מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור ההצלחה של א' ליחידת מגלן

סיפור ההצלחה של א ליחידת מגלן

 קורס ההכנה היוקרתי בענף להכנה ליחידות העלית

הוא הגיע לאדרנלין במתכונת חבר מביא חבר, עוד קבוצת כושר קרבי כזו או  אחרת הוא חשב לעצמו וזו אחרי שעבר בכל הקבוצות בעיר תל אביב ופשוט התאכזב"

"א': הבעיה הייתה שהפעם לא היה מדובר בקבוצה כי אם בקורס, זה היה האימון הראשון שהכניס לי סטירת לכי כואבת אשר העמידה אותי בדיוק במקום בוא הייתי צריך, בסוף!

העוצמה האדירה של משתתפי הקורס (החניכים) למול היחס היוצא דופן של המדריך, בשונה מגופים אחרים שמנסים להשאיר אותך בכל דרך אפשרית הוא הגיע ומסר לי כי זה הזמן להוכיח מי אני ומהו הפוטנציאל שבי כי אם הוא לא יזהה בי ניצוץ שכזה לא אשאר, ותאמינו לי זה לא היה עוד תרגיל שיווקי כי מוך חמישה נבחרנו שלושה בלבד.

מאמן: זיהיתי את הפוטנציאל שלו בליווי הצניעות והביישנות שאפיינו אותו אך הוא הגיע עם עיניים בעלות נסיון שגוי והסתכל על כל המהלך בייאוש מעצם הידיעה שאנחנו עוד גוף בינוני שמגיע לשחק ולא לעבוד, הוא התעורר בספרינט האחרון בו החזרתי אותו כדי לשאוג את היחידה אותה הוא מבקש להגיע ראשון ולהתמוטט, שייטת הוא צעק.. האומנם?!


המטרה

א': הגעתי לפה כדי להגשים חלום ילדות, אני מגיע מאזור של אנשים שהדבר שמאפיים אותם היא וותרנות ואלו בתירוצים על המקום ממנו הגענו או הסביבה שלא זכינו להיות חלק ממנה, אומנם הגעתי מאותו הנקודה היות ומדובר רק בי ובאימי שבזכותה אני עומד כאן לפניך, אבל הקו שלי הוא שונה, אני מגיע בהסתכלות שונה משלהם, אני מגיע כדי להילחם ולתרום

מאמן: שקרן.
א': מה?!
מאמן: אם אתה מגיע כדי לתרום לך תשרת בחיל השריון, חיל עוצמתי מאין כמוהו בעל מספר ההורגים הרב ביותר וגאוות היחידה האדירה ביותר, אנשים שהגיעו להילחם תחת הגריז והאבק ולא לענוד עוד סיכה של וואסח.
א': תראה אני..
מאמן: בדיוק, מעבר לעניין התרומה אתה מגיע כדי להגשים את הדבר היחיד שחשוב לך, את השאיפה למצוינות שלך ואת המקום אליו אתה חשוב שאתה ראוי
א': אתה צודק
מאמן: מצוין עכשיו שאתה מכיר בעובדה הזו והפסקת להתייפייף אפשר להתחיל עבודה, קח בחשבון שזוהי יחידה שלא תתקבל אליה עם סיפור חיים חוצי או תירוצים לאור החיים שעברת, זוהי יחידה שבה מחפשים קווים נורא ברורים, השאלה המתבקשת היא אם אתה תעמוד בהם או לא!
א': אני אעמוד בהם!
מאמן: ימים יגידו!

ההכנה לצד הטובים ביותר

הם הכינו אותי בדרך הטובה ביותר, אימונים לפי הזריחה ועד לאחריה, תכנים עצימים מורכבים ולא מבוטלים אשר העמידו אותנו במעלה אחת מעל כולם, סאגת ימי סיירות וגיבושים עוצרי נשימה למול המנכל והקו המאייפן אותו , ואותו בלבד, ההצמדות לפרטים הקטנים אשר לא הפסיקו להגיע.

מנכל: לא ככה, לפני רגע הראיתי לך את התנועה המדויקת באמצעותה אתה תבנה תנופה ותעצור את קו ההזנקה, שוב!
"עוד הפעם וזו שאחריה, חמש שעות רק של אימוני טכניקה מתישים ומייגעים ועדיין לא הגענו לתנועה המושלמת "

מנכל: איטי מידי, חלש מידי, רדום מידי, תתעוררו!
"איך ליצור כוח מאין, איך להחזיק מעמד ולהעפיל, איך לשבור את השאר מנטלית, זוהי הסאגה אותה עברנו למול המתארים, סגל ההדרכה, והמוקצנות הגבוה בתחום אותה הרגשנו בכל חלק קטן בגופנו.

אתם מוכנים הוא בישר לנו שאנחנו מוכנים, הוא בישר לנו שאנחנו מה שהם מחפשים הוא בישר לנו, שהגיע הזמן להוביל!


גיבוש שייטת | קורס ההכנה היוקרתי בענף להכנה ליחידות העלית

הובלתי במשך שלושה ימים שלמים, עברתי את הראיונות וריחפתי מעל כולם ובכל מקצה אותו פגשתי, בכל משימת מחשבה אותה התבקשנו לבצע, בכל תרגיל מנטלי אשר העמיד אותנו חשופים למולם, אני שם מוביל!

מגבש: שימו לב, אתם יוצאים לכיוון המצוף וחוזרים לסדרי הגעה, כאשר הראשון עומד מצד שמאל והלאה.

יצאנו בכל הכוח לכיוון המצוף, יצאנו ושוב הגעתי עליו ראשון וממנו בחזרה ככה הובלתי חמישה מקצים שלמים עד שהם העמידו אותי עשרה מטרים לפני כולם, זה היה המקצה בוא רצתי בכל הכוח ובדיוק בקו המים זה היה אחד המתגבשים שניסה לחסום אותי וגרר את שנינו למים, רק שהפעם רק אחד מאיתנו קם"


שיחת הנפש

א': : למה דווקא אני, למה אני מכולם, אני שהשקעתי את כל חיי לעבר יחידה אחת שוויתרה עלי כל כך בקלות, שהצטיינתי שהובלתי והמגבשים מסרו לי שאותי הם מבקשים, אני שסתמתי את הפה כל החיים והתנהלתי לפי הנהלים רק כדי שאוכל לזכות ולעמוד בשורות מי שראוי וזכאי רק כי הגעתי מהמקום הלא נכון, דווקא אני הוא זה שנפצע כי היה מי שביקש זאת, דווקא אני"
מאמן: כרטיס הכניסה לגיבוש הבא מונח בכף ידך, ובדיוק כמו באימון הראשון, חלקכם לא ישארו פה, אבל הפעם זו החלטה שלך, תוותר כי נפלת או תסתער חזרה על הרגלים כי גם מזה למדת, זו הבחירה שלך!
א': אני..
מאמן: אני יודע, צא ותחשוב על זה לילה כי מחר בבוקר זו תהיה הפעם הראשונה בחיים שלך שאתה תבחר בשביל עצמך באמת!

הבחירה

אני משנה כיוון, אני משנה דרך, אני מחשב מסלול מחדש!
מאמן: אני יודע, כי מההתחלה היחידה אותה ראיתי למול עיני בכל הקשור אליך הייתה
א' | מאמן: יחידת מגלן!


סימולציית יחטיות סאגת גיבושים

מנכל: אני אאמן אתכם בתנאים הקשים ביותר, לצד הקשוחים ביותר וזו כדי שתגיעו ברמה אחת מעל כולם, יש פה מים לגדוד שלם וחובשים בבקרה, אם אחד מכם מחפש תירוץ לעצור ולקחת צעד אחורה אתה מוזמנים לעוף לי מהעיניים ברגעים אלו ממש, משום שפה אני אסיים עם מי שיוביל מחר את יחידות העלית הבאות!

א': זה לא נורמלי חשבתי לעצמי, באמצע היום החם ביותר בשנה, בשעה החמה ביותר, בתנאים הקשים ביותר, מעל חול לוהט הוא דרש מאתנו לזחול, הוא דרש מאתנו לרוץ, הוא דרש מאתנו להצטיין?!
ר' יחידת דובדבן : עד היום אני זוכר את הגיהינום הזה, זחלנו תוך כדי שהרגשנו את הידיים שלנו נשרפות, חתיכת דבר שאי אפשר להגדיר, קושי פשוט לא נתפס.

" זה לא הגיוני, אני לא מסוגל להמשיך אני פשוט נחנק, המועקה הכבדה, הסבל, החום, חוסר החמצן, ה.."

מנכל: כן אתה שם, זה שנפל מגיבוש שייטת, מה נראה לך שמגלן יקחו אותך ככה, מה נראה לך שהיחידה המטכלית הזו תתפשר על מי שלא ראוי לעמוד בשורותיה?! פחות מעשרים מתקבלים מתוך גיבוש של מאות ואתה נשבר בגלל קצת חום?! רגע אולי זו בכלל הרגל שאותה אתה תופס סאגה שלמה, אה?!
א':.
מנכל: ככה חשבתי, צא החוצה, אכזבת אותי!

 יצאתי החוצה תוך כדי שהמילים שלו הדהדו בי יותר מתמיד " איכזבת אותי" , את האדם שלא מוותר על אף אחד מאיתנו, את האדם שכולם מתייחסים אליו כאבא, האדם הקשוח ביותר באדרנלין וזה שנלחם עד זוב דם למעננו, את האדם הזה איכזבתי?!
הפנמתי מה עשיתי, הפנמתי למי גרמתי לוותר עלי, הפנמתי את מה שהוא ביקש שאפנים!
בן רגע זה היה להט ששטף את גופי, אלו היו העיניים שנפקחו לרווחה לצד נפש פצועה שלה החלטה אחת, אני לא נופל שוב, הפעם אני מנצח!

מנכל: ראיתי את כל התהליך הזה נרקם מהקו הזינוק, את המבט ששקע לכיוון הרצפה, את הכעס שהפך לכוח והתבטא באמצעות הבעות הפנים שבאה בדיוק בעקבותיו, ראיתי את מה שעתיד להגיע..
א': בהזנקה שלו יצאתי במרחק עשרים מטרים מאחורי כולם, מפינת החולים ליתר דיוק, בשאגה של כעס, של כאב, של נפילה, של תקומה ושל מטרה חדשה, בשאגה של מי שיעפיל ויהפוך לסיפור ההצלחה הבא של אדרנלין!


גיבוש מגלן

א': כמו בפעם שעברה, שוב אני מוביל, שוב אני מעפיל למקומות הראשונים, שוב הם זרקו אותי אחורה כדי שיבוא המתגבש הבא ויפיל אותי, נפילה אגרסיבית, נפילה שהתישה אותי מנטלית ונפשית כאחד.. כזו שהחזירה אותי אחורה לאותה נקודה ממנה התרסקתי בגיבוש ליחידת השייטת, נקודה שגרמה לי להישאר על הרצפה ולתפוס את הפנים כאשר אני שוכב על גבי"

מגבש: תעיפו לי אותו מפה, קחו אותו לחובש
מגבש ב': איזו אכזבה…
א': " אכזבת אותי" אלו היו צמד המילים שעלו בראשי וישירות מסימולציית היחטיות של אדרנלין, צמד המילים שאיתם אותה הרגשה שהוצפה בי בעבר, אותו מיקוד, אותו כעס, אותה עוצמה ואותו מהלך בדיוק.
חובש: מה אתה עושה?! ( תוך כדי שהוא נחבט ברצפה בעקבות דחיפה ממני )
א': קדימה, בפעם הראשונה זה הזמן להחליט בשביל עצמי, בפעם הראשונה אני מגיע למקום אותו רציתי באמת, יחידת מגלן!
מגבש: מספר ומקום
א': מקום ראשון, מספר..
מגבש: תראו מי חזר ..

מסדר דמעות

הם הגיעו ועמדו בגאווה שאין כדוגמתה, עשרים חניכי אדרנלין אשר איישו את סיירת צנחנים, דובדבן ומגלן, כאשר עשרה מאתנו הקריאו ליחידה אותה ביקשתי מאז התפקחתי, סיירת מגלן האגדית!

הביקור באימון כבוגר | אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

א': לאן אתה מכוון?!
חניך חדש: יחידת מגלן
א': ואתה חושב שתעמוד בתכנים אותם תפגוש שם?
חניך: אעמוד!
בוגר: ימים יגידו!

אלו הם סיפורי ההצלחה שלנו, מציאות שלמה של מי שעומד תחת חסותינו ולו הכלים ברהמ הגבוה ביורת אותם ירכוש בקרוס ההכשרה היוקרתי בענף!

אם אתם מחפשים להעפיל ליחידות החוד ובגלים גדולים בדיוק כמו מאה שבעים מחניכנו במחזור האחרון, אם אתם מבקשים אצבע מכוונת ואת הידע שאף אחד לא מסוגל להעניק לכם, השאירו פרטים והירשמו עוד היום וכמו שאומרים במגלן כי מחר מלחמה!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן