מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור הצלחה של א' יחידת 504

סיפור ההצלחה של א' ליחידת  504

בתמונה הראשית לוחמי היחידה בתרגול בט"פ באדיבות הצלם הצבאי והבינלאומי זיו קורן

הודעה דרך האתר :

שלום שמי א' ויש לי חלום להפוך ללוחם סיירת
לא לעוד לוחם מהיחידות העלית או גיבושי היחטיות, יש לי את החלום להפוך ללוחם ביחידת 504 וממה שהבנתי אתם הדרך היחידה שלי לשם, אני מבקש להצטרך לאחד מקורסי ההכנה שלכם.


אימון קבלה

מאמן: אני מזכיר לכל מי שחדש שזהו אימון קבלה, לא אימון ניסיון כמו בכל שאר הגופים הבינונים האחרים,  זהו אימון בו אנחנו אלו שיבחרו מי ממשיך איתנו ומי לא.
הלוחמים מהסוג עליהם שמעתם יש קריטריונים וקו מנחה ברור אשר מאפיינים אתכם כבר ברגעים אלו ממש, קריטריונים אשר ישתקפו בגיבושים וברמה הפרטנית ביותר, קריטריונים בהם התברכו בודדים לפיהם אני אקבל אתכם לצוות הייעודי שלנו.

" זה היה הדבר הקשה ביותר שחוותי, הוא הודיע לנו שהוא לא מתכוון להוריד רגל מהגז בגלל שקשה לנו, הוא הוציא אותנו החוצה על מנת למנוע מאתנו מלהיפצע היות ויש לו את היכולת המקצועית לבצע זאת, אבל גם זה לא מנע מאתנו את תחושת התסכול שליוותה אותנו היות וראינו את הצוות הבוגר ממשיך עבודה ואף מעלה את הרף עם כל דגש שהוא נתן או הזכיר להם.

א': אני מעוניין להיכנס חזרה
מאמן: עוף החוצה
א'( נשאר במקום וממקד מבט למאמן ) אני רוצה לחזור
מאמן: מסובב לו את הגב ומזניק למקצה נוסף
א'( נשאר לעמוד באותה נקודה ולא זז במשך חמש דקות שלמות )

" הוא הסתובב אלי וכמו רוח סערה נעמד למולי וזו תוך נעיצת מבט מלא בכוח ועמידה במרחק מילמטר בודד מפני, יכולתי לראות את נימי הדם בעיניו, ולמרות זאת, למרות שכל גופי רעד, למרות שביקשתי להוריד מבט מעצם הבושה והמעמד, למרות אלו החלטתי להישאר במקום, ומורם מעם, החלטתי ליישר לו מבט חזרה ולתוך השחור של העיניים, החלטתי להילחם על מה ששלי.

מאמן: אם אתה נכנס עכשיו, אתה לא תוכל לפרוש ולצאת שוב החוצה, כי אם תיסוג אחורה אחרי שדאגת  "לעמוד" על שלך בצורה כל כך נחושה, אתה לא תשאר פה כדי לסיים את ההכנה שלנו, מנגד אם תקח צעד אחורה אשקול לתת לך להמשיך, עכשיו תבחר  צעד קדימה כדי להמשיך ולפרוש בהמשך, או צעד אחורה ואולי אתן לך הזדמנות נוספת..

" ידעתי שאני עומד למבחן, ידעתי שכדי להגיע ליחידת אמ"ן, יחידת 504 הדרך היחידה שלי היא להסתער קדימה, וכך היה ..

סוף אימון | הקבלה לקורס ההכשרה היוקרתי בענף

מאמן: ברוך הבא, עכשיו ספר לי, מהי המטרה שבזכותה לא השפלת מבט וחזרת אחורה?
א': הגעתי אליכם כדי להפוך למה שייעדתי לעצמי עוד משנים עברו, למה שהוביל אותי בכל הדרך שלי עד לגיל זה.
מאמן: ומה זה?
א': לשרת כלוחם ביחידת המודיעין 504, אבל לא סתם הגעתי דווקא אליכם, הגעתי כי ידעתי שרק מכם תגיע הישועה
מאמן: מה הכוונה בכך?!
א': תראה המאמן, אומנם רצון עז וחזק יש לי שהרי קיבלת אותי היום להפוך לחלק מהצוות שלך בעוד שהעפת ארבעה אחרים, הבעיה היא שאין לי את הנתונים לכך, כדי להגיע ליחידה אני צריך לצאת ליום סיירות בעוד שהקב"א שלי היא 49 בלבד..
מאמן: כן, ליום סיירות הקב"א המתבקשת היא 52 למעט חריגים שההבדל הוא נקודה אחת בלבד..
א': (מוריד את הראש) אני לא מגיע עם סיפור חוצה גבולות כמו אלו שקראתי באתר שלכם, אני לא איזה אדם שאחרים יבקשו לעקוב אחריו בעזרת החיים שעליהם הוא התגבר, אני פשוט עוד אחד שרוצה להגיע לסיירת, עוד נער ממוצע עם חיים נורמטיבים בלי בעיות ומשפחה עמידה ממש כמו כולם, אבל מנגד יש בי את הרצון האדיר ביותר להפוך למי שיכתבו עליו כאדם שלא ויתר, זה שהצליח להפוך את הקערה על פיה והעפיל!
מאמן: וכך יהיה!

עברו חודשים מאז התחלתי להתאמן בזמן שיום הסיירות היה במרחק של ארבעה חודשים בלבד, הם את האפשרות ליום השדה קיבלו באזור המידע באתר של מיטב, כולם ללא יוצא מן הכלל, כולם חוץ ממנו"

א': רק אני נפלתי צעד אחד אחרי כולם, רק אני נשארתי בלי כלום..


סימולצית יום סיירות

מגבש פעיל של יחידת השייטת:
יום סיירות הוא יום שמבקשים ממנו את החזקים ביותר, זה לא עוד גיבוש או יום שמבקשים להכיר אתכם ברמה אישית על מנת לוודא שאתם עומדים בקו המנחה ואופי הלוחם אשר הציבה היחידה, זהו היום ממנו רק החזק שורד, רק אתם!

"הוא הזניק אותם, והוא לצידם, כאשר כולם ניהלו מלחמה זה בזה וברמה האגרסיבית ביותר, המחשבות שלו רצו לכיוון אחר לגמרי.."

מאמן אישי:
נעמד לפני הצוות, נעמד לפני אדם אחד, תופס אותו בצווארון של החולצה עם שתי ידיו ומרים אותו באויר לגובה עיניים, כן חברים הרגלים שלו ריחפו באויר, " אין חזק ממך, אין פה חניך אחד שיכול להגיע לעקב שלך וזה כי אני הטמעתי בך את הדבר היחיד שיכול לנצח אותם, את עצמי!

א': מיד לאחר מכן, לאחר שיצאתי מההלם הוא המשיך ואמר את המשפט שהפך לקו המנחה אותי עד היום.

"גדולה נמדדת ברגעים הקשים בחיים שלך, ואיתה גם אתה, ומי שתהפוך להיות!"

הוא שיחרר ונעלם לתוך הסימולציה בזמן שהמשפט הזה חילחל בכולנו, אפשר היה לחתוך את האויר בסכין, אפשר היה..

מגבש: צאו (הוא הזניק אותנו).
חניך: קדימה, אתה נמדד היום, עכשיו, ברגע זה, זה הרגע ממנו תהפוך ללוחם שביקשת להיות, זה הרגע לגרום לסיפור שלך להפוך למציאות!

הפעם במקום אותם מחשבות זרות אלו היו המחשבות אשר הניעו אותו עוד לסופה של הסימולציה, אלו היו המחשבות שהדליקו את הניצוץ שאבד מזה זמן רב..

ההתוודות

א': קשה לי, קשה לי שכולם מתקדמים חוץ ממני, קשה לי לראות פחות טובים ממני נמצאים מתאימים בעוד שלי לא הגיע אפילו זימון פשוט..

מאמן הצוות הייעודי:
אף אחד לא הבטיח לך שהדרך תהיה קצרה, ויש אלף גורמים לכך שתיפול לך הרוח אבל רק אחד יכול להרים אותה חזרה, אתה!
תראה, גם אני הייתי חריג, נאלצתי לשלוח 101 מכתבים כדי שיאשרו לי יום סיירות, תהליך של יותר משנה בזמן שאתה מתמודד עם הגרוע מכל, אם הלא נודע, זה היה מורט עצבים, כל יום, כל שעה, כל דקה ורגע שמרגישים כמו נצח בזמן שעולם ממשיך מלכת בזמן שאני נשאר לעמוד במקום.
החזקתי מעמד ולא התייאשתי ובסוף עם התמדה בלתי רגילה וסבלנות לא נתפסת הגיעה לה  התשובה שהפכה אותי ללוחם בסיירת מטכל, "בקשתך התקבלה"
הלוואי שלי היה "אותי" בזמני כמו שלך יש, הלוואי והיה מי שינחה אותי וידריך אותי, הלוואי שהיה מי שישרה עלי תחושת ביטחון כמו המנכל בכל פעם שלאחד מכם צצה בעיה, הלוואי שתבינו שיש מי שנמצא למעלה ומכוון אתכם אל היעד בו אתם עתידים למלוך ולהוביל!

א': אני מבין, והלוואי והוא מכוון אותי לאן שאני מבקש..
מאמן: הוא מכוון, הסר דאגה!


יום סיירות | אדרנלין קורס ההכנה היוקרתי בענף

הגעתי כמו שהם הבטיחו, הגעתי מוכן מתמיד וחיכיתי לרגע אחד, אומנם בשאלון העדפות אותו קיבלנו כבר עוד בתחילת המיון תמצאו שתי יחידות בודדות לתעדוף, בניהן: סיירת מטכל, ויחידת השייטת, אך כדי להגיע לכך שיאתרו אותך ליחידת השקופה מכל עליך להבהיר מהי מטרתך ולהתנהל לפי דפוס מסוים וברגעים בודדים יחידים ומסוימים, רגעים בהם תמצא כמי שלו היכולות והפוטנציאל להפוך לאחד מהם.

מהן אותן נקודות ניתוח האופי, מה יש לומר, למי ומתי כדי להגיע ליחידת מודיעין זו, כל זה ועוד בקורס ההכשרה היוקרתי בענף ותחת חסותם של הטובים מכל, אנחנו, אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי- להליך ההכשרה הקליקו והיחשפו

מגבש: אני לא אוהב את המבט שלך, אני לא אוהב את ההתנשאות שלך, אני לא אוהב את העובדה שאתה מיישר לי מבט כאילו עברת משהו בחייך, אני מודיע לך בריש גלי ומול כולם אתה לא מתאים ואתה מוזמן לעשות עם זה מה שעולה ברוחך, צאו!
א': הוא אמר את זה ברגע הקשה והמתיש ביותר במיון, רגע אותו הוא ייצר מלכתחילה וזו בעקבות חמישה מקצים בהם יצאתי שבעה מטרים מאחורי כולם, ולמעלה משלושה מקצים שהוא מזניק אותי חמש שניות אחרי כולם בזמן שנשארתי יציב על המקום הראשון וללא נפילה כלל

מה הסוד אתם שואלים, דיי פשוט למעשה, בזמן שכולם נעמדו שפופים על הקו זה היה הוא שעמד לי מול העיניים ובפיו המשפט " גדולה נמדדת.."

סוף היום הגיע ואיתו התוצאות, הם עלו אחד אחרי השני מגבש מסיירת מטכל, מגבש משייטת עוד אחד מחובלים ולבסוף מגבש מיחידת 504 אשר לא היסס ולא התמהמה והחל לקרוא את רשימת המספרים אשר זכו ובנחרו להמשיך את המיונים ליחידה.
מגבש: 43 לאוהל יחידת 504.

המיונים | הכנה ליחידות העלית של צהל ומשרד הביטחון

הם פתחו בפנינו את המיון של 504 ע"י בוגרי היחידה, מה שהם יכלו לספר כמובן, מיותר לציין שמדובר במידע שלא תמצאו בשום מאמר אותו קראתם או תקראו, מדובר בקווים מנחים מדויקים אותם יחפשו ביחידה ובמיונים אליה, ואם זה לא הספיק זה היה המנכ"ל אשר כיוון אותנו למאמר שלם ומפורט אותו הוא כתב על המיונים בעמוד סגור באתר

א': לא עבדנו על שום דבר מהמצוין במאמר, אני לא מרגיש מוכן כמו מיוני ההקדם, אני לא יכול ליפול, לא שאני כל כך קרוב, לא שאני במרחק נגיעה, לא שמדובר בשבוע בלבד.
מאמן: תקשיב עבדנו על הכל, ואני אוכיח לך דבר דבר, אבל מעבר לכל זה אני צריך שתבין את הדבר החשוב ביותר שלמדת פה, דבר שמעפיל על הכל..
א': מהו?!
מאמן: התפיסה שלי, שלנו, אדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

יחידת 504 המיון השני | הראיון

מראיין: כן ספר לי על עצמך, ולמה הגעת לכאן?

סיפרתי לו למה הגעתי אבל זה היה בערך הסיפור של כולם ,סיפור על בחור נורמטיבי שמבקש להגיע ליחידת 504, בחור נורמטיבי עד שחשפתי בפניו את התפיסה שלנו.

א': אני לא מגיע כדי להגישם את עצמי בצורה כזו או אחרת, אני מגיע לפי התפיסה של המאמן שלי שאותה הוא החדיר בנו תוך כדי עבודה קשה
מראיין: ומהי אותה תפיסה?
א': המטרה שלי היא…

הייתי האדם שהתראיין בזמן הארוך ביותר מכל ארבעים המתמיינים שהיינו באותו היום, כי מיד לאחר מכן השתחררנו לביתנו מלאים בחוסר וודאות מוחלט..

התשובה  | אדרנלין הגוף הבלעדי בענף להכנה ליחידות העלית

נעמדתי בתוך מעגל שכולם מסביבי, ועם דמעות בעיניים וראש מורכן כלפי מטה הודעתי בגאווה
א': תודה לכולכם, פשוט תודה..
מאמן: צאו!
חברים לצוות: אללה קפצו עליו, יש לנו לוחם 504 בצוות!

" קמח, מים, ביצים, שמן ועוד מרכיבים שאיתם אפשר לאפות עוגה, זה מה שנזרק עלי בזמן שכולם רקדו, צחקו והוא שנעמד מאחורה משולב ידיים וצחוק לא רגיל אותו זכיתי לשמוע בפעם הראשונה.


יחידת 504 | המראיין

פגשתי אותו בתור מסלולניק של היחידה, את מי שבחר אותי לשם.
מראיין: שתדע לך שברגע שאמרת לי מהי התפיסה שלך ידעתי שאותך אני מחפש, שיהיה בהצלחה!

יום סימולציה | בוגרי אדרנלין

הגעתי לשם ופגשתי את כל מי שקיבל את המיון ליחידה אחרי ביצוע יום סיירות

א' אתה שם.. למה וויתרת?!
חניך: אני לא יודע, אני פשוט לא יודע למה..
א': אני יודע שקשה לך אבל תבין, גדולה נמדדת ברגעים הקשים בחיים ואיתה גם אתה, ומי שתהפוך להיות!"


מה הוא עבר ביום סיירות היכנסו והיחשפו : יום סיירות המאמר המלא 

מה הוא עבר במיונים ליחידת 504 היכנסו והיחשפו : יחידת 504 המאמר המלא 

וזה המשפט שלקחתם מהסיפור שלו , עכשיו לשאלה המתבקשת, מהי הגדולה שלכם ואיך אתם מתכוננים אליה?!
להפיכת אחד מסיפורי ההצלחה שוברי המוסכמות וחוצבי הסלע אשר ישאירו חותם ויובילו דורות שלמים אחריכם אותם נזכה לכתוב במו ידינו, השאירו פרטים והירשמו, כי מחר כבר מאוחר מידי!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן