מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור הצלחה של י' ליחידת עוקץ

תמונה ראשית באדיבות הצלם הצבאי והבינלאומי זיו קורן

סיפור ההצלחה של י' ליחידת עוקץ

הסיפור של מי שהגיע אל הפסגה וביקש לעזוב אותה


המטרה

הוא הגיע אלינו לצד חבר קרוב וביקש מאתנו להכין אותו ליחידה מיוחדת אך שנשאל מהי, הוא לא ידע לענות..

שנכנסנו לאימון, לא ידענו שכנראה מדובר באימון הקשה ביותר שחווינו, אימון שהיה נראה מעבר לגבול היכולות שלנו, אימון הרתעה שכזה שהבהיר לנו מי נעול מטרה ומי פחות.

מאמן: זהו נשברת?! צא החוצה..
י': אני מסוגל להמשיך..
מאמן: בהצלחה..

"ברגע ההזנקה שכולם יצאו בכל הכוח קדימה, הוא נשאר מאחור, ברגע אחד שכולם הסתערו לכיוון המטרה, הוא רק התחיל ללכת.

מאמן: עוף לי מהאימון אתה לא ראוי לעמוד לצדם.
י': יצאתי החוצה כי ידעתי שהוא צודק, יצאתי החוצה כדי להבין שאני לא חזק כמוהם.
מאמן: תקשיב אין דבר כזה שאתה מכוון למטרה כללית, אם תמשיך לכוון בדרך הזו תכשל, ולכך שמת לב היום באימון, מי שהגיע ולו מטרה ייעודית וממוקדת המשיך לדחוף קדימה ומאידך אתם שהגעת רעיון כללי ליחידה מיוחדת נפלת כבר בהתחלה.
זוהי המשימה שלי אליך, לאימון הבא אתה מגיע אלי עם שם של יחידה אחרת אין לך מה להישאר פה.
י': קיבלתי.

התשובה | קורס ההכשרה היוקרתי בענף להכנה ליחידות העלית.

י': שוב אימון קשה מנשוא, שוב אנשים חדשים וניפויים במהלכו, שוב אותה נקודת קיצון ומשם אנחנו שמתבקשים לעמוד בקריטריונים לכך, רק שהפעם אני תלוי מטרה.
מאמן: אני מבין שהפעם היה מה שידחוף אותך ברגעים קשים.
י': שהגעתי אמרתי לך שאני מעוניין להגיע לסיירת שלמולי עמדו שתי מטרות, וכמו שאמרת וצדקת לא הייתי ממוקד, אך העם ידעתי על מי לוותר
מאמן: וויתרת על מי?
י': וויתרתי על החלום להעפיל לעוקץ כדי ליחידה הטובה ביותר סיירת מטכל
מאמן: הבנתי, זו החלטה שלך שהרי אתה כבר לא נער כי אם גבר שלפניו צומת וכיוון אותה בחרת אך אתן לך טיפ לדרך ומפה שוב תחזור לך, הלב חזק מהכל, אל תשכח את זה.

" וויתרתי על גדנ"ע עוקץ ובכך סגרתי את האפשרות להגיע ליחידת הכלבים וזו כדי להתמקד' שוב בשאיפה הגבוה ביותר, ביחידת החוד של צבא ההגנה לישראל, סיירת מטכל, אך אשקר אם אגיד לכם שאין לילה שלא חשבתי מה היה אם"


יום סיירות

 זו הייתה סאגת היומ"סים שהכניסה בנו את כל האלמנטים אותם היינו צריכים כדי לסיים את המיון הראשוני לצה"ל בהצלחה, מדבור בקורס היוקרתי ביותר אשר עבד איתנו ברמה הפרטנית ביותר מרמת הטכניקה וניתוח תנועתי מלא ועד לרמה הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי כל גישה או מגבש"

י': נעמדנו על קו הזינוק כאשר התרגיל הראשון ביום השדה, יום הסיירות הצהלי היה לא אחר מחמישה עשר מקצי ספרינטים של שלושים מטרים מירידה לעלייה, מיותר לציין שאחרי אימוני שיגרה קשים מנשוא סאגת היומ"ס וסימולציות בלתי נתפסות את המקצים האלו העברנו "בדילוגים" בזמן שכל השאר הזדחלו ונתמכו בידיים.

זוהי העבודה הקשה של הגוף היחיד בתחום שיכול להעניק לכם את המענה ליחידות העלית לפני ואחרי גיוס, גוף שעומד כחברת הכשרות בזמן שכל השאר משחקים בקבוצות כושר קרביות, גוף אשר מעמיד את שאר הקבוצות הללו כבדיחה מהלכת למי שמבקש ייעוד והדרך אליו.

הגענו אל הייעד, כולנו, שישים מחניכי אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי, יצאנו והפעלנו לגיבושים האחודים של סיירת מטכל ויחידת השייטת וללא יוצא מן הכלל.

סאגה גיבושים | הניצחון דורש הכנה מוקדמת

י': סאגת הגיבושים שעברנו לצד מנכל אדרנלין, סאגת הגיבושים אשר העמידה אותנו בקו חשיבה שונה לגמרי מזה אשר חיינו עד עכשיו, היא המקום והרגע בו הכל השתנה מהקצה אל הקצה.
מנכל: את הסאגה אנחנו מבצעים במתאר צהלי מבודד וזו על מנת… עכשיו מי אתם מכירים זאת בואו אחרי.
י': צעדנו אחריו בשני תורים עד שיצאנו מאותו מתחם כדי שהוא יסביר לנו דבר שהוכיח לנו מהי המהות של הגיבוש ואי להתגבר אליו, עמדנו ש בפיות פעורים שכל זה היה לנגד ענינו, ואף פעם לא השכלנו למצוא זאת, אבל זוהי הסיבה שהוא מנכל חברה, זוהי הסיבה שהוא האדם החזק ביותר שכולנו מכירים, אנחנו וסגל המאמנים המפחיד ביותר.

גיבוש מטכל

י': בדיוק כמו שביצענו לפני, לפי הדגשים שלהם וברמה קלה מהסימולציות וגיבוש אדרנלין הגענו לגיבוש האחוד, הגענו כדי להוביל "
מגבש: אני מבין שאתם לא מעוניינים לעקוף את חמש עשרה, אין בעיה, חמשה עשרה בוא נעשה את הדבר הבא אני אזניק את כולם ומתי שאראה לנכון אזניק אותך, אולי ככה יתעוררו כאן אנשים כדי להבין שהם רגל אחת כבר בחות
י': מיותר לציין שכבר עברתי את הפורמט הזה באימוני השגרה, מיותר לציין שהבנתי בדיוק מה רץ לו בראש ומה עלי לבצע, מיותר לציין שידתי מה לעשות כיד לשבור את כולם וכך היה, כי זה היה היום השלישי ויום וחצי לפני סוף הגיבוש שהלך לי בצורה מדהימה משום שהמזל הכי גדול הוא להגיע מוכן ואני את ההכנה שלי ביצעתי.


הלב חזק מהכל

י': עברתי את הגיבוש, התקבלתי לסיירת מטכל
מאמן: רק שהחבל שאתה אומר לי את זה כאדם שנמצא כרגע באבל.
י':אמרת לי בהתחלה משפט שהדהד בי עד היום, משפט שעטף אותי לפני ואחרי הגיבוש ובעיקר מיד לאחר שקיבלתי את השיבוץ ליחידה
מאמן: הלב חזק מהכל.
י': מגיל צעיר עוקץ הייתה היחידה אותה ביקשתי, מגיל צעיר עוקץ הייתה החלום והמטרה
מאמן: תקשיב, לעוקץ ניתן להגיע ע"י ראיונות מגיבושים אחודים, אבל קח בחשבון כי מתוך חמש מאות מתראיינים, עוקץ לוקחים עשרה בלבד, אומנם גם לכך הכנו אותך אבל הפעם מדובר בראיון קצר שבו אתה עלול ליפול בן הכיסאות, שוב ההחלטה היא שלך, בהצלחה"

ישנתי על זה לילה כי החלטות מסוג אלו לא לוקחים ברגע, ישנתי זו אל בדיוק המילה הנכונה אבל הלילה עבר ואחרי הפציע הבוקר ואיתו התשובה המיוחלת


הראיון ליחידת עוקץ

מגבש מעוקץ: אני רואה שעברת את גיבוש מטכל בהצלחה ואתה עדיין יושב מולי, זה לא אומר לי הרבה מבחינתי, אז תסביר לי אתה, למה שאקח אותך מכל השאר
י': הסיבה  היא משום…וכך לימדו אותי באדרנלין ואלו הם הקווים המנחים אשר הניעו אותי עד היום, עד לרגעים אלו ממש עד אליכם.

התשובה המיוחלת

מאמן: כן מהי התשובה ?!
י': לא יכולתי לדבר אז פשוט הראיתי לו.
מאמן: הלב חזק מהכל!

זהו הסיפור של מי שהפעיל למקום הגבוה ביותר ובחר דווקא באותם הרגעים ללכת אחרי הלב, זהי הסיפור של מי שהוכשר ברמה הגבוה ביותר ולאור זאת הגיע לאן שביקש כאילו היה מדובר במיונים פשוטים ולא מורכבים כלל, של מי שהוכשר תחת הקורס המקצועי והקשוח ביותר בתחום והפך מטרה כללית קריירה ביטחונית!

אם אתם מבקשים את אותה ההכשרה וקשה ממנה, אם אתם מבקשים את אחוזי הצלחה הגבוהים מכולם ואת סגל המאמנים היחיד אשר יביא אתכם אל היעד, אתם מתפקדים אלינו עוד היום, אחרת את המשפט " מה שלא רואים ממטר מריחים מקילומטר, ישאגו במקומכם חניכנו!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן