מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

מרי המדריך המלא

 

מרי המדריך המלא : על מנת לשרת בשייטת חובלים או צוללות תדרשו לעבור יום מיון מיוחד במהלכו תבחנו במבחני אישיות ובמבחנים פסיכוטכניים שאת התכנים בהם ניתן לתרגל על מנת להגיע מוכנים יותר.

המבחנים הפסיכוטכניים:
המבחנים הפסיכוטכניים בעלי מגוון נושאים ואורכם מסתכם בשעה. הפרקים השונים במבחן הפסיכוטכני הינם: פרק כמותי, פרק צורני, פרק מילולי ופרק טכני. המענה על השאלות מוגבל בזמן ועל כן יש יתרון בהיכרות מוקדמת עם הנושאים אשר קיימים במבחן. מומלץ לתרגל את הנושאים השונים כך שבזמן האמת לחץ הזמן לא ישפיע יתר על המידה ותוכלו להתמודד עם המבחן בהצלחה.

מרי : מבחני אישיות

ביום המיון תעברו מבחני אישיות אשר כוללים בתוכם שלושה חלקים:

 

מכתב המלצה

מבחן קורות חיים ומוטיבציה: במבחן זה תישאלו על אירועי חיים משמעותיים שחוויתם לאורך חייכם, הישגים וכישלונות שחוויתם ועל האופן שבו התמודדתם עם אתגרים שונים בחייכם.

מכתב המלצה

שאלון 300: מדובר בשאלון ארוך ומעייף ובו יופיעו לפניכם מספר רב של היגדים. כל היגד תתבקשו לדרג לפי מידת הסכמתכם עימו.

מכתב המלצה

מבחן השלמת משפטים : במבחן זה יוצגו לפניכם משפטים חסרים ומשימתכם תהיה להשלים את המשפטים בקצב מהיר. יינתנו לכם 30 שניות כדי להשלים כל אחד מהמשפטים. המטרה של מבחן זה היא להבין את אופן החשיבה שלכם, את הנטיות שלכם ואף את התפיסות האישיות והפנימיות שלכם.

מרי : קורס חובלים

סיכת חובלים
מרי חובלים – הסבר פרטני  הגיוס לחובלים מתקיים פעמיים בשנה. בקורס החובלים עוברים הכשרה לפקד על כלי השיט של חיל הים. מלבד ההכשרות על כלי השיט הקורס כולל גם לימודים אקדמאיים בחיפה. חובל הוא קצין מוסמך שעבר הכשרה לקראת פיקוד על צוות לוחמים בים. תפקידו של החובל הוא לשמור על הגבול הימי של ישראל תוך שימוש ביכולות קרביות ובידע נרחב אודות תפעול טכנולוגיות מתקדמות מתאימות. הקורס דורשני והוא נחשב לאחד הקורסים היוקרתיים בצה"ל כיום. המיון לקורס פתוח בפני בנות ובנים שנמצאו מתאימים. מועמדים שיתקבלו לקורס חובלים יתבקשו לחתום על 61 חודשי שירות שיחלו מרגע סיום ההכשרה.
הליך המיון המלא לקורס חובלים

1

ערוץ ראשון 
גדנע חובלים בו תתבקשו לעבור את ארבעת השלבים הבאים  
א. גדנע חובלים: אורכה חמישה ימים ובא תחשפו למקצועות החובל על רמתם הבסיסית, גדנע אינה ממיינת
ב. מיון מקוון אשר כולל מבחנים פסיכוטכניים ופסיכולוגיים
ג. סדנת מיון מרוכזת (גיבוש חובלים), אשר מתקיימת באחד מבסיסי חיל הים ואורכה כחמישה ימים.
ד. תחקיר בטחוני ובדיקות רפואיות

2

ערוץ שני
מיונים קדם צהליים
ביצוע יום שדה בתוצאת גיבוש חובלים ( או הגעה למעמד המיון וחתימת ויתור על השתתפות בו על מנת לזכות באיתור ישיר לגיבוש חובלים ) כאשר מיד לאחר מכן שאר השלבים יהיו זהים לפסקה דלעיל.
דגש: כאשר אתם חותמים ויתור על ביצוע יום שדה אתם בעצם מוותרים על האפשרות להתמיין לגיבוש מטכל האחוד או גיבוש שייטת האחוד, כאשר מנגד, חתימה זו לא תבטל את שבוע הראיונות המבצע מיד לאחר גיבוש חובלים במידה ויחתם בתוצאת "לא עבר"

מרי : שייטת 13

סיכת שייטת 13

מרי שייטת 13 הסבר פרטני
הגיוס לשייטת 13 מתקיים פעם בשנה בחודש נובמבר בלבד. שייטת 13 נחשבת לאחת היחידות המובחרות של צבא ההגנה לישראל. לוחמי שייטת נדרשים לתחכום, דיוק וחשאיות והם פועלים ביבשה באוויר ובים. לוחמי השייטת פועלים בצוותים קטנים ועליהם לפעול בשיתוף פעולה, מקצועיות ונחישות תוך עמידה בלחצים פיזיים ונפשיים. בכדי להיות לוחם שייטת חשוב להיות בעל יכולות חברתיות טובות שכן הפעילות היא כחלק מצוות. הדרך להתקבל לשיטת 13 ארוכה וקשה, מי שהצליח לעבור את הגיבוש ימשיך למסלול ארוך של הכשרה שאורכו כשנה ושמונה חודשים. מועמד שיתקבל לקורס של שייטת 13 יחויב לחתום על 36 חודשים של שירות צבאי שיחלו מרגע סיום ההכשרה.

 

הליך המיון המלא של שייטת 13
המיון לשייטת 13 הוא קפדני וארוך והוא מכיל בתוכו חמישה שלבים עיקריים:
א. יהיה עליכם לצלוח סדרת מיון ראשונית (יום שדה) או לעבור בהצלחה ביצוע של גדנ"ע צלילה.
ב. תעברו מבחנים ממוחשבים הבוחנים את יכולותיכם בבה"ד חיל הים.
ג.  תזומנו לסדרת מיון מרוכזת ( גיבוש שייטת ) של מבדקי ים ויבשה, סדרת המיון תתקיים למשך חמישה ימים בבסיס השייטת.
ד. יהיה עליכם להגיע למכון לרפואה ימית ושם לעבור בדיקות רפואיות שמטרתן לבדוק שאין בעיה בריאותית המונעת את האפשרות לבצע צלילות ולאחר מכן תחקיר ביטחוני
ה. והאחרון יהיה עליכם לעבור תחקיר בטחוני.

מרי : צוללות

סיכת ילתם

 

מרי צוללות הסבר פרטני 
הגיוס לצוללות מתקיים פעמיים בשנה. הצוללות הן כלי המלחמה היקר ביותר של צה"ל, הן כלי בעל חשיבות עצומה והן מהוות נכס משמעותי למערך הצבאי. היכולת של הצוללת לפעול בחשאיות מאפשרת לה לפעול באזורים שאינם נגישים לצה"ל באמצעות כלי אחרים. היכולת של הצוללת להוביל כוחות מיוחדים תוך שימוש במערכות ניווט מדויקות הופכים את הצוללת לכלי שאין לו תחליף במבצעי שטח חשאיים של צה"ל. הלוחמים בצוללות נדרשים ליכולת למידה גבוהה, יכולת עבודה בצוות, שמירה על קור רוח, בגרות נפשית, דבקות במטרה ויכול לעמוד במצבי לחץ. לכל אחד מהלוחמים בצוות ישנה השפעה מהותית על רמת הצוללת והתפקוד הציוותי. מסלול ההכשרה כלוחם ביחידת הצוללות נמשך כשנה. מועמד שיתקבל לקורס של שייטת 13 יחויב לחתום על 42 חודשים של שירות צבאי שיחלו מרגע סיום ההכשרה.

 

הליך המיון המלא לקורס צוללות
המיון לצוללות מכיל בתוכו ארבעה שלבים עיקריים
א. יהיה עליכם לצלוח יום מיון בביתן חיל האוויר בבסיס תל השומר. יום המיון יכלול מבחנים פסיכוטכניים ופסיכולוגיים.
ב. תזומנו לסדרת מיון מרוכזת (גיבוש), אשר תתקיים בחיפה בבסיס ההדרכה של חיל הים ותמשך כארבעה ימים. (שימו לב- במידה וביצעתם מיון לקורס טיס/מטכ"ל/שייטת, ולא עברתם אותו, תצטרכו לבצע גיבושון מקוצר שאורכו כשלושה ימים והוא אינו כולל את הפן הפיזי).
ג. יהיה עליכם להגיע למכון לרפואה ימית ושם לעבור בדיקות רפואיות שמטרתן לבדוק שאין בעיה בריאותית המונעת את האפשרות לבצע צלילות.
ד. תחקיר בטחוני.

המלצת משתתפי הקורס

"

ע' קורס חובלים  הגעתי לאדרנלין לפני מעמד הצו הראשון והם היו שם על מנת לספק לי את כל הצרכים, מולטימדיות למידה מדויקות לצד אנשי מקצוע מהתחומים המתבקשים תוך הכנה לראיונות לצד מאבחנים פסיכוטכניים הם שזיכו אותי בדפ"ר 90 וסימול עברית 8 ( הציונים הגבוהים ביותר ) מיד לאחר מכן התחלתי הליך הכשרה ייעודי באחת מצוותי הכושר הקרבי של החברה והעפלתי לגיבוש חובלים בדיוק כמו שביקשתי, כדי שאחריו ישמנו אותי למבחני פסיכוטכני ( מר"י ) שיקבעו לאיזה גיבוש אגיע בפועל חבלים וצוללות, ערכת ההכנה שלפניכם היא שעשתה את ההבדל והיום אני מספר חודשים לאחר טקס הסיכה של החייל.

"

מ' קורס צוללות  הגעתי לאדרנלין לאחר הצו הראשון על מנת להעפיל לקורס צוללות, ביעתי יום סיירות וחתמתי אותו בהצלחה יתרה, מיד לאחר מכן וכפי שנהוג ע"י צה"ל זומנתי למבחני מרי של חיל הים, מבחן 300, מבחני פסיכוטכני וכיוצא, מיותר לציין שעמדתי נכון בכולם, ידעתי איך להגיע לכל שאלה ומה תהא התשובה הנכונה.  ללא ערכה זו לא הייתי מגיע לגיבו ואף עובר אותו, לכן אמליץ מנסיון אישי נולב שלם על ערכת ההכנה של המר"י וכמובן להצטרף לאדרנלין להכנה לגיבוש אחרת אתם תהיו בבעיה.

"

ד' שייטת 13 ידעתי שבלעדיהם זה פשוט לא יכול לקרות אז החלטתי לצעוד לפי המשפט המוביל של אדרנלין ולהיוכח עד כמה הוא נכון - הניצחון דורש הכנה מוקדמת . ערכת הכנה לצו הראשון כולל סימולציית ראיונות למול מאבחנים פסיכוטכנים, ערכת הכנה למר"י והשתלבות באחת מצוותי ההכנה הייעודים של אדרנלים ליחידת השייטת בשיתוף יוצאי היחידה.  עברתי את המיונים הקדם צהליים בהצלחה גורפת, תוך ניתוב והדרכה מלאים מצד אנשי המקצוע של החברה לכל שלב באשר הוא, אתם מבקשים להעפיל ליחידות החוד הצהליות ( טייס, מטכל, שייטת, שלדג, 669 ) או הקורסים המובילים של צהל ( 8200, חבצלות, שחקים ) תצטרפו אליהם עוד היום, לי ולעוד 230 בוגרים במועד הגיוס האחרון זה עבד, היום התור שלכם !

מרי שאלות תשובות

על מנת להעפיל לאחד מהיחידות הנל  ( קורס חובלים, קורס צוללות ויחידת שייטת 13 ) עליכם לעמוד בנתונים הבאים 

 • פרופיל 97 -82 ללא סעיפים פוסלים 
 • דפ"ר 50 ומעלה 

דגש: שייטת 13 מבקשת ראייה של 6/6 

קורס הכנה לדפר 90

על מנת לעשות זאת פיתחנו למענכם קורס הכנה יעודי לדפר 90 כאשר כלל מועמדי אדרנלין שלקחו בו חלק הוציאו את הציון האמור ( דפר 90 )

מערכת מתקדמת אשר משלבת למידה מהבית לצד אנשי מקצוע צהלים שהרכיבו את הקורס היוקרתי הנזכר, מאבחני התנהגות, מאבחנות פסיכוטכנים פסיכולגים מוסמכים ואנשי סייבר אשר התאגדו וביחד הרכיבו מעטפת יוצאת דופן העומדת רמה אחית מעל המוכר לכולכם.

תכני הקורס : 

 • הסברים מלאים 
 • תרגולים מודייקים 
 • מבחני סימולציה מורכבים 
 • ליווי אישי של מאבחנות 
 • הנכה לראיון האישי / פסיכולוג 

על מנת להירשם לקורס ולהבטיח לעצמכם שירות פורת גבולות בחיל הים הישראלי והיחידותהפועלות בו לחצו והירשמו : קורס הכנה לדפר 90 

 

מפרט מלא על היחידה

 • נתונים
 • מיונים
 • שלבי הכשרה 

ניתן למצוא בדף הבא : שייטת 13 

מידע מלא על גיבוש שייטת 

 • מהו גיבוש גדנע
 • מהם התכנים בגיבוש
 • מה מחפשים המגבשים 
 • כמה יעברו את הגיבוש 

תמצאו בדף הבא : גיבוש שייטת 

אם אתם מבקשים לעבור את המיונים ליחידה, הנה כמה טיפים אותם אתם חייבים להכיר כדי לעשות זאת 

לחצו והיחשפו : שייטת 13 איך להתקבל 

שייטת 13 סירטון חשיפה נדיר !!!

 • איך מתקבלים ליחידה
 • מהו אופי הלוחם המתבקש
 • מה תעברו במסלול
 • לאיזה מבצעי קצה תצאו

לסירטון המלא הקליקו והיחשפו : שייטת 13 נחשפת !

אתם מבקשים להתגייס לקורס היוקרתי ביורת בצהל, זהו המידע שיעשה לכם סדר בבאלגן 

ליחצו והיחשפו : קורס חובלים המדריך המלא 

גיבוש חובלים הינו גיבוש של חמישה ימים כאשר בו תעברו מתכונת כתנים משולבים של המפרט הבא 

 •  ים יבשה 
 • תכנים פיזיים / סינמיים / מחשבתיים 
 • מבדקי אופי 

על מנת להכיר את אופי הגיבוש, הקווים המנחים את המגבשים והמפרט המלא היכנסו : גיבוש חובלים המדריך המלא 

הגעתם לקורס המסתורי ביותר בצה"ל, ואלו הפרטים אותם אתם צריכים להכיר על מנת להבין אם אתם מתאימים לשגרה כזו או לא 

הקליקו והיחשפו : קורס צוללות המדריך המלא 

גיבוש חובלים הינו גיבוש של חמישה ימים כאשר בו תעברו מתכונת כתנים משולבים של המפרט הבא 

 •  ים יבשה 
 • תכנים פיזיים / סינמיים / מחשבתיים 
 • מבדקי אופי 

על מנת להכיר את אופי הגיבוש, הקווים המנחים את המגבשים והמפרט המלא היכנסו : גיבוש צוללות המדריך המלא 

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן