מאושר על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון

גיבוש לוטר / חרוב המדריך המלא

גיבוש חרוב \ לוטר המדריך המלא |  האדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי

הבנתם נכון חברים. חרוב היא לא עוד גדוד אותו תמצאו בחטיבת חי"ר. אלא סיירת עוצמתית שהולכת ומתפתחת. חרוב היא יחידה מיוחדת אשר שייכת לחטיבת כפיר. והפעם – כדי להגיע אליה תדרשו יותר מלהתגבש יום וחצי. הפעם כדי להגיע לסיירת חרוב תדרשו לעמוד בתנאי גיבוש קשים מתמיד. גיבוש אשר לא נופל ואף עצים משאר גיבושי היחטיות היות והפעם אתם נבחנים על מנת להגיע לשתי יחידות עלית, האחת יחידת הלוטר המפורסמת, השניה סיירת חרוב.


מה עליכם לדעת על שתי היחידות אשר מובילות את הלחימה בטרור בשטחי איו"ש

יחידת הלוט"ר (לוחמה בטרור)

בעבר מסלול לוט"ר היה מורכב רק מחיילים אשר נפלו מאחת הסיירות המובחרות של צבא ההגנה לישראל. כיום, ישנם שתי דרכים להגיע ליחידה:
1.ראיונות לאחר נפילה
2.יחטיות כפיר

הכשרה:

מסלול ההכשרה הינו שנה וחודשים כאשר בסופו יסיימו הלוחמים ברובאי פיקודי (רובאי 08).

שלבי המסלול:
1.טירונות בסיסי בחטיבת כפיר ( רובאי 05)
2.טירונות יחידה ומסע עליה ליחידה ( מתקן אדם )
3.תכנים מורחבים: ניווטים,התמחות בירי ואמל"ח, קרב מגע, לוחמה בשטח בנוי, צניחה.
4. תוכן מיקצועי: חלוקה לפי ייעוד למקצועות השונים בינהם: פורצים, לת"ק, צלפי לוט"ר ולוחמי גובה.
5. פיקוד והדרכה: קורס מכ"ים ובדרכה מקוצרים וחלוקת לפי ייעוד ביחידה.


סיירת חרוב החדשה:

סיירת "חרוב" (93) היא יחידה המתפקדת כאחת מהיחידות המובחרות של צה"ל. יחידה אשר מתמחה בלחימה בטרור, בדגש על איו"ש ורצועת עזה. הסיירת משמשת כחוד החנית של חטיבת כפיר.

הכשרה:

מסלול הכשרת הלוחמים בחרוב נמשך כשנה כאשר בסופו יסיימו הלוחמים ברובאי 07
שלבי המסלול :
1.טירונות בסיס: בחטיבת כפיר (רובאי 05)
2.ההכשרה המתקדמת (אימון מתקדם) כוללת לוחמה זעירה , ניווטים בשטח פתוח ובנוי, פשיטה, לוחמה בשטח בנוי מתקדמת, קורס לוחמה בטרור ועוד.


שימו לב חברים. המאמר שלפינכם מחולק לשני חלקים. האחד גיבוש לוטר / סיירת חרוב קו הבסיס. ועוד השני – הוא הגיבוש אשר התקיים במועד האחרון. וזו על מנת להעניק לכם קווים מנחים אשר מרכיבים את גיבוש היחידה – אותם אנו מצפים מכם לזהות.

אתם תקראו את מהלך כל היום של הגיבוש ומיד לאחריו אם התבצעו שינויים בגיבוש האחרון אתם תמצאו אותם מתחת לכותרת "עדכון מגיבוש לוטר / חרוב שהתקיים במועד האחרון"


אחרי שסקרנו את שתי היחידות המיוחדות אשר הוקמו לצורך ומתן המענה של הלחימה בטרור, הגיע הזמן להבין מה תדרשו כדי להעפיל אליהן!

חוויות חניך: ידענו לאן נכנסנו כי כבר עידכנו אותנו באדרנלין שהגיבוש הפעם מונה שלושה ימים. אשר היום הראשון ממבינהם תפס את המתכונת של גיבושי היחטיות באשר הם. זהו היו הקשה ביותר אשר נועד לנפות את כל המתמודדים ואפילו את החזק ביותר!

גיבוש לוטר / חרוב | היום הראשון זוז!

השעה 20:30 בערב ואחרי התארגנו בבא'ח זה התחיל. גיבוש של שלושה ימים שיסיימו אותו עשרות מתוך מאות ויעברו בודדים. מה קורה בגיבוש, מדוע השעה הראשונה היא הקשה ביותר ואיך מעפילים לסיירת. גיבוש חרוב המאמר המלא, יצאנו לדרך!

תרגיל ראשון | ספרינטים
חוויות חניך: הם העמידו שק במרחק שלושים מטרים ואחרי הסבר קצר ומפורט וללא התראה מוקדמת הם הזניקו אותתנו לתרגיל שפתח את גיבוש חרוב, בכל הכוח קדימה ע"י הדגשים שאני מכיר והפכו לחלק ממני, אחרי עבודה קשה של טכניקה תרגילי דמה ברמה הגבוה ביותר וקווים מנחים אותם הם דעגו להטמיע בי ולהפוך לחלק ממני הגעתי ראשון, בספרינט הזה ואלו שאחריו, זה ההבדל בנינו, ועכשיו זה הזמן להביא אותו לידי ביטוי.
דגש: שימו לב כי כבר בתרגיל הזה פרשו לפחות כ….. מכל צוות, וזו כדי להיכנס לתרגיל השני.

תרגיל שני | ספרינטים

"רק התפסיה שנעבור את אותם מקצי הספרינטים ובאותה כמות. רק התפיסה הזאת גרמה להם לקחת צעד אחורה. אבל לא אני, ולא אחרי מה שעברתי. אבל זוהי תהיה נקודת הורדת הלחץ של הגיבוש. כי מיד לאחר מכן אתם תצו למשימה שתרגיע את הרוחות".

תרגיל שלישי | משימה מחשבתית (דיון קבוצתי)
מגבש: שימו לב חברים ינתן לכם נושא כללי עליו עליכם לדון, שבסופו אני מבקש תשובה מכלל הצוות
הסבר: שימו לב חברים בזמן הזה מעבר לקו המנחה אתכם הם מבקשים ראות יכולת הנהגה, התלבטות וזו לא ע"י שימוש בכוח אלא… ( הצטרפו לאדרנלין וגלו את ארבעת הכללים שיעניקו לכם את זכות הדיבור)

תרגיל רביעי | אלונקה סוציומטרית קלאסית
מגבש: שימו לב חברים התרגיל הסתיים. סוף זמן אתם נעמדים בשני תורים מאחורי ואנחנו ויצים למסע. אף אחד לא נסרח מאחור והראשונים שומרים על מרחק של חמישה מטרים בלבד ממני. לא פחות ולא יוצר.
חוויות חניך: זהו היום הראשון חברים. אתם תצאו למתחם האוהלים בו תבנו את אוהל הסיירים לו תקראו בית ביומיים הקרובים. תתפללו תפילת ערבית, תאכלו פריסה שתינתן לכלל הצוות ותצאו להתארגנות לשינה. היום הראשון שתחיל בשעה 20:30 וכמו בכל גיבוש נגמר אחרי 7 שעות שלמות של עשייה ועצימות פיזית לא נתפסת. אתם מבקשים להגיע לסיירת חרוב, תעמדו בעומס!


עדכון מגיבוש לוטר / חרוב שהתקיים במועד האחרון

עדכון היום הראשון של הגיבוש המדובר:

חוויות חניך: הגענו למתחם הבאח ושם ציפה לנו פאנל לוחמים למול שתי היחידות המדוברות. יחידת הלוטר המפורסמת וסיירת חרוב החדשה כאשר בסופו מילאנו דפים בהם דירגנו את הרצון שלנו להגיע ליחידות הנ"ל.

דגש: שימו לב כי יחידת הלוטר תיקח רק את מי שסימן את היחידה כעדפה ראשונה שלו.

מרגע סיום הדירוג יצאנו לשינה שאתה סיים יום שלישי, יום ההתארגנוץ ממנו יצאנו בשעה שלוש בצהרים בדיוק למתחם הגיבוש הייעודי אותו בנו לפני מספר שנים.

תרגיל ראון : קידרוים

חוויות חניך: הגענו למתחם והתבקשנו לסדר את הציוד המחקלתי והאישי וזו בליווי עמידת הצוות באות ח' ולפי מיקומים וזמנים בלתי ניתנים לעמידה, אי לכך ובהתאם לזו מצאנו את עצמנו מתוזזים וזו במשך כמה שעות עד לאפיסת כוחות ותשישות אותה הרגשנו בכל רמ"ח אבירנו, לא דבר שיכול למנוע ממני מלנצל את הדגשים אותם הטביעו בי באדרנלין ולהוציא מהכוח אל הפועל בזמן דעיכה וקושי דבר אשר העניק לי את הרושם הראשוני אותו ביקשתי, את הרושם של המתגבש החזק ביותר, וכך בניתי את ..( מידע אשר נחשוף בפני חניכנו בלבד)

שימו לב חברים כי לאחר אותן שעות פיזיות ומנטליות עצימות אתם תצאו לשינה מוקדמת וזו כדי לשמור על אלמנ ההפתעה אשר עתיד להגיע, הבנתם נכון חברים, ההקפצה של גיבוש לוטר / חרוב.

הקפצה

הלילה ממנו בוא התבצעו הניפויים בעלי האחוזים הגבוהים ביותר

חוויות חניך: הקפיצו אותנו באזור השעה אחת בלילה וזו על מנת לאפשר לנו להיכנס לטראנס (שינה עמוקה) ובכך לוודא שסטירת הלחי אותה חטפנו, הם חטפו, מי שאינו חניך אדרנלין, תהיה משמעותית ותוציא אותם מאיזון וזו על מנת להתחיל את האקטים המיונים של הגיבוש.

אקט ראשון | קידורים

אקט שני | ספרינטים
הסבר: אתם תבצעו ספרינטים "אחודים" , הכוונה היא שאתם תבצעו ספרינטים כפולים, משלושים ומרובעים ברצף וללא זמני מנוחה אידאלים בינהם, כך שלאחר מיקצים בודדים ישארו בודדים מבינכם , הבודדים שיעמדו בסדרי ההגעה מאחורי חניכנו!

אקט שלישי | פירוק והרכבת אמ-16 צוותית
הסבר: פירוק והרכבה צוויתית אותה תבצעו לאחר תצוגת תכלית משנית ע"י סגל הגיבוש

אקט רביעי | פירוק והרכבת אמ – 16 אישית
הסבר: אתם תצאו לספרינט הלוך וחזור שבסיומו תבצעו חמש כפיפות בטן ורק אז תוכלו לגשת ולבצע פירוק והרכבה מלאה על זמנים מלאים, כאשר המטרה היא לבצע את הזמן המהיר ביותר אותו ביצע חניך אדרנלין אשר העפיל ליחידת הלוטר.

משימות חשיבה

משימת ראשונה | הרצאה
הסבר: דיון למול הצוות על נושאים שיבחרו המגבשים, כמו כן באם המגבשים יעניקו לכם לבחור נושא, הם ימנעו מכם מלדבר על שלושה נושאים שעליהם מדברים כלל המתגבשים או מבקשים לדבר עליהם, אי לכך והתאם לזו ישנם ארבע כללים אותם הענקו לחניכי אדרנלין אשר בעזרת הם עומדים במשימה ללא רבב וללא היתקלויות כלל, אותם תמצאו בכללי הזהב של מנכל אדרנלין – דף סגור לחניכים. 

משימה שניה |  מעבר רשת צוותי
הסבר: עליכם לעבור מצד אחד לשני בלי לגעת כלל ברשת תוך זמנים אותם יפתחו המגבשים, באם אחד מחברי הצוות יכשל, הוא יפיל יחד איתו את שאר חברי הצוות וכך יאלצו כולם  להתחיל את התרגיל מחדש אך למול הזמן שכבר עבר.

משימה שלישית | שאלת האטום ( הסבר מלא על התרגיל תמצאו במדריך המלא של הגיבוש האחוד של סיירת מטכל )

משימה שביעית |  משימת הכיפה
הסבר: עליכם להסביר למגש אחר מתן של *** דקות חשיבה צוותיות, איך תצליחו לכבוש כיפה וזו תתבקשו לעשות ברמה הפרטנית והממוקדת ביותר כאשר בצוות פועלים ארבעה אנשים בלבד, והם: מפקד, סגן מפקד, חובש ותצפיתן.

שימו לב חברים היום הראשון נגמר לקראת הבוקר, יום ספיזי וקשה מאי פעם וזו על מנת לשמור על רף גבוה וליצור משפך ניפויים גדול מהרגיל וזו כדי להבליט את הטובים והראויים ביותר וללא עוררין,הלא הם חניכי אדרנלין, אבל זה עדיין לא הזמן לפרוק עול מתגבשים עתידים יקרים, כי היום השני בזה הרגע הגיע.

-סוף עדכון היום הראשון-


 גיבוש לוטר/ חרוב | היום השני

חוויות חניך: הם ישקמו אותנו בשעות הבוקר המאוחרות להתארגנות תפילה פריסת אוכל וכמובן הליכה לכיוון מתחם הגיבוש, כל המהלך יקח כשעתיים וחצי ומשם אחרי יום עצים במיוחד ממנו פרשו כמעט חמישים אחוזים מהתמגבשים אתם תכנסו ליום השני של הגיבוש, יום המשימות.

משימות מחשבה: 

1. | פירוק והרכבת מאג
2. | משימת שולחן החול
3. | הרצאות
חוויות חניך: אתם תדרשו להרצאות בפני כל הצוות שלכם על נושא שאתם בחרתם, כמו כן באם המגבש יבחר הוא יוכל לשנות נושא כראות עינו, אני שלמדתי את ארבעת הדגשים להרצאה למול צוות התנהלי היטב למול ה נושא שהוא נתן לי וססיימתי עם ידי על העליונה, על ארבעת הדגשים תוכלו למצוא כאחד מחניכי אדרנלין.

4. | דיון קבוצתי
5. | בניית עמדת תצפית
מגבש: שימו לב חברים אני מבקש מכם לבנות עמדה אשר תוכל לתצפת על האויב אשר נמצא חמישים מטרים מכם בקו צפון בלי שהוא יוכל לפגע בכם, אלו הם הנקודות העיריות של עמדה, למשימה זו יש לכם, זוז!

מיד לאחר חמשת המשימות הפותחות את היום אתם תצאו לארוחת צהריים לחידוש כוחות ויוכלת חשיבה משום שהחלק המורכב של היום עוד לפניכם.

"נעמדו בח' למולנו כאשר הוא הסביר לנו שהיום עוד בעיצומו וזה הזמן לשנס מונים ולצעוד קדימה כי מרגע זה ואילך המשימות יהפכו מאתגרות מאי פעם"

6. | משימת העכביש
7. | התמצאות
8. | תכנון ופשיטה
חוויות חניך: הוא נעמד על "הכיפה" וסימן לנו שעל הצוות להתארגן ולתכנן את דרכו אליו בלי שיבחין, המטרה הייתה לפשוט על "הכיפה" ולהגיע למגבש בלי שישים לב, בכל פעם שהוא יזהה נאלץ קחת את הכוח אחורה ולהאתרגן מחדש
מגבש: מזרח, קומו אתם נראים לעין, קחו אחורה ותתארגנו מחדש
חניך: אם לא נפשוט מכמה כיוונים שונים, אם לא נעשה זאת במקביל לא נצליח, אני מחלק אתכם לארבע צוותים שיגיעו במקביל מכיוונים שונים על מנת ליצור הסח דעת, בזמן הזה שני הצוותים האחרים ינועו קדימה וזו כדי להפתיע ולתפוס אותו לא מוכן.
מתגבשים: קיבלנו
חניך: זוז !
"הם היו חדים מתמיד, הם התנהלו כצוות אך אם זו הם נתפסו בסוף, לא דבר שגרם לנו לא לציין את מי שהוביל את הכוח כמעט אל הניצחון שהרי מטרת התרגיל היא לבדוק עבודת צוות הובלה ויכולת הנהגה.

9. | שדה מוקשים

10. | הסדרות ע"י גובה
חוויות חניך: הוא הסביר על מטרת התרגיל וללא הבחנה או הודעה מוקדמת הוא הזניק אותנו בזמן קצוב להתסדר לפי גבהים, הדבר הראשון שעליכם להבין הוא שאתה צריך להתנהל למול כאוס משום שכל אחד זז לפי ראות עיניו במקום לעבוד כצוות, איך יוצרים את ההובלה, איך בונים אמון וסיטואציה שרק את הדעה שלך מבקשים, כל זה ועוד תלמדו כחניכי אדרנלין
משימה אחת עשרה | לימוד ציר ובוחן ניווט

משימות היום השני הסתיימו ואיתו ארוחת הערב ותפילת ערבית סוגרת יום.. האומנם..

מגבש: בזמן הבא עליתם על כל הציוד המחלקתי ונעמדתם בשני טורי, זוז, הבנתם נכון חברים זה לא נגמר עד שזה לא נגמר..

המסע של גיבוש יחידת הלוטר | חרוב

חוויות חניך מסע של יותר משעה אשר נועד להפריש גם את החזקים מבינו, מסע אשר התחיל ללא אלונקה כלל והסתיים למול אלונקות פתוחות וקצב שש, אורכו של המסע הינו שישה קילומטרים אשר את האלונקה תפתחו בשלושת הקילומטרים האחרונים, לגיבוש הזה רגלים חזקות לא יספיקו!

משימת לילה | מאהל
חוויות חניך: הבסיס דומה לכל משימה צוותית אחרת, יש מי שמוביל ויש מי שמובל, באם הצלחתם לשמור על סדר ולחלק את הכוח לפי תפקידים ולהפקיד אחראים על כל חלק מהמאהל, אתם תעמדו במשימה, מה שחשוב בכל התרגיל הוא לדעת לא לקחת את ההובלה בכוח אלא לקבל אותה ובאם לא תצליחו עליכם…ובכך תסיימו את התרגיל בהצלחה.


עדכון מגיבוש לוטר / חרוב שהתקיים במועד האחרון

עדכון היום השני של הגיבוש המדובר

חוויות חניך: הוקפצנו שוב אך הפעם מדובר בשעה שמונה בבוקר, הוקפצנו שוב אף הפעם השמש זרחה לפנינו וזו כדי להתאפס על אוכל, תפילה וכניסה למערך ראיונות ומילוי שאלונים אשר ימשיכו עד הערב.

הגענו לתוך אולם כדי למלא שאלוני אישיות ולבצע ראיונות למול המגבשים הפעילים, אותן השאלות בדיוק אותן חווינו "בסימולציות הראויונות של אדרנלין" אותם הקווים המנחים לצד תשובות ידועות מראש אותן ענינו ובכך שמרנו על רף גבוה עוד מהיום הראשון, כי לוחם חוד חייב לחהתאפיים ביור מכוח פיזי ומנטליות של ברזל, הוא מחוייב ראש חושב קור רוח ואופי הלוחם אותו הגדיר לנו מנכל החברה, היחיד שהצליח.

שעות הערב יגיעו ויחד איתם האקטים הפיזים, הרי לא ציפיתם שיגיע יום בו לא תבצעו תכנים פיזים אשר ימתחו אתכם אל מעבר לגבולות של עצמכם נכון?!

אקטים:

1. | ספרינטים
2. | אלונקה סוציומטרית

3. | תרגיל משולב
הסבר: התרגיל הידוע בוא הם יחלקו את המתחם לשניים כאשר בחלק הראשון תבצעו זחילה ובחלק השני תבצעו ריצה וכך ביענו תרגיל אשר לו שתי וריאצתיות, כאשר במקרה שלנו בחרו המגבשים את הוריאציה הקשה מבינהם, מקצים בודדים של סדרי הגעה.

דגש: חשוב לציין כי לתרגיל זה דגשים ברורים משום שנקודת התרופה בו היא **** ****** אשר מביאים גם את החזקים שביניהם לידי התשה ומפלה, אך הפתרון לכך הוא דיי פשוט, פתרון אותו למדנו בסאגת הגיבושים של המנכל, כך שרק מעצם הידיעה של אותה נקודת חולשה היה בידנו חלק פתרון.

משימה סוגרת יום וגיבוש | מילוי שאלון סוציומטרי

חברים שימו לב כי זהו גיבוש חרוב /לוטר המעודכן ביותר. יום שלישי שלא הגיע ואיתו המסע הידוע של היחידה אך אין זה אומר להוריד רגל מהגז וזו משום שבקו הבסיס של גיבוש זה התוכן הז קיים ונמצא, ה'דבר יבוא לידי ביטוי בגיבוש הבא בוא יבצעו גיבוש של שלושה ימים בדיוק כמו במתכונת הקשה והקלאסית כך שםא אתם מכוונים להגיע מאחת מיחידות הקצה האלו, רק אנחנו נוכל להביא אתכם אל היעד, כמו כן את אחוזי המעבר של הגיבוש האחרון תמצאו בסוף המאמר.

-סוף עדכון היום השני –


יום שלישי | גיבוש לוטר/חרוב המדריך המלא

חוויות חניך: הפעם היום יתחיל בשעה 6:30 בדיוק ע"י הקפצה מצד המגבשים מננה תאו לפריסה והתארגנות למסע סוגר גיבוש.

גיבוש חרוב/לוטר המדריך המלא | מסע סוגר גיבוש 
חוויות חניך: זה היה המסע הקשה ביותר שביצענו עד כה. את המסע הזה ביצענו כצוות עצמאי למול אלונקה פתוחה. המטרה הייתה להגיע מנקודה א' לנקודה ב' תוך זמן שהם הקציבו לנו. רק שהפעם אנחנו אחראים למצב הצוות וקצב ההליכה. רק אנחנו שואגים קדימה ודוחפים ברגעי קושי ותשישות. הם פקדו לנו שאת ***** הקילומטרים הבאים אנחנו מבצעים לבד ואחריות הצלחת המשימה מוטלת עלינו, ועלינו בלבד. זה היה המסע שצעקתי בכל הכוח דחפתי והחלפתי כל אחד באשר הוא גם אם זה אומר לא לנוח כלל בידיעה שהצוות חייב להצליח משום שיש מי שמחכה לנו בקו הסיום ובכלל!
את המסע הוא סיים בהצלחה, בידיעה שהם ניצחנו את כל המכשולים. מה שהם "לא ידעו" פרט חניכנו שיש מי שצופה בהם לאורך כל הדרך וכותב את הערות שיקבעו עתיד שלם, מי הוביל ומי נסרח מאחור!


הם יצאו שמונה ועברו את הגיבוש כאחד, שישה ליחידת הלוט"ר ושניים לסיירת חרוב החדשה, הם יצאו בידיעה שהם החזקים ביותר ועליהם להיווכח זאת ברגע אחד שיקבע שירות שלם, גיבוש חרוב שהפך בפרק זמן קצר מהרגיל לגיבוש מהמורכבים שתפגשו, משום שחרוב כיום מהווה את הסיירת שתלך ותצמח ותהפוך לאחת מהסיירות המובחרות שידעו חטיבות החי"ר!

תמונה ראשית צולמה בתרג"ד של סיירת חרוב באדיבות גל מויאל

אם גם אתם מחפשים לצאת לגיבוש ולהעפיל קדימה, אם גם אתם מחפשים לצאת לגיבוש ולדעת מה קורה מחר, זה הזמן להצטרך אלינו ולהפוך למכונות משומנות , לוחמי היחידות מיוחדות והגל הבא שיגן על מדינת ישראל!

אולי יעניין אתכם
טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים

טיפים ליחטיות צנחנים : במאמר זה סיקור מלא על גיבוש יחטיות צנחנים כולל טיפים מצד המגבשים על מנת להנגיש לכם את צורת ההתנהלות המתבקשת והדרך להימצא מתאים לחטיבת הקומנדו דרך גיבוש זה

קרא עוד »

חברת ההכשרה הבלעדית והמובילה בישראל להכנה ליחידות העלית

הגישו מועמדות עוד היום

אייקון שיתוף
צריך עזרה?💬
דילוג לתוכן