מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

יחידת אגוז איך מתקבלים המדריך המלא

איך מתקבלים ליחידת אגוז

שמי מ' בוגר אדרנלין ומפקד מגמה ביחידת אגוז ואת המאמר שלפניכם כתבתי כדי לאתר את המכונים ביותר מכם לכוחותינו.
במאמר זה אסקור את ערוצי הקבלה ליחידה, התכנים אותם תעברו במיוניה והדגשים שעליכם להכיר אם אתם מכוונים להילחם תחת שמנו כתף אל כתף.

קריטריונים
ראשית ולפני הכל חשוב להכיר את הקריטריונים אותם תצטרכו להכיר כדי לקבל איתור ליחידה אגוז

 • פרופיל 97-82 ללא סעיפים פוסלים
 • דפ"ר : 50 ומעלה

דגשים :

 • לא חלה הגבלת ראיה כל עוד אתם עומדים בפרופיל המתבקש.
 • במידה וקיבלתם ד"פר נמוך מכך, תינתן לכם הזדמנות להעפיל ליחידה דרך חטיבת גולני לה אין הגבלת דפ"ר אך זו לאחר שתשקפו רף יכולות גבוה מהרגיל בגיבוש סיירת גולני, תתבלטו בראיונות ליחידה ותעניקו למגבשים את ההבנה כי אין אחר שמתאים יותר מכם – מכלול יכולות אותן יצרו בי בהליך ההכשרה באדרנלין כושר קרבי
יחידת אגוז - ערוצי קבלה ליחידת אגוז

ליחידה 3 ערוצי קבלה ככלל יחידות העלית אותם אמנה לפי סדר מועדם

 1. יום סיירות וגיבוש אחוד –

שלב ראשון : יום סיירות – יום עליו קראתם במאמרים חוזרים ונשנים ברשתות החברתיות אשר מסקרים יום בודד לו 4 תכני קצה קלאסים באמצעותם הרכיבו את כלל מערך המיונים ליחידות החוד וממנו תעפילו ל: גיבוש מטכל, גיבוש שייטת, גיבוש חובלים, גיבוש צוללות ואיתור ליחידת 504 במידה ותסיימו אותו עד סופו אך לא תעברו בהצלחה.

דגשים :

 • כדי להעפיל לאגוז עליכם לסיים בתוצאת גיבוש מטכל או גיבוש שייטת בלבד
 • ביום זה לא תינתן לכם אפשרות תדאג את רצונכם להעפיל ליחידה, דבר זה יקרה בגיבושים האחודים.
 • בגיבושים האחודים זכות הבחירה הראשונה תהא לסיירות העלית ( מטכל, שלדג, שייטת 13 ) ולאחריהן לחטיבת הקומנדו באמצעות ביצוע דראפט ( הגרלה )
 • את התשובות לקבלה ליחידה תקבלו שלוש שבועות לאחר הגיבוש באמצעות הודעת טקסט כללית ממיטב שהתקבלתם לחטיבת העוז, וכאשר חודש לפני גיוס תקבלו הודעה נוספת בה תצויין היחידה הספציפית אליה התקבלתם ( אגוז, מגלן או דובדבן )
 • יחידת אגוז מגייסת מאה לוחמים במחזור כאשר 80 הקצאות (מועמדים ) ניתנים לבחירה מטעם הגיבושים האחודים בעוד שאת השאר יקחו יחטיות גולני – לכן סיכויי הקבלה הגבוהים מגיעים מטעם הגיבושים האחודים .

2. חטיבת גולני – גיבוש יחטיות גולני 
לנקודת זמן זו אתם עתידים להגיע כמי שלא עמד בתנאי הסף של יום הסיירות הצהלי ( פרופיל 97, דפר 50 ומעלה ) או מי מכם שיצא ולא עבר יום היות ולא השתייך לאדרנלין כושר קרבי.
לענייננו, מדובר בגיוס לחטיבת גולני בה תבצעו את גיבוש "יחטיות גולני" המתקיים שבוע לאחר הגיוס ביום שני בשעות הערב וממנו יש הקצאות של 20 מועמדים בלבד ליחידת אגוז לה זכות בחירה שנייה לאחר סיירת גולני.

דגשים :

 • כיום גיבוש יחטיות גולני מתקיים בבאח גולני ולא תהא יציאה ממנו להרי הגולן כבשנים עברו 
 • מי שביצע גיבוש אחוד ( מטכל/שייטת ) סיים ולא עבר לחטיבת הקומנדו לא תינתן לו האפשרות להתמיין ביחטיות גולני ליחידת אגוז

הסיבה לכך : אם לא אותרתם עי מגבשים היחידה בגיבושים אלו לא תאותרו גם ביחטיות לכן מקומכם יינתן לאחר.

3.ראיונות – בדרך זו ניתן להגיע ליחידת אגוז רק לאחר גיוס ופליטה מאחת מסיירות העלית ( סיירת מטכל, שייטת 13, יחידת שלדג, 669 ) קורס טייס, קורס חובלים וצוללות )
אתם תבצעו שבוע ראיונות למול קצין מיון שישבת אתכם לפי העדפותיכם שלפניכם מגלן, אגוז, דובדבן, יהל"ם, רוכ"ש, עוקץ, לוטר, חרוב, סיירת צנחנים, סיירת גולני, סיירת גבעתי וסיירת נחל.

גיבוש אגוז

תמונות של יחידת אגוז מאת הצלם אורן כהן, אינסטגרם : oren26c

גיבוש יחטיות גולני

היות ואת הגיבושים האחודים סיקרנו למענכם במאמרים נפרדים, הפעם בחרנו לחשוף בפניכם את
גיבוש יחטיות גולני ( גיבוש סיירת גולני ) המהווה הדרך השניה והייעודית יותר ליחידה

מגבש : אתם יוצאים לתרגיל משולב של ריצה וזחילה כאשר עשרים וחמישה מטרים ראשונים יהיו בזחילה בעוד אלו שאחריהם בריצה.
ש' : מדובר באחד מהתרגילים המורכבים של הגיבושים וזו לאור האלמנטים הפסיכולוגים שמופעלים על מבצעיו ובכל רגע נתון פרט אלינו, בוגרי אדרנלין להם העניק המערך כלים יחודיים להתגבר עליו ולהפוך נקודות חולשה לחוזק באמצעותם נשבור מנטלית את חברינו לגיבוש מאותו הרגע ועד סופו.

מגבש : מספר 38 קח חמישה צעדים אחורה מכוון שהרמת ישבן
ש' : קיבלתי המגבש.

מגבש : מספר 38 שוב אותה טעות, קח עשרה צעדים אחורה ובוא נקווה שזו הפעם האחרונה שאני מעיר לך.
ש': וכך ביצעתי חמש עשרה מקצים בהם הוא מחזיר אותי אחורה על מה להעניק למקום השני את מקומי כדי שאחזור בצורה קבוע חזרה למקום הראשון והוא שניסה בכל דרך אפשרית לשנות זאת

מגבש : בוא אלי מספר 38 ותגיד לי כמה סיבובים עשית
ש' : 22 המגבש
מגבש : אני ספרתי 21 יכול להיות שאתה התבלבלת בספירה
ש': שלילי המגבש
מגבש : אז אתה טוען שאני המבולבל מבין שנינו
ש': שלילי המגבש
מגבש : אז תגיד לי אתה כמה סיבובים לכתוב על הדף
ש': 21 המגבש כפי שספרת

מגבש: מה שאומר שכרגע בזמן שאנחנו מדברים המקום השני הצליח לצמצם אותך ואפילו לעקוף, אני מאחל לך בהצלחה כי יש לך פחות מדקה לחזור למקום הראשון
ש' : איך עקפתי את המקום השני, כמה זמן התרגיל ארך בפועל אחרי הדיאלוג הנ"ל ומהם הכלים ששימשו אותי כדי שאותו מגבש יבשר לי שהתקבלתי לפני סוף הגיבוש – הצטרפו לאדרנלין כושר קרבי והפכו גם אתם למועמדים להם מעטפת הכלים הבלעדית שמסוגלת להתחייב לכם להצלחה.

 

יחידת אגוז קווים מנחים

על מה להעפיל ליחידה אנו נבקש למצוא בכם מכלול כלים שמאפיינים את לוחמיה כאשר אמנה שניים מהמשמעותיים שביניהם כדי להעניק לכם יתרון יוצא דופן על כל השאר

1.יציבות

כמי שמבקשים להגיע ליחידה עליכם להכיר כי מדובר במסלול קשה מנשוא בו תדרשו לשקף רף יכולות גבוה ויציב עוד בתחילת דרככם בבאח גולני , טירונות המכין ולבנות המקצועות שאחריהם וזו תוך הידיעה שכדי לעמוד באותה היציבות רמת יכולותיכם תצטרך לעלות בהתאם לתכנים המתעצמים שלפניכם.

איך הדבר בא לידי ביטוי : כפי שזה עתה קראתם בשלבי המיון של מערך יחידות העלית אנו נעשה הכל על מנת להוציא אתכם מאיזון וזו במטרה להכיר עד כמה קרי רוח ויציבים אתם מסוגלים להיות, בעוד שסגל ההדרכה ינסה לשנות את מקומכם על קו הזינוק ובכך להשפיע עליכם ברמה המנטלית היות ולכך קשר הדוק אתם תחצו את הגבולות של עצמכם ותשמרו על יציבות במקומות הראשונים ובכך תעידו כי מדובר באנשים בעלי חוסן מנטלי יוצא מן הכלל שמתנהלים מתוך שכל ולא רגש.

2. מגמת שיפור

זהו דגש בלתי נפרד מזה אותו הרגע קראתם, כך שלצד אותה יציבות חסרת פשרות אתם תדרשו לטפס בשלבי הסולם כלפי מעלה משום שאלו הן דרישות המסלול ביחידתנו.
תכני בסיס שבמהרה יהפכו למתאגרים, מורכבים ואגרסיבים יותר כך שרק מועמד שידע להשתכלל לצידם יגיע לטקס הסיכה המיוחל שמסמל מבחינתו את הפיכתכם ללוחם האולטמיטיבי וזה שידע להתעלות על עצמו ולפרוץ גבולות אישיים בזמני קצה קצרים וייעודים.

איך הדבר בא לידי ביטוי : "מגמת שיפור" מכנים זאת במיוני היחידה המוצגים ע"י יכולות הסתגלות ושיפור גבוהים תוך כדי תנועה בכלל התכנים אותם תחוו תחתינו, מהפיזים ועד הדינמים שבהם וללא יוצא מן הכלל.
לדוגמא: שיפור מקומכם בסדרי ההגעה, למידת הצוות והובלתו, קיצור זמנים במשימות פירוק והרבה וכיוצא בזה.

איך מתכוננים ליחידת אגוז

ברגעים אלו ממש זרענו בכם את הרעיון שלימים יפרח ואיתו ההבנה העמוקה והנכונה שלהגיע ליחידה הוא אינו דבר פשוט וכי שני הדגשים שלפניכם הם לא יותר מקצה המזלג כדי להבטיח לעצמכם מקום בשורותינו ואתם צודקים לחלוטין.

מטרת המאמר היא להביא אתכם לידי הכרה כי רק הכשרה ייעודית מקצועית נכונה ומכוונת כשל אדרנלין תבטיח לכם את היעד והצלחתם בהליכי המיון השונים בכלל ואגוז בפרט.

וזהו ההליך המלא שתעברו תחת הכשרתינו

לבנת הכשרה ראשונה : הכנת בסיס
ביצוע תוכניות שגרה שבועיות שוטפות אותם יובילו הצוות המקצועי וסגל ההדרכה בחברה בהם יתקיימו אימוני חוץ שגרתיים, חדר כושר ותפריטי תזונה ובשילוב תוכניות עצמאיות ייעודיות לשלבי מיונכם על מנת לבנות יכולות פיזיות גבוהות שיהוו הבסיס לשאר השלבים המתקרבים.

חשוב לציין – כבר משלב זה תעמדו ברמת היכולות הגבוהות ביותר מבין כלל המלשבים בארץ, שיעניקו לכם את היכולות להתגבר עליהם ולצלוח את המיונים בקלילות, אך מבחינתנו זה עדיין לא מספיק.

לבנת הכשרה שניה  : סאגות מקצועיות

לאחר עמידה בשלב הבסיס ופיתוח עמודי תווך עליהם ניתן יהיה לבנות תשתית יכולות מקסימליות אתם תכנסו לשלב המקצועות של אדרנלין כושר קרבי בו תעבדו תחת אנשי המקצוע המומחים בתחומם מענפי הספורט, התזונה, הפסיכולוגיה וההדרכות הביטחוניות ובהם יטמיעו בכם את ארגז הכלים המשתכלל של אדרנלין הכולל רמת טכניקה גבוהות, חוסן נפשי מוצק, שינוי תפיסה כללית ואלו בליווי הרצאות, סדרות וסדנאות ותכני העשרה אותן פיתחנו תו"ל הלחימה המשתנה של צבא ההגנה לישראל.

לבנת הכשרה שלישית : ימי שיא
ימי דמה מדויקים בשיתוף פעולה מצד יחידות העלית המדוברות אשר יגיעו
על מנת לבצע למענכם סימולציות דמה מדויקות לפי המפרט הבא:

 1. ימי סימולציה וגיבושים יעודים וממוקדים בשת"פ מגבשי צהל הפעילים 
 2. תכני העשרה הנלקחי מתכני לבנות המסלול בינהם תכני לחימה, ניווטים וכיוצא בזה

ימים אלו יתבצעו תוך ניתוח פרטני והענקת משובים אישיים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת אותה פיתחה חברת אדרנלין בשנות פעילותינו ע"י אגף ההתאמה והסטטיסטיקה אותו מובילים מוחות הפיתוח והסייבר הישראלים עליהם תוכלו לקרוא בדף האודות באתר

לבנת הכשרה  רביעית : צוותים יעודיים
עבודה בצוותים ייעודים חודשים ספורים לפני הגיבושים תחת מגבשי היחידות המיוחדות הפעילים תוך התאמת מלאה של כלל יכולות המועמד לאופי היחידה המתבקשת והגדלת תוך עמידה באחוזי המעבר הגבוהים מכל.

לבנת הכשרה חמישית : הכנת מסלול
לאחר מעבר גיבוש ועמידה במבחן התוצאה יחל המועמד הליך הכנה לשלבי המסלול המפרכים בהם יעבור, סדנאות ניווט, תכני לחימה ותוכניות “מכין” אותם יבצע בשלבי הניפויים של סיירות העלית, חטיבת הקומנדו והגדסרים החטיבתים הנחשבים

 יש לציין כי לאורך כלל מערך ההכשרה יעברו המועמדים סדרות וסדנאות העשרה ייעודיות לפיתוח החוסן והאמונה העצמית, חיזוק המנטליות, הכנה לראיונות לצד עבודה למול פסיכולוגים, חשיפה מסלול כגון תכני לחימה, ניווטים וכיוצא בזה

סוד ההצלחה של משתתפי אדרנלין נחשף

לאדרנלין כושר קרבי הגעתי לאחר שנוכחתי להכיר ששמונה חברים בתקופתי התגייסו ליחידת אגוז במועד גיוס בודד, היחידה אליה שאפו והתאמנו כחלק מצוות בגוף הבלעדי להכנה ליחידות העלית של צהל בו החלטתי לקחת חלק – וצדקתי.

התוודיתי להליך הכשרה מקצועי חד וקצר שהביא אותנו אל מקסום יכולות המועמד והלוחם כפי שקראתם ולצד חמש עשרה מועמדים נוספים העפלתי ליחידת אגוז המפוארת כדי להמליץ לכם עליהם, אדרנלין כושר קרבי – כי הניצחון דורש הכנה מוקדמת

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן