למקום הגיבוש, חלוקה לצוותים, טרטורים, חתימה על נשקים וסידור הציוד האישי והקבוצתי במקום בו תישנו (אולם הספורט).

תרגיל ראשון | תיזוזים

מגבש: (נתן לי את הסטופר) אתה מהיום “הזמן” שלי בגיבוש עד שאחליט אחרת – לקחתם את כל הציוד, סידרתם לפי ההוראות שאתן לכם, 3 דקות זוז!
חניך: קדימה חברים נותרה דקה וחצי, תתחילו לזוז..
מגבש: לא עמדתם בזמן, כמו שחשבתי, ציוד עליכם, זוז.

וככה במשך עשר דקות שלמות אנחנו מתזזים ממקום למקום עם הציוד עד שעמדנו בזמנים. שימו לב כי עקב אותם תיזוזים פרשו בממוצע 3-4 אנשים מכל קבוצה בגיבוש.

בשלב הבא אתם תמקמו את הציוד על הוראת המגבשים. מיד לאחר מכן יחולקו דפי למידה שעליהם תצטרכו לעבור במהלך כל הגיבוש למקרה שאחד מהמגבשים יחליט להתקיל אתכם. כמו כן מיד לאחר חלוקת הדפים אתם תצאו לתרגיל הבא.

תרגיל שני | קאורדינציה 
הסבר: פירוק והרכבת m-16 לפי זמנים לאחר תצוגה נשנית מצד המגבש

 המלצה – תאכלו לשבוע ולא לפי העין. מומלץ לשלב פחמימות עם חלבונים, משום שהיום הראשון אולי נגמר אבל השני עדיין בפתח!


עדכון מהגיבוש האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

שימו לב חברים כי בגיבוש האחרון עלתה הרמה הפיזית בצורה נכרת.

חוויות חניך: בדיוק כמו שהכינו אותנו. הפעם לא מדובר בגיבוש רגוע. אלא ביום עצים כאשר המטרה העיקרית בו הוא להפריש. להפריש את מי כל שאינו מספיק חזק פיזית ומנטלית.

סדר התרגילים לאחר מבחן הבר- אור הידוע: הבר-אור:

תרגיל ראשון | ספרינטים
הסבר: ביצוע ספרינטים במרחק של … מטרים לפי סדרי הגעה.

תרגיל שני | זחילות קלאסי
הסבר: מקצי זחילות של … מטרים לפי סדרי הגעה.

תרגיל שלישי | שק מנטאלי

חוויות חניך: נעמדו לרגלי הדיונה כאשר על כתפינו שק במשקל 15 קילו שהמטרה היא אחת. לצבור את מספר הסיבובים הרב ביותר. וזו לאחר שפרשה כמות משמעותית של המתגבשים מהצוות שאיתו נלחמתי על המקום ביחידה.
מגבש: שימו לב כי לאור העובדה שאינכם רואים בשל החושך העוטף אתכם אין לרוץ בירידה, צא!

חניך: התרגיל התחיל בעזרת הכלי הראשון שלמדנו בסאגת הגיבושים של המנכל שבעזרתו פתחתי פער גדול מכולם ושמרתי עליו. לעניין הפקודה “לא לרוץ בירידה”… אפשר לומר שזו פקודה שנויה במחלוקת עקב. כך שלא מעט מתגבשים פתחו רגליים ונעזרו בירידה. (האם זה השפיע על המשך מיונם ליחידת עוקץ. זהו מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד) כמו כן אחרי שני תרגילים עצימים שעברו לפני, אין ספק שהאקט הזה הזה הורגש יותר מתמיד. וזו לאור הדיונה אותה נאלצנו לטפס בכל פעם מחדש בזמן של ** דקות.

בכל פעם שאתה מתחיל את אותה עליה, תהיה נקודת שבירה בה הרגליים שלך יתמוטטו בפני המתאר המורכב. השאלה היא עד כמה אתה חזק כדי להמשיך ולמשוך קדימה. עד כמה הגוף של מאומן בצורה הקשוחה והמקצועית ביותר. עד כמה קיבלת את הכלים הנכונים בתור חניך אדרנלין למול הקורס היוקרתי והיחיד בארץ להכשרה ליחידות המיוחדות. או מנגד. עד כמה תיפול תחת הלחץ לאור העובדה שבחרת לשחק בכושר קרבי כחניך של עוד גוף בינוני אחר. מיותר לציין כי סיימתי את התרגיל בהובלה של חמישה סיבובים מעל כולם!

תרגיל רביעי| אלונקה סוצימטרית
חוויות חניך: לא ירדתי מהאלונקה כלל, כל 15 המיקצים. אך מהלך התרגיל היה שונה מהרגיל. ארבעת הראשונים תפסו את האלונקה. מנגד הפעם החמישי לא תפס את הטררמוקן, אלא רק השישי. השביעי הרים אלונקה מקופלת. מה עומד מאחורי אותו קו, האם עדיף לסיים שישי או שביעי על מנת לסיים את המקצה עם פקל. (מידע אשר נשמור לחניכנו בלבד)

זהו העדכון של סך התרגילים של היום הראשון. ארבעה תרגילים בסיסים אך שונים. ומיד לאחר נכנסתם לשינה ויצאתם להקפצת היום השני.


היום השני | גיבוש עוקץ המדריך המלא

וכמו בכל גיבוש, מהסיירות הגבוהות כגון מטכל ושייטת ועד גיבושי היחטיות , באחד מן הימים תהיה הקפצה אשר תפקידה הוא להכניס אתכם ללחץ ולהוציא אתכם מאיזון .

חוויות חניך: ההקפצה בשעה 4:30 לפנות בוקר אשר תתחיל בצעקות שריקות והאף תתלווה באזעקה דרך מגפונים שיפעילו חמש עשרה מגבשים שבאו להעיף אותנו שלושים שניות בריצה החוצה.
מגבש: קדימה להסתדר על הציוד הגיבוש התחיל. דקה הציוד עמד! (אלונקה, טרמוקן, קיטבגים ומעילים) ואתם איתו, זוז!
חניך: אז כאשר כל הציוד עלינו נעמדנו בשני טורים אחרי המפקד והתחלנו לרוץ.. ריצה של פחות מקילומטר. אבל, הקצב והציוד לא הקלו עלינו. “עצור” הוא צעק. לפרוק את הציוד בצד. זהו נגמרו הטרטורים וזמן ההתארגנות. הגיע הזמן לעבור את מה שהתכוננתם אליו בשנה האחרונה!

אקטים פיזים של היום השני | גיבוש עוקץ

תחנה ראשונה | זחילות 
הסבר: שימו לב כי אתם זוחלים מרחק של 30 מטרים. הלוך וחזור כאשר המגבש יחדול אתכם לאחר שיתפסו שלושת המקומות הראשונים. הוא יפקוד עליכם להסתדר חזרה על קו ההזנקה ולזחילה נוספת. ככה את תזחלו 25 מיקצים.

שימו לב כי ישנו עוד נוהל לאקט הזחילות הידוע בעוקץ : “נוהל הקו”

המגבש יחדול אתכם וימסור לכם כי הראשון שמגיע לקו בריצה יכול להתחיל מקצה זחילה. ללא הוראת המגבשים. החיסרון הוא שאתה זוחל את המרחק הרחוק ביותר מקו הזינוק. וזאת על מנת לשמור על ההובלה והמקום הראשון. זה מה שאומר שעליך לרוץ את המרחק הגדול ביותר בדרך חזרה. לאחר שהמגבש מחליט להשתמש בנוהל “קו”, אבל הכל עניין של ניסיון וידע, ידע שאותו כבר תרכשו באדרנלין, כמו – איך להגיע ראשון בכל מקצה זחילה על אף החיסרון המשמעותי.

תחנה שניה | ספרינטים
מגבש: “מזהים את הפס?”
מתגבשים:”לא”
מגבש: “מצויין ספרינטים הלוך חזור,צא!

“מרחק הספרינטים הוא 60 מטרים. אתם תבצעו כ20-25 ספרינטים לכל היותר.

ארוחת בוקר – אתם תצאו ל25 דקות של ארוחת בוקר. היא המורכבת כולה ממנות קרב (טונה, לחם, חלבה, בוטנים, עלי גפן ממולאים, שעועית, גרגרי חומוס וקצת פירות וירקות). לעניין הדתיים הגיבוש לא לדאוג באם לא תספיקו ינתן לכם זמן נוסף להתפלל .

שימו לב: המגבשים תופסים פינה ומנתחים את ההתנהגות שלכם עד לרמת הניפויים למי שיסרח במהלך הארוחה.

תחנה שלישית | האלונקה הסוציומטרית (הפעם שונה מכל מה שקראתם עד היום).
חוויות חניך: המפקד פקד עליו לצאת לאלונקה סוציומטרית. כאשר הפעם המטרה היא להגיע לקו ולא לאלונקה ולעמוד לפי סדרי הגעה. כאשר ארבעת הראשונים יקבלו עשר שניות לתפוס את הידית השייכת להם ברגע שאחרון המתגבשים יחזור מהספרינט.
מפקד: שימו לב מי שמתחת לאלונקה וכל מי שנעמד על הקו. יש לכם 15 שניות לצאת לספרינטים נוסף ולחזור לקו. כאשר כל הקבוצה כולל האלונקים חוזרים בזמן הזה. היה ולא תחזרו נכשלתם וכל מי שימצא מתחת לאלונקה ימחקו מהרשימה שלנו. צאו!
וככה אתם תבצעו 20 מקיצים כאשר להסדיר נשימה יהיה אתגר בשבילכם. זהו גיבוש ליחידת עוקץ,לוטר וסיירת חרוב לא פחות!

תחנה רביעית | שקים.
מגבש: 10 קילוגרם שק על העורף תן.
דיונה אחת תלולה בה תצטרכו לסגור את מספר הסיבובים הרב ביותר במשך שעתיים שלמות , כשכמובן אסור לרוץ בירידה, בפקודה (כך שמי שמתכנן להוביל צריך לפתוח רגליים בעלייה)
דגש: התרגיל לא באמת נמשך שעתיים, אני מאמין שרצנו בסביבות ה-25 דקות שגם הן לא היו קלות כלל!


משימות מחשבתיות של היום השני | גיבוש עוקץ

משימה ראשונה | הרצאה 
חוויות חניך: מגבש: “כל אחד קם לפי המספר שלו מהקטן לגדול כשאתם הולכים להרצות במשך 5 דקות בלבד.”
” אני היחיד שלא חדלו אותו לאחר דקה באכזבה, משום ששמרתי על ארבעת הדגשים שמסר לנו המנכ”ל אשר הבטיחו לי את ההצלחה במשימה ההרצאה”

משימה שניה | חפירה קבוצתית
חפירה בור מתחת לחבל שנמצא 4 סנטימטרים מעל קו החול, המטרה היא שהבור יהיה מספיק עמוק על מנת שנוכל להעביר את כל הצוות ללצד השני בלי לגעת בחבל, אם אחד מכם יגע תאלצו להתחיל מההתחלה .

משימה שלישית | החזרת הציוד לצוות
הסבר: המגבשים יתחמו אתכם על קו וימסרו לכם שאסור לכם לעבור אותו ,במרחק 10 מטרים מהקו יחכה ג’ריקן אותו תטרכו להעביר באמצעות חפצים שיהיו לשימושכם בשטח חזרה לשטח שלכם ומעבר לקו.

משימה רביעית | משימת בנייה
הסבר: בניית ח’ צהלית מחמישים שקים , כאשר בכל צלע 21 שקים והבסיס מונה 8 שקים.

שימו לב: לא הצלחנו לבצע את המשימה כי לאחר ספירה מדוייקת מצאנו כי המגבשים החסירו מאיתנו שק בכוונה תחילה ורצו לבדוק איך נגיב באותו מצב של כישלון.
כמו כן חניך אדרנלין בשם “ל’ שעבר את הגיבוש מצא את הפיתרון -אתם תצטרכו להניח שק אחד שיהווה …(את הפתרון המלא נמסור לחניכנו בלבד).
אתם תצאו לתיזוזים נוספים, ארוחת ערב ושינה של פחות מכמה שעות משום שזה הרגע המושלם להקפצה לתוך המסע של הגיבוש


עדכון היום השני מהגיבוש האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

הדבר שאפיין את הגיבוש הוא שאין סדר בן התרגילים הפיזיים ומשימות המחשבה, הם דאגו לערבב ביניהם כדי ליצור אווירת כאוס וחוסר סדר מצד המתגבשים

סדר התרגילים אשר התבצעו ביום השני:

תרגיל ראשון | ספרינטים

תרגיל שני | משימה קבוצתית : הרשת
חוויות חניך: נעמדו בח’ לפני רשת אשר תוחמת 16 ריבועים בתוכה לאורך של עשרה מטרים, כאשר המטרה הייתה להעביר את כל הצוות מקצה אחד לשני דרך הריבועים, ריבוע אשר מישהו דרך אליו, לא תינתן האפשרות לדרוך עליו שוב כמו כן אין לחזור אחורה בשום פנים ואופן, על מנת לסיים את התרגיל בהצלחה דרושה חשיבה מחוץ לקופסה, את הדרך הזו למדתי באדרנלין ברה להכשרות, מה שהמתגבשים לא הבינו הוא שכדי לחצות אותה דרושה ( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד)

תרגיל שלישי | שקים מנטאלי

תרגיל רביעי | משימה קבוצתית: משימת הג’ריקן
חוויות חניך: הם העמידו אותנו למול שני קווי הנמצאים במרק עשרה מטרים אחד מהשני, כאשר אנו על קו אחד ומעבר לשני ג’ריקן.
מגבש: שימו לב כי בן הקווים זהו שטח אסור, אין אפשרות כזו שתוכלו לדרוך שם מבחינתנו מדובר בלבה רותחת, המטרה שלכם היא להעביר את הג’ריקן מהשטח השני אליכם שלרשותכם, חבית ומוט עץ, כמו כן החפצים האלו הם שלוחה שלכם היה ואחד מהם ידע בשטח האסור התרגיל מתאפס!
חניך: הפתרון היה קל, ביצענו את אות התרגיל בגיבוש אדרנלין..

תרגיל חמישי | משימה קבוצתית ו/או תחרות אישית :  מתלה שזיפים
חוויות חניך: הם התחילו בכך שמיקמו אותנו מתחת למוט המתח והתנו אלינו את הפקדוה הבאה
מגבש: שימולב זוהי משימה ציוותית כאשר על הצוות להחזיק .. זמן, היה ונפלתם התרגיל יחזור חלילה, בפקודה שלי, קפצתם ונתליתם על המוט, זוז!
חניך: לאחר שעמדנו במשימה כצוות וירדנו למטה על מנת לשחרר את הידיים הפ הפתיעו אותנו בפקדוה הבא
מגבש: שימו לב ללא זמן מנוח הכלל, הפעם המטרה היא תחרות אישית האחרון שמחזיק על המתח, כמו כן כולכם בעיינים עצומות, זוז!
חניך: הבנתם נכון חברים, פעם מקצה קבוצתי ומיד לאחר מקצה פיזי תחרותי, וככה תהנהלו חמישה מקיצים כאשר אתם נבחנים ברמת הבעות הפנים שלכם, איך מנצחים את התרגיל ואיך מעיפילים עם הצוות עד לסוך הזמן, הצטרפו אלינו והיחשפו!

תרגיל שישי | אלונקה סוציומטרית קלאסית

תרגיל שביעי | משימה קבוצתית : הרצאה
חוויות חניך: היה מדובר במערך דיונים אישיים כאשר המטרה שלכם היא להרצאות בפני צוות המתגבשים וסגל הגיבוש של עוקץ על נושא עצמאי שבחרתם במשך חמש דקות שלמות
מגבש: כן על מה תדבר איתנו היום?
חניך: אדבר אתכם על אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי ( ארבעת הדגשים שה העניקו לי הם מה שיצרו שיחה מרתק שבסיומה קיבלתי את הניקוד הגבוה ביותר ואף התעניינות מצד מתגבישם נוספים להצטרפות אלינו )

תרגיל שמיני | משימת קאורדינציה : םפירוק והרכבת m-16 קצר.

הגיע שעת הצהריים ואתם יוצאים לשינה מוקדמת וזו כדי להכין את הגוף והנפש למסע של גיבוש עוקץ אשר נשאר באותה המתכונת בשני הגיבושים.


המסע | גיבוש עוקץ

חוויות חניך: מגבש: עופו החוצה מהאולם, 30 שניות הייתם על ציוד צא!”
“יצאנו אחרי המגבשים למסע סביב בית מתקן הלוחמה בטרור של הבסיס שעל כתפינו מוט עץ מתחתיו נכנסו 13 מתגבשים בכל פעם, עשרה סיבובים בדיוק שאורכם כ 5-6 קילומטרים, כאשר 80% מהמסע התבצע בריצה שהמגבשים דואגים להגביר את הקצב  בכל פעם שאנחנו מתקרבים אליהם.
“בלי הפסקות או יותר מדי מנוחה, הגענו לאקטים הפיזיים, הפעם עם רגליים עייפות אך הראש חזק מתמיד”
אקט ראשון: זחילות: 25 דק של זחילות שבסיומם הסבירו לנו כי כל הזחילות שהתבצעו עד כה היו הכנה למשימת הזחילות הבאה.
חוויות חניך: אתם יוצאים לתרגיל הבא של הזחילות כאשר המטרה היא לבצע עשרה סיבובים כאשר אנחנו מחפים את המתגבש הראשון שיסיים אותם ויזכה מבחינתנו לצאת למנוחה.
“זחלנו עוד 15 דקות כאשר המקום הראשון ביצע שיבעה סיבובים (אני) ואחרי המקום השני עם שישה סיבובים .
סה”כ 40 דקות זחילה בסיכום שני התרגילים.

אקט שני: ספרינטים -הפעם כ15 ספרינטים שהסתיימו בחזרה לאולם לשינה כי הגיבוש עדיין לא הסתיים.


יום שלישי | גיבוש עוקץ המדריך המלא

יום אשר יפתח בארוחת הבוקר ויוביל למשימה הראשונה של היום

משימה ראשונה | בניית אוהלים
מגבש: יש לכם ארבע דקות בלבד ולא ינתנו הארכות להרים אוהל בעזרת הציוד שמונח לפניכם
רשימת הציוד: בזנטים, פטיש 5 קילו אחד, מוטות בגובה מטר וחצי ומוט ארוך בגובה 2 מטר לפחות

משימה שניה | מתלה שזיפים הפעם אחיזה שונה -יוסבר לחניכנו בלבד

משימה שלישית | לב ריאה וכוח מתפרץ
הסבר: מגבש:עליכם לבצע ” 5 סקוואט, 5 כפיפות בטן ו2 שכיבות שבסיומם רצתם ספרינט ונעמדתם לפי סדרי הגעה על קו ההזנקה לקו בסדרי הגעה”

משימה רביעית | שוב פעם שקים.
מגבש:”קדימה כמה הקפות לצעוק מספרים”
חניך:”26 המפקד!”
מגבש:”מצויין הלאה”
חניך: הבא אחרי עשה רק 20 בלבד.

משימה חמישית | ספרינטים
מגבש:”כמה פעמים הגעת ראשון מספר ***
חניך: עשרה ספרינטים סך הכל שבכולם הגעתי ראשון
מגבש: אני אדאג לכך שאלו יהיו הספרינטים האחרונים שהם אתה תסיים ראשון, עוך עשרה מטרים אחורה!

משימה שישית | פירוק והרכבת
הסבר: פירוק והרכבת m-16 לאחר תצוגת נשנית מצג המגבש

משימה שביעית |  ספרינטים המשלבים פירוק והרכבה של נשק!
הסבר: ביום הראשון יציגו לכם המגבשים אך לפרק ובאיזה צורה להניח את חלקי הנשק על משטח הפירוק, עכשיו זה הזמן לבדוק מי שם לב לפרטים הקטנים .

הסבר התרגיל השביעי –


ראשית: אתם יוצאים לספרינט וחוזרים על מנת לפרק את הנשק ולסדר את חלקיו לי הוראת המגבש לפני יום
שנית: אתם יוצאים לספרינט נוסף וחוזרים על מנת להרכיב את הנשק ,לבצע דריכה ולהניח אותו על משטח הפירוק לעצירת הזמן

אורך התרגיל :15-20 דק, עד שאחרון המתגבשים מסר את הזמן שביצע את התרגיל למגבש שהיה אחראי לכך.

משימה שמינית | הר החול הגבוה ביותר
מגבש: שימו לב כי בסוך השביל שרוחבו כמטר מחכה לכם גבעה מחול ים שהמטרה שלכם היא לבנות לעצמכם הר חול אישי והגבוה ביותר מהחול אשר נמצא על הגיבעה בלבד .

בעיה: בעקבות הרוחב שהצר של השביל רק ששלושה מתגבשים יכלו למלא את השקים בכל רגע נתון לכן עשו הכל על מנת להגיע ראשונים אחרת אתם תאלצו לחכות 25 מתגבשים בזמן שיש לכם לא יותר מחמש דקות לפי הוראת מגבש.

שימו לב כי הזמן האמיתי של התרגיל הינו ** דקות לכן לא להתייאש, את הזמן האמיתי נחשוף בפניכם שתעמדו למולנו בתור חניכנו!

משימה קבוצתית:

משימה תשיעית | מחסה – משימה קבוצית
הסבר: בניית המחסה “שמור מירי מחבלים ” לפי הוראות מגבש.

משימה עשירית  | משימת החבל – קבוצתית
הסבר: בניית האות A באמצעות חבל כחול בזמן שעיניכם יהיו מכוסות .
הסבר: המגבשים יתנו לכם זמן מוגדר על מנת לבנות את האות המצויינת לעי’ל כאשר הם ינסו לחבל לכם במשימה בעזרת הערות מהצד אשר יעמידו את רף הכעס שלכם במבחן .

לדוגמא:
1.מגבש צועק(בתור מתגבש):” נו מי נוגע כבר בחבל תפסיקו!!!”
2.מגבש נוסף :” אני לא מבין מה אתם עושים למה כולם נוגעים, תפסיקו לגעת!”
3.מגבש ראשי: נו מה יהיה מי הזיז לי את הידיים עכשיו אני לא מוצא את החבל שוב

חוויות חניך: בזמן הזה הצעתי לכל חברי לצוות למוד ללא תזוזה ורק מי שנגע באמת בחבל ימסור את מספרו בקול , היות ואף אחד לא מסר את מספרו הבנו כי כל הצעקות ששמענו הגיעו מהמגבשים שמנסים לסכל את המשימה .

סוציומטרי, קצת תיזוזים ואז הגיעו הראוינות. (מה ישאלו אתכם, מה אתם צריכים לענות-זה החלק החשוב בגיבוש שיכריע מי יעפיל ומי לא. את התשובות לשאלות אלו תקבלו רק באדרנלין כושר קרבי כחניכים!)
לאחר הראיונות חזרנו לאולם שבו ישנו ושם היה שבירת דיסטנס שפה המאמנים שלי הזהירו אותי.
“הגיבוש לא נגמר עד שאתה לא על האוטבוס בדרך לבסיס.”


עדכון היום השלישי מהגיבוש האחרון | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

בשונה מהגיבוש שקדם לו בגיבוש זה יתבצעו ביום השלישי שבעה תרגילים, בינהם ארבעה תרגילים פזיים, ושלושה מחשבתיים או קבוצתיים ולפי הסדר הבא:

תרגיל ראשון | ספרינט המשלב פירוק והרכבת נשק (כמו בגיבוש הראשון)

התרגיל שני | משימת קבוצתית : בניית אוהל

תרגיל שלישי | משימה קבוצתית : בניית סמל היחידה
חוויות חניך: המטרה הייתה לשנן את סמל היחידה ואז מהזיכרון לבנות אותו בעזרת החפצים הנמצאים בשטח בלבד!

תרגיל רביעי | משימה מחשבתית : משימת החבל
חוויות חניך: הם העמידו אותנו למול חבל מתוך שגובהו אולי סנטימר מהרציפה כאשר ה0 פקדו עלינו לרדת עלינו לרדת על הברכיים
מגבש: המטרה שלכם היא לחפור מתחת לחבל ולעברו לצד השני בלי לדעת בו בזמן של .. אם ניסיתם ונגעתם אתם חוזרים אחורה ומחסים את הבור לגמרי ומתחילים מחדש, זוז

תרגיל חמישי | זחילות

חוויות חניך: הפעם התרגיל היה משולב. בחלק מהמיקצים הם נתנו לנו זחילות של הלוך וחזור. כאשר ההזנקה הייתה תלויה באחרון המתגבשים שידיע ויסתדר על הקו. ומנגד, היו מקצים שהמרטה הייתה לגעת במגבש כאשר הוא הולך ומתרחק.
מגבש: נראה שאתה עייף מספר ..
חניך: שלישי המגבש

מגבש: מצויין, עוף עשר צעדים אחורה הרמת תחת, זו הסיבה שבגללה אתה אל עייף אתה לא זוחל כמו שצריך
חניך: רצתי אחורה ובכל הכוח הסתערתי חזרה אליו והעפלתי שוב למקום הראשון, ושוב זה חזר חלילה
מגבש: אתה נראה עייף..
חניך: כמות הפעמים שהוא אמר לי את המשפט ולאן שזה הוביל מיד לאחר מכן היו כדי להקשות עלי ברף אחד מעל כולם היות ושמרתי על הובלה רצופה במשך כל האקט וגיבוש בכלל, הוא נתן הזמדנות למי שמאחורי, ובכל פעם שעקפתי זה חזר חלילה, עצם הידעה הזו זה מה שחיזק אותי, מה שנתן בי את העוצמה ליצור כוח מאין, בדיוק כמו שהוא הדריך אותנו שיקרה

תרגיל שישי | מתלה שזיפים ( אישי | קבוצתי )

תרגיל שביעי | אלונקה סוציומטרית קלאסית – 12 מקצים

מיד לאחר התרגילים העצימים, בדיוק באותה המתכונת של סגירת היום השלישי יצאנו המתגבשים (אלו ששרדו) לשלב המכריע של היום, שלב הראיונות וההתקפלות.


מהגיבוש האחרון העפילו :

א’ נתניה-עוקץ
י’ חולון-עוקץ
ג’ חולון-עוקץ
א’- תל אביב- עוקץ
א’- ראשון לציון- עוקץ
ל’- ראשון לציון- עוקץ

מהגיבוש הקודם העפילו:

ל’ תל אביב-עוקץ
א’ עכו-עוקץ
מ’ ירושלים-עוקץ
ד’- באר שבע- עוקץ

י’  פתח תקווה-לוט”ר .
א’ נתניה-לוטר

ל’ תל אביב-חרוב
ש’ תל אביב-חרוב

להרשמה ליום החשיפה הקרוב לגדנע עוקץ ולרישום הגדנע עצמה, היכנסו והשאירו פרטים : יום חשיפה עוקץ

קחו בחשבון שהגיבושים הופכים קשים יותר עם כל מחזור ומחזור. וזאת משום שהרף ביחידות רק ממשיך לעלות. ואתם חייבים להגיע מוכנים! אז הצטרפו אלינו לפני שיהיה מאוחר מדי, כי כמו שאנחנו תמיד אומרים ” הניצחון דורש הכנה מוקדמת, אדרנלין”.

מאמרים נוספים

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
פתח צ׳אט
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן