מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

סיפור ההצלחה של ע' יחידת הלוטר

תמונה ראשית באדיבות הצלם הבינלאומי זיו קורן

סיפור ההצלחה של ע' יחידת הלוטר

ההתערבות

זו הייתה ישיבה רגילה למול חברים באחד מימי החמישי השגרתיים שלנו שם דיברנו על הצבא והמיונים הקרובים, מיונים אשר יקבעו עתיד שלם וזו בליווי תוכניות האימונים העצמאיות אותן ביצענו וההתערבויות של מי יעבור ומי לא עד שעלה לאחד מהחברה רעיון.
חבר: מי מספיק גבר ללכת ולהתמודד מול אחד מצוותי אדרנלין?!
זו הייתה שתיקה כהודאה, שתיקה רועמת, שתיקה מלאה בפחד אותו לא הבנתי, לא הבנתי והחלטתי להיות "האמיץ" שהחלטתי להסיר את הכפפה
ע': אני מוכן, ואני גם אנצח את כולם הצהרתי.
חברים: הם צחקו בקול תוך כדי זריקת משפטים באויר, "אתה לא יודע על מה אתה מדבר", "אלה חברה עם סכין בן השיניים", " הם מגייסם כל רבעון את כל החניכים שלהם לסיירות רד מהעץ ומהר" מה שהם עוברים יום יום אפילו בשירות לא תעבור.
ע': אתם תראו, אתם תתווכחו, מי אני ומי הם! אלו היו אותם רגעים בהם החלטתי להציב מטרה ולנצח..


האימון הראשון

הגענו מספר חברה כאשר אני היחיד שהגיע מוכן כדי להתאמן ולנצח, פניתי למאמן הצוות אחרי שעברתי דרך הדרג הממונה עליו, רכז החברה אשר תיאם לי אימון והודיע לי בריש גלי כי זהו אימון קבלה בו הם ( אדרנלין ) אומרים את המילה האחרונה ולא אני, הם יקבעו אם אמשיך איתם או לא, אם יקבעו אם אני מספיק ראוי לעמוד בשורותיהם ותחת הדרכתם או לא, כמובן שזה לא ארשים אותי ואני מצידי הגעתי כדי לתת מכה אחת ולנצח, שבדיי המשפט המוכר, הכל בראש.

נעמדתי על הקו ההזנקה והתכוננתי לצאת למקצה הקרוב, תוך מלמול המילים "הכל בראש".

מאמן: מה אמרת?!
אני: שהכל בראש
מאמן: הכל בראש אחרי שהגוף שלך מספיק מוכן, שהרי בגיבושים על מנת להפעיל ליחידות העילת מדובר **** אחוזים של הכנה פיזית ומנטלית ורק אז הכל בראש.
ע': מגלגל עיניים
מאמן: צוחק בקול, מתקרב ומוחק את החיוך מעל פניו, אתה שמעז לגלגל למולי עיניים מזלזלות בחשיבה שאתה מעלינו, אתה אפילו לא עומד למול החלש ביותר מאתנו, ואני אעשה איתך עסקה, אם תגיע לפחות ארבע פעמים בעשריה הראשונה אני אוריד בפניך את הכובע
ע': אתה לא תוריד אותו, אתה תביא לי אותו.
מאמן: אין בעיה, קיבלת

בהזנקה שלו הסתערתי לכיוון המטרה, עם כל הכוח שיש בי, מרמת תנועות הידיים ועד לדחיפת הגוף למול שאגה אדירה שהייתה אמורה להעניק לי את ההובלה, שאגה של עוצמה שהעניקה לי את המקום החמש עשרה מכל הצוות, וככה משכתי עוד ארבע מקצים שבסופם הוא הוציא אותי החוצה וזו משום שהוא זיהה שאני לפני עילפון.

" הם ביצעו ** מקצים אחרי שהתמוטטתי וזו במהירות אדירה, יכולתם להתבלבל ולחשוב שמדובר בעדר של סוסים דוהרים, הקצב, הלחימה, הרעל והיכולת להוציא מאפס למאה, התחלתי לקנא, התחלתי לפנים מול מי אני עומד, התחלתי להבין כמה הם הדבר האמיתי.

מאמן: אעשה איתך עסקה נוספת, כנס, ותגיע לי בעשירה הראשונה, אתה נחתה בזמן שהם מיצו את מלוא הפוטנציאל וטיפת הכוח האחרונה בגופם, עכשיו אם לא תצליח, לא תוכל להתאמן שוב באדרנלין.

נעמדתי על הקו בידיעה שהפעם אני הוא זה שעומד למבחן, החברים שעמדו מהצד ותמכו בי, האנדורפינים שהציפו את גופי, האדרנלין שבער בנשמתי, והרצון להוכיח כי הפעם אני מתכוון לעמוד במילתי, הפעם אני מנצח!

אימון למול מנכל אדרנלין

"מיותר לציין שמדובר האדם המפחיד ביותר שראיתי, אדם שקט, שעומד מהצד ומסתכל עד לאותם רגעים בהם הוא נכנס לאימון, עד לאותם רגעים בהם הוא פותח את הפה ומחליט להתפס עליך, אז ורק אז אתה מבין מהו פחד, אז ורק אז אתה מבין את מי אתה מבקש להרשים, אז ורק אז אתה מבין מי מכשיר אותך, ואת בוגרינו לפניך.

מנכל: שימו לב חברים כל מעטפת האימון היום עמדה על כלי אחד אותו לא הצלחתם לזהות או ליישם היות ועדיין לא למדתם אותו, איך להוציא מהכוח אל הפועל את **** אחוזי הכוח אותם הגוף שומר וזו על מנת לתת מענה למצבי קיצון, זהו כלי אשר כולו תלוי ברגש ובמוטיבציה שלכם לכן תמיד ברגעי תשישות תמצאו את עצמכם מרוקנים ממנו, זו עד שמצאתי את הנוסחה לתפעל אותו בעזרת ****, ישנם שלושה אלמנטים בהם תדרשו להשתמש, ומדוע בניתי שלושה אותם שואלים, זו כדי שכל אחד מכם יקח אלמנט אחר היות והוא יותר מדבר אליו.

" הוא הסביר לנו מה הם אותם אלמנטים, כלים לצורך העניין, הוא הראה לנו איך זה מתבטא והכניס אותנו לניסוי שערך עשרים דקות כדי להמחיש לנו שאנחנו חזקים ממה שחשבנו, ובהוראה שלו נעמדנו על הקו וביצענו את הפקודה שהפכה בשבילי עולם שלם.

מנכל : שימו לב, יש לכם חצי דקה ליישם את אחד הכלים שאותם למדתם, אחד האלמנטים, וזו כדי להוציא מהכוח אל הפועל ולהתברג ראשונים בצוות.
ע': אלו היו שלושים שניות מלאות בעוצמה ובכוח ומנגד זו הייתה דממה שחתכה את האויר בסכין, השקט שלפני הסערה, השקט שבסיומו מילה אחת משמעותית, צאו!

" הוא רץ בכל הכוח, ונלחם בכל מעודו וזו תוך זיכרון הכישלון אשר נשא כעול מאז אותו אימון קבלה בוא העפיל רק למקום העשירי בסיומו, הוא כנגד החזקים ביותר, הוא כחלק מהחזקים ביותר, הוא שעמד וצעק את שמו ומקומו.
ע': מקום ראשון !


הנפילה

עבר חודש שלם, חודש הגעתי ולי הכלים אותו נתן לי מנכל אדרנלין , חודש בוא העפלתי ראשון וללא עוררין, חודש בו התייצבתי על הפסגה אותה בקשתי בהרגשת סיפוק ומוכנות אדירה.

מאמן: אני מבין שאף אחד לא מעוניין לנצח את ע', אין בעיה אני אוריד אותו בעצמי, קח חמש עשרה צעדים אחורה, חברים זה הרגע שלכם לקחת ממנו את ההובלה
ע': הוא הסתכל עלי ושאל אותי עם שמעתי ומה אני מתכוון לעשות בנידון, הודעתי לו שאני לא מתכוון לוותר, הוא בתגובה אתגר אותי והודיע לי שזה הרגע בו אבסס את מעמדי בצוות ומנגד זה הרגע בו אהרוס את כל מה שבניתי.
מאמן: זוז!
חניך נוסף: כמוהו גם אני למדתי את אותם הכלים, כמוהו גם אני החלטתי לבסס את מעמדי ולהעיף אותו ישירות מהמקום הראשון, כמוהו גם לי הפוטנציאל להוביל וכך בדיוק היה, מאותו רגע ואליך למשך אימון שלם המקום הראשון היה שייך לי!
ע': אחרי פעמים בהם נוצחתי, אחרי פעמים בהם חזרה הרגשת יאוש התחלתי להתדרדר ומצאתי את עצמי שוב יורד לעשיריה הראשונה,
מאמן: ירדת שוב למקום ממנו התחלה, חבל מאוד, תגיע אלי בסוף האימון.

השיחה שאחרי האימון

הייתי שבור ולי דמעות בעיניים, הרגשתי מרוסק מעצם הידיעה אני פשוט לא טוב מספיק. מרמת האימונים האישיים אותם עברתי לצידו ועד לרמת תוכניות האימונים אותם בנה במיוחד בשבילי תוך שיחות המוטיבציה לתוך הלילה..

ע':  אכזבתי אותך, אכזבתי את עצמי, אכזבתי את כולכם כולל המנכל, אני מודה לך על הכל ושלא אשכח מה שעשית בשבילי אבל היום הבנתי שהיעוד שלי במקום אחר.
מאמן: עצור פה, כמוך כמוני, זה בדיוק מה שעברתי, אלו הן אותן הרגשות אשר עטפו אותי כאשר הייתי חניך פה, זה בדיוק מה שעשה לי המנכל שדאז היה מאמן הצוות שלנו וזוהי השיחה אותה הוא העניק לי בדיוק אחרי, הוא סיפר לי מה קרה לי באותם רגעים בהם הוא העמיד אותי למבחן, הוא סיפר לי איך הוא עצמו נכשל והתפרק עד שדמעות זלגו מעיניו באמצע האימון בזמנו.

הוא הודיע לי שהדבר היה מכוון וזו בעקבות תכנים אותם אעבור בגיבוש והחלטות מצד המגבשים אשר יובילו אותי לאותו מהלך אותו אגרש לעבור ובהצלחה, מהלך ידוע אשר נקרא בעולמם "ההשתלחות".

ההשתלחות : ברגע שאחד המגבשים ימצא בכם את הפוטנציאל הנדרש הוא ישתלח בכם בכל הכוח שלו כדי להעמיד אתכם למבחן תוך הציפייה שתעברו, באם תסיימו בהצלחה את אותו התוכן רגלכם בתוך היחידה, אך במידה ותאכזבו אותו תמחקו לאלתר.

בסיום הסבר זה הוא המשיך וסגר את השיחה בכך שהוא מבטיח שאעבור, וברגע שעשה זאת הוא יעניק לי את הדבר החשוב לו מכל, את..

הוא העניק לי כלי נוסף, כלל ***** ****** והדגשים אשר הרכיבו אותו תוך מתן המענה לרגעי חולשה והפסד, הוא הודיע לי שמרגע זה ואילך ההתערבות עומדת כשהייתה רק שהפעם את הכובע הוא יעניק לי ביום שאחזור עם טופס הקבלה בידיים.


גיבוש יחטיות כפיר | סיירת חרוב ויחידת לוט"ר

אותם התכנים, אותם האלמנטים, אותם פנים רק בצבעים אחרים, אותם מגבשים רק פחות קשוחים, אותן הפקודות ואותם רגעי חולשה ועצמה כאחד.
מגבש: עוף עשרה צעדים אחורה,
ע': אני כבר מכיר את הפרוצדורה, אני יודע בדיוק מה יוליד יום, ובאדרנלין עברתי ימים קשים מאלו, נראה אותך חשבתי לעצמי.
מאמן: זוז!
ע': מספר ** מקום ראשון !
חברים, מדובר בגיבוש קשה מקודמיו, גיבוש אשר ממיין לסיירת חרוב החדשה, זו שכבר אינה חדשה כלל, זו שלוקחת את כל מעצרי האיכות בגזרת יו"ש ועומדת היום בראש עבודת הבט"פ מבן כל סיירות העלית, גיבוש אשר לא יורד מרמתו מגיבוש מטכל או שייטת 13 שלא לדבר על יחטיות צנחנים, שהרי הוא מהווה הגיבוש הקשה מכל, לגיבוש והתכנים אשר מרכיבים אותו, הקליקו והיכנסו.

גיבוש יחטיות כפיר – גיבוש חרוב לוטר המדריך המלא


מסדר הדמעות | אחוזי ההצלחה הגבוהים בענף הכושר הקרבי

משקית איתור וגיוס: ליחידת הלוטר יגיעו מי שאקרא בשמו.
ע': שם אחרי שם, מלש"ב אחרי מלש"ב ואני שרק מחכה היות ואני האדם שהמגבשים בחרו להשתלח בו כי מצוא שלא הפונציאל הגדול ביותר, אני ששמי עדיין לא נקרא..

ההענקה

ע': הגעתי לאימון בוא הוא הציג אותי כמי שהתקבל ליחידת הלוטר ועשה את מה שהבטיח ימים עברו
מאמן: אני מוריד לפניך את הכובע כי היום הפסדתי בהתערבות, אני מוריד לפניך את הכובע ומעניק לך את הדבר החשוב לי מכל, את הכובע אותו העניק לי מנכל אדרנלין אותו חבש בימים בהם אני הייתי נער, אני מעניק לך את המורשת, והיום תורך לעמוד בה ולהוריש אותך לאחר.
חניך: הוא יוריש אותו לי!
ע': האומנם?! בוא נעשה דיל, אתה חייב לסיים ארבע פעמים ברביעה הראשונה היות ואתה לא חדש, אז ורק אז יהיה על מה לדבר, זוז!

 חברים, כי לצידו עברו עוד שלושה עשר חניכי אדרנלין מתוכם העפילו שמומה ללוטר ושבעה לסיירת חורב, ללא אחוזי נפילה כלל!

באם אתם מבקשים את הכלים האקסלוסיבים והייעודים אשר יעמדו למול המטרות שלכם בעוצמה ובכוח, באם אתם מבקשים את הגוף הקשוח, המיקצועי לא נסיון ללא רבב והצלחות מסחרחרות, גוף אשר עומד במילתו בעזרת אחוזי ההצלחה הגבוהים בענף וללא עוררין?!, באם אתם דורשים ניצחון מוחלט ושירות בשורותיהן של החזיקם ביותר, אנשי הביטחון של מדינת ישראל, אתם מבקשים אותנו, כי רק אנחנו, הכשרנו, מכשירים ונכשיר ליחידות העלית ל צהל משטרת ישראל ומשרד הביטחון כאחד, אנחנו ולא אחר!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן