מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

מנילה ( שאלות העדפות ) המדריך המלא

מנילה  ( שאלות העדפות ) המדריך המלא 

מנילה המדריך המלא : במידה וסיימתם להשלים את כל ההליכים הראשוניים (יום המא"ה, ריאיון, מבחן פסיכוטכני ובדיקות רפואיות), יפתח עבורכם שאלון ההעדפות המוכר בשם "מנילה".

בשאלון שתקבלו תהיה רשימה מפורטת המכילה את מגוון התפקידים המוצעים לכם לשירות בהתאם לנתונים שלכם בהליכים הראשוניים ובהתאם לצרכי הצבא. כלומר כל מועמד מקבל שאלון אישי אשר מותאם לפרופיל הרפואי שלו וליתר נתוני האיכות שנקבעו קודם לכם בצו הראשון וביום המא"ה. עליכם יהיה לדרג את רשימת התפקידים שברשימה לפי ההעדפה האישית שלכם לשירות.
מילוי השאלון ודירוג  התפקידים המוצעים בו מאפשר לכם להשפיע על מה שתעשו בצבא ולכן חשוב לנצל את ההזדמנות שניתנת לכם ולא להקטין ראש.

שאלון ההעדפות יפתח בפניכם בחודש אוגוסט שבין כיתה י"א ל-י"ב, זאת במידה וסיימתם את כל הליכי המיון הראשוניים עד אז, במידה ועוד לא סיימתם השאלון ייפתח עבורכם תוך שבועיים מרגע סיום ההליכים.

מנילה : סוגים שונים

מנילה

1

שאלון העדפות למלש"ביות בנות, אשר כולל תפקידים עורפיים. במידה והנתונים הראשוניים של המלש"בית נמצאו מתאימים, תפתח עבורה גם אופציה להביע רצון לתפקידי לוחמה בשאלון ההעדפות שלה.
עד מתי אפשר למלא את שאלון זה? השאלון ייסגר לאחר כחודשיים מפתיחתו.

2

שאלון העדפות למלש"בים בנים בעלי פרופיל עורפי- מועמדים שהפרופיל הרפואי שלהם מייעד אותם לתפקידים עורפיים יקבלו שאלון העדפות הכולל תפקידים עורפיים בלבד (ללא לוחמה).
עד
מתי אפשר למלא את שאלון זה? השאלון ייסגר לאחר כחודשיים מפתיחתו.

3

שאלון העדפות למלש"בים בנים בעלי פרופיל קרבי-מועמדים שהפרופיל הרפואי שלהם מאפשר להם להתגייס לתפקידים קרביים ימלאו שאלון העדפות ליחידות השדה אשר כולל בתוכו תפקידי לחימה.
עד מתי אפשר למלא את שאלון זה? השאלון ייסגר כ-3 חודשים לפני מועד גיוסם.

מנילה תפקידים

 

רשימת התפקידים שתופיע בשאלון שלכם היא רשימה המכילה את התפקידים אליהם נמצאתם מתאימים על פי הנתונים האישיים שלכם. התפקידים בשאלון ההעדפות מחולקים לכמה סוגים :

1.תפקידים בקביעה- מדובר בתפקידם שאינם מצריכים מיון וניתן להשתבץ אליהם מיד, ללא מיון נוסף.
2.תפקידים באיתור- מדובר בתפקידים אשר מצריכים מיון מקדים כתנאי קבלה.
3.תפקידי לחימה- את תפקידים אלו יקבלו בנים בעלי פרופיל קרבי ובנות בעלות פרופיל מתאים לקרבי אשר מעוניינות לשרת כלוחמות.

מלשבים.יות אשר יזינו דירוג של 3 ומעלה בתפקידי לחימה יקבלו אפשרות להתמיין אליהם, אך יש להכיר כי דירוג 5 יבטיח את מיונכם אליהם בפועל, לכן גם אם אינכם מעוניינים בהם נמליץ על דירוג זה על מנת לפתוח דלת מיונים נוספת בצה"ל כגון : יום שדה, יחידת עוקץ, יחידת צנחנים אשר יפתחו במנילה ויבקשו מועמדים שסימנו או אפשרויות אלו בציון גבוה. 

ככול שתדרגו יותר יעדים בדירוג גבוה (3 ומעלה), כך תגדילו את הסיכויים שלכם לקבל את המיון/השיבוץ בו אתם מעוניינים.

כדאי לדעת כי במידה ובעת מילוי שאלון ההעדפות שלכם, לא תדרגו מספיק תפקידים בדירוג גבוה, הצבא לא יוכל להתחשב בשאלון ההעדפות שלכם והדבר יוביל לכך שתשובצו לתפקיד בהתאם לנתונים האישיים שלכם ולצרכי הצבא.

רוצים להשיג דפ"ר 90?

הירשמו למולטימציה והתחילו לתרגל

מנילה : ככה מוציאים חריג

מה עושים במידה ובמנילה אין התפקיד אליו ביקשתם לכוון יעד ולהתמיין, לא להתייאש, יש לכך פתרון.

 

הוצאת חריג – איך תעשו זאת 
במידה ואתם מעוניינים להגיש בקשה לתפקיד מסוים שאינו מופיע בשאלון ההעדפות שלכם, יש באפשרותם לעשות זאת. יחד עם זאת, חשוב לבין שיש סיבה שהתפקיד לא נפתח עבורכם בשאלון ההעדפות שכן כלל התפקידים בשאלון הם תפקידים אשר אליהם נמצאתם מתאימים בהתאם לנתונים שלכם. ייתכן והתפקיד בו אתם מעוניינים לא נפתח בפניכם ממספר סיבות אפשריות:

 

א. אתם בעלי פרופיל קרבי והתפקיד בו אתם מעוניינים איננו שייך למערך הלחימה.
ב. אינכם עומדים בדרישות התפקיד מבחינת הנתונים הראשוניים שלכם (צו ראשון ויום המא"ה).
ג. ישנם מעט מאוד תפקידים שאינם נמצאים בשאלון ההעדפות.

 

חשוב להבין שהתפקיד הצבאי שלכם נקבע על פי מספר קריטריונים :
1. הנתונים האישיים שלכם מהצו הראשון ויום המא"ה
2. צרכי הצבא
3. הדירוג שלכם בשאלון ההעדפות.

במידה ותבקשו תפקיד שאינו נמצא במילה עליכם להצטייד במסמכים הבאים 

מכתב אישי המפרט מדוע מגיע לכם התפקיד
המלצת סגל הוראה אישי ובכיר
(2 המלצות לפחות)
מכתב המלצה
המלצה ממדריך כושר קרבי

יוער, אנו באדרנלין מספקים למועמדינו בצורה גורפת את התפקידים אליהם הם מבקשים להתמיין גם אם אינם בקריטיונים המתבקשים

כמו כן, במידה ומדובר בפורופיל יש להוסיף גם אבחון רופא מומחה אשר ימליץ עליכם לתפקיד המתבקש.

"

"

המלצת משתתפי אדרנלין

ביום בו קיבלתי את המנילה כבר מצאתי עצמי יושב לצד שני אנשי מקצוע, כאשר האחד מדריך הצוות האישי שלי ( קצין יוצא יחידת מגלן ) והשני רכז אדרנלין אשר מתנהל למול צהל ומיטב באופן שוטף כדי שאלו ימלאו איתי את המנילה בצורה נכונה ומהירה. הם ישבו איתי על כלל התפקידים אותם ביקשתי והחלו להראות לי נגזרות לפיהם צהל ינתב אותי.  חשוב לציין כי לאור דפר נמוך לא עמדתי כמועמד הנמצא מתאים ליום השדה הצהלי, פרט טכני שלא היווה להם מכשול היות וחצי שנה לאחר מכן מצאתי את עצמי נכנס " כחריג" יום שדה והיום אחרי גיבוש אחוד מטכל אני מתגייס בסוף החודש ליחידת דובדבן. 

"

מנילה - שאלות תשובות

כל תפקיד מבעל אופי מיוני כגון : יום סיירות / גיבוש צנחנים / גיבוש עוקץ – עליכם לסמן בדירוג גבוה על מנת לקבלו ( 4 ומעלה עדיפות 5 )

במידה ולא תעברו את המיונים, יתחשבו בחטיבה או החיל אותו דרגתם בציון 5, משכך עליכם לתת דירוג זה רק לחטיבה אחת כאשר כל השאר עליכם לדרג פחות מכך 

 

חיובי

לשבוע ראיונות יצאו בוגרי הגיבושים האחודים ( גיבוש מטכל / גיבוש שייטת ) גיבוש חובלים / צוללות או גיבוש טייס, כאשר היחידות המיינות בשבוע זה יבחנו את הציון אותו הענקתם ליחידה בשלב מילוי המנילה

דוגמאות

לוטר: יבשו למצוא ציון 5 לחטיבת כפיר
עוקץ : 5 ליום חשיפה עוקץ
ימ"ס : 5 לחיל משמר הגבול

אחרת לא תתקבלו ליחידה.

חיובי

ככל שתמלאו אותו מהר יותר ותשלחו, כך יתחשב צהל בעדפותיכם מאשר אחרים, עליכן להכיר כי צהל עובד לפי הקצאות ( מקומות פנויים) לכן במידה ושלחתם את העדפותיכם מוקדם מכולם ניתן לומר ששריינתם את מקומכם, זהו אינו עניין גורף יש לךא מעט קריטיונים נוספים אותם לקחת בחשבון אבל זהו יתרון עליו אסור לכם לוותר.

חיובי

באדרנלין תמצאו צוות אנשי מקצוע מהמומחים בתחומם אשר כבר במעמד מילוי המנילה תוכלו לעלות מולם ולמלא את המנילה תחת בקרה מלאה, קווים בחירה נכונים וליווי מלא לאחר מכן בשיבוצכם הצהלי, הן בפן ההדרכתי הן בפן הבירוקרטי. 

לא לחינם בכירים במערכת הביטחון מגדירים את אדרנלין " כמפעל ליצור לוחמי עלית" כאשר כלל מועמדי הגיעו ליחידות החוד אליהן ביקשו להעפיל.

250 מועמדים בפחות מחצי שנה לקורס טייס, חובלים וצוללות, סיירת מטכל, שייטת 13, שלדג, 669, מגלן אגוז ודובדבן, המיוחדות והגדסרים.

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »
אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן