מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש עוקץ המדריך המלא

גיבוש עוקץ

לאור שאר ניסיונות חוגי הכושר הקרבי לאמוד את הגיבושים וללא הצלחה, יש לציין כי בשונה מכל השאר המאמר לפניכם נכתב ע"י חברת אדרנלין כושר קרבי ובשיתוף פעולה מלא למול מגבשי היחידה הפעילים של יחידת עוקץ כך שמדובר בתכנים המעודכנים והמדויקים ביותר למיוני היחידה אותם אתם מתבקשים להכיר על מנת לעבור ולהפעיל אליה.

גיבוש עוקץ היום הראשון

 

ככל במיונים הצהליים מחצית היום הראשון שייך לשלבי ההתארגנות בגיבוש ובהם תעברו שלושה תחנות ולפי הסדר הבא

 • בר אור צהלי באמצעותו יחלקו אתכם לצוותי עבודה של עד 25 מתמודדים בהמשך היום
 • שרשת חיול קצרה ובה תעלו על מדים וציוד צבאי מלא
 • מסדר חלוקה, קבלת מגבשי היחידה ויציאה לתכני היום.

משסיימתם את שלבי ההתארגנות והתייצבתם בצוות ממנו תעפילו ליחידה אלו התכנים אותם תעברו

תרגיל ראשון : מקצה ספרינטים קלאסי
הסבר: מדובר בתרגיל המונה כחמישה עשר מקצים בהם תתבקשו לרוץ מקו הזינוק לכיוון שק אותו תקיפו מימין לשמאל ובחזרה לקו הזינוק בו תסדרו לפי סדרי הגעה מהראשון שבינכם ועד האחרון.

תרגיל שני : מקצה זחילות קלאסי
הסבר: מתכונת זהה לחלוטין לתרגיל הראשון זה הרגע קראתם אותו תבצעו בזחילה מרגע ההזנקה ועד לחזרה לקו בפועל

תרגיל שלישי : אלונקה סוציומטרית
הסבר: תרגיל ממנו תזנקו לכיוון אותו השק שבתרגילים הקומדים כאשר הפעם לא תחזרו לקו הזינוק כי אם לאלונקה ועליה שמונה שקי חול כאשר המטרה היא להיות אחד מהארבע שיתפסו את האלונקה איתה תצאו לסיבוב נוסך וחוזר חלילה

תרגיל רביעי : תרגיל השקים המשולב
הסבר: מדובר במקצה של חמישים מטרים המחולק לשני חלקים שווים של 25 מטרים ע"י  תיחום באמצעות שני שקים, כאשר האחד ימוקם בנקודת החצי והשני בנקודת הסיום אותו תקיפו מימין לשמאל.
סדר התרגיל – החלק הראשון תמיד יבוצע בספרינט בעוד את החלק השני תבצעו בזחילה, כאשר מגמת התרגיל תתנהל לפי סדרי הגעה.

דגשים שאתם מתבקשים להכיר

 • לוח זמנים : היום יחל בשעה 16:00 בצהריים לאחר עומסי החום כך שיעמדו לפניכם ארבע שעות שלמות של עבודה רציפה.
 • התבלטות : מדובר בגיבוש שיתנהל בעצימות מלאה כאשר הדגש בו הוא התשה פיזית שתביא לידי ביטוי את היכולות המנטליות והדינמיות שלכם לכן את ההתבדלות בינכם לכל השאר תיצרו באמצעות התייצבות של השלישיה המובילה בו ולאורך כלל ימיו.

גיבוש עוקץ היום השני

 

יום שיחל בהקפצה בשעה 4:30 לפנות בוקר על מנת לזעזע את מי מכם שאינו מוכן לאלמנט הפתעה שכזה ולהרוויח זמן יקר לפי עומסי החום המתקרבים שיחל בתכנים פיזים מלאים ולפי הסדר הבא

תרגיל ראשון : תכני התשה
הסבר: מדובר בתיזוזים כללים של העברת הציוד מנקודה לנקודה תוך ביצוע פקלים ( שכיבות סמיכה ) והעמדת כלל הצוות בצורת האות ח' לפי הוראות המפקד.
חשוב לציין כי התרגיל יתבצע בעצימות מלאה ובמטרה להתיש גם את החזקים ביותר מכם כך שנקודת הפתיחה של היום תהווה נקודת השבירה העצימה ביותר שלו שתגרור אחריה את שאר לוח הזמנים אותו תבצעו תחת חולשה זו.

תרגיל שני : זחילות ( נוהל קו )
הסבר: מקצה זחילות של כשלושים מטרים במהלכו המגבשים יצעקו את הפקודה חדל וימספרו אתכם לפי מקומכם על הקרקע בסיומם כדי יפקדו עליכם להגיע לקו עצמאית מהמקום בו אתם נמצאים ולהתחיל זחילה עצמאית
קווים מנחים : מדובר בנוהל שיעניק למי מכם שלא הוביל את היתרון לחזור לקו ולהתחיל זחילה עצמאית בעוד המובילים שביניכם ( אלו שזחלו את המרחק הרב ביותר ) ימצאו עצמם עדיין בשלבי חזרה אליו.
איך יוצרים מציאות בה אף אחד לא יסכים להתחרות בכם דווקא בתרגיל זה ויעניקו לכם את המקום הראשון על מגש של כסף – הצטרפו לאדרנלין כושר קרבי והיחשפו.

תרגיל שלישי : ספרינטים קלאסי
הסבר: מתכונת זהה לחלוטין ליום הראשון

תרגיל רביעי : שקים משולב
הסבר: מתכונת זהה לחלוטין ליום הראשון

משימות חשיבה

לאחר ביצוע ארבע תרגילי מפתח אלו, תצאו למשימות דינמיות חברתיות ואלו במטרה להכיר את טיב התנהגותכם ועולם הערכים איתו הגעתם לגיבוש עוקץ.

משימה ראשונה : הרצאה מול קהל
הסבר: בשלבי ההתארגנות בתחילת הגיבוש יחולקו לכם דפים שמכילים רשימת נושאים לבחירתכם אותם תדרשו להרצות בפני חבריכם לצוות וסגל הגיבוש.
חשוב להכיר : יש לקחת בחשבון כי במהלך ההרצאה ישנו סיכוי גבוה שתתוקלו ע”י המגבשים שיחליפו לנושא אחר לפי מרת רוחם.
איך מתמודדים מול התקלה שכזו וממשיכים לדבר בצורה רציפה, עניינית וקולעת, לכך ישנם ארבע כללים אותם תרכשו תחת קורס ההכשרה באדרנלין כושר קרבי

משימה שניה : חפירה קבוצתית
הסבר: חפירת בור קבוצית לפי מדדים שיקבעו ע”י סגל ההדרכה

משימה שלישית : העברת ציוד
הסבר: תדרשו להעביר ציוד צבאי (ג’ריקן בודד) מנקודה לנקודה בלי לגעת בקרקע ובאמצעות הציוד הנלווה של הצוות.

משימה רביעית : משימת בנאים
הסבר: בניית צורה אותה יציגו לכם המגבשים במשך דקה שלמה אותה תתבקשו להעתיק עד לשימת דגש על הפרטים הקטנים ע”י הציוד הנמצא לרשותכם בשטח ( הציוד האישי, הצבאי ותוואי השטח שלפניכם )

משימה חמישית : מתלה שזיפים
הסבר: הם יפקדו עליכם להתלות על מוט מתח עם עיניים עצומות ובמטרה להישאר האחרון שישרוד, את התרגיל תבצעו מספר פעמים וללא מנוחה בן סט לסט כלל.

משימה שישית : פירוק והרכבת נשק
הסבר: אחד המגבשים יציג לכם פעמיים ובצורה איטית איך לפרק ולהרכיב אם 16 ואתם תדרשו לבצע זאת פעמים תחת זמנים כאשר המטרה היא לשקף מגמת שיפור.

תרגילים פיזים

לאחר ביצוע משימות החשיבה הדינמיות שאיפשרו לכם לאגור כוחות, יחזור היום השני למתכונת פיזית ובו תבצעו שלושה תרגילים עצימים

 1. מסע גיבוש עוקץ
 2. תרגיל ספרינטים קלאסי
 3. תרגיל זחילות קלאסי

כאשר על המסע תוכלו לקרוא מיד בסוך המאמר ע"י חוויות חניך.

גיבוש עוקץ היום השלישי

מדובר ביום הסוגר של גיבוש עוקץ אשר יתחלק לשלושה חלקים שווים : חלק פיזי, חלק דינמי וראיונות.

חלק ראשון : תרגילים פיזים  

1.  ספרינטים קלאסי
2. אלונקה סוצימטרית
3. מתלה שזיפים צוותי ואישי
הסבר: בתחילה יפקדו עליכם להישאר על מתלה השזיפים במשך חמש דקות שלמות כצוות על מנת שבסופם יפקדו עליכם להישאר האחרון שנשאר תלוי.

חלק שני : משימות דינמיות

1.  בניית אוהל צוותי
2. התחפרות : חפירת מתחת לחבל על מנת לעבור לצד השני בלי לגעת בו
3. בניית עמדת ביצור לפי הנחיית סגל הגיבוש

חלק שלישי : ראיונות מול מגבשים

הסבר: מדובר בראיונות שיתבצעו בן עשר לעשרים דקות למול מגבשי הצוות בהם תשאלו מדוע אתם המתאימים ביותר, מהם הקווים המנחים אתכם, איך הייתה ההתנהלות שלכם וכיוצא בזה.
שאלות שעלולות לעלות לכם ביוקר במידה ולא תכירו את הקווים המנחים העומדים מאחוריהם, אלו עליהם תעברו בסדנאות ייעודיות למול האגף הפסיכולוגי באדרנלין כושר קרבי.

דגשים שעליכם להכיר :

 • בשונה משנים עברו כיום גיבוש עוקץ מתבצע כמתקן אדם
 • בגיבוש שלוש ארוחות אותם יבצעו בשעות הבוקר המאוחרות, הצהריים והערב.
 • מנוחה בן התרגילים עומדת על כעשר דקות ויותר בהן תבצעו מתיחות, שתיית מים וחמיום לקראת התרגילים הבאים
 • את התשובות תקבלו מספר ימים אחר הגיבוש באמצעות יצירת קשר טלפוני ע"י אנשי היחידה למי מכם שעבר, ומיטב למי שאינו עבר
 • כיום אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי הנה החברה הבלעדית אשר פועלת למול עוקץ בשיתוף פעולה חסר תקדים וזו באמצעות איתור קדם גיוס של משתתפי התוכנית למערך המיונים של היחידה בעקבות רף אחוזי הצלחה יוצאי דופן והתברגות בוגרינו לתפקידי המפתח של יחידת עוקץ.
 •  
חוויות בוגרינו

 

ד' צוות תל אביב – תרגיל הספרינטים : הוא הזניק אותנו וללא מנוחה כלל, מקצה אחרי מקצה כדי לגרום לגל פרישה עצמאי גדול מהרגיל וכך באמת היה, עשר דקות לתוך התרגיל הראשון על מנת שיפרשו מאיתנו שמונה מתגבשים פרט אלינו, שלושה חניכי אדרנלין שהובילו את שלושת המקומות הראשונים באמצעות ארגז הכלים אותו הטמיע בנו מייסד אדרנלין בסאגות ההכנה לגיבוש עוקץ
מגבש : ממש "שלושת המוסקטרים" מרגע זה ואילך אתם מזנקים עשר צעדים מאחורי כולם, נראה עד כמה תצליחו להתברג שוב למקומות הראשונים
ד': מבטים מלאים בביטחון, נשימות עמוקות, מיקוד וארבעת הכלים אותם למדנו לניהול סיטואציות שכאלו הם שהובילו אותו לחתום את התרגיל בהצלחה ואלו שאחריו עד לכך שהגענו שלושה חברים מאותו הצוות למעמד הגיוס הנכסף של יחידת עוקץ

מ' צוות נתניה – מסע עוקץ : מדובר היה במסע של שישה קילומטרים שהפכו מהר מאוד לגיהינום עלי אדמות, מסע שהחל בריצת ספרינט ושמר על קצב גבוה תוך ניפוי החלשים ושמירה על מרחק מינימלי מהמגבשים שעלינו אלונקה של מאה קילוגרמים
מגבש: כמו שהסברתי לפני, בגיבוש עוקץ אין נשרכים מאחור ולכן מי שלא מסוגל לרוץ מתחת לאלונקה ולשמור על מרחק של חמישה מטרים בודדים ממני שירד ממנה ויתן לאחר.
מ': הוא פתח בריצת ספרינט כדי שאזנק אחריו כפי שלימדו אותי, "מאפס למאה" לפי שלושה כלים ממוקדים באמצעותם סחבתי אחרי שלושה אלונקאים שלא הצליחו לעמוד בעומס והתחלפו כמעט בכל רגע נתון בעוד אני השחרתי את האלונקה והתקבלי ליחידה

א' צוות ראשון לציון – מתלה שזיפים : הוא הודיע לנו שמדובר במקצה בודד בו נדרש לבצע את המקסימום ולהישאר האחרונים שתלויים על מוט המתח ובעיניים עצומות על מנת שיבצע שני מהלכים שיגרמו לכלל הצוות ליפול כבר בשתי הדקות הראשונות לתרגיל פרט אלי.
מגבש: מספר 52 ( בוגר אדרנלין ) אתה חלש ועייף, הידיים שלך מתחילות לרעוד, אני נותן לך לא יותר מדקה ואתה נופל על הריצפה
א': ברגעים כאלו אתה נזכר בכלים אותם למדנו תחת האגף הפסיכולוגי בחברה שהעניקו לי את היכולת לסיים את כלל התרגיל בהצלחה ( 5 סטים שלמים ) וזו אחרי חשיפה של ארבעה כלים שבאמצעותם ייצרתי הובלה חד משמעית כבר מרגע הכניסה לגיבוש והחלוקה לצוותים.

אם אתם מבקשים את החברה היחידה שמסוגלת להתחייב לכם לשירות מאתגר וחוצה גבולות ביחידות העלית של צהל בכלל ויחידת עוקץ בפרט 

אם אתם דורשים קורס הכשרה ממוקד לו לבנות מסלול יעודיות שיביאו אתכם לקצה גבול היכולת ומעבר ובדיוק כמו בוגרנו שהיום מתפקדים בדרגי מפתח ביחידות העלית הצהליות

יחידת עוקץ – רמ'ד הלחימה ביחידה הינו בוגר אדרנלין )

אם אתם מכירים שאתם שונים וראויים אל המקסימום ומחפשים את הגוף הבלעדי שמסוגל להבטיח לכם את מימושו, השאירו פרטים ורכזינו יחזרו אליכם בהקדם לתיאום אימון קבלה ללא עלות

שאלות תשובות

על מנת להתחיל מיונים ליחידת עוקת אתם מתבקשים לעמוד בנתונים הבאים :

 • מלשבים : פרופיל 97-82, קב"א 54, דפ"ר 50
 • מלשביות : פרופיל 82 ומעלה, קב"א 47 ומעלה.
 • מלשבים: לעניין מלשבים, ליחידה מועד גיוס חד שנתי בחודש נובמבר של מאה לוחמים בלבד אשר יתחלקו לשלושה צוותים של שלושים ושלושה אנשים ולפי ייעודם שיקבע דרך תוצאות הגיבוש
 •  
 • מלשביות : לעניין מלשביות, ליחידה שלושה מועדי גיוס בחודשים מרץ, אוגוסט ונובמבר בהם יתגייסו 15 לוחמות בלבד ואלו לאחר ביצוע גיבוש לוחמות המתבצע שבוע לאחר הגיוס ואורכו יומיים שלמים.

מדובר בשני שלבי מיון המתבצעים בסדר הבא

 • שלב ראשון יום חשיפה

מדובר ביום חשיפה של יחידת עוקץ שאורכו כשמו כן הוא, יום אחד בלבד אליו יוזמנו 350 מלשבים על מנת לאתר אותם לגיבוש היחידה, את מהלך היום תבצעו בצוותים של עד שלושים מועמדים ותעברו מספר תחנות מבניהם :

 1. תחנה פיזית ( אימון אגרסיבי באולם היחידה )
 2. תחנה דינמית ( יבחנו את יכולות ההשתלבות שלכם בצוות )
 3. תצוגת תכלית של לוחמי היחידה ואיך מתבצעת לחימה לצד כלב
 4. שיחת סיכום כללית וזימון לגיבוש היחידה

דגשים שחשוב להכיר לעניין יום חשיפה

 1. ליום חשיפה עוקץ אתם תגיעו דרך המנילה הצבאית ( שאלות העדפות ) שיפתח מיד לאחר הצו הראשון וזו בתנאי שתסמנו את עוקץ ציון 4 ומעלה
 2. יום חשיפה עוקת אינו מיון ממיין ולכן כל מי שיגיע אליו יזכה לאיתור לגיבוש היחידה
 3. ניתן לבצע יום חשיפה לעוקת ויום סיירות, הם לא מבטלים אחד את השני.
 4. יום חשיפה מתבצע בחודש פברואר של שמינית ( כיתה יב' ) וחודש לאחר תצאו כלל המלשבים שאליו הגיעו לשלב המיון השני ליחידה – גיבוש עוקץ

 

 • שלב שני : גיבוש עוקץ
 1. לגיבוש עוקת יגיעו כל מי שאותר דרך יום החשיפה ליחידה בלבד
 2. מספר המועמדים למולם תתמודדו : מדובר ב-350 מועמדים אשר יתחלקו גם הם לצוותים אורגנים של עד שלושים מועמדים אותן ינתחו מגבשי היחידה בפן הפיזי, המנטלי, הדינמי, המחשבתי והערכי.
 3. מספר ההקצאות ( עוברים ) : ליחידה מחזור חד שנתי של מאה לוחמים כאשר 95 מהם יגיעו דרך גיבוש עוקץ.

לפני שנענה על שאלה זו תרשו לנו להסביר לכם על הקו הכללי למיוני הצהליים:

א. כלל ניתן לבצע כל שנה גיבוש ייעודי אחד, לכן כל מה שלא מוגדר כגיבוש לא ימנע מכם מיון אחר, לענייננו תוכלו לבצע יום חשיפה ויום סיירות במקביל והאחד לא יפגע בשני.

ב. לאחר שתעברו יום סיירות בחודשים ינואר או אוקטובר ויום חשיפה בחודש פברואר אתם תתבקשו לבחור לאיזה גיבוש אתם בוחרים לצאת בחודש מרץ מאחר וכמו שכתבנו בתחילת הפסקה, לא ניתן לבצע יותר מגיבוש אחד בשנה.

היות ואדרנלין כושר קרבי עובדת בשיתוף פעולה מלא למול יחידת עוקת, הקמנו לצידם מענה ישיר מטעם מפקד ביה"ס עוקץ דרך מייל ייעודי לכך.

במידה ואתם זכאים אך נפלתם בן הכיסאות תשלחו מייל מסודר ובו שמכם המלא, מספר תעודת הזהות שלכם, מספר פלאפון ותיאור המקרה שלכם, וסמידה ואתם אכן זכאים, היחידה תדאג לכך

כתובת המייל היא : oketzb@gmail.com

לעוקץ ערוץ קבלה נוסף העונה לשם "שבוע ראיונות" עליו נסביר מיד.

 • שבוע ראיונות ניתן לכל מי שסיים גיבוש עד סופו ומנגד לא עבר אותו בהצלחה, מדובר על גיבוש טייס, גיבוש מטכל, גיבוש שייטת 13, גיבוש חובלים או גיבוש צוללות.
 • שבועיים לאחר הגיבושים הללו אתם תוזמנו ליום ראויות למול שש יחידות : יחידת עוקץ, יחידת לוט"ר, יחידת יהל"ם, ימ"ס, רוכ"ש ( תותחנים ) ומל"ר ( שריון )
 • עוקץ מעניקה 5 הקצאות בלבד משבוע ראיונות לשורותיה ובשל כך מתוך מאות שיגיעו לשבוע ראיונות חמישה סה"כ יבחרו ליחידה וזו במטרה להשלים את אותם תשעים וחמישה שעברו דרך הגיבוש למאה לוחמים להם גיוס חד שנתי בחודש נובמבר

דגש נוסך שעליכם להכיר : במידה והתקבלתם לטייס, חובלים או צוללות או אחת מסיירות העלית הצהליות ונפלתם בשלבי המסלול המוקדמים שלהם אתם תצאו לשבוע ראיונות מורחב בו תשתתף בן היתר יחידת עוקץ.

מסלול אורך כ 16 חודשים ולפי השבים הבאים

 • בסיס: טירונות חיל רגלים בסיסית בבא”ח צנחנים שאורכה 4 חודשים.
 • שלב מכין : טירונית היחידה בה יודחו חלק נכבד מהלוחמים שאורכו חודשים ומתבצע במתקן אדם ממנה תעלו ליחידה
 • סדרת קומנדו: סדרה שתתבצע במתקן אדם בה יעברו הלוחמים : קורס לוט”ר, צניחה ושבועות מקצועיים הכוללים סבך, לוחמה תת קרקעית, מבנה וניווטים וכיוצא בזה, שאורכה שישה חודשים
 • קורס כלבן: לאחריו נכנסים לשלב האחרון והוא קורס כלבן : קורס לוחם עוקץ שלב שבו כל לוחם מתחלק ליכולת המבצעית שלו ומקבל את כלבו לשירות הצבאי.
 1. ללוחמות ישנה הכשרה שונה בתכליתה מהכשרת הלוחמים (כ11 חודשים) והן נפרדות ושונות לחלוטין ולפי הסדר הבא
 • טירונות חיל רגלים בסיסית שאורכה 4 חודשים
 • אימון מתקדם : שאורכו 4 חודשי הכשרה בסופם תזכו לעלות ליחידה ( מתק אדם ) לסדרת קומנדו
 • סדרת קומנדו : אימון לוחם במשך חודש וחצי הכולל שבועות מקצועיים
 • קורס לוחמת עוקץ בט"ש : בשלב זה כל לוחמת מקבלת את כלב למשך שירותה הצבאי.

 

 1. היכולות הייעודיות של הלוחמות והכלבים שלהן הינם:
  א. אמל״ח: כלבים שסורקים למציאת אמל״ח (אמצעי לחימה) ביהודה ושומרון.
  ב. קיצון: כלבים שמאומנים לסרוק למצוא סימני חיים באתרי אסון.

היחידה עובדת בשני מישורים אותם נפרט להלן

 • פעילות שוטפת : מדובר בשגרת היום של היחידה אשר פועלת ימים ולילות ועומדת כיום מבן היחידות להן מספר שעות הפעילות הרבות ביותר בצהל, לענייננו כמו לכל יחידה מיוחדת גם לעוקץ מבצעים ייעודים ברמה השוטפת איליהם יצאו לוחמי היחידה בצוותים אורגנים ובלתי נפרדים אשר החלו את שירותם בגיוס ליחידה ואף ישתחררו יחד, כך שהסברה לעניין לוחמי עוקת שפועלים לבד וללא צוות היא שוגיה לחלוטין
 • פעילות מיוחדת : ישנה פלגנה מסוימת בעוקץ את שמה לא נוכל לפרט אשר מקנה את לוחמיה ליחידות עלית אחרות וזו על מנת להוביל את צוותיהם במבצעי חוצה קווי אויב, ולכן עליכם להבין כי אין מבצע שעליו שמעתם שלא השתתף בו לוחם מיחידת עוקץ משום שישנה פקודה בצה"ל כי צוות ללא כלבן, לא יצא לפעילות.

איך הדבר מתבצע בפועל 

לכל יחידה מבצעים יעודים אליהם היא עתידה לצאת ולכל משימה כזו נדרש הכנה מראש, ברגע שנרקמת תוכנית פעולה ואותה יחידה מקבלת אור ירוק ( אישור ) עוקץ שולחת את אחד מלוחמי הפלגה המיוחדת שלה ליחידה היוצאת וזו במטרה שאותו לוחם יסגל לעצמו את תוואי הצוות ויכולתיהם

מסקנה מתבקשת

לוחמי עוקת הם הלוחמים המעולים ביותר בצה"ל משום שהם היחידים שמסוגלים להסתגל לאופי, מקצועיות ורמה לחימה של יחידת עלית אחרת בזמני קצה קצרים ואף להוביל אותם

מבן היחידות שעוקץ מובילה אותן : סיירת מטכל, שייטת 13, שלדג, ימ"ס, מגלן, דובדבן, אגוז יהלם וכיוצא בזה

חברים נקודה שחשוב לנו מאוד להבהיר, בין לוחמי ולוחמות היחידה אין קשר כלל, מדובר בהליכי מיון ומסלול הכשרת לוחם שונים לגמרי במהותם וייעודם.

כמו כן, לאחר סוף המסלול יעבדו לוחמי ולוחמות היחידה בפלגות שונות לגמרי וללא קשר פיזי או מנטלי כלל.

 

תמונות מאת עידו שמחוני
אולי יעניין אתכם

חטיבת הקומנדו סוף מסלול מרץ 2023

חטיבת הקומנדו סוף מסלול מרץ 2023 : מאמר ובו תחשפו לבוגרי אדרנלין שזה עתה סיימו מסלול ביחידת מגלן / דובדבן, לצד דברי מנכל אדרנלין ( לוחם במיל בחטיבת הקומנדו) לבוגרינו מתוך המערכה בעזה – מלחמת חרבות ברזל 

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן