מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

דפר 90 המדריך המלא

דפר 90 המדריך המלא

המבחן הפסיכוטכני הוא שקובע את ציון הדפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני) שלכם. לציון הדפ"ר ישנה השפעה מהותית על ציון הקב"א הסופי ולכן חשוב מאוד להתכונן היטב למבחן זה על מנת להצליח באופן המירבי.

דפר- מבחן פסיכוטכני הסבר כללי

כשתגיעו לתחנה של המבחן הפסיכוטכני תקבל אתכם מאבחנת אשר תיתן לכם הדרכה לגבי אופן ביצוע המבחן והתנהלות במהלכו. המאבחנת תבקש מכם לכבות את המכשיר הנייד, תזכיר לכם שאין אישור להשתמש בדפי נוסחאות. לאחר מכן היא תושיב אתכם בעמדת בחינה עם מחשב החסומה משני צדדיה על מנת למנוע אפשרות של העתקה בין העמדות השונות. חשוב ללכת טרם המבחן לשירותים או לאכול משהו קטן מכיוון שאין הפסקות במהלך המבחן ועליכם להישאר מרוכזים לאורך זמן.

לביצוע המבחן יינתן לכם דף טיוטה אחד בלבד ועיפרון. תוכלו לכתוב על דף הטיוטה משני צדדיו אך זכרו כי אין אפשרות לקבל דף טיוטה נוסף ולכן נסו להשתמש בתבונה בשטח הדף שניתן לכם משני צדדיו. בסוף הבחינה תתבקשו להחזיר את דף הטיוטה והעיפרון למאבחנת, דף הטיוטה נשלח לגריסה והוא אינו נבדק לכן הרגישו חופשי לכתוב עליו כל שתרצו ללא חשש.

כיום במבחן הפסיכוטכני לכלל הנבחנים מותר להשתמש במחשבון וכלל הנבחנים יכולים לבצע הפסקות בין הפרקים במבחן הדפ"ר. המבחן יבוצע ללא דפי נוסחאות. במידה ויש לכם אבחונים שמזכים אתכם בבחינה מותאמת אישית עליכם להגיש אותם ללשכת הגיוס (מומלץ לעשות זאת מראש דרך האתר). חשוב לדעת שגם במידה ובבית הספר אתם זכאים להתאמות בחינה, ייתכן ובלשכת הגיוס יעברו על האבחון שלכם ולא יאפשרו את ההתאמות. הדרך שבה המערכת הצבאית בודקת זכאות להתאמות בחינה שונה מזו המתקיימת בבית הספר ולכן ייתכן שלא תקבלו את ההתאמות שמוענקות לכם מטעם בית הספר.

המבחן הפסיכוטכני כיום הוא מבחן אדפטיבי כך שאורכו משתנה בהתאם ליכולת שלכם לענות על השאלות ברמות הקושי השונות. בתחילה תינתן לכם שאלה ברמת קושי בינונית, ובהתאם לתשובתכם עליה תופיע השאלה הבאה ברמת קושי גבוה או נמוכה יותר. המבחן מורכב מארבעה חלקים שונים והשאלות במבחן הם שאלות אמריקאיות. לכל שאלה במבחן יהיה זמן מוגבל ולכן במהלך המבחן יופיע שעון עצר בצידו של מסך המחשב, בזמן המבחן יש להיות ערניים לשעון ולראות כמה זמן נשאר לכם לביצוע התרגיל.

רוצים להשיג דפ"ר 90?

הירשמו למולטימציה והתחילו לתרגל

דפר - מבנה המבחן הפסיכוטכני 

ארבעת החלקים שיופיעו במבחן הפסיכוטכני הינם:

אנלוגיות מילוליות
אנלוגיות מילוליות
הוראות
חשיבה
צורנית

כאשר על כל פרק נרחיב במשפט על מנת להעניק לכם תמונת מצב עדכנית לעניינו

אנלוגיות מילוליות : בחלק זה יוצגו זוג מילים המקיימות קשר מסוים. עליכם יהיה לבחור מבין אפשרויות התשובה את זוג המילים אשר מקיים את אותו הקשר.

חשיבה כמותית : פרק זה יכלול בעיות מתמטיות ותרגילים לחישוב. הפרק יכלול בעיות מילוליות, בעיות תנועה, בעיות אחוזים, בעיות הספק, תרגילי כפל, חילוק, שברים, מספרים עשרוניים, שורשים, חזקות ומשוואות. חשוב לתרגל על מנת להזכיר לעצמכם את החוקים ודרכי הפתרון של תרגילים שונים (למשל בעיות תנועה).

הוראות : פרק ההוראות בוחן את היכולת שלכם לעקוב אחרי ההוראה ולענות במדויק בהתאם להוראה שניתנה. הדגש בפרק זה הוא על ההוראה עצמה ולכן חשוב לשים לב לקרוא את ההוראה עד הסוף על מנת להבין מה מבקשים מאיתנו בשאלה. קל לשגות בשאלות מסוג זה מכיוון שתמיד תהיה אופציית תשובה עם מסיח שגוי עבור כל מי שלא קרא את ההוראה עד סופה. חשוב לא לתת ללחץ הזמן להשפיע עליכם יתר על המידה בביצוע פרק זה.

חשיבה צורנית : בפרק זה יופיעו זוג צורות המקיימות חוקיות מסוימת. לאחר זוג הצורות תופיע צורה שלישית. עליכם יהיה למצוא מבין אפשרויות התשובה את הצורה הרביעית, על צורה זו לקיים חוקיות זהה לצמד הצורות הנתון בצירופה לצורה השלישית. פרק זה אינו קל מכיוון שחשיפה לשאלות אלו במהלך החיים היא מועטה ולכן לרוב האנשים לא יצא לתרגל את היכולת הזו. על מנת להצליח באופן מירבי חשוב להקדיש זמן לתרגול שאלות בנושא.

דפר : דגשים שחשוב להכיר 

במידה וביום הצו הראשון אינכם מרגישים טוב, אינכם ערניים ואינכם במיטבכם יש אפשרות לבקש לדחות את המבחן הפסיכוטכני ליום אחר. ניתן לגשת למאבחנת טרם הכניסה לחדר הבחינה ולבקש דחייה (במתן הסבר לגיטימי לבקשה זו). חשוב לדעת כי יש ביכולתם לזמן אתכם בכל תאריך שהם יבחרו לנכון לביצוע מבחן חוזר.

דפר - שות'

על מנת להוציא דפר 90 עליכם לעבור את מבחן הפסיכוטכני הצהלי לו 4 תחנות כפי שכתוב לעיל, אנלוגיות, חשיבה כמותית, הוראות וחשיבה צורנית. 

מבחנים אותם לא עברתם בעבר ולכן אין כלם את הנסיון או הידע הדרוןש על מנת לצלוח אותם ועוד בזמני קצה קצרים כפי שמכתיב המבחן הפסיכוטכני. 

על מנת להכין אתכם בצורה נכונה שהבטיחה למועמדי אדרנלין כבר מעל עשור דפר 90 החלטנו להיחשף ולהעניק לכם את הקורס המוביל בישראל למבחן הפסיכוני העונה לשם " קורס הכנה לדפר 90" 

קורס אשר פותח ע"י מערכת דיגיטלית משתכללת ומתקדמת ובה תמצאו 

  • הסברים פרטניים והסרת חלודה 
  • תרגולות מודייקות 
  • טיפים והמלצות מעשיים 
  • מבחני סימולציה מלאים
  • אומדנים וניתוחים מלאים ( קבל ציון דרך המערכת כך שתדעו מהו סדר גודל הציון אשר תויאו במבחן בפועל )
  • ליווי מלא מאת אנשי מקצוע
  • הכנה לראיונות 

כאשר מעטפת הכנה זו עומדת כיום ככלי היחיד בישראל להכנת מלשבים ליעדים אותם ביקשו, דפר 90 ואיתו זימונים ליום סיירות, סייבר, 8200, טייס חובלים צוללות, סיירות העלית חטיבת העוז רפאים והגדסרים. 

הכל מתחיל כאן בדפר 90, לקורס ההכנה לחצו : קורס הכנה לדפר 90 

כפי שהספקתם להכיר כחברת הדגל היחידה בישראל אשר מאושרת ע"י שלושה גורמים ממשלתיים ומעניקה לכם מעטפת הכשרה מלאה ממעמד הצון ראשון ועד להליך הגיוס בפועל ואף אחריו, איגדנו מספר אנשי מקצוע בחברה ( מאבחנים ומודרכים ) עלך מנת להעניק לכם את כללי הזהב לצלוח את מבחן הדפר בציון גבוה, ואלו הם לפי סדרם 

1. הכנה מוקדמת : ללא הכנה מוקדמת לא תעברו בציון המתבקש לכן לפני כניסה למבחן החשוב ביותר בחייכם לרגעיםאלו אתם מתבקשים להגיע ואתכם אינספור תרגולות, שיטות פיתרון מהירות, יכולות ניתוח ומענה מדויק כאשר את כל אלו תלמדו בקורס היוקרתי בישראל להכנה למבחן הדפר קורס הכנה לדפר 90  ( ליחצו והכנסו לקורס )

2. ריכוז : על מנת לשמור על הריכוז שלכם במעמד המבחן הארוך והמייגע עליכם לבצע את המהלכים הבאים :

א. ריכוז : להגיע על בטן ריקה( מוכח שהדבר מביא לחידוד חושים וריכוז גבוה מהרגיל )
ב. מנוחה : לנוח לפני הכניסה למבחן, זהו יום אורל ואם לא תצאו לאתנחתא קטנה לפני על מנת לאזן את עצמכם תגיעו למבחן מבולבלים
ג. שיטות פתרון : לפני התחלת בידכם דף, עליו תכתבו את הכלים ושיטות הפתרון שיעזרו לכם במהלך המבחן עצמו אותם למדתם בקורס
ד. אוכל : כניסה עם מאכלים שיעניקו לכם קלילות אך ריכוז כגון תמרים, בננה, בקבוק פטל לא מרוכז וכיוצ'

3. הכנה : בשונה משנים עברו כיום ניתנת לכם האפשרות לנוח בן הפרקים ועליכם לנצל אותה, עליכם לקום לשחרר את גופכם לבצע מתיחות ולהרים את קצב הדם, לסדר את קו החשיבה לעבור על שיטות הפתרון לפרק הבא, לאכול ושלתות בצורה מינילית לחלוטין ולהכנס לפרק הבא שבידכם רעננות שיא, התחדשות מחשבתית, סדר ארגוני וביטחון פורת גבולות

4. סדר אירגוני : עליכם לשמור על סביבת עבודה מסודרת, בן אם מדובר במיקום האוכל, הקלמר המחשבון, הדף וכיוצ', משום שסדר אירגוני זה יוביל לסדר מחשבתי, קור רוח ומחשבה נקייה וצלולה.

5. צו ראשון : לקרוא על הליך הצו הראשון ולהכיר מהם התחנות אשר תעברו בו, כך תכינו את עצמכם מנטלית למעמד בכלל ומבחן הדפר בפרט, כאשר תדעו מתי הוא מגיע, באיזה אופן ומה עברו מלשבים אחרים בו, תרכשו ידע שיהפוך למן הכנה מנטלית ליום אורך שכזה בו תכירו את הבאות בעוד אחרים ינועו מתחנה לתחנה בסחרור ובלבול.

על מעמד הצו הראשון, התחנות שתעברו, הטיפים לצלוח אותו והתשובות לכל שאלותיכם עי מאבחני הצו עצמכם היכנסו : צו ראשון המדריך המלא 

חיובי, כיום שינה מתכונת חדשה בצהל בה ניתן להוציא מבחן דפר חוזר

 

איך עושים זאת : עליכם לשלוח לצהל 3 מכתבים באמצעות המייל או הפקס ( עדיפות למייל ) 

  •  מכתב אשר יסביר מדוע מגיע לכם מבחן חוזר 
  • גליון ציונים עדכני 
  • המלצה מסגל הוראה 

 

כאשר תעשו זאת תזכו למועד חדש, כאשר הציון החדש יוביל למנילה ( שאלון העדפות ) חדשה ומיונים מותאמי פרופיל ודפר.  

מדובר בתשובה אנדבידואלית לחלוטין כאשר המשתנים תלויים בכם, מהו קצב הלימוד שלכם, יכולת הזכרון שלכם לשיטות פתרון חדשות, הזמן אותו תבחרו להקדיש להליך ההכנה וכיוצ'.

לאחר מעל עשור פעילות בהכנת מועמדי לצו הראשון תוך הוצאת דפ"ר 90 כמעט באופן גורף האידיאל הוא חודש הכנה מרוכז שיוביל אתכם להצלחה.

כמובן שלכל כלל יש יוצא מן הכלל ולכן אנו מספקים מענה לכל אלו, מצבי קיצון של ימי הכנה בודדים ( ערכת 10 ימים ) ומנגד מלשבים שמבקשים רשת ביטחון ( ערכת ה100 ימים ) כאשר כל אלו העניקו מענה והובילו את מועמדינו לציונים המתבקשים. 

לחבילות הרכישה ליחצו : קורס הכנה לדפר 90 

עוד פתרון ישנו שעליו כלל המוכנים לא מדברים היות ולא מהווים גוך שכמונו, בעוד שהם מעניקים לכם מענה נקודותי אנו נלווה אתכם ממעמד הצו הראשון עד לשחרורכם בפועל, היות ואנו בקשר רציך למול מערכת הביטחון, צה"ל ומשרד החניוך באופן ישיר. 

הפתרון הוא להכנס לקיוסק המידע שלכם ולהזיז את התריך באופן עצמאי, ובמידה וזה לא יתאפשר אנו נספק לחניכנו מענה בריוקרטי מלא, כזה שלא היה מתאפשר בלעדינו.

מבחן התוצאה : כגוף אשר מלווה אלפי מלשבים בשנה מהליך הצו הראשון עד למעמד הגיוס בפועל ואף השחרור שלאחריו, אנו היחידים אשר מעניקים לכם מעטפת הכנה מלאה ולא נקודתית כמו מכוני ההכנה לצו הראשון או חוגי הכושר הקרבי הקלאסים, לצהל אסור להגיע יתומים.

כדי לסבר לכם את האוזן : מדובר 350 מועמדים אשר רק בחצי השנה האחרונה התגייסו לקורסים היוקרתיים ביותר בצהל ( טייס חובלים צוללות סייבר ו8200 ), סיירות העלית ( מטכל שלדג שייטת 13 ויחידת 669 ) חטיבת הקומנדו רפאים וסיירות החיר המאוחדות 

קדימה וטכנולוגיה : מערכת ההכנה שלנו היא המתקדמת ביותר בישראל, מערכת אותה הכינו אנשי מקצוע בוגרי התפקידים המתבקשים, מאבחנים פסיכוטכניים, מוסמכים, פסיכולוגים ויוצאי יחידות המודיעין הישראליות בה תמצאו ארגז כלים ייחודי שיעניק לכם את קווי החשיבה הנכונים, שיטות פתרון מהירות, הסברים פרטניים והסרת חלודה, תרגולים מדויקים וסימולציות קשור ממעמד המבחן בפועל, מתן אומדנים מדויקים לרף הצלחתכם, ליווי מלא מצד אנשי מקצוע והכנה לראיון האישי,  כך שציון דפר גבוה יהא בשבילכם עוד חלק קטן מהדרך ולא הפסגה עצמה.

קשר ישיר מול גורמים צהליים : אנו היחידים אשר פועלים בשת"פ לעניין צהל כלך שכל שינוי ואפילו מינימלי אשר עתיד לחרוץ גורלות יגיע עליהם במגבש של זהב עוד בדקותיו הראשונות.

יתרון חסר תקדים אשר יביא אתםכ מוכנים ברמת הידע והנפש, תוך מתן מענה פרטני לשינויים הללו וחתימת מעמד המבחן בציון גבוה והתחלת תהליך המשך למולנו על מנת להטיח לכם לעבור את המשך המיונים המנפים הבאים.  

מדובר במערכת הכנה אשר נוסדה עי התאגדות אנשי המקצוע הנכונים להליך כפי שכתבנו לעיל ( מאבחנים, מודרכים, פסיכולוגים ויוצאי יחידות הסייבר הישראליות ) אך זה לא הכל, מדובר במערכת בה תמצאו דפי הסבר להסרת חלודה, תרגולות, סימולציות ואומדנים כאשר היא היחידה אשר פועלת תחת הנהלים החדשים של מערך מיטב.

נהלים חדשים: כיום מבחן הפסיכוטכני שינה צורה וכרגע אתם תפעלו לפי דרגות קושי משתנות וזו המבחן ידע להציב לכם לפי הצלחתכם בשאלות שיופיעו לפניכם, במידה וצדקתם המבחן יעלה רמה ובמידה וטעיתם תשארו ברמה הנוכחית.

כמוהם גם אנחנו וברמה גבוה מכך,  מערכת אדרנלין בנויה בצורה של הסתגלו ושיפור, מחד הסתגלות לרמתכם הנוכחית תוך השתפרות ועליית מדרגה בצורה מבוקרת ונכונה כך שבסיומה תזכו לאחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר שיכולתם להשיג.  

איך זה קורה בפועל, האם יש חבילת הכנה מומלצת, ומה חוו מועמדי קורס הכנה : הקליקו והיחשפו 

זה העתיד שלכם ואיתו אסור לכם לשחק, לא עוד גופי הכנה נקודתיים לצו הראשון או חוגי הכה קלאסים לצבא, התעפינו מחצאי דרכים,

הכנסו להליך היחיד בישראל שילווה אתכם מההתחלה ועד הסוף תוך התחייבות למטרותיכם בצורה מלאה !

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »
אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן