מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור ההצלחה של ר' סיירת מגלן

סיפור ההצלחה של ר' ליחידת מגלן


ההצטרפות

הוא צפה באחד מהאימונים שלנו שהתקיימו באזור המרכז והחליט לפנות אל המאמן ..
ר': אני יכול רגע מזמנך ?
מאמן: אתה יכול, איך אפשר לעזור?
ר': אני רוצה להצטרף!
מאמן : אתה רואה מה הם עושים פה, אתם מבין את העצימות שבדבר( ומצביע על שני חניכים אשר ממוטטים על הקרקע) אם אתה מכיר בכך שלא תשרוד אל תצטרף..
ר': אני אשרוד

הם קבעו לאימון שהתקיים יומיים לאחר מכן כאשר הוא הגיע ונחשף למתאר של קורס ההכנה היוקרתי ביותר בארץ


נקודת השבירה

מאמן: שימו לב זהו תרגיל מהקשים שבנינו, תרגיל שלא תפגשו בגיבושים וזו כדי להעמיד אתכם רמה אחת מעל כולם, תרגיל שנותן את המענה הממוקד ביותר לתרגילים המשולבים בגיבושים וברמה כזו שהאקטים שתפגשו בגיבושים יהפכו למאתגרים בלבד, כי את הקושי אתם חווים ברגעים אלו ממש , צא!
ר': יצאתי בכל הכוח קדימה, כי אחרי נאום כזה למי יש את היכולת לעמוד במקום בלי לרעוד ולחכות להזנקה כדי להסתער קדימה, נתתי הכל, נתתי מעל ומעבר, התפוצצתי קדימה ובכל זאת..
הבנתי על מה הם מדברים, הבנתי שלא משנה כמה אתן מעצמי, ללא הניסיון היעד והכוח שמשותף לחניכים שהגיעו לפני אין לי סיכוי לא משנה מה עשיתי ואיך, הגעתי אחרון..
" אני לא מסוגל אני יוצא"
מאמן: תקשיב טוב, תרים את עצמך למעלה ומהר, אל תעשה את זה, אל תבנה נקודת שבירה שלא תוכל לחצות לאחר מכן, אף אחד לא ביקש ממך לסיים ראשון, ביקשנו שתסיים את המקצה, זה הכל
ר': אני לא מסוגל.. ( בזמן שהוא הולך אחורה מקו ההזנקה )
מאמן: תקשיב טוב, אני לא מבקש ממך אני פוקד עליך , תגיע אלי זריז אחרת המקום שלך הוא לא איתנו,, לא הגעתי לאמן וותרנים הגעתי לאמן את מי שראוי שיאמנו אותו ף, 5 שניות אלי, זוז!

" רצתי בכל הכוח אליו והוא עם עיניים בוערות בזעם הוא הודיע לי כי בגלל שזה אימון ראשון על הדרך שבחרתי לצאת הוא יוותר לי וייתן לי לצאת החוצה, אבל באימון הבא זו תהיה כבר תהיה בעיה מבחינתו"


אימון חמישי

מאמן: זהו תרגיל צוותי הפעם אני לא מבקש ראשון אלא כוח אגרוף.
" הוא הסביר לנו שכאשר כל אצבע ביד נמצאת בנפרד הן יכולות להישבר אבל שמקבצים את כולם וסוגרים אותן לאגרוף, עם הכוח של כל האצבעות אפשר.. באגרוף אחד בלבד"
מאמן: תהיו אגרוף, מוכנים?!
חניכים: כן!
מאמן: צאו!
יצאנו לתרגיל והם דחפו אותי קדימה ויותר מפעם אחת אבל אחרי ארבע מקצים, שוב נשברתי.. שוב ביקשתי לצאת החוצה, שוב אותו סיפור ידוע
מאמן: קח את עצמך, עוף הביתה, פעם אחורה ויתרתי על עצמך ואלו שאחריה אבל בחרתי להעלים עין כדי לראות מתי תתעורר אבל זה הפך לתופעה שחוזרת על עצמה, נחה שתותר על עצמך אבל הפעם ויתרת על הצוות שעשה הכל למענך, ומבחינתי זה יהרג ובעל יעבור!


שיחת הטלפון | קורס ההכנה היחיד ליחידות המיוחדות

ר': המאמן?!
מאמן: חיובי, רד למטה.

ישבנו למטה מתחת לבית שלי כאשר הוא הבין הכל ובחר לספר לי מה הוא ראה בי כבר בפעם הראשונה"
מאמן: אתה נפלת לפחות 3 פעמים מהמיונים הצה"לים, וזה למה אני מכין אותך היום לגיבוש צנחנים, לא בגלל שהקבא שלך נמוכה כמו שטענת שהרי בדקנו את זה יום אחרי כדי להוציא לך יום סיירות, אלא בגלל שנכשלת במיונים של מודיעין וטייס, שלא לדבר על יום סיירות שלא עברת, וזה ברור לעין היות וזיהיתי את קו העבודה שלך באימונים, אף אחד מהם לא סיימת עד הסוף ותקן אותי אם אני טועה..

ר': אתה צודק..

מאמן: תקשיב אני אתך, אבל הפעם הוא בחרנו להעמיד אותך למבחן כי זוהי נקודה שתאלץ להתגבר עליה בזכות עצמך, הוחלט בישיבת צוות אחרי ניתוח מלא של כל החניכים שאתה היחיד ללא מגמת שיפור וזו לאור אותה סיבה שציינתי לפני, וותרנות.

ירדה הפקודה להכניס אותך לתקופת מבחן באדרנלין, יש לך חודש להראות מגמת שיפור או שהפעם לא תשאר להיות חלק מאתנו.
אנחנו נעשה הכל כדי שזה יקרה, אתה ואני, כי בעוד חודש מהיום יגיע מנכל אדרנלין להעמיד אתכם, הצוות שלך ואותך במיוחד למבחן שישפיע על כולכם, תראה לו מזה הכוח של הצוות!


נקודת התפנית

הוא תמך בי בכל פעם שראה שאני מבקש לפרוש, הוא היה שם לצדי בכל פעם שהוא הבין את מגמת הירידה בה אני נמצא עד לאותו רגע מכריע בו הכל השתנה לגמרי..

מאמן: תעיף ת'ברכיים למעלה וכנס יחד עם הצוות למשימה שנתתי לכם, עכשיו!
" נלחמתי בכל הכוח לעלות ממצב שכיבה למצב שתיים, נלחמתי והצלחתי אך לא החזקתי יותר מחמש שניות בלי להפעיל ברכיים בכל פעם..
מאמן: (תפס את ר' מהחולצה והרים אותי לגובה עיניים, ותוך כדי הוא ממקד מבט לתוך אישוניו) תקשיב טוב, נמאסת עלי, נמאסת על הצוות, הגיע לפה מאמן אורח והגדיר אותך בתור מי שמטנף את הצוות האדיר שאני מגדל כבר חצי שנה ואתה יחד איתו, מעכשיו בפעם הבאה שאתה תחליט לוותר אני אדפוק אותם כל כך חזק, שאתה תתבייש להתסכל להם בעיניים, מרגע זה ואילך אתם קשורים והפעם יותר מתמיד!
"הוא נתן להם לפמפם 500 שכיבות שמיכה ברצף כי זה היה הזמן שלקח לי להחזיק מעמד במצב שתיים 30 שניות ברצף בלי להפיל ברכיים, וזו תוך כדי שהם שואגים לי שהם בסדר, שלא אדאג, זו הייתה הנקודה שהבנתי את מה ששינה את הכל!"
חניך: אנחנו איתך! אל תשבר, אנחנו איתך עד הסוף!

" זה היה הקול הרועד שלו, הקושי שלו, העובדה שהם גנחו מכאב ואני לא שמתי לב, העובדה שחלקם כבר היו חצי מעולפים אבל בחרו לא לוותר, זה היכה בי, מה שהם עברו בשבילי, מה שהם עוברים ברגעים אלו ממש והעובדה שלהם קשה לא פחות ממני, אז למה אני?! למה תמיד אני זה שנשבר?! למה אני לוקח את כולם צעד אחד אחורה?! למה אני בזמן שלכולם קשה באותה הרמה?!

ר': אני מחזיק מעמד צוות, אני לא נשבר זהו היום זה נגמר ( תוך כדי שאני ננעל וסופר בקול 30 שניות בלי להוריד ברכיים)
מאמן: ברוך הבא, חיכינו לך, חיכיתי שתשים לב לעובדה שאתה לא היחיד שנאלץ להתגבר על עצמו!
ר': שמתי לב המאמן, ומרגע זה ואילך אתה תראה בן אדם שונה כי הפעם אני חזק בדיוק כמוהם , הפעם הבנתי שאני לא חלש כמו שצעקו לי, אני חזק מכולם!


המנכל

מנכל: בוא אלי ר'
ר': כן המנכל
מנכל: ברוך הבא לגיהינום!
(וזו תוך כדי שהוא מיקד לי את המבט שכולם דיברו עליו לפני, אין ספק שהוא הדבר הכי מרתיע שפגשתי, אז הבנתי מזה אימון בסוף החודש למול המנכל, אז הבנתי למה כולם מדברים עליו ביראה )
ר': אני לא נשבר מלמלתי לעצמי, לא אחרי חודש אימונים למול הצוות ויחד אתו, אנחנו אגרוף, אני לא נשבר
חניך: מניח יד על כתפי, אתה צודק, אומנם זה מנכל אדרנלין אבל אנחנו לא מתכוונים להפסיד לו!
ר': קיבלתי!
מנכל: מגיע עד עלי ומוציא משימה מאין כמוה לבצע כצוות, אתה מפקד הצוות אם לא תעמוד בזמן מה יקרה?
ר': אני אספוג…
מנכל: לא אתה, הצוות, אם הגענו למצב שאני צריך לזרוק חניך מהצוות, אתם לא שווים לי, הצוות מתפרק, לוקח את זה עליך או לא.
ר': היססתי.. לא עניתי …
חניך: תיקח את זה! אנחנו לא מתפרקים!
ר'": לוקח!
מנכל: הפכת בחודש אחד למי שמניע את הצוות קדימה וזו בעזרת נקודה אחת שלמדת, קשה להם בדיוק כמוך אתה לא חלש מאף אחד, היום אתה אפילו חזק, ובכל פעם שהגוף יבקש להתרסק תסתכל על מסביבך ותבין מהי הרמה שלך, מי אתה לעומתם!


גיבוש יחטיות

מאמן: תקשיב, יש מס' קריטריונים כדי להעפיל ליחידת מגלן והם…(מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד)
ר': קיבלתי!
זה היה גיבוש קשה שהתחיל ב.. ספרטניים בצורת מרובע של לפחות 100 מטר, הגעתי לסף.. התחלתי לדעוך.. חזרתי אחורה לנקודה ממנה התחלתי עד שזה הכה בי, הסתכלתי על המתגבשים האחרים כמו שהוא אמר לי וראיתי שהם לא זקופים כמוני, שחלקם כבר לא איתנו בתרגיל, שכולם עייפים ויותר ממני, הבנתי שאני במקום הראשון בזמן שכולם נלחמים על להחזיק מעמד הבנתי ש..
מגבש: צא!
ר': רצתי בכל הכוח, כמו שהוא לימד אותנו, יצרתי כוח, שאגתי קדימה לצד תנועות חדות ומהירות וניתוח השטח והמתגשים שלפני תוך כדי שאני שובר אותם מנטלית בדיוק כמו שהוא הראה לנו!
מגבש: מספר ומקום
ר': מספר אחת עשרה, מקום ראשון!
וככה הסתיים לו גיבוש שלם, שההובלה הייתה שייכת לי!


השיחה של אחרי

מאמן: נו מה קיבלת?
ר': מגלן!
מאמן: לך ותראה להם מהו הכוח של הצוות
ר': כן המפקד!


חברים מדובר בכם, בחיים ובעתיד שלכם, לא בעוד עניין שולי, אם אתם מבקשים להוציא את המקסימום, אם אתם מחפשים גוף שמכיר ויודע להפוך את החסרון שלכם ליתרון הגדול ביותר שיניע אתכם קדימה, אתם מתפקדים עוד היום לאדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי!

 היחידים שמהווים את הפסגה שכל השאר מבקשים להגיע אליה, חברת ההכשרות היחידה לה קורס ההכנה היוקרתי וברמה הגבוה ביותר בענף, ידיעה אותה אחרים נאלצו לקבל בהכנעה, וללא עירורין, היום זהו התור שלכם!

אולי יעניין אתכם

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן