מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור הצלחה ד' שלדג

סיפור הצלחה של ד' ליחידת הקומנדו של חיל האויר, יחידת שלדג


הרצאה בבית הספר

הוא עבר אצלנו בבית הספר על מנת לספר לנו מור"ק מיחידת המסתערבים, מורק מעיני הלוחם, כזה שלא השאיר שאלות רק דאג להותיר אותנו פעורי פה ובמתח למשפט הבא שיוציא מפיו.

יכולת התבטאות כזו, הרשמיות ומנגד המילים פשוטות והחודרות, רק אחרי זה הבנו מול מי ישבנו, מול מנכל אדרנלין!


סוף ההרצאה

ד': הסברת לנו מה עושות היחידות המיוחדות ומה הם הקווים המנחים אתכם, איך אתה חושב שנערים כמונו יוכלו לעמוד באותם קריטריונים?
מנכל: אני לא שונה ממך, לא אני לא המאמנים ולא החניכים העומדים בראשנו, זה מתחיל בעבודה קשה והתמדה, וזה הקו המנחה אותנו, כי הניצחון דורש הכנה מוקדמת!
ד': ואם אגיע אליכם אתה חושב שאגיע מוכן?!
מנכל: קודם תגיע את כל השאר, ימים יגידו.

 הוא בישר לנו שלא כולם ימשיכו אתו דרך, הוא סיפר לנו שאדרנלין היא קבוצה מנפה ולא כולם יחזיקו מעמד, הוא סיפר לנו שיעשה הכל למען אלו שיישארו משום /זו הסיבה שהוא פה, ומנגד כאשר שאלנו אותו על קבוצות אחרות הוא לא הוציא הגה, אבל זה היה המבט שעל פניו שגרם לנו להבין את ההבדל בין מי שהגיע לעבוד קשה להעז להתחייב ולשמור על רף ההצלחות הגבוה ביותר לבן מי שהגיע לדבר בסיסמאות, לפחד להתחייב ולהישאר בינוני.


האימון הראשון | גל הפרישה הראשון

ד': זה היה היום גשום ביותר בשנה, רק מלצאת מפתח בית הפך למשימת שחייה, הגענו לאימון סחוטים בזמן שהם עמדו שם, המנכל והמאמן שחיכו לנו כאילו הקור והגשם הם פרי דמיוננו…
מנכל אדרנלין: זוהי לא עוד קבוצת כושר קרבי, זהו קורס ההכנה ליחידות המיוחדת היוקרתי בארץ אותו ייסדתי במו ידי ולו רף הצלחה הגבוה ביותר, האימון לא יהיה משעשע ומטרתו היא לא לספק את רף הרגש שלכם, האימון הראשון ייתן לכם את הטעם של מהם הקריטריונים של יחידות העלית בצבא ההגנה לישראל!
השק לפניכם, אתה מקיפים אותו מימין לשמאל ומהסיבה הפשוטה כי התרגיל הראשון בכל גיבוש הוא.. וזו מהסיבה… וזה מה שתחוו כאן, צא!

האימון התקדם ואם כל תנועה הורגשה מכת הקור שקיבלנו בזמן שהם שם, הם שם עומדים ספוגים במים, וזו תוך כדי שהם מנתחים ושואגים על אחד ואחד מאתנו ללא יוצא מן הכלל וזה עד שהגיע התרגיל ששינה את התפיסה של כולנו..


הוא חלק מאתנו | אדרנלין

הוא העיף את הסופצ'ר הצבאי ונעמד בן כולנו, הוא פקד עלינו ליפול והודיע לנו שהוא מתכוון להתחרות בנו על התואר החזק ביותר, הוא ולא אחר, זה ששמענו עליו סיפורים, זה שאחרים מדברים עליו ביראה ופחד, זה שיש את מי שמתייחסים אליו כאב, זה שהחליט להוכיח לנו שהוא חלק מאתנו, מנכל אדרנלין, ובעודו נשכב על הקו זו הייתה השאגה של המאמן שהזניקה את כולנו, צאו!

ד': הוא זחל כמו מכונה, לפי הדגשים והטכניקה שהוא לימד את הוותיקים מבנינו , הם נלחמו בו והיה אחד שנצמד עליו ראש בראש עד ש.. עד שהוא פתח מבערים הגיע ראשון נעמד והסתכל על כולנו נלחמים עד לקו הסיום..
מנכל: הגעתי להראות לכם שזה לא הגיל, זה לא הקור או המתאר הקשה והמחוספס (הרים את ידיו והציג לנו ידיים מגואלות בדם) זו הרוח שלכם, האופי של הלוחם אותו היחידות המיוחדות מחפשות, הכלים שרק אנחנו מסוגלים להעניק לכם והדרך ששייכת רק לכם, ועכשיו, זחל!
ד': האימון המשיך ואיתו מספר הפורשים שהבינו שזהו לא מקומם, אבל לא אני, אני לא חזק, לא חכם מאחרים ולא בעל ביטחון עצמי מופרז אבל אני יודע שאני רוצה להגיע רחוק…

התחלנו את האימון חמש עשרה חדשים שמתוכנו שרדו רק חמישה שבחרו להמשיך אתו הלאה..


 סאגת ימי סיירות

מנכל : צא החוצה, אם אתה לא נותן את המקסימום, אתה לא ראוי למינימום, עוף לי מהעיניים
ד': האימון הסתיים והוא קרא לי אליו
מנכל': תרשה לי לספר לך סיפור, היה אדם אחד, מומחה ואלוף העולם בחץ וקשת אשר חיפש מתחרים ראויים… וזהו סוף הסיפור, אנחנו קודם כל יורים ופוגעים ורק לאחר מכן מציבים מטרה.. תתחיל לפגוע!
ד': אני לא יודע למה אני מתאים, אני לא יודע מה אני מחפש..
מנכל: הוא הניח יד על כתפי בזמן שהוא הוכיח לי מהו הקו המנחה אותי, איך התנהלי בחיי עד היום ומנגד מה עלי לעשות כי הגיע הזמן לעשות שינוי!

" חזרתי הביתה מעורער, לכולם שם יש מטרה ברורה למול העיניים הם רצים ושואגים את אותה המטרה בכל פעם שהוא מוציא אותם למקצה תחרות, זו האש שלהם שלא הבנתי איך לחקות או ליצור בעצמי, זהו אותו אופי של לוחם שהוא הודיע לי שעלי ללמוד לבד!


יום חשיפה שייטת

א' קצין מהשייטת: אנחנו מחפשים אופי של לוחם..
ד': מהו אופי של לוחם
שייטת: אדם שלא מפחד להסתער קדימה גם בידיעה שזה יכאב, אדם שלא מפחד לחתור למגע, אדם בעל אש ורוח ומנגד אדם ערכי בעל רעות קור רוח ויכולת ניתוח והתמודדות עם מצבי לחץ, אדם בעל עוצמה!


סימולצית יומ"ס

ד': אני עומד למולם, אני עומד ללא מטרה, אני עומד איפה שהחיים הניחו אותי.. רק עומד..
מנכל: נעמד מאחורי ד', אתה שיש לך את הפוטנציאל להיות הכל בוחר להיות כלום, הגיע הזמן לפרוץ, עצמו עיניים כולם- הוא פקד עליו, והכניס אותנו לדמיון מדורך, הוא גרם לנו ליצור כוח מאין, הוא הכניס את הגוף שלנו לזעזוע של כוח ועוצמה שרק חיכתה להתפרץ ורגע לפני הספרינט הוא אמר בשקט בצורה שרק אני אשמע, תוכיח לי…
ד': רצתי בכל הכוח קדימה, רצתי תוך כדי ששאגות מלוות את תנועתי, שאגות אותם שאגתי ללא כוונה תחילה, שאגות של חיים שלמים של בנוניות שהיו חייבים להסתיים, שאגות של רצון לבלוט והפחד להיכשל, שאגות של לחץ והרתעה, שאגות של אדם חדש שהגיע ולו מטרה ברורה מול העיניים, שאגות של מי שסוף סוף הבין מהו אותו אופי של לוחם עליו כולם מדברים, שאגות של אדם שהגיע ראשון ואיתו ההחלטה אותה פחד לבטא, אני אגיע ליחידת העלית של חיל האוויר, אני אגיע ליחידת שלדג!
מנכל: ברוך הבא, ברוך הבא לעולמנו!

גיבוש אדרנלין כושר קרבי

ד': עברתי את יום הסיירות די בקלות אבלך מפה והלאה הפחד תפס שליטה, הרצון להוכיח עמד מעל כולם ויחד איתו השיתוק של קו החשיבה והגוף שנכנס לטראומה ממנה לא יכולתי לצאת

" ראיתי אותו משותק והבנתי שחובת ההוכחה אשר הניעה אותו מאותה סימולציה הפכה לנקודת השבירה שלו, אבל לא יכולתי להתערב, לא הפעם.. הפעם הוא יצמח לבד.."

השיחה

ד': הוא אסף את כולנו, מהחניכים החדשים והוותיקים כאחד ועד לאורחים בהם נתחרה בגיבוש הצהלי
מנכל: שימו לב חברים, מישהו יכול להגיד לי למה בניתי את אדרנלין?
חניך: כדי להוביל נערים ליחידות העלית
מנכל: שלילי, כדי ליצור אגדות, ואני אסביר!

יש אלפי לוחמי סיירת משוחררים שהולכים בניכם אשר גם הם לא מהווים את האגדה אותה אני מבקש , יוסנט בולט אתם מכירים, יפה מאוד, אתה הבאים אחריו, אתם רק צריכים להחליט כך, ביום שאבחר להיות המהיר ביותר בעולם אעשה זאת, אם מחר ארצה לעוף אתם תראו אותי מרחף, הנה לכם דוגמא של אדם שהחליט והעפיל אשר אותו הוביל משפט אחד, עבודה קשה תתגבר על כל כישרון, ומה אתם שונים ממנו?!
עוד יחידה מיוחדת או עוד איזו סיירת זה לא מעניין אותי, יחידות מיוחדות קמו בגלל טעויות של אנשים או ההבנה כי דרוש אדם שייתן את המענה הבא, אתם לא יכולים להגדיר את עצמכם לפי החלטות של אחרים, לפי עוד שם של יחידה, אתם לא יכולים לצמצם את עצמכם לכזאת בינוניות אתם הרבה יותר מכל זה!

כל הרעיון באדרנלין הוא אתם, והכוח שלנו לעצב אתכם להיות האגדות הבאות, אלו שיכתבו עליהם בדפי ההיסטוריה, אלו שמחר יספרו את הסיפור שלהם, אלו ששמם יופיע בכוכבים!

ואל תתבלבלו, לא סיירת מטכל ולא שייטת יעשו את זה אלא אתם, בן אם תגיעו לפה או לשם אני כבר גאה בכם היות ואני יודע שמתחת לידי יצאו מי שיכתיבו עתיד שלם, אלו שיבקשו לעקוב אחריהם או ללכת לצידם בידיעה שהם השינוי אותו הם ביקשו, האנשים בעלי העוצמה בעיניים אותה אני מבקש מכם, וזהו הקו המנחה אותי, אותנו!

אני את האגדה שלי בניתי, אתכם! אתם האגדה עליה מושתת הקבוצה החזקה בארץ, והיום, אחרי שהבנתם שאתם המורשת שלי, וזוהי הדרך שלכם, חובת ההוכחה היא עליכם!


גיבוש מטכל | גיבוש היחידה – היום השלישי

ד': אני חזק מכולם וזה נראה לעין אבל הראש מחזיר אותי אחורה..
מגבש: הפסקה של שבע דקות בלבד וחזרתם למקצה הבא
ד': ניסיתי להתאפס ללא הועיל, ניסיתי להכניס לעצמי את כל מה שהוא לימד אותנו או אמר לנו אבל גם זה לא עבד.. אני בדרך למטה, זה היה צפוי כבר מההתחלה, כי אני היחיד שהגיע ללא מטרה..

" נעמדנו על הקו וחיכינו להזנקה הבאה של מקצה ספרינט באורך 70 מטרים, כאשר המטרה היא לא פחות מלהגיע ראשון!

מגבש: לכל מי שהגיע לכאן בגלל האגדות שהוא שמע..כל מי..
ד': ואז זה נחת עלי, אני האגדה שהוא בנה, אני המורשת של אלף לוחמים אשר שינו את פני החברה, אני האגדה הבאה!
בעוד שהמגבש מדבר אני מוצף באותה עוצמה וכוח אותו הוא לימד אותנו לבנות, אני נזכר במילים אותם הוא אמר ובמשפט איתו הוא סגר, חובת ההוכחה היא עליכם, והיום לא אתן לזה להוריד אותי שוב למטה, היום אהפוך את המשפט הזה למשפט הראשון שאכתוב באגדה אותה יספרו לאחרים, האגדה על ..
מגבש: צאו!


סוף טירונות יחידה

מנכל: מה שלומך תותח?
ד': ממשיך לכתוב, ממשיך לכתוב את האגדה אותה ביקשת מאתנו לכתוב
מנכל: סוף סוף הבנת, ברוך הבא, ברוך הבא לעולמנו!


על מה שהוא עבר בגיבוש, התכנים המלאים, האקטים המדוייקם, והקו המנחה את המגבשים: היכנסו: גיבוש היחידה המדריך המלא

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן